Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: iavorianev   
Дата:   29-05-16 18:14

Colorphoto - и за мен беше тотална мистерия как на 200 мм .понякога правеше остри кадри... но в повечето случаи бяха едни меки с едно изнервящо сияние по контурите на обекта.
Новия няма нищо общо! Много по добър детайл,микроконтраст, фокус и разбира се стабилизация [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: boni   
Дата:   29-05-16 21:36

Снимах вече една сватба с Д500:) Определено много бърза камера. Като шум и цвят при високо ИСО не може да стигне D3s, но е най-добрата кропка. В сравнение със 7200, около 1/2 стоп по-добре над 6400ИСО . Като скорост на фокусиране, следящ АФ е видимо по-добра от D3s. Основното подобрение, както и при Д5 е в автофокуса и особено в следящия АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: VladX   
Дата:   29-05-16 23:45

Бони, дай мнение за разликата в картинката между Д750 и Д500

Остави нуждите ми, фокуса на Д500 и това че едното е кроп, а друго ФФ.
Питам чисто като картинка как стоят нещата.
Супер съм доволен от Д750. Безумно яка камера, но искам да пробвам и нещо ново. Освен че съм любител фотограф съм и любител на техниката.

В момента съм пред това да сменя Д750 за Д500 за птичарско снимане.
Но нещата са все още на кантар, дори се замислям да спра обявата си в базара и да задържа Д750, но както казах съм любител и на техниката и имам склонността да си купувам скъпи играчки защото сами интересни :)



Публикацията е редактирана (29-05-16 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: pumabg   
Дата:   30-05-16 12:08

Влади, ако искаш да сменяш на кроп, ще трябва да смениш и обектива…
Д750 с 200-500 е добра комбинация но с Д500 вече няма да е…
За новият кропски флагман ще ти трябва стъкло, като 300/2.8.
Дори и аз обмислям тази комбинация…
Д500 не може да докара картинката на Д750 ако ще да си скъса гъза…
Но от друга страна има няколко сериозни преимущества !
До колкото чета фокусната сис-ма е много сериозно ъпгрейтната…
А като знам какво прави мултикам 3500 II с тъмен зум и конвертор върху него, нямам съмнения, че новия модул е брутален!
Бързината на камерата и буфера също са на най високо ниво!
По малката резолюция, динамика и шум обаче ще можеш да компенсиращ само със светлосилни стъкла !
И идваме до най интересната част! Д500 + 300/2.8 е на цена 13300лв.
А Д750 + 200-500 e 6400 лв.
За първата комбинация ти трябват и конвертори, докато за втората само един!
Дали победителят от този двубой е ясен? Ако включим и цената, като фактор? Will see… ;)
Със сигурност Д750 е по универсалният апарат. С новата 50-ка прави чудеса в портретната фотография !
При пейзажа, разликите сигурно са още по осезаеми…
За мен отговора е следния - Ако през по голямата част от времето снимаш птици или спорт, първата комбинация е за теб!
Ако обаче снимаш различни неща и само от време на време птички -чурулички си остани със сегашната техника! Качеството на изображение при Д750 с 200-500 е на много високо ниво! Трудно ще ти бъде да го надградиш ако не искаш да похарчиш една торба с пари…
А иначе за много пари, спор няма! Има много по-добри работи…[smile]

Пп. Щях да забравя… Имаш и още един вариант, който не е за подценяване !
Д500 + новия 300/4. Това компактно стъкло е доста добър избор!
Правих му тестове със всички конвертори и се представи отлично!
Тази комбинация ще ти струва само 7500лв.
Но дали ще даде по-добри резултати от фулфрейма и тъмният зум…
Лично аз много се съмнявам….

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: vladx   
Дата:   30-05-16 12:50

Фокуса на Д750, нокога не ме е ограничавал с нещо. Имал съм пропуски с Д750 от гледна точка фокуса, но причината си беше изцяло в мен,а не в тялото. Буфера винаги ми е стигал и не съм го запълвал никога до край при снимането на птици, въпреки че снимам в *NEF.
Картинката на Д750 е просто брутална. Роу-а на това тяло е като пластелин. Каквото поискаш може да го правиш и пак имаш читав кадър, стига да знаеш как да го обработиш. Лично аз не съм добър в обработките и обикновено само кропвам изображението и го изсветлявам или затъмнявам, ако се налага.
Все повече и повече напира в мен едно чувство да си запазя Д750 и да го сваля от базара, докато не взема Д500 за тест и да го използвам по начина, който снимам и това, което снимам.
Иначе Марто, прав си! Много по-евтино ще ми излезе поросто да си взема новия конвертор 1.4 отколкото да правя врътки за ново тяло.

Иначе освен птици, снимам и пейзажи. Скоро ще ми се наложи да снимам и една балерина.
Преди месец бях взел от колежка AF-S 85 f/1.8G за да снимам една мацка.
Този обектив и Д750 - Ебаси бруталната комбинация [smilie10]



Публикацията е редактирана (30-05-16 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: demiman   
Дата:   30-05-16 14:37

Пожелавам повече баРелинки да има ... и 85чки ... ма на 1,4 [smilie3] и гледайте да не се накапете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-16 15:57

За да се възползвате по-пълноценно от д500 и диви животни определено трябва да се насочите към едни по светли обективи които ще гарантират по-добрата картинка и скоростта на автофокуса.
Аз бих започнал от 300/4.0 ВР който пасва чудесно и на д7200. Разбира се 300 2.8 е още по-добър избор но тук се губи преимуществото от икономия на размера и цената. А това е главната причина да се снима с по-малък сензор и д500 не променя тази игра.

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: Saxon   
Дата:   19-06-16 13:21

Интересни резултати от DXO. Не му дават висока оценка като цяло на сензора, но правдиво изтъкват, че предимствата са му в бързината, буфера и динамиката при високо ИСО

http://www.dxomark.com/Reviews/Nikon-D500-sensor-review-Performance-redefined

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-06-16 15:42

Интерсно, да.
Сапунения мехур че ще е значително по-добър от D7200 е спукан, поне от към качество на картинката при "нормални" условия. Ясно че за спорт и диви животни ще се усеща разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-06-16 15:50

Бони по-горе е казал, че и в исо-то е по-добре, съответно за събития, пък до колко персонално за някой ще има значение 1/2 стоп разлика вече е друг въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: demiman   
Дата:   19-06-16 17:03

Не съм пипал 7200 но да е по-зле като картинка е меко казано смешно твърдение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D500 - шампиона? 91% от ДПРевю
Автор: asahi   
Дата:   19-06-16 17:37

Браво! Купете си D500 и ставате шампиони [cool]
Шампион без D500 не е шампион.
Кой сега е шампион?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »