Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 22:52

темата си е направо безпредметна!!! Защо админите не вземат и да я закрият, както някои интересни теми от скоро се закриват ей така, когато темата е в апогея си?!?!
Няма смисъл за хвалебствия и залитания към соц миналото. Бензина бе евтин стотинки струваше, а с дизела се топлихме на печки балкан!
Това съветско изчадие със чуждо име бе с хоризонтално перде и то в буквалния смисъл черно перде от плат. По същото време практика L си бе с вертикални метални ламели. Отделно съветските търгаши ни продаваха по битаците техните си обективи и се бъзикаха че стават и за накрайник на прахосмукачка.
Спирам, защото темата е от типпитане- с какво е по-добър москвич 403 от булгарено от седемдесете години!
Моля да се закрие темата![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-15 00:22

По-скоро сравнение на москвич с вартбург. Виж все пак линка, който е дал Мартинов и вземи мерки.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: fotopepi   
Дата:   24-07-15 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: kiten   
Дата:   24-07-15 02:50

малко ли ви бе желязната завеса и социалистическия реализъм? Или тогава бяхте в проект и нямате спомен? Сега защо не снимате с гореопоменато желязо сватби или други отговорни работи, щом е толкова хубаво. Темата е чесане на езици за съветската мумия. Звучи също като сталин е бащата на ....
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/luk.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: антивик   
Дата:   24-07-15 06:24

kiten написа:

> малко ли ви бе желязната завеса и социалистическия реализъм? Или тогава бяхте в проект и нямате спомен? Сега защо не снимате с гореопоменато желязо сватби или други отговорни работи, щом е толкова хубаво. Темата е чесане на езици за съветската мумия. Звучи също като сталин е бащата на .... https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/luk.gif


Ами щото една черно-бяла лента ми излиза около 9-10 лева /1 цветна 4-и нагоре/обаче мен не ми е кеф да снимам, а някой друг да ми промива лента и снимки, а като казах снимки, сложи разход и за позитивните материали и ще добиеш представа що не снимам много с Зенитката и Любитела. А относно хоризонталното перде....[smilie11], ми като не ти харесва, те ти Киев той беше с /мисля, че и още е/ с вертикална метална щорка, обаче па фокусирането му е съвсем друг тертип....
И като почвате с тези сравнения и въпроси "...що сега не....", прост отговор, вече не сме 1970-80-те, предполагам, че и сега има апарати руско производство по новите технологии, но ги няма тук, а и по същия начин ще звучи въпроса "Що сега не си обработвате снимките с "Правец-8-ца?"[smilie3]



Публикацията е редактирана (24-07-15 07:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: Joro35   
Дата:   24-07-15 07:23

kiten, пий си хапчетата редовно бе, братле! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-07-15 12:02

Зимаме 1дх с 400/2.8 на 6400 исо и Зенит-а с каквото решите и отиваме да снимаме патки зимата на облачно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: tziko   
Дата:   24-07-15 12:20

Удряш със зенита патката по главата и я снимаш после с 1дх![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-07-15 12:27

След излизането на 36мп сензор на сони. Едва ли вече моем да говорим за филм в каквато и да е било насока. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: quazimodo   
Дата:   24-07-15 12:33

написа:

> Зимаме 1дх с 400/2.8 на 6400 исо и Зенит-а
> с каквото решите и отиваме да
> снимаме патки зимата на облачно
> време.

Да-а-а! Темата вече наистина стана за кофата [smilie18] [smilie10] [smilie18] [smilie10] [beer] !


Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: pmartinov   
Дата:   24-07-15 12:54

Не може само това да са слънчасалите в форума !

Губят ми се много хора...

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: jonkobg   
Дата:   24-07-15 13:00

Пропусна да кажеш за опашките за банани и съветската програма по телевизията в петък вечер.
Виж сега, сигурно 90% от членовете на форума също са "сделани" по онова време, но едва ли някой смята да се самоубие точно поради тази причина. Предполагам повечето освен прекрасните спомени от детството имат и много огорчения от системата. Разликата е, че една част сме ги преодоляли, а на други са им останали комплекси за цял живот.
У мене лично единствено остана нетърпимостта някой с назидателен тон да ми определя като комсомолски секретар кое е добро и кое зло, какво да чета и какво да не чета, какво да пиша и какво да не пиша и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-15 14:43

> У мене лично единствено остана нетърпимостта някой с назидателен
> тон да ми определя като комсомолски секретар кое е добро и
> кое зло, какво да чета и какво да не чета, какво да пиша и какво да не пиша и т.н.

+1 [smilie24] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: MikeDimit   
Дата:   24-07-15 15:52

jonkobg
[smilie24] [beer]

А за затвора, че бил с плат...Ми те и лайките, тяхната майка буржуйска, са с платнен затвор...И гадините си бачкат на минус найсет градуса, па ламелните затворчета земат та залепнат :-(. А бе важното е да се пустосва, то мисленето го оставете на другите :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: антивик   
Дата:   24-07-15 18:00

Някои май са се консервирали в онези години и не щат да разберат, че живота си върви напред. Много ми е интересно да видя каква е съвременната руска техника /за обективите знам, че ги има, че са по-тежички(тези де са по-прости без електроника) и че са по-евтини/, за апаратите какво е дереджето не знам, но предполагам, че и там има прилична техника /ако са следвали едно времешните си тертипи, би следвало да са по-грубовати и тежички, но па много по-издържливи, не капризни и работещи в трудни условия/.
А да се мери артикул от време оно със съвременна техника си е комплексарщина и липса на логическо мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-15 19:04

Зенитът ненужно политизира темата. За да не се споменават географски и идеологически пристрастия, бих предложил друг апарат от същия клас да се сравни с днешните ДСЛР-и.

Например през 80-те години Никон имаха (сравнително) евтина серия FG, правена за любители и за най-масов пазар - 'ширпотреба'. (Макар да помня поне един проефсионалист, който у нас го ползваше с голяма гордост за работа и всички му завиждаха : ) Въпреки че е с електроника (пък и механика) светлинни години пред Зенитите от същото време, де-факто е техен еквивалент: 'народен' масов апарат.

Хайде някой да сравни Никон FG от ~1984-85 с някой двуцифрен модел на днешен Никон (или еквивалент от друга марка ДСЛР)?
[shtrak]



Публикацията е редактирана (24-07-15 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: kiten   
Дата:   24-07-15 19:19

не само никон, но и олимпуса и канон правеха много хубави апаратчета. Проблема бе, че няма как да се закупят, а от чужбина най-много да ти го конфискува алчен митничар. Практика и екзакта бяха по достъпни.
Joro35 пия си хапчетата - тик так са и освежават в жегата, едно време ги купувах от корекома, сега ги има навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: ce_christov   
Дата:   24-07-15 21:45

Не мога да приема това тотално отричане на всичко, което е било преди да настъпи така наречената "демокрация".
През далечната 1986 год, млад инженер в един от институтите на БАН бях в командировка в Англия. Както обикновено с мен бе и верния Зенит-Е с два диапозитивни филма. Договаряйки машини за едно ново производство обиколихме Англия, Шотландия и Уелс.
Какво бе учудването ми, когато развеждащия ни от английска страна извади ЗЕНИТ-ЕТ и каза, че това е апарата с най-доброто съотношение "цена-качество" на английски пазар в момента.
Много лесно е да се пишат неща от дистанцията на годините. Тогава всичко бе различно.
И за нас, и за тях отвъд желязната завеса.
Няма само черно и бяло, нюансите са много важни.

А относно обявената тема - който си го може ще го направи не само със ЗЕНИТ, но и със СМЯНА-2 (първият ми апарат - още си го пазя).
Който не може да снима, и с едноцифрен НИКОН или КАНОН ще е същата боза.


Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: tornado.66   
Дата:   24-07-15 22:39

Колегиге в форума явно не се усетиха
И швейцарски часовници със същото име ZENITH

На тях с удоволствие ставам рекламно лице

Отговори на това съобщение
 Re: Обява: Набираме рекламни на съветските Zenit
Автор: pmartinov   
Дата:   24-07-15 22:50

Павката е рекламен агент на ZENITH за южна България .

tornado.66 вървиш след събитията...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »