Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   16-09-15 14:00

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   16-09-15 14:00

Някой наясно ли е точно с гаранцията на Lowepro?
Останал съм с впечатление че е доживотна?
Закупих я от БГ фотографски онлайн магазин, където не беше упоменат гаранционния срок. След 7 месеца един цип ми "изпусна", извадих си документите за покупката и видях, че гаранцията е 6 месеца?!? [smilie10]
Предлагат ми да я изпратя на свои разноски и някакъв шивач да зашиел ципа?!

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/roxo7539.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/gyql1108.JPG



Просто внимавайте при пазаруване от сайта fotofiltri.com [smilie23]
не се знае кое с каква гаранция е!

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nqer7517.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/nofl4804.JPG





Публикацията е редактирана (24-09-15 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-09-15 14:03

По закон в България и целия ЕС минималната гаранция на стоките е 2 години. Никой не може да ти даде по-малко. Опитай да се свържеш с магазина. Ако откажат - КЗП с жалба, че 1 отказват ти рекламация, 2 дали са ти документ в нарушение на ЗЗП. Също така избягвай такива пращания някъде. Търговеца е този взел парите, негово е задължението да я прати за сервиз. При приема трябва да ти издаде протокол за рекламация и да я впише в книгата с рекламации. Въз основа на този протокол и датата на него имате право след 30 дни ако дефекта не е отстранен да си получите парите обратно без никакви други условия. Ако прескочите търговеца, което опитват често, те избягват точно тази отговорност - да ви върнат парите след 30 дни, а сервиза може да ви мота колкото си иска така. Вашите разходи са да закарате стоката до търговеца. От там нататък си е негов проблем.



Публикацията е редактирана (16-09-15 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: kerekovski   
Дата:   16-09-15 14:10

Дали е истинска Lowepro? Когато си избирах моята раница, навсякъде четох само положителни отзиви за марката и то все след години ползване. Извинявам се, че се намесвам така в темата, но ми стана инересно, как да се разпознае реплика на Lowepro от оригинален продукт?

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-09-15 14:16

Дори да е фалшива, стока е, закупена от България -> минимум 2 години гаранция. ТОй не трябва да я праща на представител или сервиз или шивач, само и единствено на търговеца взел парите. Те дали ще я сменят, пратя на Lowepro или ако е менте на който там са я взели си е тяхна грижа.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: compur   
Дата:   16-09-15 14:27

питай потребител с името sd

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: wizarditaly   
Дата:   16-09-15 16:05

Ако имаш касов бон или фактура на която пише каква е покупката, може да се обърнеш директно към вносителя за България. Личен опит- раница купена от Италия, счупи ми се цип след 4 години, занесох я в представителството заедно с касовия бон и ми дадоха нова след няколко дена.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: icovalchev   
Дата:   16-09-15 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: jivkojj   
Дата:   16-09-15 16:32

m.djorov [smilie24]

Като краен потребител в ЕС си имаш 2-годишна гаранция, ако нещо се скапе. Вече търговеца как си е решил проблема с гаранциите с производителя/дистрибутора е отделен въпрос.

В случая трябва да отремонтират/заменят чантата за своя сметка. Ако откажат, обръщаш се тук и пак ще го направят, но по трудния начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-09-15 17:04

@icovalchev - Закон за защита на потребителите. От 01.01.2007, момента в който влязохме в ЕС гаранцията е минимум 2 години.



Публикацията е редактирана (16-09-15 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: icovalchev   
Дата:   16-09-15 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: EvaJor   
Дата:   16-09-15 17:14

Глава пета, Раздел I на Закона за защита на потребителите. Гаранция на потребителската стока

Аз не видях някъде да пише 2 години. Обувките, например, които си купувам винаги имат 1 месец гаранция?

Таблет си купих преди 2-3 месеца от Технополис или Техномаркет, не помня, казаха, че ако фактурата е на юридическо лице, гаранцията е 12 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-09-15 17:19

И да не е гаранция, поне право на рекламация има. До 2 години.Тя се предявява към търговеца. Той да си бере грижите как ще приведе стоката в нормален вид.
Юридическите лица са друго, те не са обект на ЗЗП.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: jivkojj   
Дата:   16-09-15 17:25

чл. 105, ал 2 и чл. 115 от ЗЗП.

А според чл. 126 ал. 2, ако търговците са обявили >2 години гаранция, имаш законово основание да си я изискаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: EvaJor   
Дата:   16-09-15 17:26

Рекламацията- да, две години е, член 126 на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: peter_m   
Дата:   16-09-15 17:27

Връщаш на търговеца (защото той е отговорен по закон) - той вади фиктивен протокол без дори да праща стоката до сервиза от вносителя/сервиза, представителя за страната/, че повредата е по твоя вина, подписват се няколко човека начело с управителя и ходи се оплаквай след това на арменския поп ...

Да не говоря за електроника как се процедира ...

Правата ти зависят не от теб а от този който трябва да плати дефекта/ремонта, замяната/ ...

И гореспоменатите срокове не важат за гащи, чорапи, обувки ... и т.н.
Т.е. циповете също може да се тълкуват към гореспоменатите ...

Четете законите между редовете ....

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: icovalchev   
Дата:   16-09-15 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: jivkojj   
Дата:   16-09-15 17:42

Ми то несъответствие с договора за продажба е и нещо да не работи в рамките на 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: yakumo   
Дата:   16-09-15 17:43

@icovalchev - не се мъчи, на човек, който е убеден, че е наясно с нещата, трудно ще му промениш мнението или ще му налееш ум в главата, въпреки че си прав.
@Argo - ако продуктът е от официално внесените такива на марката, доколкото знам имаш шанс при контакт с вносителя. Ако обаче е от тези с "тънките" цени, които май все по-често се срещат, и там няма да ти обърнат внимание, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   16-09-15 17:54

Платих 190лв за Fastpack 350 AW не знам тънко ли е не е ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: icovalchev   
Дата:   16-09-15 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: realnoncho   
Дата:   16-09-15 19:03

Имам същия проблем с цип на подобна моя раница от същата марка, надявам се да имаш успех с гаранцията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: asahi   
Дата:   16-09-15 19:33

Преди години съм имал проблем с раница Lowepro от официалния вносител и ми я смениха. Пазете си касовите бележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: lamerko   
Дата:   16-09-15 19:55

Стига тълкувания. Ето в опростен, разбираем и директен вид.

ГАРАНЦИЯ

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   24-09-15 17:59

Сам си реших проблема, нямаше как да чакам техния шивач какво ще направи и да седя без раница 1 месец!
Просто внимавайте при пазаруване от сайта fotofiltri.com [smilie23]
не се знае кое с каква гаранция е!

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ksrs8470.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/nofl4804.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: yakumo   
Дата:   24-09-15 21:06

Съжалявам за развитието на случая.
Точно това обаче имах предвид с "тънки"-те цени - при цена на модела в смислени чужбински магазини от ок. 250 лв. и малко повече, и в двата специализирани нашенски магазина по-висока, не те ли усъмни цена с 25-30% по-ниска, дадена от някакъв неизвестен онлайн магазин?
Лошото е, че напоследък все по-често се чува за ментета Lowepro, трябва явно много да се внимава.
Иначе от тази марка съм имал вероятно 15-тина калъфчета, чантички, чанти, раници през годините и винаги съм се учудвал колко издръжливи са на издевателства. Едната я нося вече осма година всеки работен ден и след като я изпера, никой не може да повярва, че е на повече от половин година. [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-09-15 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: compur   
Дата:   24-09-15 21:37

имам 3 раници на Lowepro - и трите оригинални.

пробвах се да продам едната, понеже не ми трябва, но разбирачите тук набързо ми обясниха, че същата раница била с незнам-си-колко лева по-евтина в някакъв китайски онлайн-магазин и как съм могъл да я предлагам толкова скъпо... далавера някаква съм си правил...

оттеглих обявата си и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   24-09-15 22:05

yakumo
имал съм още една чанта и раница Lowepro, мисля че бих различил ментето..
всички белези на ментето тук липсват, но знае ли човек до къде са стигнали китайците..

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-15 22:06

моят тамрак имаше 5 години гаранция
на 4тата се разши един шев, от любимият ми магазин в Пловдив ми е замениха за чисто нова...

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: m.djorov   
Дата:   25-09-15 17:37

Какво значи не се знае кой с каква гаранция е. Ако на второ чуване са приели да я вземат при тях и да я дадат за ремонт, а не да искат да я пращаш лично, което си е нарушение на реда за подаване на рекламации, значи вече постъпват коректно. При положение, че за тях отстраняването на дефекта ще струва примерно 10-15лв, е нормално да направят това, а не да дадат 190лв.
Все едно моя приятел, на който новата му кола седи в сервиз за подмяна на горивна система да се ядосва, защо му я ремонтират, а не му дават нова кола и трябва да чака.
Ако отказват поемането на рекламацията и отстраняването и - са некоректни, ако са решили да я вземат и ремонтират, но ти не искаш да чакаш - седмица, две, вече е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: victory13   
Дата:   25-09-15 17:56

Някой да познава човек, който зашива качествено ципове поради същия проблем?
Моето единствено ЛП е от базара, от преди 7 години някъде, без да имам документи. Не искам да ходя по представителства [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: Argo   
Дата:   25-09-15 18:03

m.djorov ще ти го напиша по-разбираемо:
знам че гаранцията на тази марка се води "доживотна"
в този сайт не пише никъде колко е
видях че е 6 месеца в документите с пратката след като пристигна.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: compur   
Дата:   25-09-15 18:17

victory пиши на потребител с името sd. може и да ти реши проблемите!

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: asahi   
Дата:   27-09-15 02:32

Фотофилтри.ком:

Георги Пампоров ЕТ
Адрес:
Пощенски код: 4000
Управител: Георги Пампоров
Телефон: 0888767887
e-mail: pamporov@abv.bg
Описание:
Ремонт на промишлена и битова електроника и битови ел. уреди, компютри,монитори и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 02:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro гаранция?
Автор: asahi   
Дата:   27-09-15 18:58

Че защо да имам? Кое те кара да правиш такова предпложение?
Давам информация за фирмата за да може потребителят да се свърже. На Пампоров поздрави да му пратиш като го познаваш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »