Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: realnoncho   
Дата:   16-10-15 11:57

Това, че цената ще е по-ниска не променя големината и теглото на обектива. А Sigma 105 2.8 Macro OS има доста приятно боке за макро обектив - http://www.nonchoiliev.com/wp-content/uploads/2014/01/Sigma105OS_11.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: sirkhann   
Дата:   16-10-15 12:14

Между другото, и аз съм приятно изненадан от 105 OS.

Но при макро-обективите дефокусът е критичен, особено в транзитните зони. Това е един от първите параметри, които се оптимизират. Но 150 OS е безупречен обектив, който е брутално добре кооригиран. И в същото време не маже както мажат Zeiss 100 или Canon 100L, които пък са видимо абериращи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: Pac   
Дата:   16-10-15 13:35

Всеки втори в тая тема се оказа по-голям маркетингов експерт от тези, които работят за Сигма. Това ще се продава, онова няма. Един технически много добър светлосилен обектив ще си намери пазарната ниша независимо от фокусното разстояние. Всяка дължина си има приложения. Колкото повече добри стъкла на пазара, толкова повече конкуренция, от която ние потребителите можем само да печелим.
Никонската 20-ца според мен се доказа като много добър обектив, който се продава добре. Тази Сигма вероятно ще е поне толкова остра, а и е по-светла, ще има кой да я купува, не се притеснявайте. А за теглото, доста хора не се притесняват от него (между които не съм аз). :)



Публикацията е редактирана (16-10-15 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: sirkhann   
Дата:   16-10-15 15:18

Безумието да влачиш торба ФФ обективи и да снимаш с кропка е все едно да дръпнеш ръчната спирачка и да караш така. Не ти пречи до момента, в който не започне да ти пречи.

Дали стъклото ще е добро и как ще маже - тепърва ще разберем.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: Pac   
Дата:   16-10-15 15:32

Кой говори за кропки?
Иначе това е един от основните проблеми на всички кроп системи, които споделят байонета си и с фул фрейм тела. Почти всички наистина качествени стъкла се правят за фул фрейм и кроп юзъра трябва да избира между обемни фул фрейм стъкла и посредствени кропски стъкла.
Затова накрая човек си купува Фуджи, за което е пълно със страхотни и едновременно компактни кроп стъкла. :)
Сори за офтопика!



Публикацията е редактирана (16-10-15 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-10-15 19:23

И аз не разбрах поста на sirkhann[smilie5]
В тая тема не видях някой да е споменавал кропка? Да не говорим че тезата му е абсурдна :D Не си копуваите 50ка щот е за ФФ и ше ви дръпне ръчната :D Кой квото може да си позволи и му трябва и в всеки случай е много по добре да снимаш с Д7200 и 70-200 2,8 от колкото с Д810 и 55-200 3.5 :D А повечето хора където имат цяла торба с скъпи фф обективи в повечето случай си имат и фф тяло[beer]



Публикацията е редактирана (16-10-15 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: nemchev   
Дата:   16-10-15 21:02

като знам как се държи 15/2,8 сигмата на контра /отлично/ не очаквам някакви драми с този. не че ще си го купя де[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-15 14:03

Дават надолу Сигма към 12-те мм за ФФ. Може някой твърд на 17 или 15мм да имат скоро.
Този 20/1.4 да го сравняват със старите 20/1.8 и 20-40/2.8, ще е интересно.
ЗА Никон по-трудно, заради 20/1.8G.
Maй е и по-скъпите филтри за този, пак тегаво.
Отличен е при всички положения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: sirkhann   
Дата:   20-10-15 22:20

Днес показаха кадър от 20/1.4 във Фотосинтезис на дните на Sigma. Краищата бяха много добри на 5.6, силен утринен котра-жур. Изображението си беше добро. Единствено ми се стори, че винетира ужасно като за 5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив ,Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Автор: lamerko   
Дата:   20-10-15 22:29

Стига са се лигавили - да пускат най-накрая 85-ца от серията! Може би това ще е единствения обектив, дето бих си го взел (ако качеството е съпоставимо с това на останалите) и цената да не е в тройни унции [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »