Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Ибей
Автор: surr3a1   
Дата:   01-06-16 14:33

Здравей,

ggbg.bg предлагат подобна услуга (за Англия) на същата цена като доставката, с условието, че пратките ги пращат на 2-3 седмици, а не всяка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Andrei88   
Дата:   01-06-16 16:16

Значи ако поръчам от англиския ибей фотоапарат , но той идва от хонконг ще платя мито 20% на сумата която съм заплатил?
Само ако идва от европа няма мита?
И какво значи ако мо пука за нещо доставката да не е до България , че до ладе си го поръчам като съм в България?


Както казах по рано никога не ми се е налагало да пазарувам от амазон ибей и т.н и изобщто не съм наясно за какво става въпрос .
И ще помоля да се престанат с излишните коментари който нямат общо с темата или са чист сърказъм благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   01-06-16 16:21

ДДС върху сумата, ДДС върху пътните разходи, мито за апарата и евентуално мито за батерията (ако отворят кутията и я видят). Лично изпитано [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: vkk1   
Дата:   01-06-16 20:59

+ EORI номер и митническа декларация още 30лв.
Я по-добре си чакай черния петък по Нова година, както беше споменал някъде [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: imitev   
Дата:   01-06-16 21:57

Ако поръчаш какво ти пречи да провериш от къде ще ти го изпратят преди да го купиш???

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: radomarinov   
Дата:   01-06-16 23:02

Здравейте, имам въпрос към ползвалите Gabco. Като обявите, че те са получатели и има някакъв проблем със стоката, как я връщате?
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   01-06-16 23:26

imitev: е то какво значение ще има вече - проверката след поръчката е като след дъжд качулка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: imitev   
Дата:   01-06-16 23:29

Не схващам защо трябва да проверяваш след като платиш - аз обикновено правя обратното? [smile]

Ако стоката не се намира в ЕУ просто не купуваш... В дейталите пише къде се намира стоката, а може да питаш и продавача изрично преди да платиш...

PS: Схванах заяждането - изтъвал съм едно "В" в предния пост, да се чете "Ако поръчВаш" [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-06-16 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   02-06-16 00:44

Едно "в", ама... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: enduro   
Дата:   02-06-16 01:39

Здравейте, нещата не седят точно така. [beer]

За стоки идващи извън ЕС , за България не подлежат на ДДС стоки под 30 лева, от 30 до 300 лева подлежат на ДДС само + митнеческа такса 3-4 лева, над 300 лева дължи се ДДС + мито и подаване на EORI декларация която пак се заплаща около 20-40 лева мисля че беше .

Аз съм пазарувал от Еглобал централ. Дали ще е от еглобал УК или ибей продавача в co.uk няма значение , техните складове са базиран в Хонкг Конг и пращат стоката оттам, за да избегнат Митница я декларират от 5 до 10 евро , и вече си е чиста лотария дали в пощата/DHL или на първа инстанция където пристига стоката , ще се осъмнят и ще се я задържат за митнечиска проверка . Аз минах между какпките но има много на които стоката е била задържана на митница и е трябвало да се доплати ДДС , има някои на които е била задържана но в последствие не е платено ДДС - като се порових малко в чиждите форуми научих това.

Поствам линк със снимка на трекинга на стоката която купих от английски търговец (еглобалцентралУК) който се оказа че е от склад в ХонгКонг https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13308357_10208553795516452_6273727958710990589_o.jpg

Изключително бързо пристигна в склада на GABCO !!!

Покупка от такива търговци е голям риск и е добре да се праща на човек в Англия , а не на спедиторска фирма , заради риска от задържане на митница .[beer]



Публикацията е редактирана (02-06-16 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: surr3a1   
Дата:   02-06-16 09:32

Относно пращането до България

- От опит мога да споделя, че всички международни пощи не зачитат България за нищо! Това в общи линии ще рече, че всичко до тук пристига в пъти по-бавно отколкото до Англия примерно. Иначе казано, никога не знаеш кога ще ти пристигне пратката.

- В повечето случаи, ще трябва да отидеш до пощенски клон да си прибереш покупката, което за мен е малко изнервящо.

- При някои пратки от Азия и Америка, ще трябва да ходиш до митницата да си ги освобождаваш, което е отвратително преживяване(не става въпрос за пари, просто искат сам да ги освободиш)!

- Много малко търговци пращат международни пратки, а пък частни лица почти никога. Това ще рече, че повечето неща, които си харесаш да купиш, няма да имат опция за пратщане директно към България, и реално Ибей няма да ти позволи да ги купиш дори.

- Има търговци, които като видят, че си с доставка до България, сякаш имат едно на ум, че не можеш да си защитаваш правата, защото не си от "бяла" държава, това в другия случай е изключено.


Извод: за да пазаруваш пълноценно от Ибей, трябва да използваш услугите на фирма/приятел във въпросната държава, на чийто адрес да изпратиш покупката.


Относно връщането на покупки

- Няма никакво значение кой е получил пратката, за Ибей е важно кой я е закупил - в случая Вие. Отваряте дискусия с продавача, който ви дава адрес, на който да изпратите пакета обратно. При получаване на пакета, продавача ви връща парите. Миналата седмица ми върнаха така парите за стока, която бях закупил от Английския Ибей, но тя пристигна от Китай, и после беше доставена до България. Изпратих я с Български Пощи до Китай обратно. Искам да наблегна тук, че в случая аз се водя клиент от Англия, а не от България, лично мое мнение е, че китаеца има много различно отношение в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: emzo   
Дата:   02-06-16 12:29

Относно пощите, бих желал да споделя моя опит.
Получил съм десетки а може и 100 пратки от китай чрез обикновена пощенска услуга. Като изключим един часовник който просто не си беше опакован добре, всичко е пристигало в изряден вид, някои неща учудващо бързо други бавно, а в редки случаи и доста бавно.
Поръчвал съм си рамка за велосипед от китай за 350 доалра. Пристигна общо за 8 дни като 3 дни беше размотавана из митниците във Враца. Беше декларирана за 50 долара и просто отидох в пощата плати 20 и няколко лева и си я взех,без никакви усложнения. Това е единствения ми контакт с митница от сигурно 100 пратки.

Относно поръчки от англия от ebay никога не бих си помилил да ползвам Gabco (не че не са коректни, напротив супер са си), ако продавача може да го прати по пощата Royal mail. Тъй като съм си поръчвал от други сайтове от Aнглия, които пращат чрез Royal mail и нещата пристигат до Враца между 3(три) и 7 работни дни. Веднъж наистина останах адски изненадан като стоакта ми пристигна точно за 3 дни с royal mail обикновена улуга от Англия.

Относно митниците наистина е въпрос на късмет според мен. Получавал съм в пощата част за велосипед на стойност 90 долара от официален сайт от САЩ със 100% надлежно попълнена митническа декларация, без никакви митници, такси и допълнително мотане.

Също, миналата година си купих обектив 50/1.8G от Япония пратен с EMS пощенска услуга, мисля че беше деклариран на около 130 долара което е под реалната му цена пак, но е и облагаема и обмитяема стойност. Дойде до вратата ми за 7-8 дни без да доплащам нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: meneldor   
Дата:   02-06-16 14:17

С Royal Mail ще ми излезне 20лв с фирма като Gabco 2.20лв макар и понякога чакането да е двойно. Как да дадеш 8-10 паунда до БГ за доставка ако си купиш нещо за 5?

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: emzo   
Дата:   02-06-16 15:38

Ааа така може, не съм гледал цени. От сайта за който говоря съм поръчвал неща за около 60 доалра и доставката им е безплатна с Royal mail.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »