Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: siluet   
Дата:   16-10-15 19:14

Днес на път за работа направих два бързи клипа единия на 24р, 24Мб, 1/50, другия на 60р, 28Мб, 1/125, и ясно си личи насеченото преместване на вертикалните ръбове на сградите при хоризонталното джижение на камерата при 24р.
Сигурен съм че ако извадя по един кадър от двата клипа този от 24р ще е по-добър, с по-малка компресия, но разликата е много малка при добро осветление и базово ИСО. При по-динамични кадри с повече движение на камерата 60р е по-приятно за окото. При слабо осветление и статични сцени 24р дава по-добър резултат.
Така снимам аз мойте аматьорски, семейни клипчета [smile]

ето и теста:

24р

https://youtu.be/KnzSTQ74n4g


60р

https://youtu.be/aWJ100O69JM

Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-15 19:35

според мен от любителските безогледалки, най-доброто като качество FullHD (1080p) @24к го дава Samsung NX500.

ето един кратък пример, който иска може да го дръпне

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 27.10.15.
Файл : SAM_1274.MP4
Линк за сваляне :http://dox.bg/files/dw?a=4234eb3f92




Публикацията е редактирана (16-10-15 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: stef7   
Дата:   16-10-15 22:01

@Siluet
Да 60p изглежда по-мазно но почти съм убеден, че проблема не идва от 24p.
При такова бързо движение на камерата, което по принцип не е добре и никой уважаващ себе си оператор не ползва освен ако не е някаква форма на специален ефект, проблемa според мен идват по-скоро от стабилизацията в обектива отколкото от 24p. Това накъсване съм го виждал и при мойто Сони и мисля мога да ти го покажа. То има два режима на Steady Shot - единия е чисто оптически а другия оптически + софтуерен. Първия може да ми накъсва понякога, втория е много мазен. Ще ме караш пак да снимам примери [smile]

Да за конкретната камера при много резки движения които за мен пак казвам не са добра техника на снимане 60p се държи една идея по-добре защото по-добре работи със стабилизацията и вероятно има намален Rolling Shutter.
Но ефекта oт 24p е друг. Тук виждаме по-скоро недостатъците на една любителска камера, които в случая 60р маскира по-добре. Но не е в това е разлика между 24p и 60р по принцип.

@Emoxide
Какъв player ползваш за това 4К h285 видео на Самсунг ? Нито един от моите не може да го плейва като хората. Медия плеера на Windows се справя но горе долу. 4 ядрения ми мощен иначе процесор се издува на 100%. Уау ! Те веднага ти казвам един от проблемите на Samsung NX500. Много ефикасен и нов кодек само дето никой още не го поддържа като хората. Но инак картинката е супер.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-10-15 22:32

stef7 написа:

> @Siluet
> Да 60p изглежда по-мазно но почти
> съм убеден, че проблема не идва от
> 24p.
> При такова бързо движение на
> камерата, което по принцип не е
> добре и никой уважаващ себе си
> оператор не ползва освен ако не е
> някаква форма на специален ефект,
> проблемa според мен идват по-скоро
> от стабилизацията в обектива
> отколкото от 24p. Това накъсване съм
> го виждал и при мойто Сони и мисля
> мога да ти го покажа. То има два
> режима на Steady Shot - единия е чисто
> оптически а другия оптически +
> софтуерен. Първия може да ми
> накъсва понякога, втория е много
> мазен. Ще ме караш пак да снимам
> примери [smile]
>
> Да за конкретната камера при много
> резки движения които за мен пак
> казвам не са добра техника на
> снимане 60p се държи една идея
> по-добре защото по-добре работи
> със стабилизацията и вероятно има
> намален Rolling Shutter.
> Но ефекта oт 24p е друг. Тук виждаме
> по-скоро недостатъците на една
> любителска камера, които в случая
> 60р маскира по-добре. Но не е в това
> е разлика между 24p и 60р по принцип.
>


Абсолютно вярно. Това насичане няма нищо общо с кадровата честота.
Такива тестове за установяване на разликата при снимане с различна кадрова честота се правят с бързо движещи се вътре в кадър обекти, а не с такива "метли" със камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: siluet   
Дата:   16-10-15 23:18

Е не всички снимаме шедьоври за оскари като профитата тук, нарочно движех камерата бързо за да се види разликата, за мен една камера е добра ако може да се ползва като екшън камера и от ръка с добра стабилизация. Иди обясни на децата ми да стоят вътре в кадъра щото видиш ли като "панвам" малко по-бързо на зрителите ще им става лошо. Може насичането да е свързано и със стабилизацията, но мисля че го има и с ръчно-фокусни обективи, може би на процесора на камерата му идва твърде много информацията коятотрябва да "рефрешва". Да ако движението е само вътре в кадъра по-малко се забелязва.

Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: kiten   
Дата:   17-10-15 22:27

и в крайна сметка какво излиза, не с какво снимаме, а с какъв телевизор се гледа. 24р не е подходящ за гледане на евтини и народни телевизори.

Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: siluet   
Дата:   19-10-15 00:38

https://www.youtube.com/watch?v=jMhXiklZi1w



Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: siluet   
Дата:   19-10-15 01:02

https://youtu.be/AURWBEeF72Q

Отговори на това съобщение
 Re: За Видео - Компактен безогледален фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-10-15 03:18

Малко история:
Стандартният каданс 24 к/с се налага при навлизането на звука в киното, защото в края на 20-те години на миналия век не са успяли да запишат що-годе качествен оптичен звук при по-ниска скорост на 35 мм лента (около 0.5 м/с). Дотогава стандартният каданс е бил 18 к/с. Затова немите филми днес изглеждат забързани.

Дигиталните киномашини наследяват тези 24 к/с - най-вече заради съвместимостта. В последните години те поддържат и 25 к/с, а HFR моделите - и 48 к/с.

Един съвет:
Използвайте 25 к/с, а не 24 к/с за видео.
Повечето фотоапарати поддържат 23.976 к/с, а не истински 24 к/с. Това е наследство от NTSC стандарта, който не се използва в Европа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »