Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как архивирате снимите си?
Автор: Mexicano   
Дата:   18-07-15 13:59

Вече има доста опции за архивиране на снимки...външен хард диск, райд, NAS, cloud... Преминах на mac от миналата година и все още ползвам рискован начин за съхранение на файловете с няколко външни харддиска. Какво използвате вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: goldstar   
Дата:   18-07-15 14:03

Следя с интерес [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-07-15 14:11

Ако ги имаш поне на 2 диска може да помислиш за защита от бедствия като клонираш и някъде надалеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Mexicano   
Дата:   18-07-15 14:16

Под "клониране надалеч" кой професионален начин за съхранение визираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-07-15 14:24

Какъвто си избереш има всякакви варианти. Cloud, отдалечен сървър, копиране на хард диск и скриване в килера на приятел в друг град ако искаш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Kolev68   
Дата:   18-07-15 16:56

Нарязани и прибрани в класьор .

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Tota   
Дата:   18-07-15 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-07-15 18:13

15$ на година неограничено количество файлове на облак вече качени близо терабайт Амазон.ком www.Amazon.com

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Tota   
Дата:   18-07-15 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: 3DF   
Дата:   18-07-15 18:41

Кви облаци бе момчета?
Като застана на полето и гледам небето. Виждам облак. След малко не е същия или се преместил или хич го няма. Изпарил се.

Та качих едни 15 - 20 гб на един такъв облак.
www.shared.com

И след година вече няма шаред няма ком няма снимки . Няма никой.

Не се лъжете. Никакви облаци. Платено, не платено няманикой.
и 300 долара да им снесете за сигурност все тая. Даже по лошо и файловете и парите ви ще ги няма. Па после гонете михаля.

На диск или двд си е най добре.А ако искате да ги пазите во век и веков - зад гипсокартона в стаята.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-07-15 19:42

..DVD-та...чувствам интуитивно , че няма по-сигурно нещо..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: localhost   
Дата:   18-07-15 19:47

Локален NAS и веднъж месечно на външно usb и в офиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: pdimitrov   
Дата:   18-07-15 20:57

Аз се кефя как Angry Photographer си съхранява информацията :) Има няколко видеа в youtube, ето едно от тях: https://www.youtube.com/watch?v=rjkYccijTFA :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-07-15 21:03

То па едните снимки ... архивирам на хартия ... имам цели 2 :D

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: ecobo   
Дата:   19-07-15 01:43

NAS

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-07-15 06:49

Паралелно на 2 харда, обаче съм им подкарал чистка, че на единия, който няма трити безмислени кадри, вече са към 660GB RAW. Другия е под 500GB, но и двете си набъбват периодично

А, да и албумчета JPEG в google+, че там може да не ги оразмери и прекомпресира, а да пази каквото съм експортнал.



Публикацията е редактирана (19-07-15 06:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: burningice   
Дата:   19-07-15 07:24

Допълнително HDD.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Dalt   
Дата:   19-07-15 08:51

При съхраняването на информация, най-добра е комбинацията от локален и географски бекъп. Първия е за бързина, а втория за сигурност.

Локалния може да бъде направен по много начини. Само ще ги маркирам:
- външен диск или флашка;
- NAS (Network Attached Storage);
- DAS (Direct Attached Storage);

Мак-аджиите могат да се възползват от Time Machine - вградения в ОС Х бекъп софтуер. Доволно бърз и надежден е, НО НЕ Е АРХИВ, а бекъп!!!

DAS навлезе напоследък покрай Thunderbolt интерфейса. Много бърз и сигурен, но и все още скъп. Гледам, че почнаха да се появяват и нормални PC-та с thunderbolt интерфейси.


Географския бекъп е такъв бекъп, дето се прави на отдалечена локация. Хубавото му е, че при кражба, земетресение или пожар данните са защитени. Има доволно много решения за него. Аз лично ползвам BackBlaze (5$ на месец) без ограничения за заетото място.

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: антивик   
Дата:   19-07-15 09:18

На мен най-добра работа си ми върши Нерото и ДВД-тата...

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: aivn   
Дата:   19-07-15 09:51

Тука много хора не схващат май разликата между backup и redundancy ми се струва [smilie8]

Гневният фотограф в YTube има няколко клипа на темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: MauMyHa   
Дата:   19-07-15 10:20

по някакви неведоми пътища през далечната 2008 година бях осведомен че амазон ще пуснат напред във времето облак и бих казал че не просто са си удържали на думата ами са и доста конкурентни на пазара спрямо гугъл услугата и други присъстващи на пазара. Доверявам се на амазон щото съществуват като уеб медия от 1996 година(според моите източници).
Занимават се с търговия на много потребителски стоки и едва ли биха подвели клиентите си в областта на съхранение на данни.
Имат толкова много абонати събрани през съществунато си, че аз, един от тях бях забравил че имам регистрация при тях.
С удивление отново посетих акаунта си и веднага заявих ползването на облачните услуги от сайта.

В подкрепа на сайта, знам че в световен мащаб се създават сърверни депа за съгранение на данни-снимки, видео и документи. Има и такива които са профилирани в това да събират само снимки и то целенасочено, някакъв вид световно наследство във вид на снимки. като за целта ползват пещери за сърверите или създават такива. Нещата са многоо сериозни.
Смятам че, амазон не си поплюват в това отношение. И за разлика от конкурентите си дето предлагат 100гб за 24 гущера на година, и дроббокс цените са им в този диапазон предполагам и други които се възползват от конюктурата на пазара и предлагат подобни услуги но нямат дълготрайни активи и са го тръшнали на печелба щото яко се субсидира. За разлика от Амазон с прилична цена за цяла година за неограничено количество файлове.
Трябва да си много наивен за да не прозреш че зад подобна оферта има стабилна изградена "банка" с възможности да побере неограничени количества информация, надхвърляща представите ни!

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: J0R0   
Дата:   19-07-15 11:07

12 снимки на година са добро постижение.
Ансел Адамс

10 години са 120 снимки.
Можеш да ги архивираш всякак. На сто места едновременно.
Най-сигурно обаче е в клиенти.
Те ще ги пазят добре, защото са ги платили.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: petrov88   
Дата:   19-07-15 21:09

Темата я следя отначало и благодарение на вашите мнения се насочих към Амазон : )

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: Pavlov   
Дата:   19-07-15 21:27

Едновременно:
1) На харддиска на компютъра.
2) На DVD носители.
3) Във flickr (1TB безплатно място при регистрация).

Отговори на това съобщение
 Re: Как архивирате снимите си?
Автор: imitev   
Дата:   19-07-15 21:39


На 2 преносими диска + по 2 еднакви DVD.

В облаците не качвам. Днес ги има, утре ги няма... Дърво без корен.

Дисковете вече са достъпни - не виждам причина да разчитам и плащам на други хора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »