Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: brutas   
Дата:   22-08-15 14:34

то ги няма в магазина, чака се на опашка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: E.Stanev   
Дата:   22-08-15 15:22

От английско излиза 3000 лъва с 3 годишна гаранция[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: uri64   
Дата:   22-08-15 15:37

...то ги няма в магазина, чака се на опашка...

напротив, има си ги...

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: demiman   
Дата:   22-08-15 16:34

д750 нов + Nikkor 24-120mm f/4 G от базара в една малка чантичка и тръгваш по белия свят ... [smilie3] макрото ако си го имаш още ще ти свърши работа и за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: photoninja   
Дата:   22-08-15 17:12

И аз съм за по-новото D750 тяло във всички аспекти. За всекидневие, пейзажи и стрийт си взимаш един Tamron 24-70/2.8 и си готова. Когато усетиш липсата на нещо в това стъкло почваш да събираш пари за надграждане, било то по-широко от сорта на 14-24/28, 18-35, 20/1.8 и т.н., портретен 50-85-105мм или евентуално дълго варио и си свиркаш, според това към което те влече. Друго няма какво да добавя, освен, че понякога човек следва интуицията си и се учи от грешките си, а в някой случаи взима правилните решения на база на придобитите навици и нужди! Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: Zelma   
Дата:   22-08-15 17:17

А d610 може ли да се сравнява с по - горе посочените и по-скоро d750?

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: photoninja   
Дата:   22-08-15 17:29

Ами какво да ти кажа - може да се сравнява, но ще има неща, които ще те дразнят. Аз самия съм с D600, но сега ако трябваше да си взимам тяло бих избрал D750 със сигурност. Просто когато взимах моето тяло беше най-новото, а за проблеми с маслото не се и беше чувало. В днешно време D750 би бил най-разумния избор според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: alext   
Дата:   22-08-15 18:14

i3 и 4 GB RAM.... да ще имаш проблеми, най- вече ram-а, просто като се натрупат слоеве, четки и т.н не може да смогне компютърът... хм виж d800+ 24-120+ 800лв за някое лаптопче с i5 и 8Gb Ram и си ти.., но иначе и според мен няма смисъл d800 щом не си се ориентирала специално към пейзажи, тогава d750 ще ти даде повече- и чудесно ISO, и чудесен динамичен обхват, и екстри като страхотно видео.. изобщо най- добрият и балансиран ФФ в този момент ориентиран към напредналия любител, няма да сбъркаш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 08:53

Доста от вас май всъщност препоръчват d750...


Само тези които са в час ви го препоръчаха ...


Всички останали които ви предложиха D800 всъщност предпочетоха да ви отговорят все едно сте ги питали :

Какво бихте избрали на мое място ?

Това е често срещана ситуация по форумите защото хора без необходимия опит и знания дават съвети които много често водят преждевременно в базара и съответно финансови загуби.

На прохождащ във фотографията човек с D90 да се препоръча D800 е равносилно на това дете което прохожда да го качите на кънки и да си гледате сеира от страни.

D800 не може да бъде полезна по никакъв начин на начинаещи любители,защото е капризна камера по отношение както на знанията така и на опита който е необходим за да ви даде максимума на който е способна .

За да можете обаче да се радвате на това което D750 е способна при всички случай един фотокурс ще ви бъде от огромна полза.

Надявам се с този си пост да съм сложил окончателен край на вашата дилема .

;)



Публикацията е редактирана (23-08-15 08:55)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: alext   
Дата:   23-08-15 09:33

pmartinov как разбрахте, че момичето е начинаещ любител?!, я погледнете малко снимки в профила преди такива твърдения- отлично знае какво снима и иска да снима, а и го снима. И хората, които препоръчаха d800 казаха в коя ситуация си струва. Така че си преработете зубърските твърдения на база видяното редче от техника в профила й, кви фотокурсове и глупости- за какво да си харчи парите- специален курс за снимане с d800/D750. Поредният тъп аргумент за прохождащото дете и кънките, ми ще се научи бе, да не е малоумно и то много по- добре от някой дето се сетил след 40 години, че иска кънки. Или трябва да мине през всички серии апарати и да изръси сумати кинти, за да поучи благословията за "профи" тяло..

Изобщо как не ви ли писна едни и същи простотии.. С този пост не само не сложихте край, а изтърсихте доста глупости[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (23-08-15 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 09:55

Разгледах и снимките и разбрах ,че е начинащ любител:)

А вашата инфантилна реакция е достойна само за :)))

Бих ви посъветвал ако искате да се излагате да го правите в по-тесен кръг ,а не публично...



Публикацията е редактирана (23-08-15 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: munich   
Дата:   23-08-15 11:13

Наистина феноменално е как в БГ форумите след макс. 4-5 включвания, се намира някой остроумен, който да почне да плюе другите. Мненията на всички са субективни.

Абсолютно подкрепям мнението на alext. Това което можем да направим е просто да дадем нашия опит с техниката, а отговорите бяха доста трезви. Остава просто момичето да направи своя избор, който ние не можем да направим вместо нея.

По същество D6XX - D75X - D8X0 са три отделни класа, които за разлика от старото D700 доста ясно се различават един от друг. Главните разлики бяха описани. За мен обаче няма спор, че пускащият темата трябва да си вземе възможно най-хубавия апарат, който може да си позволи. Всъщност всичко останало попада в базара и това главно е ръководено от минималистичните съвети на редица хора из форума. Това е същото като гениалната идея разпространяване на длъж и на шир, че е най-добре да се научиш да караш на Жигули. Да, с висок клас тяло в началото ще е по-трудно, но после ще разбере защо тялото е по-голямо, защо е по-тежко, защо изнесените бутони са изнесени, а не в менюто и т.н.

Съветите за курсове пък са толкова изтъркан съвет, че няма накъде. В България 1 от 20 предлагани курса става за нещо. И на база на световното ниво (където и цените са по-високи ) са една доста кръгла нула. Така че стига предлагахте тези курсове като панацея. Далеч не са... Истината е, че в днешно време който иска да се научи има от къде.

Мнението ми е, че ако Zelma снима вече няколко години, видяла е дали иска да развива фотографията като хоби, D800 е по-рационалният избор (по-евтин, по-висок клас).

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 11:54

36 мегапиксела за снимки за спомен.

Рационален избор.

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/057.gif



Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: alext   
Дата:   23-08-15 12:07

в духа на мартинов

24мпк за снимки за спомен и 800лв повече

Рационален избор

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/057.gif


Абе я да снимаме с телефони и да се приключва кви са тея излишни харчове [smilie8] [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-08-15 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 12:13

Колко % от кадрите снимани с D800 от женска ръка ще бъдат резки?

При положение ,че това е първия и фул-фреим!

Проблема не е ,че сте неграмотни.

Проблема е, че мислите всички за неграмотни като вас.



Публикацията е редактирана (23-08-15 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: munich   
Дата:   23-08-15 12:33

pmartinov,

На фона на теб, който пишеш притежателното местоимение "й" в "първия и фул-фреим" с нормално "и" и изпускаш пълния член, за грамотност наистина няма какво да си говорим...

D800 не зависи само от бицепса, а просто от мотивацията ти да се научиш да снимаш на него. Тази мотивация зависи само от нея. Ако я има, покупката си заслужава...

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 12:39

munich

При твоята голяма мотивация колко % от кадрите не са омазани?

Постарай се да бъдеш по-искрен :)

;)

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: nositel   
Дата:   23-08-15 12:54

Ако питате мен безогледалка[smile], че се чудя как ви се носи това нещо!

Ако не се лъжа в момента Muzka снима с 800Е:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=94476

Може да се посъветвате на лични, а и човека организира и курсове, предполагам има какво да се научи от него:)
http://www.peika.bg/statia/Krasimir_Matarov_za_fotografiyata_kato_l.a_i.93585.html

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: munich   
Дата:   23-08-15 12:58

При нощни и available light 30-45% би било супер як процент. В останалите случай при нормална осветеност/статив, 75% и нагоре са абсолютно нормални. Искрен съм. Да, това е по-ниско от при друг апарат, но след 1-2 месеца снимане се свиква и % се покачва.

Виж, сам написах още предната страница, апаратът е капризен, но ти отваря съвсем други възможности. Сам казах, че 36 МПикс не са за всеки. Но ако знае как да ги ползва, D800 си е супер апарат особено сега когато е по-евтин. Просто казвам, че само Zelma може да прецени в край на сметка какво е най-добро за нея - априори обаче не може да се каже, че жени с D800 не могат да снимат заради теглото и матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 13:09

Обясни и сега с какъв компютър си обработваш кадрите и колко терабайта ти трябват за архивиране на снимането.

Като и препоръчвате нещо кажете и всичко за да може тя да си прецени дали е за нея.

До тук най-важното което разбрахме е,че тази камера върви задължително със статив когато условията не са перфектни .

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: IsoIv   
Дата:   23-08-15 13:12

Абе вземай си Д610 и си свиркай,щом е за любителски снимки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: uri64   
Дата:   23-08-15 14:49

ааа не, не д610....по-добре да каже че се спира на безогледалка и да попита какво биха и препоръчали, че темата да разцъфне наново...че само обичайно титаничните извержения на пмартинов не са достатъчни...не че няма известно право де....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: Zelma   
Дата:   23-08-15 15:10

Здравейте отново!

Виждам, че темата добре се развива по всички стандарти за дискусия в български форум :D

Както и да е - най - важното е, че всъщност наистина беше полезно за мен (може би и за някой друг със същите колебания) и благодарение на отговорите се ориентирах по - бързо какво да избера. Тялото ще е d750, а от там нататък ще видим! :)
Другото вече остава на мен - а аз не мисля, че пък съм чак толкова некадърна, че да не се науча на нещо подобно...така че за тези, които се притесняват - спете спокойно :)


Мисля, че ще е безсмислено повече да пишем по темата, но все пак ако има желаещи - давайте.

Наистина благодаря на всички за съветите и ви пожелавам успех и вдъхновение!

Отговори на това съобщение
 Re: D800 стар или D750 нов?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 15:10

:)

Аз също бих препоръчал безогледалка !

За кеф!

ДСЛР е основно за работа...

Ето сега съм на почивка в Рила и с мен е LX 100,a не D750 което си седи в къщи с обективите.

Умря Марко да мъкне дисаги като магаре...

Това може да бъде мечта само на тези които никога не са участвали в този сериал.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »