Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 - БезОгледална анкета -
Автор: blue.light   
Дата:   14-05-16 11:46

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: blue.light   
Дата:   14-05-16 11:46


Здравейте,

Съботно-работно-почивният ден ...

На масата има 5 чанти, коя от тях бихте избрали? Защо точно тази, а не някоя от другите чанти.

Благодаря предварително за мнението Ви!


В чанта -1- има: Sony A7 + FE f2/28mm + FE f1.8/50mm (новия евтин 50мм, не 55мм Цайс!)
В чанта -2- има: Sony A6000 + f2.8/20mm + f1.8/35mm
В чанта -3- има: Fuji X-T1 + f1.4/23mm + f1.4/35mm
В чанта -4- има: Оlympus OM-D5 II + f1.8/17mm + f1.4/25mm
В чанта -5- има: нищо и вие трябва да я напълните с камера и автофокусни обективи с подобни дължини и приблизително същия бюджет (да, някои от чантите са доста по-скъпи от други, но все пак е събота).

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: smilen_k   
Дата:   14-05-16 11:51

[smilie24] -Добър начин да си избереш техника.Аз бих избрал чанта номер 1

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: kvakioh   
Дата:   14-05-16 11:51

Fuji X-T1 + f1.4/23mm + f1.4/35mm веднага, след това А7.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: gchokov   
Дата:   14-05-16 11:52

За бих отнесъл Сонито - чанта 1. Причината за това е, че имам ръчни обективчета, които са проектирани за FF, и обичам да щракам с ръчки като цяло. Преди седмица щраках с едно А7, хареса ми.

Вторият ми избор отива за Fuji X-T1, Fuji-тата са голям кеф! Т.е избора ми е изцяло субективен с това какво удоволствие ми носи техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: mugen   
Дата:   14-05-16 11:57

чанта 1 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: marinata   
Дата:   14-05-16 12:02

Интересна анкета [smile]
Вече избрах чанта 1. Везните и при мен в голяма степен се наклониха от ръчните обективи, с които снимам най-често. 28/2 също ми влиза в употреба, харесва ми.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: lamerko   
Дата:   14-05-16 12:10

Бих изчакал малко и да си взема 5 - X-T2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: boni   
Дата:   14-05-16 12:12

Зависи какво снимаш. Ако снимаш пейзажи, и по-бавни неща, както и с ръчни обективи, чанта 1 е предимство.
Аз съм пробвал всички чанти, всяка си има някакви предимства.
Ето и една чанта 5 :
Panasonc GX8 + 15/1.7 и 42.5/1.2. Предимството на тази чанта е много бързия АФ, особено следящия АФ и възможността за ползване на тъч-пад, по който да фокусираш докато гледаш във визьора, както и двойната стабилизация.
По-бюджетна чанта 5 : Pana G7 , 15/1.7 и 25/1.4 или 25/1.7

И понеже съм по примерите, ето една цяла сватба в ч/б с емоции и уловени моменти само с чанта 5 (GH4+ 15/1.7, GX8 + 42.5/1.4:

http://bonibonev.com/milapepi-bw

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: kvakioh   
Дата:   14-05-16 12:15

Aз бих си взел 60/2.4 макро, вместо да имам 23 и 35 за Фуджи...Може макрото да е много бавен, но става за почти всичко- портрет, улица, макро и др.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: alex070707   
Дата:   14-05-16 12:15

Веднага избирам чанта 1, на Сони сензорите нямат равни и тъй като не снимам wildlife и спорт, А7 би ми свършил идеална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-05-16 12:18

Ами аз вече имам нещо подобно донякъде на съдържанието на чанта № 3 - Х-Т10 плюс 23/1.4, а 35/1.4 предстои.
Така че изборът е ясен - чанта № 3.
А защо - най-вече заради качеството на оптиката.
Всъщност аз имам и нещо приблизително подобно и на чанта № 2 - НЕКС 7 плюс трите Сигми - 19, 30 / и 60/ на 2.8.
Но ако сега трябваше да избирам между 2 и 3, щях да избера 3.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: krassi04   
Дата:   14-05-16 12:54

То,аз имам номер1,само фе50 1,8 новия го нямам , но пак слагам fe28-70 китовия обектив .

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: anjsan   
Дата:   14-05-16 12:57

Чанта-1 , но с нещо по-широко като че ли .

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-05-16 13:02

За себе си - чанта N1! Без съмнение и това не е само заради ръчнофокусните, ами мога да си взема и АФ преходник и да имам ФФ-камера, актуална и към момента! Иначе в моята лична чанта с безогледалки имам фуджи, и въпреки всичко не съм пристрастен, та бих я отнесъл тая първа чанта [smilie3]

Уникална за момента анкета във форума! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: steeens   
Дата:   14-05-16 13:14

Номер 1 и за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: Pac   
Дата:   14-05-16 13:33

Ще се самоцитирам...
Изборът между Сони А7 и Фуджифилм винаги е бил много труден. Щото едните са фул фрейм, пък другите хубави.

Моят избор съм го направил преди около година, когато Х-Т1 открадна сърцето ми. :) Нескрито пристрастен съм към чанта 3. :)

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: blue.light   
Дата:   14-05-16 14:38

Благодаря на всички за мненията, коментарите и за положителното настроение :)

#ръчни обективи
Да, и аз имам и снимам основно с такива закачени на NEX, като х1,5 променя много ъгъла на виждане и ги прави съвсем други обективи.
Проблема при тях е че изпускам моменти, които няма да се върнат, а искам да ги уловя. Затова предпочивам в момента само автофокусни и съм написал едиствените 2 към момента твърди и светли обективи за FE които са с нормални цени.

@marinata
Как се справя FE 2/28 за потрети и ежедневно снимане?

@lamerko
Да, X-T2 вероятно ще е още по-хубава камера, но мисля, че и X-T1 е доста способен, какво му липсва според теб?

@boni
Да, умишлено не съм написал какво ще е основното предназначение на камерата.
Към момента търся камера със светли АФ обективи за ... наскоро попаднах на Niki Boon, нейните неща горе-долу показват за какво ще ползва + улицата.
Ще погледна GX8/7 + 15/1,7 + 25/1,7, като при него предполагам ще мога да разчитам и на качествено видео?
Защо Panasonic a не Olympus, там стабилизацията не е ли малко по(вече, -добра)?


kvakioh
Да, винаги е добре да имаш и нещо по-дълго като 60мм, но може би малко по-късно. Като за начало мисля, че предпочитам 35мм за да съм по-близо до събитията.

alex070707
Това, че сенсорите им нямат равни може би е така, не споря. Предложи някой хубав, нормален, светъл автофокусен обектив който не струва колкото цяла чанта?

mihajlov2
Много полезно, благодаря!

krassi04
Как се справя FE 2/28 за потрети и ежедневно снимане?

anjsan
По-широко автофокусно, което си заслужава и не струва колкото цяла чанта има ли?

PhotoBo
Благодаря :) Това с АФ адапторите не съм сигурен, че го разбирам, защо просто не си вземеш КаНикон, освен ако не искаш да комбинираш марки, но пак става нещо по-голямо и тежко.
Като имаш и Fuji, с което от двете снимаш повече и кое ти доставя повече удоволствие :) а да, и кое носиш повече с теб.

Pac
Като всеки и аз исках ФулФрейм и все още го искам, или поне така мисля ... да искам го. Но наскоро се запитах защо. Единсвеното за което се сетих е боке/bokeh, което май е доста странно.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: boni   
Дата:   14-05-16 14:43

Заради бързината на фокуса. Няма равен в това отношение. Имам серии от по 20 кадъра на бързо насрещно движение и бленда 1.2 без нито един кадър брак.
25/1.7 е свръх остър обектив на 1.7

http://slrgear.com/reviews/zproducts/panasonic25f17g/tloader.htm


Конкурентите докарват тая острота на бленди 2.8-4

http://slrgear.com/reviews/zproducts/fuji35f14r/tloader.htm


http://slrgear.com/reviews/zproducts/sony55f18zfe/ff/tloader.htm


От там при снимки на тъмно детайла на отврена бленда е толкова висок, че позволява чистене на шума и крайния резултат детайл/шум ще те изненада дори и в сравнение с висок клас ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: dtangelov   
Дата:   14-05-16 17:25

Pana GX 8 има страхотно бръз фокус и по добро видео срещу по добра стабилизация и картинка на OMD EM5-2. За мен и двата апарата са страхотни и незаслужено неглижирани в България.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: lamerko   
Дата:   14-05-16 19:38

blue.light: на принципа на Мечо Пух - колкото повече, толкова повече... следващо поколение x-trans матрица с повече пикселаци (понякога трябват), евентуално повече използваемо исо (винаги трябва, не че сега не е ОК) и евентуално може да бутнат малко видеото, че сега ГСМ-а, дето е по-дърт от сегашното ми X-T10 с около 3 години вади повече детайл. Не че снимам видео де, ама нали все кусури намират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: krassi04   
Дата:   14-05-16 21:43

Всеки си има приоритети на снимане ,аз снимам основно пеизажи а fe28 е достатьчно добьр за моите цели.Купих си наскоро и ultrа wide converter o.75x и с него имам 21ца.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-05-16 23:24

blue.light, идеята на адаптерите е, че можеш да използваш вече закупени и налични стъкла, а с АФ адаптера даже всичко е както трябва, нямаш изпуснати моменти, няма драми, пък и понякога цената на Сони обективите може да надхвърля (смятам знаеш) цената на конкурентни от Канон/Никон аналози. Виж ако нямаш нито един използваем обектив и тепърва ще градиш мини система, то дилемата придобива друг смисъл, аз в случая изтъквам силните черти според мен, като човек имаш налични две торби от различни марки вътре [smile]
Сега събрал бая стъкла, ми се щеше да бях взел едно А7 и един АФ адаптер и нямаше да имам никакви грижи за напред, не ще на ръчен фокус не мога да снимам с фуджака, ама пак си е още едно нещо, с което човек да свиква или да се обреченява, знам ли...
Сега на въпроса кое най-често е с мен, ами веднага ти отговарям, макар, че знаеш отговора - разбира се безогледалката и понеже е фуджи, и понеже не ми се гради цяла система наново, и понеже няма АФ адаптер за него, познай?!? Най-често на него е китака 16-50 заради автофокуса [smilie18]
Иначе за удоволствието - такова ми доставя DSLR, ама ако не искаш да стане мазало в темата ти за безогледалки по-добре не ме питай защо [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: rdo   
Дата:   14-05-16 23:50

Само за инфо, новия сони 50/1.8, навсякъде където съм чел ревюта казват, че с много бавен фокус.
На фуджи 35/1.4 също е бавен фокуса (в сравнение с китака), а аз когато го тествах и не винаги беше точен.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: rdo   
Дата:   15-05-16 00:40

Сега попрегледах снимките на Ники Бун - за такива снимки, мисля че а7+сони 35/2.8 ще ти свършат работа. Или фуджи с 18-55.
Но за такива снимки не мисля, че автофокусните обективи са задължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: Binjo_o   
Дата:   15-05-16 09:04

Син, да не си срещнал златната рибка иначе аз бих отнесъл всичките
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: krist   
Дата:   15-05-16 10:01

Чантата с Фуджито, но бих изчакал за X-T2. От чанта 1 няма особен смисъл, при наличие на Никон Д610 + Никор 24/1.8Г + Никор 50/1.8Г


Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: hotsnail   
Дата:   15-05-16 10:36

Крист има около кило смисъл а ако видиш и размера на чантата.....

За мен фуджито е тоталка - по-зле няна на къде. Няма да пиша защо че ще редите сълзи и сополи цяла седмица



Публикацията е редактирана (15-05-16 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: SoftImage   
Дата:   15-05-16 11:00

Бих взел чанта номер 4 с леки корекции като запазим цената:
Оlympus Е-М5 II/PEN-F + f1.8/17mm + f1.8/25mm + f1.8/45mm
[beer]
Ако си фен на супер боке-тата - Чанта 1 + 2 торби ръчни обективи
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: Vanquished   
Дата:   15-05-16 11:07

Къде си бе, Киреее :D

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: gchokov   
Дата:   15-05-16 12:11

Чак пък тоталка :D

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: krist   
Дата:   16-05-16 08:52

..и чак пък кило. Теглото на телата е почти еднакво.

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: blue.light   
Дата:   16-05-16 09:15

@rdo

Не снимал със Fuji, дори и не съм хващал такова. Досега не съм снимал с много бързи обективи, така че предполам, че няма да е много бавен за моите критерии.
Китовия 18-55 е сравнително светъл и той също е много добър вариянт!

Благодаря!

Oтносно Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8, 2000лв. за 35мм обектив на ф2.8 е доста $$$ony$$$



@Binjo_o

Ако бях хванал златната рибка, сега вероятно щях да качвам снимки от Азия как ми я проготвят на суши :)


@krist

При наличните, или по-скоро при липсващи обективи Sony, съм напълно съгласен за Nikon-а. За X-T2 не съм сигурен, че ще предложи много повече от X-T1, докато и цената там ще $$$.


@hotsnail

"Благодаря" за първото тролко мнение в темата, честно казано го очаквах доста по-рано.
Не съм снимал съм Fuji, ти предполам си, след като се изказваш толкова крайно негативно? Би ли споделил все пак защо не трябва да взимам Fuji?
Не искам да се будя поред нощ с крясъци и неутешим рев, само заради Fuji.

@SoftImage

Да, изглежда М43 предлагат най-голям избор твърди и светли обективи, и този вариант изобщо не е лош. Също има и хубави Panasonic обективи!

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: krist   
Дата:   16-05-16 09:47

Малко се подведох, като мислех за теглото на A7 II, и пропуснах, че A7 е по-лек от него, но дори и в тоя случай разликата спрямо посочената никонска система е точно половин кило, а не цяло кило [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: legbapetro   
Дата:   16-05-16 12:17

Привет! Бих заложил на чанта 5, в която бих сложил:

A7R (втора употреба е евтин, сензорът е трепач), Zeiss 16-35/4 50/1,8 и Sony G 90/2,8 от някоя читава промоция!

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: Pac   
Дата:   16-05-16 13:06

Кефа от Фуджи срещу Спецификациите на Сони ;)

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: steeens   
Дата:   16-05-16 21:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: - БезОгледална анкета -
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 20:28

аз съм въоръжен с нещо сходно на чанта 4.
М5 II тялото + 12-40/2,8 + 35-100/4-5,6 (замислям се за евтиния 25/1,7)

OM-D E-M5 II има може би най-добрата стабилзираща система и позволява уникално ниски скорости от ръка, но ако трябваше сега отново да асемблирам комбинацията, тялото щеше да е новия GX80 !!!

Има доста хубави неща в него:
+ Утвърдената 16Mpix матрица но без АА-филтър, т.е. подобрен микродетайл;
+ DFD фокусна ситема работеща дори и в 4К фото/видео ;
+ 5-осна стабилизация, предполагам близка по ефективност до предходното поколение при OM-D (M1 /M5 /M10II)
+ хибридна система на стабилизация, с оптично стабилизираните обективи;
+ подобрен "по-лек" затвор, спрямо предишните тела на Panasonic*
+ дисплей преминаващ в тъчпад за позициониране на АФ точка по целия екран, по време на ползване на визьора - Уникално удобна екстра, достатъчно ценна за мен, за да предпочета това тяло пред останали в избора.


*силата на сътресение на механичния затвор често се забравя при избор на апарат, но в интерес на истината, при снимки от ръка, това може да се окаже сериозен недостатък при по-ниски скорости на затвора. Това е особено силно изразен проблем при SONY NEX и а7



Публикацията е редактирана (17-05-16 20:31)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »