Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: itilien   
Дата:   24-09-15 11:41

mbtutu - форумите по принцип се възприемат като място, което е свободно за писане и четене. Това им е същността. Сложиш ли такса, директно го убиваш, защото много малък процент от хората ще я платят. Тъй че търсене за платени форуми няма. Аз дори не се сещам за такъв. Жоро е прав - рейтинг в система без регулатор няма никакъв смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: mbtutu   
Дата:   24-09-15 11:56

itilien
Поправи ме ако бъркам, ама цялата информация, която се предлага по разни списания за фотография, я има и в нета безплатно. Въпреки всичко се купват тези списания. Дори и в България.



Публикацията е редактирана (24-09-15 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: aldygreen   
Дата:   24-09-15 12:04

j_mironski написа:

> Базара започна да се превръща в OLX -
> пълно с всякакви тарикати и
> мошенници

И какво спира тарикатите и мошениците да се регистрират във ФФ? Като са "фотографи", да не са ангели небесни? Точно в този базар са ми поръчвали неща, което после въобще не са търсили в ЕКОНТ и транспортът в двете посоки остана за моя сметка. [smilie18]

И сега в базара продаващите са много повече от купувачите. Стига се до абсурдната ситуация дадена техника да не може да се продаде на никаква цена или само на абсолютна безценица. А ако някой си въобразява, че базарът е мерило за търсенето, много греши. И сега ФФ едва крета. Това се вижда по броя на темите и постингите във форума. Само преди две години беше доста по-различно. Затварянето по някакъв начин на ФФ ще доведе и до още по-немощен базар, който по никакъв начин няма да е по-честен или по-нечестен от сегашния.

P.S. Повечето продавачи във ФФ отдавна се изнесоха и в OLX, чудно защо.
[smilie8]



Публикацията е редактирана (24-09-15 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: itilien   
Дата:   24-09-15 12:15

mbtutu - колко точно се купуват? Защото доста списания, не само на фотографска тематика не просъществуваха. Пък и аналогията не е съвсем добра. Аз не казвам, че никой няма да плати, а че хората, които ще платят ще са много малко. Съответно ще има спад в активността, което ще откаже и някои от плащащите, както и рекламодателите. Ти за колко платени форума/сайта се сещаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: mbtutu   
Дата:   24-09-15 12:23

Въпроса беше принципен. Дали ще е платен форума или не си решават собствениците.
Копи пейст преди 10 секунди. Как я разбираш тази статистика.

От сайта:

автори:
34484

регистрирани:
113546

снимки:
1057303
(днес: 39 вчера: 186)

коментари:
12164087
(днес: 348)

От форума:

теми:
166084
(днес: 2)

мнения:
2395313
(днес: 47)

От базара:
обяви:
60849
(днес: 17 вчера: 61)

В момента онлайн:

регистрирани потребители:
411
анонимни потребители:
1221

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: GenaDP   
Дата:   24-09-15 13:08

Който иска рейтинг - да ходи в базар.бг

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: Tota   
Дата:   24-09-15 17:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: don_kolev   
Дата:   24-09-15 21:13

Рейтингът е все пак някаква система на обратна връзка. Дали ще се съобразиш с нея или е решение на купувача. Във всички случаи е по-добре да я има отколкото нищо. Това може да става след като маркираш "продадено" в обявата ти да ти дава избор за останяване на положителен или отрицателен отзив и кратък коментар.

Затова си предпочитам старата версия на базара. Отсявал съм полезните коментари от спама. Всеки човек може да направи собствената си преценка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: realnoncho   
Дата:   24-09-15 21:15

Аз от цялата работа разбрах, че има над милион снимки и никой не е почерпил по тоя повод [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-09-15 21:16

Moже да се даде примерно делегирано от всеки пускащ обява само към реалния купувач, т.е. да има само един коментар от крайния потрежител, или късо като чат между двамата под всяка обява след като има сделка.
Рейтинг не трябва много, много. Но коментарите си остават наистина ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-15 00:15

Сайтове като ОЛХ, базарбг и др също имат рейтинг без да има система, като тази на Пейпал/Ибей гарантираща достоверността на сделката, нали?...и все пак служи за полезен ориентир на потребителите подобен рейтинг.
Това, което забравяме в случая, че най-общо базара тук е място за покупко-продажба на фотографска техника и аксесоари (не казвам само!) и рейтинг тук не би бил показателен, както е в сайтовете за неспециализирана техника (един вид за всичко) по простата причина, че всеки ден не си продаваме тялото/обективите, както си продаваме боклуците в споменатите сайтове по-горе.
Или иначе казано няма да може да се добие реална представа за коректността на даден потребител продаващ първия/втория си дслр или обективи (продал 3бр. за последните две-три-пет години да речем), сравнени с търгаша пазаруващ от ибей и препродаващ отново НЕпроверена стока илк само аксесоари (20-30 всеки месец) получаващ висок рейтинг за броя многократни продажби. Замислете се и ще видите, че до някъде съм прав, но пък както казах ще е все нещо, нещо полезно, щом всички искат рейтинг. [beer]



Публикацията е редактирана (25-09-15 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-09-15 00:24

Автор: PhotoBo

Сайтове като ОЛХ, базарбг и др също имат рейтинг


ОЛХ няма рейтингова с-ма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-15 00:35

Имаха поне докато бяха продавалник, от тогава не съм ги ползвал, но мисля че имах няколко положителни оценки. Сега ако са го променили, не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: vkk1   
Дата:   25-09-15 10:00

Рейтингова система тук по подобие на продавалника би работила далеч по-успешно, тъй като тук е по-затворена общност. В Продавалника аз почти никога не поставях оценки, тук обаче бих го правил с удоволствие.
Важно условие е обаче и админите да следят за регистриране на няколко акаунта от едно IP, което би обезмислило всякакви системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: itilien   
Дата:   25-09-15 12:20

Това с ИП-тата не е фактор. Примерно аз работя на място, дето има 600 души, които за външния свят идват от 1 ип. Вкъщи двама души ползваме форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: asahi   
Дата:   25-09-15 12:47

Аз пък ползвам 3 IP-та, едното пък е и динамично. След всяко логване съм някъде другаде.

Разбираемо е желанието на купувачите да имат повече сигурност в сделката. Таз сигурност струва пари. Доколкото тук никой не иска да дава пари, а и никой не иска да ги взима (да предостави такава услуга) изводът е, че няма как да стане.

Сигурността преди всичко е индивидуален проблем. Веднъж купувах фотоапарат от Ямбол. Прибавих към цената транспортните разходи, прецених дали ми е изгодно, качих се на колата и отидох да си го взема намясто. Така платих цената на сигурността. Платете я и вие. Безплатно е само сиренцето в капана за мишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-15 13:10

Аз пак казвам - има сайтове за покупко продажба, чиято сигурност не е гарантирана по никакъв начин, но въпреки всичко има рейтинг на потребителите. Рейтинга може да бъде манипулиран и нереален наистина, както и не бива да му се вярва на 100%, но за успокоение на потребителите понякога може да бъде полезен, а ако не - поне не може да бъде вреден [smilie3]

И като цяло на мен ми се струва, че потребителите не искат рейтингова система, за да трупат висок рейтинг като продавачи в него, а по-скоро да предупредят за случаи на некоректност от страна на някой потребител. Така, когато негативния рейтинг на един потребител се увеличи, отстещната страна ще си има едно на ум до колко да се вяра на даден юзър. Справка - зачестилите теми за некоректност на потребители във форума, най-малкото теми няма да се пускат там и за това!



Публикацията е редактирана (25-09-15 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: InnerSelf   
Дата:   25-09-15 18:59

И за какво да има рейтинг? Когато така или иначе се пусне тема, в която някой изказва недоволството си от даден продавач или купувач, за да може другите да имат едно на ум, се започва с едни определени коментари от типа на - "Сам си си виновен", "Не това не е измама", "Всъщност тя/той не те е излъгал" и прочие други философствания. Форума се изяжда сам, отвътре, от своите потребители. Както и повечето други неща в България. За съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: j_mironski   
Дата:   25-09-15 20:10

Като гледам тарикатите и измамниците са повече от останалите - щом не искате рейтинг значи нещо Ви притеснява.

Казвате че повечето са избягали в OLX - ми да ама то и там е пълно с измамници.

Тук поне не беше така ama щом и Asa100 взе да прави к...ски номера какво да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-09-15 20:19

j_mironski написа:

> Като гледам тарикатите и
> измамниците са повече от
> останалите - щом не искате рейтинг
> значи нещо Ви притеснява.
>
> Казвате че повечето са избягали в
> OLX - ми да ама то и там е пълно с
> измамници.
>
> Тук поне не беше така ama щом и Asa100
> взе да прави к...ски номера какво да
> кажа

Тебе колега, колко пъти те измамиха тука или в OLX. Колко пъти въобще си купил или продал нещо тук или в OLX?
Що не си щадите малко повече клавиатурите!?!? [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: moto12   
Дата:   25-09-15 20:21

А отговора е лесен. Не им се занимава на собствениците/ка, защото трябва най-малкото модератор да следи.
Говоря за най-простото, флаг към потребител (тоест, имайте едно наум).
Всичко над това изисква повече - и като отделено време и като ресурс за направата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: j_mironski   
Дата:   25-09-15 20:30

колега radikyokushin да беше си направил труда поне да видиш от кога ми е регистрацията
За твое сведение съм сменил поне 7 DSLR и не помня колко лентови а за обективите да не говорим и всичко е продадено ТУК във ФФ

Май ти нещо си хабиш клавиатурата с глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-09-15 20:40

Аз много ясно те попитах - КОЛКО ПЪТИ СА ТЕ ИЗМАМИЛИ?
Какво ме интересува от колко време ти е регистрацията и колко DSLR-а си сменил.


Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: j_mironski   
Дата:   25-09-15 21:02

много са и във времето вече съм ги забравил но в последно време и фотографи с доказано име в бранша започнаха да го правят и това започна да ме дразни
Иначе разни щелеши.... обещават да пратят и не пращат колкото искаш
ти се надяваш чакаш правиш си разни сметки .....

Отговори на това съобщение
 Re: Кога най-на края ще има реитинг на участниците в базара?
Автор: radikyokushin   
Дата:   25-09-15 22:13

Не знам... във много отношения си прав, НО едно е сигурно - никакви правила не могат да направят от келеша МЪЖ, а пък без да има сделка не е редно да се оставя оценка на отсрещната стана.
Аз принципно съм ЗА рейтингова система в базара, но трябва да е добре измислена и проста, защото иначе точно същите келеши ще изкривят така нещата, че свестните наистина ще се махнат от тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »