Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Stereoburn   
Дата:   26-01-16 15:19

Здравейте,

Пиша ви от името на един приятел, който си търси камера, подходяща за видео. Разбира се, няма да снима само видео, но държи видеото да е с добро качество.

Лично той се е спрял на Canon 70D, някаква оферта за около 2500лв с включен обектив.

Аз от видео не разбирам, още по-малко от Canon.

Така, че дайте някакви съвети или препоръки. Цената ми се струва височка като за първа камера изобщо (преди не е снимал). Може би има по-добри и евтини предложения или опции на същата цена с по-добро качество.
Аз си мислех за EM-10 II на Olympus. Горе долу за същите пари има оферта с два обектива.А и знам, че видеото на Олимпус никак не е лошо. Но пък си има други недостатъци.

А съм сигурен, че има и други алтернативи:) Защо не и секънд хенд предложения.

Моля за съвети [beer]

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Stereoburn   
Дата:   26-01-16 15:30

Знам, че и RX100 IV има доста добро видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   26-01-16 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-01-16 15:53

Все още не ми е омръзнало да пиша едно и също във всички подобни теми!
За видео - Панасоник или Сони! Те са законодателите в тази област. Всички останали гледат да ги настигнат, ама не могат (все още?).
Олимпус за видео - абсурд!
Същото се отнася за Фуджи, Пентакс и Никон (с някои уговорки за последните). Канон са компромис, който не препоръчвам.
В този ценови диапазон (до 2500 лв.) аз бих казал по-скоро Panasonic Lumix G7, отколкото Panasonic Lumix GX8. Най-малкото защото комплектът GX8 + LUMIX G 14-42MM F/3.5-5.6 II MEGA OIS вече е на ръба на бюджета, а този обектив (меко казано!) не е най-доброто за видео. По-добре G7 + някой по-добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: quazimodo   
Дата:   26-01-16 16:49

Един път и лобирането на chrisnoch да е на точното място[smilie5] !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-01-16 17:13

Ох! 'Що си мислите, че лобирам за каквото и да било? Може би 'шото вие го правите?
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: steph   
Дата:   29-01-16 16:01

https://photo-forum.net/photographer/chrisnoch[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 16:34

steph,
Снимки НЕ публикувам. Въпрос на личен избор.
Ти си пуцай с Канончетата, лошо няма!
Ако снимах като теб, щях да си изтрия профила и никога вече да не хващам фотоапарат.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-16 18:05

Бонд: за разлика от теб не робувам на марка. И за сведение - имам две системи от различни производители. Не бих давал съвети обаче за видео - имал съм въпросния Canon 70D, но макар и за мен видеото му да ми харесва, аз не рабирам от операторско майсторство и като цяло от видео заснемането. Нито пък имам засилен интерес към материята. Сегашните ми системи пък дори не се коментират в тази материя, затова ще си и мълча в подобни теми. Интересно обаче какво теб те човърка моята личност, че да ме споменаваш така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 18:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: ikoveliko   
Дата:   29-01-16 18:23

Panasonic GH3/ GH4 [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: vsemieedno   
Дата:   29-01-16 18:36

Panasonic GH3/ GH4

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 18:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 16:37

То и да видиш, какво ще разбереш???? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 16:56

Как да ти го обясня, като ти нищо не вдяваш! [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: boni   
Дата:   30-01-16 17:06

Ето заповядай, снимано е от ръка, докато снимах фото сесия, но ти гарантирам, че можеш да извадиш стоп кадър, който да разпечаташ като снимка в размер 60х40 с идеална острота.

https://drive.google.com/file/d/0B_AO6xPjIyyYdU1ZWGU1dlJLelU/view

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 17:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-01-16 17:15

Бонд написа:
"а кое не вдявам нещо не те разбирам[smile]"
Нали и аз това казвам! Не разбираш и това си е! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   30-01-16 17:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: e-mil   
Дата:   01-02-16 07:24

Демек, гледал си нещо снимано хем с GH3, хем с GH4, макар че видеото на Бони не е снимано с нито един от двата модела.
Chrisnoch е прав - не вдяваш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   01-02-16 07:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: e-mil   
Дата:   01-02-16 09:01

А, точно за това говорим. Хем не те интересува, хем даваш оценка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   01-02-16 09:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   01-02-16 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   01-02-16 09:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-02-16 13:03

Бонд,
Това, че не разбираш, си е твой проблем!
Това, че не "вдяваш" съветите на професионалисти, а продължаваш да драскаш неграмотни аматьорски дивотии, си е твой проблем!
Не го превръщай в проблем на някой друг, който от незнание ще се подведе по патешкия ти акъл!
Твоето мнение НЯМА никаква стойност! Това поне не разбра ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   01-02-16 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 04:38

На това снимка ли му казваш?
https://photo-forum.net//i/1957749

Или на това?
https://photo-forum.net//i/1957694

А това комай трябва да е видео ...
https://www.youtube.com/watch?v=QHAI85bIjFg


Вече ти писах, че си посредствен. Това не е обида, а факт.
Освен това си и неграмотен. Това също е факт.
Къде си тръгнал да ръсиш мозък?
Сега ясен ли съм?



Публикацията е редактирана (02-02-16 04:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: call911   
Дата:   02-02-16 07:22

Пичове, стига с тая агресия, дръжте се малко по-нормално с хората, били те и очевидно невежи. Да се изтъкваш по такъв начин е комплексарщина, не обиждайте хората. Тейк ит изи.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 07:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: r_rusev   
Дата:   02-02-16 08:43

chrisnoch , то е ясно. Всички са маскари и никой нищо не вдява. Ти -не. Ти си на кон. Няма лошо.Моля, поучи ни с нещо твое, професионално, да видим как стоят нещата,покажи снимка,дай линк.


Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 08:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 08:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 09:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: r_rusev   
Дата:   02-02-16 09:11

hrup
1. В математиката казват: Необходимото и достатъчно условие.Ще го използвам.
Да си професионалист не е достатъчно. Професионалист и Човек - да, уважение дори поклон.
2.Границата не ми харесва. Лично мнение. Но не "плюя" по форумите.
3.Екипната работа е като шкембе-чорба, не е ясно кой и какво е сложил. Харесва ти или не,като цяло.
Имах в предвид нещо само негово.
4. Успех и бъдете все така активен във форума[cool]



Публикацията е редактирана (02-02-16 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 09:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: r_rusev   
Дата:   02-02-16 09:24

hrup -Да си виждал мои обиди и квалификации към снимка,клип?
Щом казваш - дай и ти нещо твое.А не адвокатствай.



Публикацията е редактирана (02-02-16 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Vanquished   
Дата:   02-02-16 09:36

Каква приятна атмосфера [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Emoxide   
Дата:   02-02-16 13:42

chrisnoch , моля би ли пояснил защо OLYMPUS не стават за видео?
Наистина ми стана интересно, щото нали уж промотираха "новия" М5 2 като по-видеографски насочен, с подобрен битрейт, добра стабилизация и дори гама с висок динамичен обхват чрез Flat Picture профил. Има си и пълни ръчни настройки... поддържа и синхронизация с професионалния PCM рекордер LS-100; Ако му се сложи допълнителния грип има дори възможност за мониторинг със слушалки. Ако става дума за FullHD видео, какво му е лошото на апаратчето ?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Emoxide   
Дата:   02-02-16 13:51

"...От сестричкатъ Сашка поздрав за своята прекрасна абитуриентка" [cool] [smilie18]

Видеото е чудно, кво - всички лица са разпознаваеми сичкото панаир е сбрано в кадъра, хорото са вие пред пруфисионалния апарат, сичкой на 6 [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [smilie6]

Ма битуриенткатъ Доби, обра овациЙте, нал тъй [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-02-16 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 16:39

Emoxide,
Olympus OM-D E-M5 II е донякъде изключение по отношение на видео възможностите си, но не съвсем. По принцип Олимпус не са наясно с обработката на видео сигнали и алгоритмите им за компресия са далеч под ефективността на Сони и Панасоник. Това се изразява в "мека" картина, в която липсват детайли - въпреки високия битрейт, качеството на видеото не е на нивото, което постига конкуренцията дори при по-нисък битрейт.
E-M5 II няма Flat Picture профил във видео режим. 5-осевата стабилизация работи добре, но това е глезотийка за начинаещи любители. Приложението й е ограничено, защото обхвата на изместването на сензора е сравнително малък и често се налага автоматично ресетване в изходно положение, което се вижда като скокообразно прекомпозиране "в движение". Електронната стабилизация не става, пък и кропва видеото.
Усилията на Олимпус да подобрят видео режима заслужават адмирации, но засега са в чисто любителската сфера - въпреки по-професионалните "забежки" (таймкод, грип с разширени възможности и т.н.).

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 16:55

r_rusev,
Нещо си се объркал! Не всички са маскари и понякога някои дори "вдяват" по нещо. Линкове и примери из Интернет колкото щеш - само човек да има нерви да ги изгледа и знания да разбере какво е видял!

"2.Границата не ми харесва. Лично мнение. Но не "плюя" по форумите."
Имаш право на мнение, разбира се! Нищо, че си аматьор.

"3.Екипната работа е като шкембе-чорба, не е ясно кой и какво е сложил. Харесва ти или не,като цяло. Имах в предвид нещо само негово."
Явно нищо не разбираш от екипна работа (нежели в киното!), а още по-малко от шкембе чорба. Можеш да харесваш или не каквото си поискаш. Не настоявай, обаче, че твоето мнение има някакво значение. Видяла жабата, че подковават вола, та и тя вдигнала крак.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Emoxide   
Дата:   02-02-16 17:21

chrisnoch, плосък профил за E-M5 Mk II има добавен след фърм 2.0

Преди нова година бях дал на брат ми апарата си да снимат едно кратко филмче и впоследствие като ми го върна, снимаше доста "сиво" видео. Естествено изключих този профил, понеже не си падам видеограф.

Version 2.0 for E-M5 Mark II: Enhanced Video Power
Firmware upgrade for E-M5 Mark II further enhances the camera’s ability to capture crisp, clear video with no need for additional editing software. Movie-Exclusive Picture Mode Flat provides for post-production color grading by lowering the contrast to minimize blown-out highlights and loss of detail in shadows. Additionally, new 4K Time Lapse Movie captures up to 999 images automatically and combines them in-camera into a stunning 4K file.


EM-5 Mark II - Video Test: Firmware 2.0 Update

иначе съм съгласен за казаното, на OLY видеото определено не им е силата. Стабилизиращата система е доста добра, като за вградена такава, в комбина с дигиталната обаче реже от кадъра, но естествено всичкото това не е достатъчно и в никакъв случай не може да замени нещо от рода на външен стабилизатор, а както каза ти на моменти прескача. Съвсем друга работа пък е "ефектът на желето" при бързо движение.
За максимално качество при FullHD трябва да се слезе на 24кадъра, което от своя страна доста намаля гладкостта на видеото.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 17:24

Честно казано, не бях се зачел какви новости добавя този 2.0 ъпдейт на фърмуера. Явно е стъпка в правилната посока. Това, уви, не омаловажава другите ми забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Krassy   
Дата:   11-06-16 22:23

Връщам се към тази тема, защото е сравнително нова и има полезна информация - Panasonic DSLR става за видео - другите - не.
Колкото и общо да е казано, иска ми се да разбера кои са перата, които правят този извод генерален?
Понякога някаква малка, но основателна причина може да те накара да прескочиш други, големи...

Може да е говорено много, но при търсене във форума освен две кратки теми, друго от 2016 година не намирам. Сигурно търся грешно... А гледам да е от 2016, защото техниката се развива и везните може да се окажат наклонени в друга посока и марка...

За сериозното видео е ясно, там и инвестициите са сериозни.
Но за "мерака" на ентусиаста някои характеристики са важни. Ще се опитам да ги изброя:
- плътна и хубава картинка при ниска осветеност /тук трябва голяма матрица или бърз процесор/
- дълбочина и обем на изображението /тук трябва голяма матрица и светли обективи/
- плавно реално движение, както и така желаният slow motion /като минимум 60fps/
- автофокус - болната тема при DSLR.
- удобство при заснимане - чупещ се екран и подобни...

И ако трябва да се върна отново на въпроса: С какво G7 води толкова убедително пред D7200 или 70D например... или D750 да кажем...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Krassy   
Дата:   12-06-16 20:53

Хм... тази тема не се радва на интерес...
Или не се знаят отговорите, или е дъвкано много и разточително и никой не му се повтаря всичко това...

Да, D7200 не се предпочита заради фокуса, но последно снимах една голяма сватба с топ видеооператори, които снимаха с DSLR и те НЕ ползваха AF, а си връткаха гривните на обективите... май с Canon-и бяха...
А никоня изобщо не лъже в картинката на високо исо за видео... гмурвам се да гледам още семпли в нет-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Добър DSLR или безогледален за видео
Автор: Krassy   
Дата:   13-06-16 03:44

До сега съм гледал ревюта, тестове, спецификации и какво ли още не на тези няколко тела за видео: Canon 80D/70D/7D, Nikon 7200/D750/D5/D500, Panasonic G7, Sony a6300 ...

... еми НЕ мога да си харесам и това е! [smilie18]

Да, евала на а6300 за супер-дупер фокуса, обаче не ме грабва... е, 120fps е яко...
G7 също няма нещо, дето другите го имат и т.н. и той не ме грабва...
D500 е баси и звяра, имаше видео тест с фулфрейми и други модели, просто ги накъса като картинка...
Canon по принцип не си ме грабват.
Без да си кривя душата... като оверал ми допадна D7200, брилянтна картинка дори на високо исо, остра, чудесен динамичен диапазон... парите му са хубави също... е, автофокуса просто го забравям...

Друго обаче ме човърка... в техническите характеристики ка канон и никон се описва само резолюция и fps, а на сони и панасоник някак си по-специализирано ...

"XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264XAVC S 4K: 3840 x 2160 (30 p/100 Mbps, 30 p/60 Mbps, 24 p/100 Mbps, 24 p/60 Mbps), XAVC S HD: 1920 x 1080 (60p/50Mbps, 30p/50Mbps, 24p/50Mbps, 120p/100Mbps, 120p/60Mbps), AVCHD: 1920 x 1080 (60 p/28 Mbps/PS, 60i/24 Mbps/FX, 60i/17 Mbps/FH, 24 p/24 Mbps/FX, 24 p/17 Mbps/FH), MP4: 1920 x 1080 (60 p/28 Mbps, 30 p/16 Mbps), 1280 x 720 (30 p/6 Mbps)"

Едни битрейти, едни кодеци, нещо взема да ме човърка, че това има значение за видеопродукта и защо никон например не го споменават това... а в ютуб като ги гледам на цял екран във висока резолюция... и на сони, и на панасоник, и на никон... все амейзинг [smilie8]
Та съм се замислил къде ли е ключа за бараката [smilie8]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »