Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Стъкло от Amazon?
Автор: yotov   
Дата:   23-08-15 10:32

Здравейте! Загледал съм се в едно стъкалце от сайта Amazon.com.
Като купувате от там обектив, как стои въпроса със гаранцията, защото идва доста евтино от там?
Благодаря ви предварително. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: yotov   
Дата:   23-08-15 10:34

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: fotorafi   
Дата:   23-08-15 10:50

Йотов, цената е примамлива, Но е без таксата им ДДС. В САЩ не пишат крайната цена за клиента, тя се калкулира в момента на покупката, като във всеки щат е различна. Добави към цената на обектива + 8-9,5%. Също добави ДДС и мито от нашата митница /ако дойде като пратка/ от САЩ....
Виж същия обектив в магазините на Амазон в Европа. Поне ще спестиш българската ДДС и мито
Успех,

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Argo   
Дата:   23-08-15 10:51

Като ти го спрат на митницата, като те поразходят за разни документи, като ти сложат такси и данъци, ще ти излезе колкото тук, само че с нервите и без гаранцията.

Също виж какво пише: - This item does not ship to Sofia, Bulgaria.



Публикацията е редактирана (23-08-15 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: yotov   
Дата:   23-08-15 10:51

Ясно, мерси. Значи е по-добре от Европа да бъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: m.djorov   
Дата:   23-08-15 11:59

Че то за гаранцията си пише как е - Warranty: 3 Year USA Limited Warranty.
Търси го от Германия или Англия. В ЕУ, по закон са 2 годни гаранциите. Даже май в Англия са 4, Шотландия 5. Нещо такова беше. Но трябва да се провери дали е международна и може да се ползва в тукашен сервиз, или ще трябва да се праща към продавача при евентуален проблем. Когато самия продавач е Амазон, нещата с гаранциите са доста улеснени и безпроблемни, много са стабилни в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: mitku   
Дата:   23-08-15 12:00

От кой точно "сайт на Амазон" искаш да купуваш?
Иначе чисто теоретично (че не знам дали става дума за хамериканския Амазон, че обикновено от там народът лапва като шаран, на уж ниската цена и си мисли, че доматите се ядат с колците... а и дали съответния продавач там доставя до България... според зависи... някои - да, а някои - НЕ, но както и да е) - добавяш да речен 8-9% Sales Tax (в зависимост за кой щат се прави покупката); + USD $40-50 за евентуалната доставка до БГ след туй; + евентуалната "екстра" 50/50 "тука има/тука нЕма" да изчезне някъде и изобщо да не пристигне; + 30-40 лв. за различни таксички (ЕОРИ номер, митническа декларация, банкови такси и т.н.) и подобни около митницата; + 20% ДДС върху цялата цена до тук ЗАЕДНО с доставката и таксите в Щатите (и между другото - митничарите много добре знаят кое как е и не падат от Марс); + няколко часа висене на митницата (и няколко седмици, а може и месеци чакане... я пристигне, я - не); + ЛИПСА на гаранция, важаща в БГ (ако стане нещо, може да не ти признаят гаранцията и да се налага да го пращаш обратно в Щатите); + около половин ден загубен в митницата; + нервите от всичко това и т.н. и т.н. И изобщо има много "ако"-та, а като както се казва - за всяко ако, обикновено трябват нови гащи :)) ... то не е баница и само режеш и ядеш.
Гледай в amazon.co.uk (Англия) или amazon.de (Германия) (понякога в единия е по-изгодно, друг път - в другия). Пак има някои "врътки", но поне ще е ясно колко е цената и няма да има допълнителни ядове (освен ако се загуби/повреди пратката, но това вече се случва по-рядко).

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-08-15 15:54

Така. Имам един приятел, не купува от другаде освен от амазон. Супер доволен е, няма вяра на търговци от ибей и що е техника, било фотографска или не - все Амазон-а избира. Аз не съм така! От Амазон(UK) до сега съм купувал един блендер, една пералня, детско столче за кола и един единствен обектив. И понеже темата касае покупка на стъкло от там, ще се самоцитирам, за да разкажа какво се случи:

...поръчах Nikkor 85/1.8G от Амазон, по-скоро от партньор на Амазон, за който те гарантират. Обектива дойде, работи, няма ядове, фокуса кове, ненормално остър, прекрасен дефокус... нищо, че е китайски. Обаче с него не ми дойде гаранционна карта. Дойде само инструкция, която казва, че в случай на проблем трябва да изпратя или посетя оторизиран сервиз на Никон, където да представя гаранционна карта и касова бележка за покупката, за да бъде отстранен проблема безплатно. Писах в чата на Амазон и те ми казаха, че мога спокойно да върна обектива или да пиша на продавача за съдействие. Е писах му, но вече 5-ти ден нямам отговор.

Задействах политиха за връщане, ппринтирах лейбъли, товарителници...бях се решил да го връщам. От тук-от там разни хора ме надъхаха да си го оставя, заради всичко хубаво в бройката на която попаднах и реших да се вслушам. И до ден днешен работи просто перфектно, няма дерт, но нека се има предвид неприятната случка и горчивия спомен, който остави в мен тази покупка. Та съвета ми е да се внимава при подобен род покупки или най-малко да се провери всеки детайл, за да няма неприятни изненади. Това с ДДС-то, мито и т.н. от САЩ вече са го споменали. Успех!



Публикацията е редактирана (23-08-15 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: vkk1   
Дата:   23-08-15 16:00

Този обектив е 268 GBP в Англия, просто не разбирам защо трябва да се плаща доставка, мито и ДДС от САЩ за него ....
Понякога наистина не вдявам защо нещата трябва да са сложни, като могат да бъдат лесни.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: fotorafi   
Дата:   23-08-15 16:42

Проста сметка:
От Амазон САЩ е 449$ + 8,95% такса ДДС= 490 $ х 1,75= 858 лв
+ Транспорта, мито, българско ДДС, нерви

От Aмазон Германия 487 E х 1,96 = 954 лв

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Yotov   
Дата:   23-08-15 18:53

Убедихте ме. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Yotov   
Дата:   23-08-15 19:04

Значи тук всичко би трябвало да е ОК?


текст

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: vkk1   
Дата:   23-08-15 19:36

текст
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: yotov   
Дата:   23-08-15 19:37

Вариант е, да. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-15 20:55

В "Павилиона" е 1300лв, но е с гаранция 2 години и няма да е подхвърлян по каргото, а ако "избиеш" част от ДДС ще си на същата сума, та не разбирам,защо трябва да се спестят 100-150лв и да се правят тези еквилибристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: realnoncho   
Дата:   23-08-15 21:02

Значи да търсиш по-добра цена от чужбина е голям проблем, ама да търсиш да си "избиваш" ДДС не е [smilie8]

Има всякакви варианти, аз бих проучил и новият 11-20 2.8, може пък да си струва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-15 21:21

Купуването на обектив на името на фирма НЕ е престъпление, защото е законно.
За разлика от търкалянето от Германия или САЩ, чакането и НЕВЪЗМОЖНОСТТА да прегледаш и снимаш със стоката, както и липсата на гаранция в БГ ,мисля, че си заслужава разликата. Аз имам 5 обектива и всичките са купувани или нови от Павилиона или втора ръка от човек (ранопиле) лично и с проби и уговорка за замяна при проблем. Сенници, спусъци и разни други джувки са ми главно от Ибей, но те са незначителни, като сума и не ми пука за транспортни увреждания.

Всеки сам си решава,аз просто давам и друг вариант. Успех с покупката!

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: vkk1   
Дата:   23-08-15 21:27

Ще те разочаровам, но гаранция има, при това за Тамрона е 5 години :)
Имам го от същата фирма, "търкалян" по складове, на половин цена от павилиона.
Иначе си прав - българина е свикнал - око да види, ръка да пипне, както и се плаща "в брой, кеш и на ръка".
Друго си е да се нахендриш тройно, само за да спазиш горното.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: moto12   
Дата:   23-08-15 21:32

Амазон събира такса само в следните 23 щати - Arizona, California, Connecticut, Florida, Georgia, Indiana, Kansas, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Nevada, New Jersey, New York, North Carolina, North Dakota, Pennsylvania, Tennessee, Texas, Virginia, Washington, West Virginia and Wisconsin. И още 1 от 2016 - South Carolina.

Амазон (САЩ) си струва само ако някой ти го донесе. И пак се рискува за "добра" бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-15 22:32

vkk1,тази гаранция от 5 години признава ли се в БГ? И изобщо не е тройно "нахендрянето". От Германия ще е около 1040 лв. От Павилиона е 1300 ,но ако имаш карта за отстъпки е -2.5% -32лв. става 1268 и ако си вземеш ДДС ,което е 211лв се получава цена 1056лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: vkk1   
Дата:   23-08-15 23:02

Разбира се, че се признава гаранцията.
От където и в Европа да е купен - се признава.
Цената на въпросния обектив е 722лв към днешния курс, във фотопавилион е 1299лв.
Разликата е 577лв.
Може за някой да са излишни, за мен не.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-08-15 23:08

ГОСПОДИНЕ, огромната част от хората нямат възможност да възстановяват ДДС-то през фирма, да не говорим че това вкарва фирмата в данъчна измама... Така че сметката ти е крива.
Нещата от европейския Амазон си идват с гаранция 2 г. минимум. Да не говорим че можеш да им го върнеш в рамките на 14 дни без никакви въпроси, т.е. "предимството да разцъкаш" в магазина отпада съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-15 23:14

В германския Амазон е 528 Евро от дадения линк, та не знам къде е 722лв. с 5 години гаранция. Този от Ибей излиза там някъде, но ще има шипинг и ,ако го прати(пише, че не праща до БГ) дава само една година гаранция. Разбира се, ако има от някъде да се купи за 722 и има истинска гаранция 5 години си заслужава, но по дадените линкове не видях такава цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: vkk1   
Дата:   24-08-15 00:06

Понеже първо се пише, после се чете, ще публикувам отново линковете от моя пост, само 10 мнения нагоре:
от тук се купува
от тук се изпраща
Това второто вярвам отговаря на проблема с шипинга. Доставката e free UK и 2лв UK-BG.
Относно гаранцията, имам тамрон от там с 5 години гаранция.
ето от тук е гаранцията
Повече не мисля да коментирам по темата, всеки решава сам къде да си даде парите.

ПС: Само искам да добавя, че въпросната фирма Габиели нито ми е чичо, нито ми е вуйчо, като нея има още десетки, опериращи в България, но това е единствената, която аз ползвам повече от 4 години, с тях съм купувал стотици неща за десетки хиляди и никога не съм имал проблеми. Складът им в Пловдив е с площ колкото квартална билла, хората си издават касови бележки и всичко както си е реда. Това не значи, че няма по-добри фирми, но аз мога да препоръчам само тях, с други не съм работил.
Общо взето аз не купувам почти нищо от България вече, дори мебели си купувам от Англия. Просто ми писна тук да ми пробутват боклуци на космически цени, с обяснението видиш ли ... пазара бил такъв, търсенето било слабо и хайде да се гърбим до кръв. Ами цяла Европа е отоверена ... нали ... свободно движение на стоки и капитал. Еми който не може да се възползва от това - просто заминава от пазара. Който може - има 740 милиона души потенциални клиенти.



Публикацията е редактирана (24-08-15 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: mitku   
Дата:   24-08-15 02:49

И аз вече доста неща си купувам от Европа. От няколко години не купувам нищо (с изключение на храни и подобни), преди да съм проверил поне колко струва в amazon.com.uk,amazon.de и ebay.co.uk (от където търся из Европа). И тъй като редовно от Европа излиза по-тънко - си купувам от там... е, понякога разликата е по-малка и не си заслужава, но вече винаги проверявам. Проверката е висша форма на доверие към нашите търговци. Ако не са в час - няма проблем... купувам си през Интернет. Дреме ми на бахура. [smilie7]
В Амазон-ите само трябва да се внимава самият търговец да е Амазон, защото и там си има и много други търговци. А от Амазон е по-добре после ако има гаранционни претенции (не че и другите търговци не правят приблизително същото, но все пак). И те покриват и обратното пращане до тях... ако трябва да се праща стока обратно при тях. Там съм бил винаги като "бял човек" и винаги всичко е минавал като "по ноти" и евентуално връщат и всичките пари (заедно с доставките - и първоначалното до мен и евентуално обратното връщане при тях) ако се налага и т.н. Кой български магазин го прави? [smilie5]
Та не стига, че редовно ми излиза по-изгодно, а и обслужването е по-добро. Е, за някакви такива обективи на 3-ти производители, които е добре да се тестват по няколко бройки, ще е по-кофти без да си лично в магазина и да пробваш, но аз и без това такива обективи не купувам вече. А с Никон-ските - не съм имал такива грижи. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-15 12:09

Внимавай с Амазона. На първо място, европейските версии (.co.uk, .de) в повечето случаи не правят доставка до България за техника - пренасочват към американската версия. Там цените наистина са по-ниски, но доставката винаги е с обявена стойност чрез не особено евтини куриерски услуги. А това означава, че в общия случай ще се разкарваш цял ден по митници и ще платиш най-малкото 20% ДДС върху цялата сума - колета + цената за доставка. гаранцията в общия случай е безмислена, освен ако производителя не предлага "световна" гаранция, но напоследък се изхитриха и международните гаранции се предлагат на региони (Европа, САЩ, Азия...). Лично аз съм си взимал такива чарколяци от САЩ, но гаранцията не покрива територията на Европа, след което тя се обесмисля.

Ако разликата в цената не е твърде драстична - по-добре дай малко повече и си вземи стъклото от UK да кажем. Ако е драстична - намери си някой познат в САЩ, който да ти го препрати като подарък с ниска обявена стойност, на твой риск естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: mitku   
Дата:   24-08-15 15:54

написа:

> Внимавай с Амазона. На първо място,
> европейските версии (.co.uk, .de) в
> повечето случаи не правят
> доставка до България за техника -
> пренасочват към американската
> версия...

Това по принцип е не е точно така. Всъщност най-вече amazon.co.uk, в малко по-малка степен и amazon.de, в огромната част от стоките си, ги доставят И до България (вкл. аз например съм си купил моя Nikon D7000 от amazon.co.uk, с директна доставка до адреса ми в БГ). В Amazon вече са рядко стоките, които не се доставят до България и с течение на времето стават все по-малко. А още по-рядко е случаят, при който да те препращат към сайта им в САЩ. Всъщност единствените им стоки, за които съм видял, да правят такова пренасочване са Kindle-ите (което според мен е заради някакви регионални ограничения и авторски права на книгите, но не съм се задълбавал за да гледам защо е така). За фотоапарати и обективи - няма такова нещо и почти всичко, което съм гледал си има доставка и до България, отделен въпрос е колко много фирми има за доставки от Англия (и от Германия има няколко) и процедурата е елементарна, сигурна и евтина (макар и да е сравнително бавна). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стъкло от Amazon?
Автор: Tenev   
Дата:   24-08-15 16:08

Няма абсолютно никакви грижи с доставката от немския и английския amazon - последните ми покупки дойдоха за 3 дни до БГ. Ако някой се чуди дали да пазарува обективи по-евтино от там, да пробва да върне обратно обектив на някой от местните магазини [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »