Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ибей
Автор: Andrei88   
Дата:   30-05-16 11:51

Някой поръчвал ло си е фотоапарат от ибей ,че една фр ми каза ако поръчам апарат от англия на митницата нямашо да ми сложат такса ако е от америка германия или другаде щяли да го таксуват и да ми наложат някаква сума?

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: schiele   
Дата:   30-05-16 11:54

твоя приятел французина, да ти обясни пак [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Sauron69   
Дата:   30-05-16 11:54

От целия Европейски съюз няма мита и такси. От САЩ има мито и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   30-05-16 12:03

И това не е точно така :)

Възможно е да си вземеш нещо от ЕС, но да се окаже, че трябва да плащаш мито. Има уловка - при директен внос, вносителя може да декларира стоката, но да НЕ плати мито и ДДС. В този случай се начисляват на купувача... Затова добре четете описанието, за да няма изненада после :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Nikolas666   
Дата:   30-05-16 12:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: blue.light   
Дата:   30-05-16 12:56

'фр' залагам, че се превежда като 'friend'-ка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: jennshen   
Дата:   30-05-16 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Pac   
Дата:   30-05-16 14:39

Аз съм поръчвал обективи и други джаджи от ebay.co.uk ползвайки услугите на Gabco . Не се е налагало да пращам допълнителни такси досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: andrei88   
Дата:   31-05-16 02:32

значи да приятелка ми го беше казала това ...
Каза ми да съм си бил поръчвал от ебай ук(англия) че от там нямало да ми сложат мито ...
А каде се чете и гледа дали куповачът поема разноските по митото ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: golded   
Дата:   31-05-16 06:59

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/eck16.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-16 10:44

Няма специална секция за митата - всичко е в описанието. Ако няма такава, би трябвало всичко да е наред, най-малкото можеш да си получиш парите обратно. Ще ти дам 3 интересни примера на един и същи обектив. Двете обяви са явно на свързани търговци - einfinityshop1, опериращ от Франция и einfinityshop6, опериращ в UK. В описанието на първия виждаме секция за митата и следното "Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer's responsibility." не е много добре. При втория е друго - "All items will be shipped from the UK to EU. All import taxes and custom fees are included in the price. All prices are final.". Цената на двете е еднаква, с тази разлика, че втория се намира в ЮК. Трети пример на търговеца eglobalcentral-uk, опериращ в ЮК и който вероятно не е свързан с първите два. Отново има секция за митата: "International Buyers(Outside UK) - Please Note:
- Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer's responsibility.
"

По цената на трите може да се отгатне, че вероятно става въпрос за сив внос, без платени мита и т.н. И че в ЮК никой не се занимава с дребната търговия :)

einfinityshop1

einfinityshop6

eglobalcentral-uk

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: meneldor   
Дата:   31-05-16 10:59

Не ги ли преекспонирате малко тея мита? В крайна сметка каквото пише в обявата това плащаш в PayPal, а те нямат нищо общо с митата. Имам стотици покупки от ибей и никога не съм плащал мито(в EU). Ползвам само фирми като gabco. Там няма кой да им проверява пратките.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: vkk1   
Дата:   31-05-16 11:01

стока, изпратена от-до държава в ЕС няма никакво отношение с митниците.
До ФЛ не може да се изпрати без ДДС, т.е. и тази драма отпада :)
От еинфинити съм купувал, както и от kacha и освен, че си спестявам 50% от цената на "официалните" търгаши, друг минус няма :)
От къде, защо и как идват нещата, изобщо не ме интересува.
За мен е важен продуктът и цената му.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: vkk1   
Дата:   31-05-16 11:04

единствено подобни стоки могат да бъдат обект на защите от "паралелен внос", което обаче е друга бира и нещата там са доста различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-16 11:32

Грешите, ама човек трябва да се опари :)

Никакъв проблем вносна стока за ЕС да бъде продадена в друга държава от ЕС ПРЕДИ да са платени митата и ДДС. Просто продавача попълва митническата декларация на пакета, нищо че е от ЕС към ЕС. А това за PayPal плащаш си стоката, но става същото, когато си поръчаш нещо от САЩ например... идва и изненада - плати ОЩЕ отгоре. Сега дали това ще се случи - вече е много на късмет. Просто много служители когато видят пратки от ЕС въобще не гледат дали има попълнена CN22 и минаваш тънко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: m.djorov   
Дата:   31-05-16 11:36

Мале, мале!!! Ако тия 88 в ника са набора.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: vkk1   
Дата:   31-05-16 12:02

Само че трябва да стои в митнически склад, а от там не можеш да продаваш нищо на фл :) CN22 е само за пощенските пратки и на практика е безплезна хартийка. За САЩ не говорим изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-05-16 13:52

Посредство куриер (както вече се спомена gabco) няма как и защо да се начислява каквото и да било извън обявената стойност и стига да се пазарува от страна членка на ЕС. Поръчвал съм с тяхно куриерски посредничество и от Англия и от Германия многократно и не съм плащал никога нищо извън обявеното. За САЩ е друго и много пъти вече е ставало въпрос, че там вече риска е голям човек да се позръси с допълнителни такси и данъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Andrei88   
Дата:   31-05-16 13:59

Нещо не разбрах какво против 88 има единият потребител...?
Инфото на ламерко ще да е полезно , а другите само ме объркват едмите казват че има начислени такси другите че няма....
Аз едно нещо съм си купувал до сега през ебай и това бяха спортни очила за колоездене 13$ от американския ебай , а очилата дойдоха от хонконг и не съм плащал от горе .
Но за техника и то над 1000 лева не бях сигурен дали няма да сложат и колко ще бъде това , че ако 20% на стойноста....

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: m.djorov   
Дата:   31-05-16 14:18

То не е против, а ужас, че на 28 години пишеш и се изразяваш като 2 клас. Някъде из темите, по които е писано днес днес, пак има подобна за това кога и от къде се дължат такси. То този въпрос е питан и описван многократно във форума.

Обяснявам така: ЕС - добре, извън ЕС - лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: jennshen   
Дата:   31-05-16 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: Andrei88   
Дата:   31-05-16 15:44

Благодаря ти за инфото

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: vkk1   
Дата:   31-05-16 16:32

Andrei88 викаш, обърка се накрая [smile]
Такси си е чиста работа, какво ще помниш кое е ДДС, кое мито, кое деклариране, кое освобождаване, кое вътрешнообщностно, кое от трети страни :)
Не бива човек да се затормозява с неща различни от първото ниво на пирамидата на Маслоу, тури му една такса и го пускай да бега.

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: surr3a1   
Дата:   31-05-16 17:56

Малко разяснения ще си позволя да публикувам, като човек, който пазарува почти изцяло от Ибей!

- от Английския и Немския (и останалите в ЕУ) няма никакви такси и комисионни, НО ако стоката се намира в страна от ЕУ! В Английския Ибей, има много търговци от Хонг Конг, Китай, Япония и тн. Тези стоки се предлагат там, но в локацията е написано изрично, че не са в ЕУ! Изводите са ясни.

- Аз съм поръчвал часовник за над 1000лв през Английския и не съм имал никакви проблеми, а пък точно в момента си чакам Sony a6000 да пристигне.

- Ползва се фирма като GGBG, Gabco и тн., за да се избегне чакането с нормална пратка и фактът, че много търговци не пращат извън Англия.

- Някой от фирмите предлагат и обратната услуга, която е особено подходяща, когато искам да продам нещо на реална цена, а не да ми предлагат 10% от нея.

- Необмитяваният лимит беше намален преди време и в момента е $30-35 (за стоки от САЩ).

- Никога не се поръчва нищо с доставка до България, освен в случая, когато въобще не ви пука за него.

- Ако една стока е фалшива, Ибей ви връща парите, като дори няма нужда вие да връщате стоката (все пак трябва да докажете, че е фалшива).


Има и още неща, но за момента това се сещам. Ако някой има въпроси ще помогна с радост.
Поздрави!



Публикацията е редактирана (01-06-16 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Ибей
Автор: meneldor   
Дата:   01-06-16 12:47

surr3a1, би ли казал коя фирма предлага обратната услуга?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »