Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новият Olympus PEN дойде!
Автор: rorus   
Дата:   21-01-16 14:16

Май наистина идва:

http://www.43rumors.com/ft5-first-real-worl-images-of-the-new-pen-f/


Малката матричка ще вади 50Mpix.... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rorus   
Дата:   21-01-16 14:29

Сигурно няма да повярвате, но всички тези хора имат опит с определянето на цените. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-16 14:32

мен ми харесва дизайна, може би леко са прекалили с ретро мотивите, ама те олимпус винаги го правят. Важното е, че няма стърчилка и има точните врътки горе долу (тая отпред с "ч/б, цветно, арт" малко ми разбърква стомаха като я видя, но пак олимпус не е моята марка, сигурно олимпусджиите снимат само в жпг и ще се радват)

Честито и много хубави снимки да Ви прави!



Публикацията е редактирана (21-01-16 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   21-01-16 14:32

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rorus   
Дата:   21-01-16 22:00

На това да му завиваш 12-40 си е тъпо отвсякъде...
Има толкоз малки, светли, чудесни стъкла...
Събират се в шепата...

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   21-01-16 22:12

>>На това да му завиваш 12-40 си е тъпо отвсякъде...

[smilie24]

На тази камера и подхождат обективи като мъниците - 12, 15, 17, 25, 45мм. Иначе
дизайна кефи доста!



Публикацията е редактирана (21-01-16 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: legbapetro   
Дата:   21-01-16 22:16

Прекрасен е! И ако снима четворната резолюция от ръка.... цена няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   21-01-16 22:20

>>Прекрасен е! И ако снима четворната резолюция от ръка.... цена няма да има.

Според слуховете няма да е от ръка. Екстрата от ръка щялa да присъства в Е-М1 Мк.II

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   22-01-16 18:16

Those are the PEN-F specs:

– 20MP Live MOS sensor (made by Sony)
– 50MP high resolution shot mode
– 5-axis camera shake correction. Five stop correction (CIPA)
– Creative dial to directly access four functions
– 2.36 million dot organic EL EVF (S-OVF mode to extend the dynamic range)
– Mechanical shutter: 60 seconds -1/8000 seconds
– Electronic front curtain shutter (anti-shock mode): 60 seconds -1/320 seconds
– Electronic shutter (silent mode): 60 seconds -1/16000 seconds
– Video full HD60p
– Interval Shooting
– 4K time-lapse movie
– Continuous shooting of 10 frames / sec (5 frames / sec in the AF tracking)
– Wi-Fi built-in. Remote control via smartphone
– 3 inches 1.03 million dot movable LCD monitor
– AF tracking pad: EVF is capable of moving the AF point in the touch panel at the time of use
– Media SDHC / SDXC (UHS-II compatible)
– Included with an external flash FL-LM3. Guide number 9.1. Bounce possible
– ISO200-25600 (LOW: ISO80 equivalent)
– Color Black and Silver
– Price is 1499 with kit lens.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: io_bs   
Дата:   22-01-16 22:22

Изглежда много готино но е и бая скъпо. Засега сякаш OM-D E-M10 II има най-висока стойност за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-16 09:01

io_bs прав си,E-M10 II най-много си заслужава цената.

Ще видим как е качеството на изображението, на новата 20MPix матрица, но изключая това, нищо друго интригуващо няма в повече , спрямо E-M5II, според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rorus   
Дата:   23-01-16 10:43

Какво ли още може да искаме?
Аз поне не се сещам - всичко си имат съвременните камери...
Вече гледам само ергономията. Мисля, че новият ПЕН ще е много добър в това отношение, разбира се с малки твърди обективи.



Публикацията е редактирана (23-01-16 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kery70   
Дата:   23-01-16 16:45

Дизайна много ми хареса. Добре изглежда камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Kirilius   
Дата:   25-01-16 17:20

По отношение на цената, добре е да се отбележи, че тя е за комплект с 2 обектива (според линка по-горе). Тях, като ги махнем, цената на тялото излиза сравнима с другите тела от рода на OMD.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 09:00

Вече някой сe е позаиграл с новата играчица на OLY.

Premiere and review: The Olympus PEN F by Ming Thein


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/uvlb1190.JPG



Robin Wong: Olympus PEN-F Review Part 1



Публикацията е редактирана (27-01-16 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-16 09:22

Много хубаво ревю. Поне на мен ми допада стилът.

За разлика от новото Фуджи тоя Пен едоста добре и като картинка от примерите дето са дадени - ще видим студийни кадри по танам.

Вчра малко се бях притеснил, че новото поколение кроп сензори са забележима стъпка назад от предната генерация, но явно при байер матриците нещата си вървят както си трябва. На мнгоо високото исо ми се струва, че новия модел ще е по-добре поради възможноста малко повече да се свали размера.

http://www.dpreview.com/reviews/history-repeating-olympus-pen-f-first-impressions-review/5




Публикацията е редактирана (27-01-16 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 09:26

MIRRORLESSONS: First impressions of the Olympus Pen F


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/bkzd5160.JPG




Park Cameras Blog: PEN-F Creative Dial In-Depth Review
https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/vqll1935.JPG

___ Pen-F Hands-On Video



https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/chxo0315.JPG





Публикацията е редактирана (27-01-16 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hrup   
Дата:   27-01-16 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: victory13   
Дата:   27-01-16 09:32

Не... фуджитата са много различни от това. При положение че няма много възможности за изненади в разположението, но двете са различни.
Харесва ми визьора [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 09:33

OLY са твърде горди, за да имитират други.
Според мен имат доста фетиш модели, назад в историята от които да се вдъхновяват... [smilie3]

https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/yohx5667.JPG


http://www.exakta.net/images/stories/Coleccionismo/Pen-50-up/Oly-Pen-F-dos-AA.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-16 09:34

по тая логика Leica са пионери, защото са ползвали подобен дизайн преди 2-та световна война.....

Ето ти от 1914-а година


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/pyxa4655.JPG


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Ur_Leica.jpg



ПП Точно фуджи нямат никакъв дизайн собствен. Крадат яковизуални елементи от Лайка, нещо като Адибас на фотографията са....



Публикацията е редактирана (27-01-16 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hrup   
Дата:   27-01-16 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hrup   
Дата:   27-01-16 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hrup   
Дата:   27-01-16 09:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-16 10:00

Дизайна на тази играчка е страхотен. Само тилтваща шпионка ще ми липсва. Дали сензора ще е , като на GX8?

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-16 10:19

Super-fast response
New 20MP Live MOS sensor
10FPS
.
.

Звучи ми като компактна спортна камера скрита зад ретро дизайн [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: pstoev   
Дата:   27-01-16 10:21

с този дизйан ще избият рибата, нищо че цената е голяма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-16 11:09

нончо повечето безогледални с по-малки сензори имат 8 или 10 дори 15 кадъра в секунда...това не ги прави спортни камери, но е много готина екстра. Следящия фокус напредна също много последните години - доскоро панасоник бяха номер едно, може би Олимпус сега ще покажат по-добро.....м43 имат известно предимство с големия доф.



Публикацията е редактирана (27-01-16 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-16 11:18

Така е, затова съм поставил на първо място бързината. Предполагам, че са оставили някои неща за M1 II.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 11:33

Няма исо 100 пак...
Иначе Олимпус като идея пак надминават Панасоник, които дълбаят в някакво видео, в нещо по- уж модерно...Вярно, че докараха първи 20Мпикс, но това не е всичко. Все пак съм доволен от Панасоник GM1, с 14-45 е чудесен малък апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Vanu   
Дата:   27-01-16 11:43

цената е абсурдна за това, което предлага малката машинка. А предната врътка за creative modes е пълен т@ш@к. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-16 11:45

Точно толкова абсурдна като на Pro2 [smilie3]

За фенове...

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 11:55

[27-01-16 11:33] kvakioh: Няма исо 100 пак...
Иначе Олимпус като идея пак надминават Панасоник, които дълбаят в някакво видео, в нещо по- уж модерно...Вярно, че докараха първи 20Мпикс, но това не е всичко.


Както най-често се случва, пак се изказваш неподготвен.

OLY ИМА НИСКА ISO, нарича се ISO Low ~ ISO124
следващата стъпка е т.нар. ISO200, което не е нищо друго а ISO124 с пушнати сенки до +0,7EV; От там насетне всички останали ISO стойности са лъжовни при OLY. Нещо, което не е тайна за ползвателите.
Същото важи и за FUJIFILM - при тях обаче вдигането на сенките е с цял стоп, а експонационната 0-ла е по-ниско от на останалите, поради това и дълбокото черно в кадрите.
__________
Според мен, Panasonic отдавна са оценили възможностите си и виждат сигурно бъдеще за малкия формат именно във видеото. По отношение качество изображението на снимките, не го имат за конкурентно на по-големите формати, поради което не е и приоритет.


Vanu с исказването си само показа презрителното поведение, на арогантен и ограничен човек. Да си жив и здрав, има нужа и от такива като теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 11:59

Както най-често се случва, аз НЕ се изказвам неподготвен, ами ти Емо се хващаш...Много добре знам, че няма исо 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 12:01

Правилно го е казал realnoncho. За съжаление в момента цените на безогледалките са абсурдни понеже 2-мата големи играча(CN) не искат да пуснат сериозни безогледалки.
Vanu, цените на Pro2, са още по абсурдни за това, което тази голяма(за съжаление) камера предлага!
Все пак да не забравяме че голямата стъпка при Oly ще е на есен [smilie3]
Сега ми е по-интересно серията светли обективи ф1.2 които Oly ще представи след месец[smilie7]



Публикацията е редактирана (27-01-16 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 12:05

Цената е логична и разбираема, ако се гледа в контекста на цените за същия производител на предходните им топ модели.

OM-D E-M1 ~ 1299 EUR
OM-D E-M5 II ~ 1100 EUR / ~ 1199 EUR Limited edition

PEN E-P5 ~ 1000 EUR
1500 EUR (Body with black M.ZUIKO DIGITAL 17mm f1.8 lens + VF-4 EVF)

PEN-F ~ 1199 EUR (няма прахо/влагозащита, но нова матрица с повишена резолюция, естествено ще ни цакнат с поне 200 евра отгорце за тази радост лелеяна [smilie5])
PEN-F + 17mm f1.8 ~ $1500

Това не ги оправдава за високите цени, никои производители на безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 12:10

SoftImage е прав.

Аз допускам, че E-M1 II ще бъде оборудван с технологично напълно нов сензор. Може и догодина напролет да го видим, а не в рамките на сегашната 2016г.
Не се съмнявам, че принципно имат готовност да го изстрелят още сега с този сензор 20MPix на SONY. Но това би било бързо решение, породено от стагнацията на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 12:10

>>PEN-F ~ 1199 EUR (няма прахо/влагозащита, но нова матрица с повишена резолюция, естествено ще ни цакнат с поне 200 евра отгорце за тази радост лелеяна [smilie5])

Emoxide, Освен новата матрица PEN-F предлага и EVF + повечко врътки. Кефи камерката, но пак ми се вижда скъпичка(поне стартовата цена)!

>>Не се съмнявам, че принципно имат готовност да го изстрелят още сега с този сензор 20MPix на SONY. Но това би било бързо решение, породено от стагнацията на пазара.

Сакън, предпочитам по-малко пиксели , но по-добра картинка и HiRes от ръка, както са обещали. Ако бодната освен HiRes и ала Foveon опция - 3 кадъра с RGB информация за всеки пиксел ще им се зарадвам повече!!!!!!!!



Публикацията е редактирана (27-01-16 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 12:11

kvakioh , я ми дай пример за безогледалка имаща ISO100, щото аз май не се сещам.
ISO при дигиталните апарати е твърде относителна измишльотина. [smilie3]
Нещо повече, FUJIFILM поради непонятни за мен причини сега измислиха понятието "isoless" за сензора и управлението му в X-Pro2.
[smilie18]
Нещо, което може да се каже и за всички останали. А ако трябва да сме откровени още преди повече от година Samsung NX1 показа на какво са способни съвременните сензори, до 5EV корекции.



Soft, аз точно това си мислех като теб!
Пример - PENTAX K3 II ~ Super resolution mode.
Според мен е доста по-ценно от HiRes.



Публикацията е редактирана (27-01-16 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 12:30

Ми няма 100, но има 50...няма начин да е "isoless", защото след стойности над 3000 като цифра доста от безогледалните издишат, парцалеят, мазни са и много други...Я заради сензор, я заради липсата на 100, или просто не са за такива работи.



Публикацията е редактирана (27-01-16 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Vanu   
Дата:   27-01-16 12:46

цената на про2 била абсурдна, защо въобще го сравнявате с про2?!? Хибриден визьор, weather sealing, какво общо имат? Про2 е апарат, който е сам в категория с предното си поколение. Апаратчето е в класа на А6000 и X-E2s, само дето цената е х2. Няма фазов фокус, но пък има тъчскрийн дето се върти, и врътка за креативни хора, смях в залата, get real... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-16 12:53

Аре спрете се с тия цени...За всеки влак си има пътници. За нас всички цени са високи така или иначе. Ето например аз навремето се отказах от а6000 поради липсата на тъч , тъй че тъчскрините си имат своя таргет [smilie5] Ще си взема фуджи в мометна , когато направят тяло с тъч и тилтващ страничен визьор , та така .
То ако се гледа прагматично цена-качество , предложени глезотии всички трябва да снимат със самсунг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 12:56

>>цената на про2 била абсурдна, защо въобще го сравнявате с про2?!?

Не го сравнявам!!! Просто тези 2 камери са "пресни" та за това. Иначе най-високото ниво при Oly си е Е-М1 и то е с 100USD/EUR по-скъпо.
Дали този хибриден VF е наистина Pro... get real...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-16 13:00

Софте , стига глупости ми кажи кви са слуховете за тия 1,2 стъкла. Ква мълва се носи (какви дължини ще са)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 13:22

Имаше слухове за 12, 25 и 50мм. Аз лично бих предпочел 17, 27 и 50мм/1.2, но никой не ме пита [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-01-16 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-16 13:42

За цените...всички ги вдигат мощно.....Никон Д500, Фуджи Х-Про2, новия олимпус, Сони А7р2 и с някои от новите обективи (35/1.4 е над 3 бона....)

Явно ще ни цакат повечко, предвид че правят по-малко камери като количество и ниския клас постепенно угасва.

ПП Самсунг са доста скъпи ако искаш визьор....NX1 беше по-скъп от А7 когато ги пуснаха нови на пазара!



Публикацията е редактирана (27-01-16 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 14:58

kvakioh безогледални с изписана и позволена скорост ISO100 има и това са моделите на Samusng NX, след NX200. Както и да е, провокирах те и се хвана.
Реално измерените стойности по ISO стандарта обаче на много малко производители са близко до истината. Canon, NIKON и PENTAX DSLR-ите се доближават. Всички безогледални модели без изключение са с отклонения и работят със собствени стойности за ISO. Така или иначе всичко е въпрос на съотношение между бленда/скорост/ел.напрежение, но ти много добре знаеш това, не те разбирам що се правиш на заплес.

ISOLESS понятието иде да илюстрира това, че качеството на изображението се запазва при постпроцесинг с конвертор, като се прилага повишаване с една и повече експонационни стъпки (EV), спрямо заснемане при повишено "ISO" в апарата непосрествено преди снимката.

Като има еквивалентно качество на изображението:
minISO + корекция | стойност от апарата
ISO100 + 1EV = ISO200
ISO100 + 2EV = ISO400
.
.
ISO100 + 5EV = ISO3200

Цалата тази хамалогия има основното предимство да позволи силно недоекспониране при заснимане, при което най-светлите зони на снимката не прегарят, а впоследствие в конвертора със силно изсветляване на средни и тъмни зони да се достигне натуралната им осветеност, без сериозно цялостно влошаване на качеството на изображението.



Публикацията е редактирана (27-01-16 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 15:18

Няма как да ползвам Самсунг безогледалка, за да знам, не съм ги виждал даже, скоро няма никой да ги вижда. Ти четеш и наизустяваш кухи цифри и то доста, има burnout на мозъка да знаеш от такива купища данни голи. Има и Сони безогледалки и ФФ с Исо 100. Едва ли с нещо може да провокираш, само да изумиш колко много, но безмислени данни си научил.
По принцип такива правила isoless не знам къде ги четеш, преди имаше неписано правило при Канон да не се снима на исо100, а 200, защото наистина вадеше по-добра картина при 400/450/500D. А такива процесинги със софтуер хората, които снимат реално и истински са ги преодолели, камо ли врътката излишна +3/-3 да се ползва, това е естетска изгъзица, понякога дори пречи като се върти от самосебе си в чантите. Не направиш ли кадъра да е добър още от апарата, дори в Jpeg, файда 0 че знаеш шопи и светли стаи...Води се от лентовия Pen F- три врътки- скорост на тялото, бленда и фокус на обективите. Това е истинския апарат. Също и да не снима видео. САмо Никон DF донякъде се доближава до всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 15:25

The newly-developed 20 megapixel Live MOS Sensor is paired with the latest TruePic™ VII Image Processor to bring out the amazing image quality of Olympus’ M.ZUIKO® lenses. The sensor’s low-pass filterless construction delivers high resolution and a low sensitivity ISO LOW mode equivalent to ISO 80.

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 15:30

Напомняш ми за последно как в БГ магазин гледаха тъжно едни картинки и ревюта от dpreview и така "консултираха" хората да си купят точно определена марка и модел апарат. Доста жалко беше да се види...Та, можеш да отидеш да работиш в такъв магазин, тъкмо няма нужда да ровиш пред хората из разни сайтове, ти знаеш всичко преди всички.[thankyou] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   27-01-16 15:43

http://robinwong.blogspot.bg/2016/01/olympus-pen-f-review-part-1.html

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 15:44

ISOlessness [smile]

First Look Review: Fujifilm X-Pro2
by Rico Pfirstinger
"How ISOless (English article) is the X-Pro2? That’s difficult to say without proper external RAW support, but let’s try anyway. Fujifilm has a history of delivering ISOless (German article) cameras. After all, that’s how the powerful DR function works, and that’s how you deliver amazing dynamic range in Lightroom (even though many users don’t know how to properly use it, but that’s what our Fuji X Secrets RAW workshops are for). The X-Trans CMOS III sensor also has a really low noise floor, significantly lower than its predecessor. With read noise that low, pushing up an image a few stops will virtually only amplify the shot noise."

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-16 15:46

http://www.mobile01.com/topicdetail.php?f=249&t=4692928&p=1

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-01-16 15:52

Квак, интересно как ли се е случила тая снимка в апарата ми... при ISO100 [smilie11]



Много добре знаеш за какво говоря, но интересно що се правиш на луд, ебаваш ме нещо и то доста грубо.
Човека, който пръв отвори дума за ISO100 се прави, че такова понятие не съществува и не важи за качеството на снимките. Ако имаш желание да казваш нещо което мислиш, кажи го. Ако си тук да се ебаваш с коментиращите, много си долен да знаеш!



Публикацията е редактирана (27-01-16 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 16:32

http://www.stevehuffphoto.com/2016/01/26/the-new-olympus-pen-f-camera-review-just-wow/

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-16 16:59

Снимката със закачен 300/4 PRO радва, трябва да видя като се появи обектива за тестване дали няма да може да се види и PEN F какво може с него. Стига се заяждали за глупости [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 17:11

realnoncho, този обектив едва ли са го мислили за PEN F. Вероятно ще работи добре с тази камера но следящия фокус няма да е на ниво. Според мен Е-М1 е по-добрия вариант а предполагам Е-М1 мк2 ще реалния ползувател на тази стъклария.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rorus   
Дата:   27-01-16 19:38

Това, което не ми харесва засега:
- няма хубав грип (допълнителния запушва батерията и картата???)
- връткането на дисплея настрани ме дразни - харесвам сегашните модели с вертикално връткане...
- къв е проблема да направят по-големи бутони отзад?

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-16 21:02

Гледах някакви картинки , грипчето има дупка н мястото на капака..

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 21:42

Този грип ми се вижда малко грозноват и неудобен! Oly трябва да пусне друг. Предполагам ще излязат и такива от други фирми.


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-01-16 22:03

Това за дисплея е относително наистина, при вертикално снимане или такова с ръце над главата този дисплей за мен е по-добър. Такъв тип дисплей завъртян навътре може да се спаси от счупване при някой лек инцидент, на мен ми се е случвало с Canon 60D.
Но за стрийт и по-бърза и удобна работа накланящия се е по-добре. Няма перфектен вариант [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   27-01-16 22:40

Ако някой иска да разгледа RAW примери има в DPReview
Отварят се с RawTerapee.


Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-16 00:47

Нончо само Сони (За другите не знам) имат 2 по-добри дизайна от тия дето са популярни сред безогледалките. Не знам защо не пускат нито единия на безогледалните. Хайде Сони може да са п...си ама всички ли са от тоя отбор...

А99/А77


http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/08/2011-08-24-img0470post.jpg




А57


http://photorumors.com/wp-content/uploads/2012/03/Sony-a57-back.jpg




Публикацията е редактирана (28-01-16 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Идва ли новият Olympus PEN?
Автор: SoftImage   
Дата:   28-01-16 10:59

Ако някой се интересува от HiRes режима - има сравнения с други камери:
цък

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: rorus   
Дата:   28-01-16 13:46

HiRes режима изглежда много добре!

Мисля, че хората снимащи интериори и архитектура - ще могат сериозно да се замислят - особено с обективите 7-14 или 9-18 и още 2 малки твърди по избор...

Да, и тогава май това страничното връткане на дисплея също ще е от помощ?



Публикацията е редактирана (28-01-16 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: SoftImage   
Дата:   28-01-16 15:10

Полза има и за пейзажите [smilie3]
[beer]

Ето малко данни за Японския пазар:

http://www.43rumors.com/wp-content/uploads/2016/01/BCNranking.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: rimohit   
Дата:   28-01-16 17:08

Ще ми се да видя една Kowa Prominar 8.5mm F2.8 MFT Lens съчетана с HiRes режим [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: rorus   
Дата:   29-01-16 22:36

М5 го пуснаха на $1299, сега струва $379... Чакане му е майката...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-16 23:20

rorus написа:
> М5 го пуснаха на $1299, сега струва
> $379... Чакане му е майката...

очите на фотографите са големи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: io_bs   
Дата:   30-01-16 00:16

Ако още го има по магазините лятото, си го купувам M5 [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: serjy   
Дата:   30-01-16 10:41

новото пенче радва определено! на мен не ми допада начина на въртене на диплея, примерно този на Е-Р5 ми харесва повече. хай-рес режима кърти, много добра екстра [smilie24] много би ме радвало да има някакъв подобен режим за повишаване на динамичния обхват, за мен той е по-важен от резолюцията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   30-01-16 11:07

Ами в Hi-res имаш и повишен динамичен обхват, макар и много малко. Но забележимо по малко дигитален шум, спрямо стандартното заснемане. Тоналните преходи са доста плавни.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   31-01-16 19:56

Интересно кой ли ще е първият луд дето ще си купи новата играчка ?
Определено не съм аз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: rorus   
Дата:   01-02-16 09:27

> Автор: Emoxide
> Дата: 31-01-16 19:56
> Интересно кой ли ще е първият луд дето ще си купи новата играчка ?
> Определено не съм аз

Абе, те хората Лайки купуват, ти за нек'во Олимпусче си се затревожил [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: SoftImage   
Дата:   01-02-16 10:16

Emoxide, че цините са високи спор няма. Дай един пример за нов модел безогледалка с много екстри и ниска цена от всички налични марки.[smilie7]

Още малко тестове на PEN-F:
http://robinwong.blogspot.it/2016/02/olympus-pen-f-review-part-2.html




Публикацията е редактирана (01-02-16 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   01-02-16 11:13

[01-02-16 09:27] rorus : Абе, те хората Лайки купуват, ти за нек'во Олимпусче си се затревожил

Е да, но нали според статистики се показваше, че OLY са първенци по продажби на безогледалки. Тва обаче в Япония.
У нас основно фулфрейм се тачи, по възможност, а OLY са ликвидни с евтините си китове или на старо.
До колкото съм доловил E-M5 Mk II във форума има не повече от дузина ползватели, а в страната надали са повече от 20-тина души.
Пред Новия PEN има още по-смътно бъдеще с тази стартова цена. А по първите примери не си личи да е с качествено подобрено изображение или да е с по-големи възможности от поевтиняващия E-М5 II

SoftImage доскоро имаше такава безогледалка дори и по нашите ширини Samsung NX500 kit ама вече е изчезнал вид.



Публикацията е редактирана (01-02-16 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   01-02-16 19:33

И тази тема е поредната посветена на "чудо за 3 дни" и потъва, като всяка подобна... Дорде се събуди след година или повече, с първите оплаквания свързани с емпирично установявен проблем или просто въпрос породен от неуспешно търсене на забита дълбоко в менюто настройка [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-16 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-16 00:09

[smilie24] ...



Публикацията е редактирана (14-02-16 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-16 00:14

Емо върни линка. Какво му е на ревюто. Надписа е тъп - секси ПЕНис..... Някоя девойка трябва да споделя подобни мнения не ние.....



Публикацията е редактирана (14-02-16 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-16 00:29

линка е в другат тема...
но айде нека е и тук -> Digital Rev TV: PEN-F Hands-on Review

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus PEN дойде!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-02-16 01:30

Тоя жълтур си чопли кожичките, баси кви гнусни пръсти има!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »