Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   29-07-15 12:15


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nxia6451.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fwuu9605.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xspt3462.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/kdqn0240.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: jivkojj   
Дата:   29-07-15 12:24

БНТ едно време бяха нещо.

Аз чат-пат поглеждам новините им и не е за вярване колко са деградирали. Направо все едно гледам регионална софийска телевизия. [smilie23]
Нова например са много по-адекватни.


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: aldygreen   
Дата:   29-07-15 12:29

Най-много ми хареса това "УиндоЛс". [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: mitpis   
Дата:   29-07-15 12:35

яко........![smilie10]Ще си поръчам един лично от Вяра Анкова!



Публикацията е редактирана (29-07-15 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-07-15 13:11

На мен ми се сърдеха Кедъра и компания , че ги критикувах ...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: brutas   
Дата:   29-07-15 13:38

СпечелиКукли 10 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: stoychev   
Дата:   29-07-15 13:55

И все пак, БНТ си остава най-читавата телевизия в информационните и публицистичните жанрове.


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-07-15 14:02

А стига бе, вЕрно ли? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   29-07-15 14:02

БНТ е номер 1 :)
Поне за мен си е такава !

За другите.....нямам думи !

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-15 14:52

Не'ам думи! [smilie10]

(Никой не може да ме убеди, че това е шега)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: mitpis   
Дата:   29-07-15 15:15

естествено, че е шега,ама готина[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: sherbit   
Дата:   29-07-15 15:48

БНТ бяха нещо като нямаше други.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: 798099   
Дата:   29-07-15 16:40

mitpis написа:

> естествено, че е шега,ама
> готина[smile]


Абе... то... шега на голо...[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: twisterche   
Дата:   29-07-15 16:53

Хайде сега който е упдейтнал да каже какви са му впечатленията от тази уни 10?

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: philip   
Дата:   29-07-15 17:02

Ми, не е зле... инсталира се за около час и май всички програмки си работят[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: m.djorov   
Дата:   29-07-15 17:09

Ако ъпгрейдвата от друга ОС и имате ССД дискове, проверете си нещата. Защото пак се включва pagefile, хибернация, разните там индексирания.
Кракнати офис пакети може и да изгубят активацията. Поне на предишните билдове не успях да намеря как да редактирам подразбиращия се за темата цвят и поради естеството на тапета ми е лепнало розово - и е леееееко дразнещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-15 17:12

Мене преди 2 седмици ми продъниха пощата със съобщения обещаващи как на 29-ти ще ми дойде Уин-10, чак се изпаших да не се инсталира сам и да ми затрие нещо. Денят дойде, даже преваля - а още нищо не е дошло [smilie11] [smilie8]

Майкрософтска работа, свикнали сме...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: philip   
Дата:   29-07-15 17:14

nyamago, чукни на иконката долу и му дай Download[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: twisterche   
Дата:   29-07-15 20:22

Безплатен обяд обаче няма:
Уни 10


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: jivkojj   
Дата:   29-07-15 20:51

Ами пак доста народ са си накупили лаптопи на които има 7 или 8 и ще получат ъпдейт. А можеха да кажат - само за наистина закупилите, без тея дето са получили ОЕМ версия с устройство някакво.
Далеч съм от мисълта, че М$ го правят от чисти подбуди. Просто конкуренцията здраво ги натисна.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: kjey   
Дата:   29-07-15 21:46

Новият броузър Edge много ме кефи - направо лети[cool].
При 12 отворени таба заема около 200мб.[smilie24]
Самият Windows 10 също е много лек - според моите
наблюдения по-лек и от 7-цата и от 8.1.


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: 798099   
Дата:   30-07-15 08:47

nyamago написа:

> Мене преди 2 седмици ми продъниха
> пощата със съобщения обещаващи
> как на 29-ти ще ми дойде Уин-10, чак се
> изпаших да не се инсталира сам и да
> ми затрие нещо. Денят дойде, даже
> преваля - а още нищо не е дошло
> [smilie11] [smilie8]
>
> Майкрософтска работа, свикнали
> сме...
> [beer]

При мен е вече факт. От вчера, синковецът е седнал пред лаптопа и чопли нещо. Може би, защото съм с легален, лицензиран Win 7 Pro[smilie11]

Засега нямам впечатления и скоро няма да имам, защото съм на зор до края на другата седмица. После ще го разучавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: axlastro   
Дата:   30-07-15 09:07

[cool] [cool] [cool] [cool]
ЗА100 тага бе Жиги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: Mogila   
Дата:   30-07-15 09:17

БНТ гледам с удоволствие, за разлика от БТВ и Нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: a100   
Дата:   30-07-15 09:30

Всъщност, грешките при БНТ са доста по-малко от тези на бТВ и НОВА. Няма сутрин, да нямат сгрешени надписи или пропуснати думи... А иначе, БНТ за мен си е най-обективната телевизия, за разлика от гореспоменатите. Просто не търсят сензацията.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-07-15 09:48

Че как Бнт ще търсят сензация. такава сграда такъв архив и толкова народ има да хранят за кво им е сензация карат го яваш яваш. Държавни субсидии, Реклама и външни продукции. За кво им е да правят сензация, по послушна телевизия от Бнт няма.

Две телевизии се гледат Нова и бТВ. Всичко друго е буламач и то вкиснал и вмирисан. Като след дълъг работен юлски ден през горещниците в затворене помещение без климатик.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: e-mil   
Дата:   30-07-15 10:11

Че са тромави и закостенели е вярно. Зависими са от властта, но не са чак толкова послушни, колкото частните. Преди няколко години, когато арестуваха двама депутати от ГЕРБ (бяха на власт), БНТ съобщи още същия следобед, а БТВ вечерта пусна 2 реда само на сайта си. Новината не влезе даже в късната емисия. Има много примери. Напоследък не ги следя, но в продължение на няколко години имаха най-балансираните новини.

А за частните грешиш. Правителствата ги държат с държавни поръчки. Наливат се много пари за реклама и ПР, и се искат услуги срещу тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: brutas   
Дата:   30-07-15 10:30

Точно пък най-големия буламач е по БТВ и Нова.
БНТ си е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-07-15 10:57

Ми на фотографски език си требва контраст! За да се отличават медия от медия. Та, ако трябва да продължа с олицетворяването на интериора за по голям ефект от време на време проветряват помещението без климатик, като отварят широко прозорците вратата и вентилират през санитарният възел който не е по-различен, като аромат и влажност от градски кенеф от онези дето стъпваш на пръсти, пазиш равновесие да не настъпиш нещо а, с другата ръка си си запушил лицето така че като вдишваш да се филтрира тежката воня през дрехата на гърбат ти.
Само нема се правите на хрисими.
Че ми се върти един сюжет, от къде идва наименованието "Канал1"

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: icovalchev   
Дата:   30-07-15 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: 2metraninja   
Дата:   30-07-15 11:14

Да, за публицистика БНТ са най- добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   31-07-15 18:41

Петък ..петък ма на гол г*з.
Честито на печелившите

https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/oata6559.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10 по БНТ
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-15 19:23

Въпреки главното в темата - езиковия проблем, загатнаха се и някои практични проблеми около новата ОС и как работи със съществуващ софтуер и хардуер.

Сигурен съм, че ще е от интерес за мнозина - дали тук да продължи дискутирането на такива технически страни, или да се отвори отделна тема?
[shtrak]

За сведение - личен опит:

1. Въпреки обещанията на Microsoft, че свалянето на инсталационните файлове ще стане автоматично на 29 юли и ще получа нотификация кога е готово за инсталиране - никакъв хабер.
На 30-ти все още нищо, но случаен поглед в 'Update history' открива 7 неуспешни опита за инсталиране през 2-та дни, тихомълком зад сцената, без никой нищо да ми каже.

2. Опитвам ръчна инсталация (2,3) също неуспешни. Чета. Оказва се масов проблем и се разрешава само след бъркане и писане в регистъра на Windows. Първи го съобщават хакери-ентусиасти, но след 2 дни мълчание и Microsoft го признава и обявява хакерското решение за 'официално' (вместо да си поправят инсталиращата програма, засега).

3. Така или иначе - имам го инсталиран. Работи - уж. Доста неща са изчезнали, още разучавам къде се крият. Прехвалената нова ергономия и ползувателска леснота звучат доста кекаво и чепато, като недоработени. Отдавам го и на разликите от стария ОС и нуждата да се променят навици.

4. Първи груб фал: Chrome не работи! :( Крашва още с отварянето или с опит да се отвори URL. Рестартирам, преинсталирам Chrome - все така. Чета - масов проблем, на който Гугъл не бърза да намери решение, Майкрософт естествено си мълчи (сигурно се подсмихват под мустак - защото не е изключено да го правят нарочно, за зарибяване с техния нов Edge). Някои ентусиасти предлагат някои половинчати решения, но засега - без Chrome. :(

5. Прехваленият Edge е също чепат и несръчен, много далече по функционалност и ергономия от 'убиец на Chrome', за какъвто го представят медиите. Не спазва международни стандарти и като следствие - не работи с някои важни сайтове. (Важно за фотографи: има сериозни проблеми с Flickr, напр. НЕ МОЖЕТЕ да вадите HTML или BB code за споделяне в друг сайт :(

Продължавам боричкането - дайте да отворим отделна тема и да си помагаме с инфо?


P.S. Докато съм писал, някой е постнал горния screenshot - но Edge не ще да го отвори да го разгледам, а Chrome нямам [smilie11] [smilie2]



Публикацията е редактирана (31-07-15 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   31-07-15 19:43

това отваря ли се?


https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/gzej0520.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: lamerko   
Дата:   31-07-15 19:57

Абе аз нямам проблем с Хрома, но са притеснителни тези кейлогъри. За съжаление на Pro версията дори да е ъпгрейд върху лицензирана ОС пак не могат да се спрат всички ла*на.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-15 22:19

@HTML : [smilie5] Не си много далече: аз имам две сериозни причини следващият ми компютър да не е с УиндоЛс. Вече няма да може да е Сони ( [smilie6] ) и вечните проблеми и нерви с 'неизбежното зло', което всъщност не е неизбежно.

Имам, обаче, да изстисквам още половин-една година възможности от сегашния ми хибриден лаптоп/таблет, който си е още топ хардуер и всичко си му харесвам... освен ОС-а. Затова в най-близко време ще се боричкам, а като остарее до изнемогване играчката, ще я сменям радикално. (Взех вече в домакинството един Макбук и съм достатъчно зарибен за смяната).

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   31-07-15 23:27

nyamago, и за х86 лаптопи има "панацея" [smile]
Стига да ти се занимава.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: icovalchev   
Дата:   31-07-15 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: ecobo   
Дата:   01-08-15 00:48

Хм, като прочета нещо такова за мазохисти и огризки, от хора, които не са пипали Мак през живота си, побеснявам! Колко Мак-а си имал, бе сине майчин анонимен, че си така категоричен??? Щото аз съм имал доста и Уиндоус-и и Мак-ове, в момента също имам и Уин и Мак. И двете си работят безпроблемно. Лицензирани както си му е реда. Всъщност, като се замисля, в момента имам само един Мак и 3 Уин-а... Работят, (почти) никакви грижи. Разликата е, че МакБукПро-то ми не е преинсталиран и рестартиран принудително откак е купен през 2009 и си работи безотказно до ден днешен, докато при Уин-а все по-често ми се налага да натискам Ctrl+Alt+Del...
Ползвайте първо, пипнете едно нещо, разучете го, натоварете го с работа, па тогава плямпайте глупости по форумите!

За Уин10:
Навремето бях от първите в България които си купиха Уин ХР. И тогава разни разбирачи ме убеждаваха колко не става и колко съм луд да давам пари за софтуер, и особено за нов. Само че аз си го ползвах много години без никакъв проблем, докато същите разбирачи преинсталираха през 2 месеца 98-цата... После си купих лаптоп с Виста, веднага след като излезе на пазара. Пак ми казваха, че не съм в ред. Само че същия лаптоп не е преинсталиран никога до днес, децата го скъсват от тормоз, и не се предава. Лицензен, разбира се. Тааа, нещо такова ще е и с 10-ката - плямпат хора, дето просто не могат да се пренастроят към новото. Нормално е нова ОС да има някакви дребни бъгове. Ще ги оправят със следващите ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: realnoncho   
Дата:   01-08-15 08:58

Ъпдейтнах на таблета, добре изглежда на пръв поглед, по-интуитивно от 8.1. За PC ще изчакам :)
Как може да се карате за OS [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: ecobo   
Дата:   01-08-15 12:03

Не се карам с никого за ОС. Просто не понасям хора, дето са чули нещо отнякъде и се изказват категорично. Тук, във ФФ, е пълно с такива. Хора, дето през живота си не са пипали някакви камери и обективи, постоянно дават категорични мнения. Хора, които никога не са се докосвали до Мак, се напъват да обясняват колко не става...
Всеки е свободен да ползва каквото иска, но никой няма право да заблуждава аудиторията на база "аз съм чувал че...".

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: imitev   
Дата:   01-08-15 12:40

Мойте виндовси са от замундата и пак работят...

Едва ли на хората софтуера им се чупи, защото не е лицензиран...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   01-08-15 14:21

За платформите (говоря комплексно, защото само ОС не може да се разглежда без хардуера, на който върви): силата на Apple е именно в комбинацита на ОС-а с много ергономично И естетично проектиран хардуер от високо качество. Без техния оригинален хардуер всички занятия с Хакинтош са наистина безсмислени упражнения или на коплексирани бедняци или за техно-мазохисти, удовлетворявани от трудни (!) победи над несъвършена техника.

В същото време в морето от Уин-съвместим хардуер преобладава несъвършенството, като примерите доближаващи се до функциоалността, красотата и безотказната работа на Мак-овете в Уин света се броят на пръстите на една ръка. Сред тях бях намерил (върховите модели на) Сони Ваио за най-доброто и ползвах 4 поколения по 3+ години всяко. Вече няма - продадоха марката и Сони не правят вече компютри [smilie8]

Дълги години бях анти-Apple не заради технологиите, а заради религиозното фенство, което не търпи логични аргументи, а сляпо вярва, че 'всичко Apple е най-добро'. Спорил съм с такива маняци, които срещу рационален аргумент (как по даден параметър моя лаптоп или телефон превъзхожда техния - с цифри и факти), просто казват: "Този параметър изобщо не е важен и не се брои, нашето е по-добро и това е!"...

В последните години част от работата ми включва и потребителска психология, и започнах да ги разбирам. Всъщност са прави! Дори наскоро взех на жена ми едно 'въздушно' Макбук-че (както взимаме на децата 'играчки за татко' - да му науча и аз пинизите). Разцъках, поиграх (и продлжавам) - и сега напълно разбирам феновете. На път съм и аз да стана такъв. Кой го е грижа колко ядра и колко гигахерца е процесора, или колко е графичната памет: нещото просто работи и доставя удоволствие. Направено е за това: просто да работи и да доставя удоволствие - и го прави както никой друг.[smilie24]

[beer]



Публикацията е редактирана (01-08-15 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   01-08-15 14:39

И за УиндоЛс 10: последни новини от моята сага:

Сед 5-6 часа нерви (разхвърляни върху 2 работни дни) имам стабилна инсталация, работеща както аз я искам:

- Изгладих дребните засечки с четене, ровичкане в менюта (и по-дълбоко) и сега всичко, което ми трябва, работи. Има известен проблем с четеца за карти, но докато изкарат нов драйвер, апаратът ми може да хвърля файлове и по WiFi, и по NFC, а имам и USB-донгъл/четец - та без проблеми ще дочакам драйвера за вградения четец.

- Пуснах Chrome (по-просто, отколкото очаквах: в Compatibility Mode). не само работи както преди, ами май дори се е забързал (не знам дали ми се струва). И си работи правилно с всички сайтове - докато прехваления (но куц) Edge продължава да не работи с Фликър и дори не позволява качване на снимки в този сайт!

- Най-важното: шапки долу и благодарности на сънаородника Иво Белчев - един от незнайните българи със световно признание. Неговият Classic Shell се ползваше от милиони потребители по света с Уин 8, сега откривам, че вече си има работеща версия за Уин 10: сложих я и 'се родих'. Правиш си интерфейса както си го харесваш, Старт-менюто може да ти е всичко от ХР до Уин7 (и всичко помежду), а тъч-вариантите на 8 и 10 си остават непокътнати и (буквално) на един клавиш разстояние - Shift и си там. Горещо препоръчвам!
http://www.classicshell.net


- В поправките влизаше и прекалибриране на монитора, който 'по подразбиране' беше разстроен бзобразно с почти плакатен контраст и силно червен 'тен'.
= = = = =

Сега всичко ми е (уж) наред, но като знаем, че си имаме работа с УиндоЛс - ще видим какво ново ще излезе [smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 16:09

Някой играл ли си е в Settings - Privacy, да каже какво е положението там?

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   01-08-15 17:45


... Без техния оригинален хардуер всички занятия с Хакинтош са наистина безсмислени упражнения или на коплексирани бедняци или за техно-мазохисти, удовлетворявани от трудни (!) победи над несъвършена техника...

[smilie6]

За макбук не отварям дума. Няма друг по-тих и безгрижен кеф. Изключвайки лаптопите единственото трудоемко действие е да се подберат и сглобят чарковете. Разликата е в липсата на два чипа при пц и те се емулират безгрижно.
Инсталацията е тънка работа за незапознати, изисква опит или повечко четене, но при съобразен хардуер протича бързо и безпроблемно. Около 30 минути до напълно готова система! Т.е. докъто се бориш да подкараш хрома там тук вече е готово и дори вече няма нужда от него :)
За съжаление упражнението не е препоръчително за коплексирани бедняци, тъй като съобразеният хардуер излиза едва с около 1/3 по-евтинко от оригинале диагонале хоризонтале чушкопек, а техно-мазохистите биха останали леко разочаровани от такава лесна свалка.

Потресаваща е разликата в крайния резултат от проектите OSx86 / Android x86 - нещо като горила с човешки мозък срещу гном с маймунски мозък :)

Та така. Последния уин който пипах е хр. В работата е хакинтош още от 2009 г. Тогава OSx86 беше в зародиш и можеше да се говори за трудни победи.
Сега системата е GA-Z97X-UD5H / i7 4790K / 32GB / GTX 760 / OS X 10.10.4 През тези 6 години работния софтуер не е бил преинстлиран само ъпдейт и форца. Естествено изисква се определен минимум хигиена на ползване, но това е плюс в работните навици при всички системи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Тед   
Дата:   01-08-15 18:31

силата на Apple е именно в комбинацита на ОС-а с много ергономично И естетично проектиран хардуер от високо качество. Без техния оригинален хардуер всички занятия с Хакинтош са наистина безсмислени упражнения или на коплексирани бедняци или за техно-мазохисти, удовлетворявани от трудни (!) победи над несъвършена техника.

Другият дет написа бе html За съжаление упражнението не е препоръчително за коплексирани бедняци, тъй като съобразеният хардуер излиза едва с около 1/3 по-евтинко от оригинале диагонале хоризонтале чушкопек, а техно-мазохистите биха останали леко разочаровани от такава лесна свалка.

--------------------------
На i7 4 пок.c 16gb ram, ssd-a, и win8.1 лицензия смятате ли, че съм персонално компл.бедняк или там нещо си дето говорите? Разбира се, не съм засегнат. Apple хардуерът е евтин china. Просто ОСХ не мъчи хардуерът, така, както под win.
Просто взех свободно ssd и yosemite цъфна като ябълка на монитора ми. Хардуерът на apple mac mini, imac е евтин china ниво, но опаковано с алуминий и linux за мен преправена леко ОС.
Всичко работи - от bluetooth, wifi, мрежи, ftp, хардуери, usb3.0,сертфикати, подписи, четци,писачки,доп.устройства, скенер,принтер, софт и прочие., всичко, без краш и забивка + sleep,wake, boot,файлови дистеми и др. както си е.
Отлична защита си направих с little snitch.
Верно ръчках един следобед в kext и plist, ама за мен това е фасул работа да работя с терминал, стига да има документация.
Сега уина не съм го бутвал...и не искам и да го ъпдейтвам.
Намерих за момента неща под OSx, които под win няма. Обратното не важи. Говоря за фото и видео.
Мога да ви напиша и куп сравнения кое как работи по win osx, но wacom таблета вече не е същият като под win.Тука драйвърът е жесток, докато под win ония от wacom се мъчат от сумати време да напишат нещо читаво. 4 sek. влизане в lightroom 6.1 в develope.
512 файла raw - cr2 конвертиране , под Osx 2 мин.и 6 сек. по-бързо отколкото под win. Същите файлове конв.под win.
Откъм адаптивност - вижте в yotube презентацията на yosemite /час и нещо която е/, да ви покажат какво имат в предвид от ябълките и какви са тези 77%, 33% и 13% за ОСистеми.
На мен линукса винаги ми е допадал.
Бих си купил imac27 5k ретина дисплей, въпреки че съм против монитор и хардуер да са в една кошница.
Не мога да свикна все още с разположението на "Ч" бутона на ориг.мак клавиатура...и няма да е скоро..

Не виждам да съм хакнал някой, след като yosemite е безплатна, а и имам покупки на софт от app store, нормален потр.статус.
Забравих да напиша за браузърите....като safari,друг браузър няма- лично мнение.



Публикацията е редактирана (01-08-15 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 18:38

Темата е за Уиндоус 10, а не за Мак vs ПеЦе. :-))


Само да отбележа, с най-добри чувства към феновете! [beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Тед   
Дата:   01-08-15 18:51

То няма мак vs. Pc...при bootloadera една стрелка надясно[beer] избираш си което ти е кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   01-08-15 18:53

хахаа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 18:55

Доообре! :-))) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: didesignbg   
Дата:   01-08-15 21:32

Какви са тея браузъри за които говорите не знам Lynx the One that rules them all.
Иначе от известно време изборът на ОС е въпрос на това с какво си свикнал, обществен статус, или пък какво е взел шефа, е при някои и въпрос на сексуална ориентация.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-08-15 22:18

Поздрави от подземния (компютърен) свят.
Десетката може да се намери в идеално инсталационно състояние както за мигриране от предишна версия, така и за чиста инсталация /не визирам сайта на Майкрософт/. Активирането е фасулска работа, само след написване на три реда код в конзолата.
Никакви бъгове няма засега - примерно с Хром. Всичко върви идеално гладко и мазно. Стартирането на операционната система отнема около 4 секунди - от изгасването на екрана на БИОС-а до екрана за стартовата парола. /При ОС инсталирана на SSD./
Привикването с новия интерфейс изисква малко време - аз примерно идвам от Уиндоус 7. Засега не съм открил пряк път примерно до Control Panel и най-лесно ми е да напиша Контрол панел в търсачката до старт бутона.
Операционната система е доста по-умна от старите. Пример - синът ми разправяше, че по време на игра крашнали драйвърите на видеокартата. Обаче играта не забила, и във фонов режим ОС възстановила драйвъра... И така нататък. Засега съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: m.djorov   
Дата:   01-08-15 22:40

Win + X - изкарва меню, в което може да избереш и контролния панел. И на мен често ми трябва и това за момента е начина, по който го правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 22:49

Контролният панел не се ли изкарва както при Уиндоус 8?

Settings - Personalization - Change Desktop Icons

Не вярвам точно това да са променили коренно. :-))

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Danny_Falin   
Дата:   02-08-15 00:46

новият броузър е жесток, толкова лек и толкова гладка работа, евала [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: asahi   
Дата:   02-08-15 23:46

mihajlov2, открехни ни на далаверата.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Stancho_25   
Дата:   03-08-15 00:02

> Активирането е фасулска работа,
> само след написване на три реда
> код в конзолата.

Моля...?!!
[smilie10] [smilie10]

За Windows ли говорим?

Не беше ли конзолата отживелица която няма място в съвременна операционна система. Да не говорим, че е прекалено сложно нещо за използване, така че горното твърдение няма как да е вярно. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   03-08-15 00:24

Михайлов2 говори като човек, който е писал операционни системи и с това си вади хляба (или най-малкото ги е човъркал отвътре толкова, че е способен и да напише някоя : )

Аз говоря като проС потребител, един от няколко милиарда дето не са виждали ОС отвътре. (Нищо, че и аз някога съм си цапал ръцете с код и сега понякога посягам на конзолата, но предпочитам да не ми се налага).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: chill   
Дата:   03-08-15 10:49

На Мака това му е едно от най-хубавите неща, че е истински Unix с истинска "конзола". [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 10:53

Powershell е достатъчен да се гавриш с windows-a ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: asahi   
Дата:   03-08-15 11:21

За терминали ли си говорите?

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Тед   
Дата:   03-08-15 11:46


https://photo-forum.net/static/forum/2015-08/utje6891.JPG


http://s28.postimg.org/s5syrvum5/Screen_Shot_2015_08_03_at_11_27_07.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-15 12:00

Unix и UNIX са две различни неща. Mac-a си е моднато BSD (доста неща идват от FreeBSD) - от една страна цената му включва всъщност само ЗАТВОРЕНИТЕ модификации по кърнъла, графичната система и многобройните програми (които всъщност не са дело на Ейпъл, а на техните партньори). Но в основата си е BSD, който от своя страна НЕ е чист Unix. По същата причина Дарвин и впоследствие OSX не са били такива, но от версия OSX 10.5 се стандартизират по последната спецификация. Та въпроса е каква версия имате :)

Идеята обаче беше за Windows10 и бозите, които сътвориха с тия шпионски афери... и въприоса дали недоволството или разни европейски комисии ще успеят да накарат Майкрософт да пуснат изчистена версия поне за европейския пазар. Лично на мен ми допада новия Windows, но хич не ми допада информацията, която излиза напоследък за вградените червейчета...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   03-08-15 14:46

От един голям експерт по компютърна сигурност знам, че

Заплахата за нашата сигурност и лична неприкосновеност е винаги точно толкова голяма, колкото нашата параноя.

Нямайки какво да крия, се мъча да надживея подсъзнателните усещания на неприязън (повече отколкото страх) към шпионирането. Имам ги, признавам - човешко е, но предпочитам такива емоции да не ми диктуват живота.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 14:50

Доста бавно ми обнови, цяла нощ въртя, докато не зареди за половин час всичко накрая.
Не е много интересна операционна.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:00

Тоя нов Уиндоус да не идва като автоматичен ъпдейт? [smilie10] [smilie10] [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 15:06

Slivenski не точно. Иконката с подканянето е ъпдейт KB303**** не помня цифрите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:10

Значи идва като ъпдейт, все пак! И ако си настроен да се инсталират автоматично, ще ти го хакне, така ли? Или конкретно този ти решаваш дали-или? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 15:13

E решава си човек какво да избере. Новото идва САМО след одобрение. Неприятното е, че ще стои някаква иконка там да дразни, иначе не е проблем да се остане и с 8 или там какъвто е.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 15:16

Ти си решаваш кога. Реално прави оценка на компа ти и дори 1 програмка да е кракната или да не се хареса на windows 10 гориш с инсталирания софтуер. Ето при мен не дава да запазя инсталирания софт. Само което имаш като файлове и го слава в windows.old , точно както беше 8.1 ъпдейта.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11813521_10204190774278784_32553139026170...


Едит. Реално уж езика бил проблема. И на същия език ми даде проблем.



Публикацията е редактирана (03-08-15 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 15:22

Maлко се чудеше при мен дали да приеме офис пакета, но всичките неща вървят добре засега. Иска ги инсталирани като приложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: alext   
Дата:   03-08-15 15:34

Между другото обядът никога не е безплатен, четете Windows 10 и личните ни данни

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: philip   
Дата:   03-08-15 15:47

Абе добре си е, даже и DPP 4 подкарах, че на 7-цата не успях[smilie24]
Е, както някой вече спомена няма да е без бъгове, но ще ги оправят. Днес трябваше да го рестартирам 2-3 пъти, за да превключа от 1 на друга безжична мрежа, но накрая зацепи!


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:51

Честно казано, и аз четох някакви такива неща, като в линка на Иван Ванков, когото познавам, между другото - доста свестен пич.

И не става въпрос за кракнат софтуер или други такива работи, а за това, че ако е вярно, че това "нещо" записва всичко, което пиша, гледам, чета, говоря, следи ми чатовете, имейлите, записва ми паролите и данните, и прочие, на мен ми се струва доста неправилно... Някак си вече ми се струва твърде прекалено. Най-малкото ще се въздържа да го инсталирам, поне на този етап.

В същия блог по-долу един обяснява малко по-подробно, но на кого да вярваме, не знам:

"Много от нещата не са така .. некa да добавя по 1 уточнение

Колко време се използва компютъра – това не е точно така
Какво пишете по клавиатурата – няма такова нещо
Кои програми сте отворили и какво правите в тях – това се отнася само за приложенията които са свалени от AppStore с цел водене на статистики
Всяко едно съобщение, независимо дали е по поща, чат или друга система – това се отнася само за тяхната система тоест outlook(email) и Answer-Desk support(live chat)
Календари, бележки и букмаркове – само ако приложенията са свалени от AppStore
Камера, микрофон и периферия – тези данни се изпращат до техните сървъри само ако ползваме „Windows Hello“
При наличие на биометрия, данните от биометричните сензори. – това пак е ако използваме „Windows Hello“ за да ни идентифицира и да ни отключи компютъра "

[smilie8]



Публикацията е редактирана (03-08-15 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: alext   
Дата:   03-08-15 16:00

Поне си признават тука [smilie5] Отдавна си е практика, така че всички са уязвими то е ясно [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: fotopepi   
Дата:   03-08-15 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 16:08

За всичките онези неща изброени в статията - ми спрете ги. За всяко си има "копче" да се спре. Колко го прави е друг въпрос. Ама то може и в предишните да го е правило и да не сме знаели. Най-безопасния начин е компютъра да няма връзка със света. Ама и това не е 100% гаранция :).

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: philip   
Дата:   03-08-15 16:49

m.djorov: "Най-безопасния начин е компютъра да няма връзка със света."

... и с нас[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Lycan   
Дата:   03-08-15 16:49

...Най-безопасния начин е компютъра да няма връзка със света

бе най-добре е да е изобщо захранването да не се пуска

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 16:50

В последния шпионски сериал, който гледах, ги караха да си вадят батериите на мобилните телефони. Иначе дори и да е изключен, пак може да ги подслушат.

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 16:53

Абе, мазало е... Следят ни, подслушват ни, могат да ни съсипят живота само с няколко клика на мишката, ако поискат... Но сами си го избираме да е така. Всичко е в интернет, всичко виртуално. И по-зле ще става. Който не иска - дърва, кибрит, джобно ножче, и в гората. Но ми се струва, че и това вече е невъзможно... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 17:03

В парк Централен балкан мисля, че беше, слагат камери по дърветата и ги местя периодично, за да следят за нарушения. Та и гората да хванеш пак ще изскочи някой горски да те снима [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »