Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: samurai2   
Дата:   04-06-17 23:13

Vikigeorgiev[smilie24]
Д760 кога ше излиза

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-06-17 14:15

Като искаш ново минавай на Сони, там новото идва на 6 месеца [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: samurai2   
Дата:   05-06-17 14:33

само Никон остави тез глупости с ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   05-06-17 15:21

Викигеоргиев: Не бой се че снимам само с обективи,може и аз да [smilie3] чакам супер-тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   27-06-17 23:46

[smile] Здравейте на всички.
Благодаря за прекрасния форум и най-вече, че има хора които се отзоваващи на мнения и дисконтиращи теми,сега по темата: прочетох цялата дълга тема от носно Nikon D500 и Nikon D750, но честно да кажа нищичко не разбрах кое от двете тела ще е по добро за една бъдеща инвестиция за конкретно в света на фото моделите любител (бутикови дрехи) като самите сцени ще са на открито и закрито, изгледах доста клип чета в Ютуб за двата фотоапарата видях, че освен за животни фотографи снимат и дрехи с тях, е да може би тела като Nikon D810 и нагоре са точно за тази цел, но бюджета е ограничен и се движа около тези тела + обектив 85мм 1.8дж, в момента разполагам с дава обектива, които са ми подарък от мои близки кои трябва да ползвам с адаптер и обективите са: AUTO REVUENON 1:1.9 F=50mm 49ф JAPAN и другия обектив AUTO REVUENON 1:2.8 F=135mm 55ф. А да кажа, че в 3г снимам с Canon PowerShot SX510HS с този фотоапарат (боке) освен на пера или дребни неща на човек в цял ръст все още не съм постигнал все още опитва, но на този фото апарат числото ф повече от 3.4 на долу не може на горе е до ф8 , за исо то е до 3200 но чистотата е до мак800 скоростта е 1.1600 мисля, че най-добре работи мас 1.500 и мин 1.60.
Пиша и търся съвет от вас фотографите, които имате опит коя тяло ще е по добро за моята област в дрехите и любителски познания.
Благодаря ви предварително за отговорите .[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   28-06-17 00:42

А кой ще снима с това тяло дрехи и модели?

Питащия няма познания достатъчни е явно и първо трябва да се пообучи.

Иначе Д-750 е по-подходящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ilcoin   
Дата:   28-06-17 06:53

D750, ако ще правим бУкести фотографии. Иначе да, познанията са явно недостатъчни за каквото и да е различно от зеленото квадратче. Което май го няма и на двете камери [smilie5]

Макс 1000лв, тяло и един твърд обектив от базара и почваш. Ако с това се научиш да правиш добри снимки - може и да стане нещо от тебе. В рамките на 6-12 месеца - за това време или ще проснимаш, или ще ти омръзне.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Pavlov   
Дата:   28-06-17 07:32

feisal, точно Nikon никак не е подходящ за тези двата обектива, които имаш. По-добре си вземи някоя безогледалка. Едно Sony A6000, и си готов. Не ти трябва фулфрейм. По-добре се научи как да работиш с осветлението, тогава ще разбереш, че високи ISO и скорост не са ти нужни за снимане на дрехи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   28-06-17 07:49

Благодаря ви още един път за отговорите, да така е нямам големи познания в фотографията като всеки начинаещ, и за това се допитвам към кое да се насоча,и явно към още четене но от книги и практика



Публикацията е редактирана (28-06-17 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 07:54

feisal [smilie24]
Имаш ли парички взимай си Д750 и си снимкай [beer]
ако си от София и не си пипал такова апаратче с удоволствие ше ти дам да поснимаш с него - кеф ти дрехи ,кеф ти мацки [smilie18]
[smilie18] [smilie18]
Добро утро и лек ден ... желаем [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   28-06-17 08:15

Добро да е, де да бях [shtrak] , но може би съм късметлия че съм от рило родопския край или гр.Гоце Делчев [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-06-17 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: samurai2   
Дата:   28-06-17 08:18

значи се ориентирай към другите варианти дето колегите са ти посочили [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   28-06-17 08:24

Благодаря за мнение то ви и насоките [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   28-06-17 08:40

Предложенията са ви на база опит за което ви много благодаря не мога да ви не ръка колеги щото е омаловажително към вас от мое страна а за мен съм доста новак в тази област, доста съм се интересувал като цяло и от без огледалните фотоапарати , не се спрях на те щото не съм на ти с английски а в менюто няма бг, погледнах към Никона зареди бг меню и затова че е едни от върховите фотоапарати в момента.
Инвестицията която обмислям е за мои лични нужди и когато започнеш с едно тяло и обективи и особено тялото не са евтини току така да реших да се местя щото неми харесва , може би без огледалните фотоапарати имат бъдеще но все още не ги веждам с меню на бг от опит знам на сапуниерата канон която не е кои знай какво но е за мен предимство

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   28-06-17 15:30

Човек,ако не си планирал и обучението си по фотография каквото и да купиш не снима само.

Има достатъчно книги по книжарниците щом курсовете са ти далече.

Започни от поредицата книги на Скот Келби - баш за твоя случай са идеални.

Старите ръчни обективи не са удобни за Никон и по принцип няма смисъл да се съобразяваш с тях при покупка на нова техника.

За модели по-добре ти е пълнокадров сензор фулфрейм и това е прекрасния Д-750 желателно със светли обективи на бленди 1,8;2,8 и 4.

Чети и учи първо и питай тук по същество.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: feisal   
Дата:   28-06-17 15:56

Благодаря ви за вашето мнение и насока [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »