Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: slavi_biserov   
Дата:   06-02-16 21:05

Тъй като и аз скоро обмислям да си взема светъл обектив с по-широка бленда се чудя дали да събера повечко пари за Sigma 50mm f/1.4 Art като стана голям и се захвана сериозно с това изкуство (виждам, че се пишат хубави думи за този обектив) или директно да си взема 50mm f/1.8 STM като се има предвид, че ще ги слагам на не много добро тяло, а именно 1100д ... Снимам вече четвърта година, но не съм сигурен, че още съм готов за по-хубави обективи и тела. Засега снимам с китака и 55-250мм като има и трети вариант да си взема 60мм 2.8, за който съм прочел много хубави неща. С него ще покрия желанието си да снимам макро и портрети, всъщност искам да снимам всичко, което не говори изобщо добре за мене. Не съм се ориентирал в една насока на фотографията, то пейзажи, то портрети, макро, всичко без wildlife, защото там трябват много пари пък и не ме лови тръпката да снимам птици и животинки от 100-200 метра ... Мисля, че съм твърде млад и объркан, но с времето ще разбера какво всъщност искам! [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: axlastro   
Дата:   06-02-16 21:16

На това тяло 60 2.8 или 40 2.8 евентуално 50 2.5 макрото. 50 1.8 ще дава доста грешки във фокуса, но нищо не пречи да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: fobo88   
Дата:   09-02-16 12:07


https://photo-forum.net/static/site_pics/175/b_1240034186_MG_0210.jpg


EF 50/1.0


Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-02-16 12:35

50/1.4 и 50/1.8 STM. 50/1.0 е много светъл обектив но оптически не е нищо кой знае какво. 50/1.2 е по-добър дори.

Ако се гони качество сигма 50/1.4 арт няма конкуренция и при канон и при никон но е голям и доста по-скъп.

Никон имат страхотен нов 50/1.8G който определено е много хубав обектив за парите си. Острота, боке и цена.

Като цяло не разбирам липсата на добри/нови 50/1.4 обективи в двата водещи производителя. Все пак това е една от най-масовите фокусни дължини. Интересно ползвателите на д810 и 5дс какви 50-ки ползват защото нищо различно от сигма 50/1.4 арт неможе да се справи с тези сензори на 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-02-16 13:00

За EF 50 mm. F1.0L съм чувал, че не е нещо кой знае какво като представяне. Чудовище във физически аспект, адски светъл (обяснимо), но оттам нататък препоръчват f1.2 - F1.0 казват, че е повече като show-off lens, не особено практичен . Имам най-евтината 50-тка ( 1.8 II ) и съм доста доволен като за 200 лв. обектив. Фокусното р-е ми допада и обмислям 50 мм. 1.4, но чета адски противоречиви мнения и май докато не го купя няма да попадна на абсолютно конкретно мнение. На този етап (а вероятно и в бъдещи етапи) бленди 1.2 остават приятна мечта :)

ЕДИТ: - Прочетох си пак мнението, звучи малко като за киселото грозде, та да уточня - изобщо не съм в позицията да казвам дали ф1.0 е добър или лош. Лош няма как да е, то е ясно, нескопосано се опитах да пресъздам това, което съм чувал за него - че е добре човек да се замисли дали наистина му трябва точно този обектив на цена 4 пъти тази на 50 1.2. Иначе примерът на fobo88 е потресаващо як, две мнения няма. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-02-16 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-16 14:51

Самянг 50/1.4, Сигма 50/2.8 макро...Също в играта.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя е най- добрата педтесятка за канон
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-02-16 21:29

kvakioh, Самянг 50/1.4 е добре, ако снима през live view от статив. При малкия сензор, ръчнофокусен, светъл обектив си е ...
ааа, и ако може, абе като искате да покажете някаква характеристика на даден обектив - боке, контраст, острота, пускайте нормални снимки, не някакви мазаници с по 10 плъгина. Кел файда от остротата и другите му там истории, като от суровата снимка е останал само EXIF-a



Публикацията е редактирана (09-02-16 21:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »