Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   13-10-15 20:38

Убеждавам се че има специалисти и компетенти от всичко. Един му е 61 единици острър. Друг му е 440 твърд. 440 гнусна архаична стомана, сега не ровете в нета да ми казвате, колко вида 440 има.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   13-10-15 20:40

sherbit темата за инженери метало-обработвачи ли е? Убеждавам се, че криви парчета има в тоя форум със стотици. Само чакат някой да оплеска нещо и като кисели лелки започват да мрънкат [smilie23] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: hrup   
Дата:   13-10-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   13-10-15 20:53

А стомана AISI D7 е извън правилата 2,0 - 2,5% въглерод. Ама това ще го кажа на някой докато пием ракия и си ги мерим.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-10-15 20:53

Сега на глупостите на Бети Голямата уста ли ще се връзвате?
Дето не може да направи 10 см прав шев на елементарна канийка?!...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   13-10-15 20:56

който разбрал, разбрал

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-15 21:17

Голямо мерене на _ _ шки пада![smilie5] (ноШки)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   13-10-15 21:26

Ножът е чеп това е ясно.



Публикацията е редактирана (13-10-15 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: benisio   
Дата:   14-10-15 14:42

Като видях темата и се сетих...
Дядо ми беше м/у другото и коляч. Като дойдеше време да се колят прасета го викаха из махалата да коли. Около него се събираха още 4-5 души барабар със собственика да държат прасето и помагат, пък горелки, чистене на черва и т.н. Та помня имапе един кухненски нож, на който обратната страна на острието беше вълнообразна, него използваше също за колене. Като ходех лятото помня, че се ползваше в кухнята за общи работи. В никой случай не е бил кой знае колко заточен или остър. Но явно е доста ползван, защото ширината му се вижда как е намаляла с 1/3. Та като стане дума за ножове за моя дядка се сещам, лека му пръст. И си мисля - тия хора дето сега говорят за ножове, въглеродни стомани, 60 HRC или 61 HRC за какъв дявол говорят. Колко ги ползват и какво правят с тия ножове?
Превърнали са се в роботи, гледат, търсят, сравняват, купуват, а колко от това използват?
Помня, че се остреше на една бетонена тръба, която лежеше на двора, а сега има масати за +100 лв :)
Ай със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   14-10-15 14:49

Щом дядо.. ти значи е така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: jivkojj   
Дата:   14-10-15 15:04

За готвене в къщи сме минали само на керамични ножово. Остри и не променят вкуса на зеленчуците. Първите докато им свикнем, им начупихме остриетата, ама сега вече до изтъпяването са си наред. Проблем е заточването. Аз засега съм го "решил" като купувам нови от аутлетите по няколко бройки за малко пари. Затъпените отлежават в шкафа. Вече имам сигурно 15-тина ако не и повече [smilie18]


А едно време ни направиха 2 ножа по поръчка във ВМЗ-Сопот. С дръжка от еленов рог и смола. Много добре изглеждат. Единия като ловен нож, а другия- за дране. Проблемите - не знам каква стомана са използвали, но са изключително тежки. Ловния на практика не става за носене. А тоя за дране, след като се затъпи се оказа, че няма наостряне. Стържеш с бруста, а файда няма. Отказах се да се занимавам.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: hrup   
Дата:   14-10-15 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: jivkojj   
Дата:   14-10-15 15:09

Абе не съвсем, но чувството е изключително странно, когато раздигаш миялната, да усетиш едно като стържене и след малко с изненада да установиш как всичко си залял с кръв, а ти дори не си разбрал какво точно се е случило [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: uzsree   
Дата:   14-10-15 16:45

Слагаш нож в миялна машина???!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: jivkojj   
Дата:   14-10-15 16:56

Ами керамичен нож с пластмасова дръжка. Какво би могло да се случи, освен да те среже зверски, ако не внимаваш къде бъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: Bumerang   
Дата:   18-10-15 12:00

Никой професионален готвач не ползва керамични ножове.Иначе съм гледал клип на пиян руснак в едно село,който направи нож от ресор и после го чука с 5кг чук по острието, дялка винкели, мина с трактор върху него ,удря по бетони с острието и накрая режеше хартия на стружки.Може да е било и филмова измама ама не ми се вярва[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: AndreyIst   
Дата:   18-10-15 14:33

h_bio
Дата: 09-10-15 19:30

Интересо ми е психолозите какво казват за този афинитет към притежаването на ножовете и особено към охотното им демонстриране при всяка възможност?


Това щях да кажа и аз, но в същност зная какво казват психолозите да гордите притежатели на хладни оръжия...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: Bumerang   
Дата:   18-10-15 15:33

Притежанието и възхищението от един красив и полезен нож е израз на мъжественост защото както се казва в "Бялото слънце на пустинята"-тежко му на оня , който го няма в необходимия момент[smilie7]За тези които не понасят ножове/в някаква степен/ или са обратни или са мухльовци[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: icovalchev   
Дата:   18-10-15 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: nyamago   
Дата:   18-10-15 16:21

Темата добива интересен обрат [smilie11] [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: Bumerang   
Дата:   18-10-15 16:38

Определено 100% от педерасите не понасят ножове[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: sherbit   
Дата:   18-10-15 17:36

Нож, кон, кола ...в психологията се отнасят към шнура. Меренето е в природата ни ...кой повече, кой по-малко. Аз си нося един Opinel 8 в раницата винаги. Иначе съм къмпингар и често ходя на пикници, имам отношение към ножа.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-10-15 17:38

Аз имам няколко ... два ловни, кама, а и декоративни някакви на стената :D

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: Bumerang   
Дата:   18-10-15 18:28

Ами то е ясно-няма нито една жена изказала се в темата за ножовете.Ония "мъже"във форума които се изказват против ножа е ясно какви са без никакво съмнение.Да си пуснат теми от сорта"кукла Барби" и как се плетат дантели и шият гоблени[smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за ножове
Автор: hrup   
Дата:   18-10-15 20:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »