Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-08-15 09:28

Темата е за много неприятна ситуация, от която никой не е застрахован и на всеки може да се случи - кражба, обир, грабеж на фототехника /и не само фототехника/. Тук във форума често се разискват подобни случки.
Гадно е и това, че ако не се лъжа, разкриваемостта на такива престъпления е нулева. Аз поне не си спомням някой да се е похвалил, че полицията е успяла да хване извършителите и да му върне техниката. Да не говорим за това, че не съм чувал или чел някой крадец да е вкаран в затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 10:20

В затвора в България влизат само тези които нямат пари да си платят!

За това по цялата страна обикалят хора с 20+ присъди и продължават да вършат престъпления.

Всички ежедневно ядем горчивите ПЛОДОВЕ на корупцията в съдебната ни система...


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 10:28

Заловените се пускат да съберат достатъчно пари за откупа си ,само така можем да си обясним случващото се.


Има ли някъде по света такова правосъдие ?












?


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: gamma   
Дата:   13-08-15 20:07

Ето серийните номера:
6717613
15941862
86364082

Не е ваша работа да проверявате техниката, която купувате, но имайте едно наум, когато се продава нещо без кутия, зарядно и гаранционна карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: mustush87   
Дата:   13-08-15 21:02

и от мен бяха откраднали д3100 с 3 обектива. После видях обява в олх, същите три обектива и д3100 се продават. Личеше си, че продавача няма никаква представа от апарати. А и в 2 часа излезнах от вкъщи, в 15:30 имаше вече обява... После с приятелката ми се направихме на тайни купувачи, уговорихме среща, разбрахме, че апарата е в една заложна къща в София. И с помощта на полицията успях да си върна нещата. После разбрах, че са пуснали крадеца, понеже нямали "доказателства". Кражбата стана в Пловдив, отидохме до София, като купувачи. Имах късмета да попадна на свестни полицаи в София(единия от тях влиза тук във форума и ми беше много лесно да му обеснявам за случката, докато в Пловдив ми беше голяма мъка.. знаех къде ми е апарата в същото време нищо не се предприемаше) . случката е много дълга, разказах го накратко... Така, че има и случаи, в които нещата се връщат :)



Публикацията е редактирана (13-08-15 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: InnerSelf   
Дата:   13-08-15 22:28

Сега очакваме kote да се включи и да обясни на mustush87 как той си е виновен, че не си го е пазил, а не полицията, на която не й дреме за цялата работа и добре, че е имал късмет наистина :)
mustush87 може ли да разкажеш и на кратко как ти го откраднаха, тъй като мен лично ме касае, понеже в момента живея в Пловдив и това е поредния случай, в който чета за откраднат апарат тук. Започвам леко да се притеснявам дори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: mustush87   
Дата:   13-08-15 23:15

InnerSelf, чрез отключване.. аз мисля, че някой (наркоман) ме е следял в колко излизам от вкъщи, понеже не мисля, че е нормално да излизам в 2 и в 3:30 да има вече обява от гр.Банкя... и лаптопа ми бяха взели и така или иначе не се намери после. Най ме беше яд, че ми отидоха всичките снимки. Но накрая човек преодолява всичко и може би осъзнаваш, че не напразно ти се случват някакви неща. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: gamma   
Дата:   13-08-15 23:19

Мен направо ме рестартираха, но го приех като ново начало. Колкото и да е чудно повече ме е яд за разни дребошлъци, които ми взеха и които нямат никаква стойност за крадците - пасове и гривни от "Каварна рок" (четири фестивала), "София рок", "Спирит оф Бургас" (шест фестивала), "Екзит" (два фестивала) и други събития... В портфейла имах една бележка, написана на салфетка от бъдещата ми тогава съпруга и разни такива...

Май сега е момента да мигрирам към SONY :-D



Публикацията е редактирана (13-08-15 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: InnerSelf   
Дата:   14-08-15 09:22

kote: определено сте тъп щом продължавате
изпитвам съжаление за вас но сам сте виновен

Определено kote има завършена специализация в това, да казва на хората, че сами са си виновни. Вече мина на ниво Л.С. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

От тук насетне на всички, на които са им откраднати неща, да знаете, че сами сте си виновни, а kote ще се опитва да ви помага с мъдри съвети! Въобще в тази държава отделния индивид сам си е виновен за всичко! Ние затова плащаме данъци, за да сме си виновни сами после.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат фотоапарат
Автор: 2metraninja   
Дата:   14-08-15 09:41

Еее, mustush87, радвам се че поне отчасти си имал късмет с намирането на фототехниката. Явно в олх доста често излизат обяви за крадените неща. Мой колега по същата схема (познава си велосипеда в обява, представя се за купувач и пристига с полиция) успя да си върне велосипеда, който му бяха откраднали.


Иначе да, kote и на мен ми обяснява на лични съобщения колко е "напред", и как бил като хладен циничен хирург, който правел брилянтни операции казвайки на хората, че сами са си виновни постфактум. [smilie10] Да кажеш на жертвата че сама си е виновна не те прави оригинален, прави те обикновен задник. Накрая и на мен ми каза че съм тъп и че даже той не може да ми помогне. Не че ми се занимава да си пиша с хаховци, но пък и войнстващата профанщина не трябва да се подминава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »