Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-06-16 01:33

50 кинта струва консултация с юрист. Ще бъдат добре похарчени пари
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: test1011   
Дата:   02-06-16 01:38

ти хубаво си им писал, имаш ли възможност да отидеш на място да говориш с тях ?
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: burningice   
Дата:   02-06-16 08:50

Слувало се е и т.нар. мутренски прийом: клиента се хваща за някоя дреболия и казва, че не му харесват снимките и за това няма да плати. В същото време си ги използва по предназначение. Следва пак студената вода за съжаление. Но това са бедни клиенти, които действително поръчват услуга, която не могат да платят и будат съжаление.
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: b0bb0   
Дата:   02-06-16 16:55

koleto.spasov, не знам дали се отнася за случая ти, но погледни чл. 303а от Търговския закон.
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: ecobo   
Дата:   02-06-16 19:23

Верно става въпрос за една седмица? Понякога е техническо невъзможно да се плати толкова бързо, особено в големи фирми с многоетажна йерархия и нужда от подпис/одобрение на всяко ниво. Аз започвам да се притеснявам обикновено като мине един месец. Но само започвам. За жалване трябва да минат поне 2-3 месеца. Случвало се е неведнъж. Понякога има доста логични и обективни причини за забавяне на плащане.
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: asahi   
Дата:   02-06-16 19:41

Има и свестни клиенти. Казват - не мога да платя веднага, ще те забавя месец, ако ти е проблем не се захващай.

Нормално е преди започване на работа фотографът да се осведоми за бюджета на клиента по този проект, да прецени как да се вмести в него и в цялата кампания. Трябва да се търси взаимодействие, да се изгражда доверие и трайно партньорство. Все пак това е сериозен бизнес, а не търговия със семки.
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: 798099   
Дата:   02-06-16 20:40

asahi , дали някога си се замислял, че менторският ти тон някак не е най-доброто решение, а!

Забелязал съм (а имам и личен опит), че ти винаги се измъкваш като "пръдня из гащи" от всякаква ситуация. Кой те дърпаше за езика/клавиатурата, та да пишеш и тук, а?

 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: don_kolev   
Дата:   02-06-16 20:50

koleto.spasov

За съжаление в случая си уязвим, не защото нямаш договор, а защото нямаш подписана фактура. И то разсписана от човек, който има право. Фактурата ти е достатъчно основание да потърсиш правата си ако е подписана, за да им блокираш сравнително бързо сметките.

Дори и да са я признали ако тръгнете да се съдите докато минете всички инстанции ще минат нколко години.

Аз лично изгубих дело при подписана фактура: на всички инстанции. Делата се проточиха 5 години.

ЛИЧЕН съвет: бих потърсил разговор с тях. Ще разбереш дали са останали доволни от услугата и да ги питаш кога да очакваш плащане.

Прекъсването на комуникацията в конкретния казус ще е в твой ущърб.
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: koleto.spasov   
Дата:   02-06-16 21:05

Няма как да не са доволни от услугата, понеже още на дисплея на фотоапарата казаха, че това искат. Не ми отговарят в пощата а на телефона мрънкат ... Никой не предложи да и счупя капачките на тая стринка, а тя това заслужава .... Аз лично смятам да си взема парите по един или друг начин и изобщо не смятам да им се моля [smilie5]
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: don_kolev   
Дата:   02-06-16 21:12

Ясно е че това заслужава...Не ти казвам да им се молиш, а да говориш с тях. И то с Управителя.

Чупене на капачки, явно имаш предвид мутри (фактура не ти трябва), или т.н. фирма за събиране на задължения (фактура ти трябва) - твоя си работа.

И какво всъщност ти обясняват, и кой ти го обяснява?
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: koleto.spasov   
Дата:   02-06-16 21:26

Управителката на фирмата ми мрънка. Фирмичката се състои от 50 човека и всички са в един офис. През цялото време си контактувам само с шефката. И като стана въпрос за плащане, спря да пише, а по телефона обещава неща, които не изпълнява или пък говори толкова тихо, че не мога да я чуя. Мрънка и овърта като ученичка. Дребни хорица ...

Днес пратих снимките на много по голяма фирма и хората ми предложиха, че ако желая мога да си взема парите кеш на момента.



Публикацията е редактирана (02-06-16 21:32)
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: don_kolev   
Дата:   02-06-16 21:44

Може да опиташ и без подписана фактура но шансът е малък. Имаше ли изпратена оферта към тях и после някакво потвърждение, някакъв писмен знак. По принцип потвърдената писмено оферта също може да ти помогне...
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: acho_gaga   
Дата:   02-06-16 22:00

don_kolev, стана ми интересно ... какъв смисъл влагаш в думите "подписана фактура", както и фактура "разписана от човек, който има това право" ?
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: don_kolev   
Дата:   02-06-16 22:37

Подписана от клиента на копието и от човек, който е оторизиран да го прави.



Публикацията е редактирана (02-06-16 22:40)
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: acho_gaga   
Дата:   02-06-16 22:56

Това не винаги е необходимо... Новият ЗСч допуска по-голяма свобода в това отношение, освен това защо е необходим подпис след като получателя на стоката е осчетоводил издадената му фактура? Впрочем струва ми се, че всички малко наизуст говорим, защото твърде малко факти са ни поднесени - как са изпратени и получени снимките, има ли съставен документ, че са получени; получателя регистриран ли е по ДДС, защото ако си изтегли данъчния креди, значи признава фактурата и т.н. По-горе fast_eyebrow е дал най-правилния съвет - отиди при адвокат за консултация, защото може да се окаже, че има и по-лесен вариант за действие - напр. по чл.410 от ГПК ...
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: niki777   
Дата:   02-06-16 23:24

Кръчмарско поведение и от двете страни. Намерили сте се. Честито! [cool]
 Re: Как бихте постъпили? - Клиентите не плащат
Автор: koleto.spasov   
Дата:   03-06-16 02:33

niki777, каквото повикало, такова се обадила ... отдавна не обръщам другата буза. И ти благодаря за оценката "профи"
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.