Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Есенни портрети
Автор: xsakex   
Дата:   12-11-15 18:03

https://photo-forum.net//i/1946337

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: slavi_biserov   
Дата:   09-06-16 22:10

Малко да събудим темата, относно снимката на @bestlap само на мен ли ми се струва леко недоекспонирана и тъмна за разлика на хубавото слънце на заден план? Иначе бокето и моделът са прекрасни! [cool] И тъй като мина есента, скоро ще кача и нови пролетни портретчета. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-06-16 22:35

Темата е интересна от моя гледна точка. Тя е една от първите, които четох тука поради причината, че някъде по него време станах член на форума. Това няма значение, но е въвеждащо в мисълта ми. Още тогава си спомням критиката за краката на модела, че отвличали вниманието. Някак си не исках да се съглася с това, но и някак си нямаше как регнат преди няколко дена да влиза в словестна контра битка с хора познаващи до болка света на фотографията. След като бе вдигната темата отново ми дойде идея да направя един интересен експеримент. Да проверя ей така за мене си, дали наистина е така както казвате, или да имам аргументи този път да ви кажа, че много се вманиачавате. Идеята бе следната(реализация към днескашна дата): да покажа фотографията на максимален брой хора, за време 3-4 секунди и след това ги питам, кое са запомнили и забелязали най-ярко. Успях да я покажа на 14 човека, и всичките съвсем единодушно ми казаха, че им е направило впечатление листото закриващо лицето. Никой не забеляза краката, поне в първите 3-4 секунди, абсолютно НИКОЙ. Крайното становище е че критиката е съборена(не е градивна), в заключение някой хора просто преиграват, а извода оставям на Вас!!! Айде наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: roburt48   
Дата:   12-06-16 01:03

Аз съм пълен начинаещ, но тъй като години наред съм си вадил хляба с рисуване също бих дал едно мнение... При тези дрешки на модела бих минал на Ч/Б :)

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-06-16 11:17

Jk.freeman добър експеримент си направил, но сам по себе си не означава нищо. Фотографията не е тест за паметта на даден индивид, има много подобни психологически проучвания, в които се проследява начина на реагиране и способността на човешкия мозък, но това няма нищо общо с фотографията като изкуство, естетика, способ, че и критика. Една творба колкото и хубава или бездарна да е тя трябва да бъде разгледана внимателно с полагащото и се време, детайлност и разбиране! А най-вече човек трябва да има очи за да види хубавото в нея, пък критиката не е за всеки! Ако на твоите 14 човека им пуснеш най-известното класическо произведение на Моцарт за по 3-4 секунди, дали ще могат да го харесат, да го запомнят или да кажат кой е автора поне, как мислиш? Не искам да превръщам темата в спор, но изкуството не е за всеки, не е бързо, не е тест и не всеки може най-вече да е критик, който безпристрастно да намери силните и слабите страни на дадено произведение! Без да се обиждаш, но ркспериментът ти не доказва или не показва нищо особено от гледна точка на фотографията! Ние хората може спокойно да изказваме мнението си по един или друг въпрос, въз основа на видяно, чуто, възприето... Но критиката не е за всеки, още повече, когато се цели получаване на критика и то в определена област на изкуството! Дано си ме разбрал правилно, защото не ми се спори в противен случай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: slavi_biserov   
Дата:   12-06-16 21:31

Първоначално целта на темата ми беше да получа градивна критика за снимките, които съм направил, защото знам, че по-добро място от фото форума няма и няма къде да получа нужната оценка/критика. Скоро се надявам, че пак ще направя портретни снимки, но напоследък почнах да снимам всичко каквото ми хрумне. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Есенни портрети
Автор: Jk.freeman   
Дата:   13-06-16 01:57

PhotoBo [smilie24]

Всъщност като се замисля си напълно прав. Експериментът бе чисто социален и не доказващ нищо в света на фотографията. И в точно тази сфера приемам, че ти си човек с повече опит от мене и мигновенно изклювам опцията да споря с тебе. Споря със себе си. Повтарям не с теб, а със себе си. Виж какво нещо е живота. Ражда парадокси, а те на свой ред тормозят човекът в който бушуват. Цитирам твое изречение, което приемам за вярно от отправна точка на твоя опит: има много подобни психологически проучвания, в които се проследява начина на реагиране и способността на човешкия мозък, но това няма нищо общо с фотографията като изкуство, естетика. Така! Сега го разделяме на две части. първата: има много подобни психологически проучвания, в които се проследява начина на реагиране и способността на човешкия мозък. Тези прочвания например са доказали, че човешкото око когато срещне друг човек винаги търси първо погледа му. Може след една секунда да му погледне краката, ръката, задника, но винаги първо погледа, очите. После анализираме втората част на изречението: но това няма нищо общо с фотографията като изкуство, естетика. И сега в дадения случай, на нашата фотография от гледна точка на изкуството и естетиката пречат краката.

И пак казвам, аз ти разбрах мисълта и съм далече от такава да споря. Просто аз нещо не го приемам, или то даже не знам как да се изразя. Ама и не ми обръщайте много внимание, и бирата ми дойде в повече и ме е яд на Украйна как падна от Германия, абе изобщо...айде на всички здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »