Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: DonPetkov   
Дата:   30-09-15 10:42

Здравейте.Искам да си намеря работа като фотограф,за това търся такава като втори помощник.Снимам от 4 месеца и имам желание да се занимавам с това.Имам общо познания но много идеи,въображение и добра гледна точка.От София съм.Ако Ви трябва човек,като мен свържете оставям телефон за връзка: 0890199882-Радослав ако искате да видите за обща представа как се справям,може да погледнете в тази фейсбук страничка която съм създал -> https://www.facebook.com/Don-Petkov-Photography-452879034892238/timeline/ Поздрави [shtrak]
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: JXT   
Дата:   30-09-15 13:29

И аз се нареждам на опашката, ако на някой му трябва втори фотограф/асистент за снимки на събития и хора (буболечки и поляни не снимам). [smile]
Техника за снимане си имам предостатъчно, умения, знания и опит също имам някакви, а портфолио мога да покажа при поискване, тъй като съм прекалено самокритичен и все още не съм си позволил да лепна "фотографи" зад името си и да пускам снимки публично. [smile]
От София съм, за връзка моля ползвайте лични съобщения.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: hrup   
Дата:   30-09-15 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: iliyanb   
Дата:   30-09-15 13:41

Портфолио при поискване? На база, че пишеш добре ли трябва някой да прояви интерес към творчеството ти[smile] ?
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-15 13:52

Имаше преди време едно силно изказване, аз малко ще го преработя.
"Не показвай портфолио и не прави Фейсбук страничка с думата photograph(y, er, etc.), а кажи колко ленти си проявил на хартия и колко затвора на колко камери си счупил..."[smitten]
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: hrup   
Дата:   30-09-15 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-15 13:56

ДА, но не се гради такова за 4 месеца.
ТРудно ще е за втори.
ЗА егото тук, знам един гигант, който ще се пръсне. Има и по-малки гиганти.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: hrup   
Дата:   30-09-15 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: JXT   
Дата:   30-09-15 14:07

hrup и iliyanb,
Може да съм се изказал грубо, но не одобрявам практиката всеки, който си купи ентри-левъл DSLR с обективче 18-55 да си слага "фотографи" зад името и да почва да лее "творчество". Тук искам да подчертая, че не визирам автора на темата, говоря по принцип.
Тъй че моето "творчество" за някои може да е добро, за други не, но съм преценил, че за момента няма нужда да го споделям публично. Ако, да кажем, трима фотографи си търсят асистент, не е нужно 3000 човека да виждат снимките ми, ще ги покажа само на заинтересованите. Когато извървя пътя и стана "главен фотограф" - ще почна да публикувам. Докато съм със статус на кандидат втори фотограф - не мисля за нужно.
От друга страна, ако фотографът по една или друга причина не му се занимава да драсне 1 ред на ЛС - просто няма да се "намерим", но може би така е по-добре [smilie8] (който разбрал - разбрал, по-дипломатично не мога да се изкажа, за да няма още оплаквания, че съм се изказвал грубо [smilie5] ).
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: Iordanov   
Дата:   30-09-15 14:17

ЖХТ, мини през буболечките и ще си готов за каки. Уверявам те, че вторите са доста по-лесни, за разлика от първите

 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: JXT   
Дата:   30-09-15 14:25

Знам, че са по-лесни, затова трябва да има градация - от по-лесно към по-трудно. [smilie5] [beer]
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: pepi34   
Дата:   30-09-15 14:26

Съветвам автора да мине някой и друг курс и то специализиран за напреднали и тогава да се опитва да снима или да си намери работа като комерсиален фотограф.Факта, че снимаш само от 4 месеца, имаш фотоапарат и имаш виждане би трябвало да те кара да мислиш, не колко много знаеш, а колко има да научиш. Фотографията много се промени напоследък, изискванията доста се качиха и без сериозна инвестиция в квалифицирани знания и скъпа техника няма да стане. Много от вас, а и самия автор сега ще наскочат срещу поста ми но, това е без значение. Запази си кадрите от сега, пожелавам ти да се развиеш успешно, погледни ги един ден след години, и ще видиш колко съм бил прав :)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: hrup   
Дата:   30-09-15 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: bestlap   
Дата:   30-09-15 15:29

И аз си търся работа в тази област като асистент.Ако някой иска помощ за северозападната част на държавата ни ще се радвам ако се свърже с мен [beer]
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: camelasign   
Дата:   30-09-15 15:34

Учи се най-вече с практика и с проба грешка. Колкото и курса да минеш или да четеш, отидеш ли на събитие ще се оплетеш. Така че, пътя за мен е правилен. Втори фотограф и някой да те учи на занаят.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: m.djorov   
Дата:   30-09-15 16:24

По-скоро е комбинация от двете.
Учи се с четене и после практика за прилагане на прочетеното. От четенето добиваш насока кое/как, а практиката след това показва точно как и тренира навик и опит със различните ситуации.
Щото повечето сме чували за Лъвчето, който като му кажеш ISO, бленда и викаше кво е това, нищо не ми говори, обясни по-просто. Колко практика и опропастени моменти ще има, които с малко теоретична подготовка биха били спасени?



Публикацията е редактирана (30-09-15 16:25)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: DonPetkov   
Дата:   30-09-15 16:32

Казвам втори защото съм нов в тази сфера и има какво да уча.Нито за егото го правя нито за хвалби и тем подобни,просто искам да се занимавам с това.А то като ти идва отвътре и хората харесват това което правиш и се получава,това се цени.Вас като ви викнат да снимате искат ли ви тапия,повечето нямат ,не ги и питат проявявал ли си ленти миришело ли ти е на химия.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-15 16:45

Aз поставих нещата от друг ъгъл, който се вижда само ако има реална визия за развитие в нещата и на така зададения начално въпрос/задача от началото на темата.
ТРудно ще стане обаче. И аз искам да снимам сватби...САмо 2 засега.
ЗА тапия, да, като снимам професионално идват и гледат какво е на стената. ЗА 5-10 секунди, след това се успокояват. И за ленти скоро ще ме питат професионално дали минавам.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: DonPetkov   
Дата:   30-09-15 16:46

И все пак благодаря за съветите.Приемам критик,все пак от тях се уча.Вече ми откликнаха на обявата като новобранец и начинаещ.Едно със сигурност знам...Правиш ли нещо със сърце се получава ;)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: Бонд   
Дата:   30-09-15 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: DonPetkov   
Дата:   30-09-15 18:15

Като за начинаещ и скоро в тази сфера в конкурс "Моят домашен любимец" моя снимка бе избрана и достигна на трето място от общо 2300 селектирани снимки.Е не спечелихме първо място,защото детето на снимката с кучето нямало 3 годишна възраст.Та задоволих се с третото място ,което за мен е успех .



Публикацията е редактирана (30-09-15 18:16)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: pepi34   
Дата:   30-09-15 18:57

Не се заблуждавайте излишно. От старта до нивото в което може да се наречете професионалист (да се наречете, не да си помислите че сте!) , ви трябва много работа, много учене (само в движение няма да стане) и минимум 5 годинки (а може и 10) стаж.Всякакви други теории са нещо като самозаблуда. Напоследък всички искат да снимат сватби, ядно щото е готино и щото запозна да се плаща горе долу адекватно. Много показателно е едно иронично сравнение, което се появява често тук в ФФ с " Искам да стана хирург, имам скалпел, какво друго ми трябва". Ами разликата е, че никой не си позволява да стане хирург без опит, защото от това грешките са фатални, докато неуспеха ви на поредната сватба не довежда до смърт на клиента ви, най много до недоволство или да не ви платят. Да не споменавам, че обикновено клиента взел евтиното, доста лесно може да бъде заблуден, защото е заслепен от добрата цена и радостта че я е постигнал:)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: bombata151   
Дата:   30-09-15 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: pepi34   
Дата:   01-10-15 01:53

Искам да си намеря работа като фотограф.............Снимам от 4 месеца.......

Прегледах портфолиото и отново бих дал съвет като в първият си пост:
Съветвам автора да мине някой и друг курс и то специализиран за напреднали и тогава да се опитва да снима или да си намери работа като комерсиален фотограф................ останалото в поста..

Виждам, че в страничката си открито се стремиш да предложиш фотографска услуга.Моето лично мнение е, че за 4 месеца си научил нещо, явно имаш интерес, снима ти се яко, но не си готов да заработваш пари от тази работа (или поне не е редно с това ниво, а то въпреки еуфорията от лайковете и наградите, ако говорим за професионално ниво е близко до кота нула. Ако говорим за сравнения в любителски клас, да там не е кота нула, тоест в двата случая отправната точка е друга). Ако не ми вярваш опитай с приятелката си (нека я поснима човек портретист с опит), хубаво момиче е и ще откриеш разликата веднага :)
 Re: Търся работа като помощник фотограф/втори фотограф/
Автор: pepi34   
Дата:   01-10-15 02:30

Ще ти дам пример с единия от кадрите с който най-много се гордееш (поне така пише на страницата ти :) )

https://photo-forum.net//i/1937051


Сравнително добре поставен красив модел спрямо светлината (има странично рисуващо осветление и добра контра) но до тук. Ужасен бекраунд, лошо разположение на модела в обстановката, снимано с напълно неподходяща за случая оптика. Напълно безизразно изражение на модела( а това е портрет все пак). Неподходяща позиция на фотографа, липса на каквато и да е обработка в кадъра, квадратен на нищо не пропорционален кроп. Накратко кадър за спомен на приятелката ти, без никаква художествена и комерсиална стойност (надписа фотографи, наистина не му седи добре и според мен). Ако трябва този кадър да се направи така, че някой да заплати за него, трябва да се направят минимум следните разлики:
1. Можеше да почистите бекраунда поне от боклуците, ако все пак държите на него.2.Дългофокусна скъпоструваща оптика от висок клас, примерно 70-200/2.8 или нещо като 135/2, снимано на максимално далечното фокусно разстояние и на най-отворената бленда (ако не знаеш защо, нека някой да обясни с конкретен пример, аз не разполагам с подходящ).3. Някаква емоция в кадъра, по възможност и някаква история.4. Струва ми се снимано от малко ниска гледна точка, което има смисъл само в случай, че искаш да издължиш модела (ако е нисък) но пък тоя апокалиптичен черен таван на фона на тъмната коса на модела..........5. Някаква пост обработка,лек ретуш, леко тониране, да не казвам, че според мен и кадъра не е много рязък, май малко си изпуснал фокуса.Има и още но.... :) Все неща, които са недопустими, ако приятелката ти трябваше да заплати на някого за този портрет. Все неща, заради които чиракуването е безполезно, без едно начално образоване (тоест един сериозен курс с базови и малко над базови познания). От квалифициран преподавател, защото както и сам си забелязал "вие като работите никой не ви иска тапиите", тоест лесно ще попаднеш на учител фотограф със съмнителни или не до там добри познания по фотография. Това като за начало, да се надявам, че не съм те стресирал прекалено много.И за твое успокоение - когато аз си купих фотоапарат 4 месеца след това моите снимки бяха и много по-трагични от твоите, но все пак бях 8 клас, снимах на лента без да виждам нищо, а фотография за пари започнах да снимам много години след това :)

Разгледах и сватбените ти фотографии, засега те съветвам да стоиш по-далеч от сватбите, ако не желаеш да се издъниш яко или някой луд клиент да ти потроши техниката в изблици на ярост. За там освен другите съвети са ти нужни сериозни познания по репортажна и портретна фотография, скъпа техника и минимум 10 пробно заснети събития. Може би варианта с дискотеките ще ти даде някакъв начален тласък в тази насока, колкото и да е смешно заплатена работата там.



Публикацията е редактирана (01-10-15 02:37)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.