Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: nemchev   
Дата:   04-08-15 17:05

Аз продължавам да недоумявам, за чий ви е тая стабилизация. До скоро ревахте за високо ИСО, после за динамика...вече ги има и двете в почти всяко тяло...вдигате исо-то, увеличава ви се скоростта. Голям праз, че няма ВР, ИС или квото там било при 24-70. Оревахте орталъка за стабилизация и сега като ви я дават, скъпо било. Има варианти за стабилизиране на всеки обектив, но той не се предлага ни от Канон ни от Никон. И преди да ревнете за фенщина....снимам с Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-08-15 22:17

Новината си я бива. От там нататък всеки според чергата си. Аз като го умувах избирах между стария Никкор 24-70 и стабилизирания Тамрон. Избрах втория заради по-ниската цена, наличието на стабилизация и доста приличното изображение. Който може да си позволи новото стъкло, защо пък не. Стабилизацията е само предимство, наред с всичко останало...разбира се недостатък би останала само цената.

ПП: Не разбрах аз лично за какво е бил тоя напън за 24/1.8 да го изкарват сега..нещо не особено добре обмислено ми се струва, при условие че пазара има по-голяма нужда от нещо по-широчко....та нали наскоро изкяраха новата 20-ка, която и аз си взех, пък сега тия 24мм?? Ама може и аз нещо да греша и да пропускам, знам ли?!? За мен идва малко безинтересен тоя анонс...



Публикацията е редактирана (04-08-15 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: victory13   
Дата:   04-08-15 22:38

Ами всъщност това е анонсът [cool]

Не знам за какво са ви тези зуум дръфца [smilie18] ... тежки, големи, скъпи...

Никон си допълниха серията 20,24,28мм f/1.8, на цени 800-700 долара и по 350 грама... За всеки вкус по нещо... Да не забравяме, че на 24мм има един струващ си обектив, и той не е 24/1.4 [smilie18] ... който от своя страна е само 3 пъти по-скъп от f/1.8[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-08-15 06:27

Тези зуум дръвца са за моменти в които не можеш да сменяш обективи, а ти трябва променлив ъгъл. Примерно събитийна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-08-15 03:07

Е стига де, много крайно мнение е горното. Аз също предпочитам твърдите обективи, за това съм си покрил дължините от 20 до 105мм със светли твърди, но не искам да се разделя с Тамрон 24-70 VC например. Според мен днешните варио обективи са с много добри оптични качества... да не са точно като твърдите, но не са за изхвърляне плюс удобството, което предлагат особрно при наличието на стабишизация и добра светлосила. Спора е излишен като цяло, но съвсем не бих нарекъл "дръвца" сериозни варио обективи като 14-24/2.8, 24-70/2.8 (сега и VR), 70-200/2.8 VR. Всъщност човек ако притежава горните три според мен спокойно може и да мине без каквито и да е твърди, не че обратното не е вярно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-08-15 07:57

Появиха се в павильона:

24/1.8 - 1600лв.
200-500/5.6 - 3000лв.
24-70/2.8E - 4900лв



Публикацията е редактирана (19-08-15 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: dilomski   
Дата:   19-08-15 10:41

200-500/5.6 - 3000лв.
В щатите 1396 долара - 2468 лв.

Нищо ново под слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: sohk   
Дата:   19-08-15 11:52

2468 + 20%ДДС = 2961 лв.
Сложи си и доставка ....
Махни си две години гаранция

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: dilomski   
Дата:   19-08-15 15:07

Това ми е ясно, въпроса е, че ми писна в щатите всичко да им идва по-евтино, докато в Европа ни цакат повече винаги.И айде, с нормална европейска заплата все е тая, ама в Булгаристан...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   19-08-15 15:35

.....по въпроса с цените.....за незнам си кой път ще си кажа мнението :
Пичове, разберете че тия апарати или обективи или тем подобни чудеса....не са направени за тук....в случая от Никон ги боли.......колко бройки ще се продадат тук и колко чиляка ще са недоволни от ценовата им политика ! Разберете го....през Оная работа им е ! Тва е положението ...и да мрънкаме и да не мрънкаме значение няма....и няма и да има ! Тия тънки сметчици тук е толкова а у Щатите еди колко си ...еми тва е майка на мегдана ! Като можем купуваме ....като не можем ...пием по една студена водица и дет вика Кубрат ...Продължаваме Напред !!!
Успех на всички от мен [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-15 15:58

200-500/5.6 до другата година за 2000лв запазени бройки.
Доста го хвалят обектива, дори без да има ревюта и др.
Все пак трябва да догонват Сигма и Тамрон с трите 150-600.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: pmartinov   
Дата:   19-08-15 18:18

D750


Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-08-15 18:46

За добро или лощо в България high-end техника не се продава особенно много и там нещата се наваксват от надценка, а не от оборот. Ниския клас е доста по-близък от към цена до щатската от колкото би могъл да бъде високия.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: pumabg   
Дата:   19-08-15 21:49

dilomski не мога да се съглася с теб пич...
Виж моля те цената на 300/2.8, 500/4 и 600/4 в Щатско в момента и после виж какви са цените тук..
Можеш да погледнеш същите и в западна Европа, дори в Румъния...
Няма по евтини Никони и с 20% ДДС, което може да се дръпне от тези в България...
Начина по който хората коментират, говори че "Булгаристан" не е държавата, нито някое трето физическо или юридическо лице а сме самите ние...!

Ако искате нещо някой да ви подарява или да ви го дава на половин цена, защото стандарта ни е нисък, това е друга тема но не се отнася до производителите или търговците на фототехника...

Между другото на скоро разбрах колко нисък е маржа на такива продукти... И ме досрамя...

Нека уважаваме повече себе си, българското и да не плюем там, където ядем...!

С този скъп долар, скоро май ние ще изнасяме на там... :)

А за всички онези, които карат с десен волан, поръчват си стока от САЩ без гаранция, и по третия начин я вкарват тук, бих им казал следното...

Анадола винаги ще е във вас и никой няма да ви е виновен! Без значение колко изкарвате и как живеете...

Идеята че сте винаги прецакани и за това трябва да прецакате някой друг, можете да я разправяте на Бай Ганьо и неговите съседи... Но не и на мен!

Жалко, че българина не познава дори литературните си герои...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: victory13   
Дата:   19-08-15 22:10

В момента една камара обективи са с по-добри цени у нас, отколкото там. Изключения са новоценообразуваните, просто защото се калкулират в момента.
Но изборът от прекрасни стъкла на по-ниски цени е практически във всички диапазони [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: dilomski   
Дата:   19-08-15 22:21

Пума, съгласен съм за цените на подобни обективи, даже щях да го посоча и аз като допълнителен коментар.Принципно си прав, НО.

Eдин такъв скъпарски обектив в чужбина, в напредналите държави хората си го купуват сравнително лесно.Ще поспестят 6 месеца, година макс, говоря в общия случай, и ще си го купят.А обектив за 6-12 бона при нас със заплатка от 500 лв на месец за колко месеца ще си го купя.Говоря принципно.Така че, да, има и по-евтини обективи, сравнени с цените на запад, НО сравнени с заплатите в бг, не мисля че се усеща, че са леко по-евтини.

Та така, с удоволствие ще си поръчвам всичко от бг, стига да го ИМА.А като го няма, няма да чакам да остарея докато някой се сети да го внесе на пазара тук, а ще си го поръчам от нета.Все пак живеем в глобален свят.

Не се заяждам с никой, просто коментирам и си казвам мнението по въпроса.



Публикацията е редактирана (19-08-15 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-15 22:44

Всеки си избира как и откъде да пазарува.
Мен ми харесват в чужбина сайтове, магазини и други, които НЕ съществуват в БГ за техника. По-рядка, един вид уникални неща.
Няма такъв кеф като да влезна в един магазин за стара лентова техника с огромен асортимент с цел да взема точно нещо, което го има за 7 паунда, и като се разговоря с хората да излезна с неща за 107 и повече, да разбера кой в града и наоколо проявява добре, кой претупва работата, кой бързо работи.
Не така се случва в магазини за дигитална техника, но и там има разговори, обсъждания, коментари и винаги може да се изкара информация за всичко, което човек го интересува.
ЗА Америка, там има всичко...Не е масово достъпна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: m.djorov   
Дата:   20-08-15 09:49

Не може да искате производителя да продава на загуба, само защото ни е нисък стандарта и заплатите. Не може нещо което да се проектира, произведе и достави струва Х пари, на нас да ни го продадат за Х-У пари заради косматите ни гърди тука :).
Виждал съм обективи тук по-евтини от Западна Европа, виждал съм и по-скъпи.
За дребните аксесоари е друга тема, но пък оборота е нисък и е обяснимо това с по-големите надценки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-08-15 12:57

И както винаги се затвърждава извода, че не са ни скъпи продуктите - ниски са ни заплатите! Иначе по горните причини избрах да си купя Nikkor 20/1.8G от БГ магазин, отколкото от западен, защото освен гаранцията, която получих, ами ми излезе с 200-250лв по-евтин, сравнен с който и да е западен магазин тогава. Сега не знам как стоят нещата, но продължавам да си мисля, че човек трябва да провери и сравни цените и закостенелите си разбирания преди да направи покупка на нещо било от тук или от целия Свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: vladx   
Дата:   20-08-15 18:17

Само за справка:

Nikon AF-S Nikkor 600mm f/4G ED VR
14499 лв.

Nikon AF-S Nikkor 600mm f/4G ED VR
$9,513.00

$9,513.00 = 16,6753435 Български лева

Цялата ми техника съм я купувал от България.
Дори и да има разлика в цената, тя е толкова малко, че не си заслужава да пренебрегна двугодишната гаранция, която получавам!
Забелязал съм че цените на Никон най се доближават до Щатските, отколкото другите марки. Това включва и цените на асесорите!
За сега цените на Никон в България, бих казал, че са наистина добри.

Относно Никон 200-500/5,6, подозирам че това няма да е цената, която е обявена в Павилиона! Аз се интересувам от обектива и до колкото знам, имам вероятност цената да е между 2500-3000лв.
Ще видим Синтезиса, на каква цена ще го обвяват ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: pumabg   
Дата:   20-08-15 19:33

Цените на Никон България се определят от официалният вносител Профайлд.. Дали в Павилиона или в Синтезиса цената на всички артикули на Никон са едни и същи...
Просто човека, който отговаря за продажбите в Синтезиса е в отпуск... [smilie3]
Но като се заговори за 200-500 ми е много интересно от къде този голям интерес...???
Дори и под 3 бона да е това е специализирано стъкло...
С него трудно ще ходите в парка или ще снимате детето си..
Реално тези мм. и светлосила са удобни за всякакви видове спорт но на вън а не в зала, както и природа и животинки...
Да не забравяме, че теглото и размера също са сериозни...
Филтъра на предната леща е 95...
За мен 80-400 продължава да бъде по-добрият избор при зуум обективите...
С него и един фф човек може да обиколи света...
Качеството е невероятно на всички дължини а размера и тежестта са идеални...
Не случайно разликата в цената е такава...
Другото което е важно човек да знае е че дори един стар 300/4 с 1.7 тс се справя отлично от бленда 6.7
Кеф ти 300 гол, кеф ти 500/6.7 дори последно го тествах и с 2х тс и пак се държи... Фокусът с 1.7 е добре, може да не е толкова добре колкото гол, но достатъчно за снимки на птици в полет...
Та се питам от къде тази превъзбуда...?
Цената е голям афродизиак но все някой трябва да плати истинската...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: pumabg   
Дата:   20-08-15 19:38

vladx на тези 14499 лв. можеш да получиш дори отстъпка и да си върнеш ДДС-то, найс а?
Към хамериканската цена трябва да добавиш и транспорт, риск и нерви, както и време и пари за допълнителни уговорки...
Неволята....Хм.. Тя е най болезнена и идва последна..!
Българите сме уникални в това отношение.. Дори и най големите баровци тук си купуват коли втора употреба..
Ко а праиш м а н т а л и т е т...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови буркани от NIKON
Автор: m.djorov   
Дата:   21-08-15 11:22

Защо да купува обектив, който е с 2К повече в щатите отколкото тук?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »