Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-06-15 01:09

Истината е, че всички падат, целият пазар на цифрови камери в последните 3-4 год. се е сринал с 40%, скоро го гледах това. Размествания има в маркет шера.В Азия се продават повече мирърлес, а Америка и Европа-повече ДСЛР.Повече в смисъл на ръст, не като бройки или пари. Опасенията са основно към никон и канон, защото те са най-консервативни.По-гъвкавите имат по-голям шанс да се справят със срива на пазара.Като фуджи, сони, олимпус-предлагат иновации и повече добавена стойност за клиента-приложения,апликейшън сторове, повече ъпдейти на фърмуерите и всякви други маркетингови простотии, които радват клиента. Никон и канон нищо такова не предприемат.

Навремето Кодак така умря - Лентата щяла да е вечна. Вечна-к@рец !! С тяхната технология по тяхната кратуна [smile]

Доста консервативен и затворен бизнес е фотото заради обективите.Електроника и сензори всеки ще докара, както стана при смартфоните, обаче при камерите не е така, защото лещите не са за всеки дръпнат.



Публикацията е редактирана (25-06-15 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   25-06-15 02:16

Ще помоля да правите разлика м/у обектив (модел и т.т. данни) и QC на производителя. Това, че чак пета бройка съм уцелил, говори за поне две неща:
1. QC не е на ниво;
2. Тази стока е за Източна Европа.

Детските заключения на база бройка бих искал да не ги пишете, че се излагате. А на спеца, дет бърбори без да е снимал с това стъкло ми е интересно как може да му се има вяра изобщо.
Но в таз България е така - една жена каза в рейса.
Щеше да смешно, ако не беше жалко.

С това приключвам темата за 16-70/4.
Бих искал каквито и да е коментари да си ги запазите за себе си, освен ако:
1. Не купите и не снимате лично с това, за което коментирате и
2. Не помислите добре върху това, за което пишете - до каква степен можете да бъдете прецизни.

Благодаря за разбирането.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   25-06-15 10:13

jivkojj, мъжете изкарваме пари. Купуваме каквото искаме и го правим каквото искаме. Това ако не го можеш те съветвам да не се обаждаш неподготвен... мъжки [smilie7]

Първо мислех да ти отговяря подобаващо, после реших да не слизам до нивото ти.

Жалко, че модерираха оня пост, дето един "юнак" обави, че всички дето не се кланят на Сони са, цитат: "лайнари". Щеше добре да стои като мото на темата. И тъй като последната премина от техническа към личностна, смятам да пропусна нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   25-06-15 11:09

jivkojj, ако отговора ти ще е пак изсмукан от пръстите, по-добре верно не се хаби.
Както по-горе писах, ако нещо не го притежаваш, не е нормално да пишеш за него. Понеже в противен случай ставаш най-обикновена клюкарка. Това е широко разпространено в БГ, поради простата причина, че много от "мъжете" са просто лаладжии.

Всичко хубаво. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   25-06-15 11:25

Продължаваш с личностните квалификации. [smilie11]

Браво! Само така се пази честта на Марката, срещу хора, които не познаваш! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: sirkhann   
Дата:   25-06-15 11:31

Цена в бг 7399 лв. Честито...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   25-06-15 11:58

jivkojj, почти същото е като говориш за неща, които не познаваш [smilie7]

"Браво" си го запази за теб си. Аз не защитавам нищо. Просто не съм толерантен към личности, които говорят на изуст за каквото и да е. В моето обкръжение такива няма и държа, когато комуникирам с някой да съм уверен, че говори истина от първа ръка (в твоя случай). Когато няма какво да кажеш, по-добре си трай. Не си полезен на никой.
Това се научава или изобщо не се.

Да забеляза да съм крил нещо за стъклото? Казах това, което ми е минало през главата, за да е ясно на теб и другите, които четат какво да правят ако искат да купуват. Да се разбре, че Цайс (всъщност е Сони), не са толкова велики. Не са, защото им гледах и 24-70/4 - същата боза от 3 бройки. Което ме отказа от ФФ за сега.

Реакцията ти към обектива беше типична за хората, които четат от тук от там и си правят заключение, което споделят категорично като ултимативната истина. Това ме издразни.
Нямам нищо лично към теб, но към начина на мислене имам много и не само към теб в това отношение. 2/3 от "познавачите" в тоя форум са такива.
Което говори за средна възраст 18-30. Ако са по-възрастни и пак са такива, толкоз по зле. Нищо не са научили за годините си "живот".

Бъди здрав и помисли без емоция в/у това, което съм написал.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   25-06-15 12:02

Оляли са се в цената, но що да не пробват? Все пак нов сензор и т.н. Сега ентусиастите тук и на запад ще се набалбукат с първите бройки. По-натам може да му падне цената, но не вярвам да е драстично.
По-интересно е дали ще пуснат светли зумове (2.8) и с какви рамери и цени ще са. И дали имат намерение тази технология на матрицата да я ползват и за "по-ниски" класове тела.



Публикацията е редактирана (25-06-15 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-06-15 12:18

Дано в новите кропки.Всъщност има я в rx100 III и IV

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: Pink_Kong   
Дата:   26-06-15 07:34

chrisnoch


В поста си съм писал "запис при 4К рекордерите"
Става въпрос за външен рекордер, който Е 4:2:2 и 10 бита цвят.
Такъв не само съм виждал, но притежавам и ползвам.
Но ти не мислиш, а бързаш да се направиш на велик.
Отвратително заядливо създание си. По цял ден кибичиш в тоя форум и се надуваш с копи пейст глупости от интернет. Аман от комплексари. Смисълът на такъв форум е да се споделят мнения, а не дървене на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: chefo1979   
Дата:   26-06-15 15:07

Pink_Kong, малко оффтопик съм, но само да уточня, че chrisnoch е много наясно точно с тази материя и даже смело мога да кажа, че е един от хората, които са много навътре специално в тая сфера.
Огромните му знания и опит обаче не го правят много сговорчив или особено любезен в диалога, особено ако някой говори против Сони - характер просто, а може и търпението му да се е изчерпало (всички помним какво беше преди две-три години в тоя форум да се каже, че снимаш със Сони - майтапи до безкрай).
Мога да те уверя, че в Алфафорум е много по-умерен и отзивчив, но там коментарите също са на по-високо ниво като култура и като въздържаност.
Не всички могат да са Бони, toniboy79, доцент Абаджиев, или кой да е от другите разбиращи, можещи но наред с това и търпеливи, и любезни колеги от форума.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: sirkhann   
Дата:   26-06-15 15:22

Аха. На едно място може, на друго не може... Тук явно са прави на много умен за пред някоя девойка. Иначе изказванията му на моменти са толко теоретизирани и далеч от реалните неща на пазара, че ми мяза на избягал от БАН.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   26-06-15 15:55

Мога да те уверя, че в Алфафорум е много по-умерен и отзивчив, но там коментарите също са на по-високо ниво като култура и като въздържаност.

Може би защото там като се натегнат много и идват тука да разпуснат. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: s_l   
Дата:   26-06-15 15:59

Хех, не знам какво точно си говорите тук приятели, но новата камерка на Сони изглежда много добре на хартия. Още като излезе първата версия бях готов да я тествам и евентуално сменя срещу моя д800е.. За съжаление тогава реших че, има доста рискове свързани с типа работа която очаквам да върши една "лайка" формат-бърза-камера.. Сега като я гледам бих и дал шанс определено. Фокуса ако е бърз (строго индивидуално усещане) не виждам друга пречка, освен визьора разбира се. Най-нерешимия проблем на огледалните системи е че сензора за фокус е физически друг и на друго място спрямо сензора формиращ изображение.. Това разбира се със своите плюсове и минуси. И тук както всичко е въпрос на вкус, но със нарастване на резолюцията все по-ясно се откроява неточния фокус от натрупананата грешка.. За размера аз лично нямам проблеми - харесвам всякакви размери и нямам никави очаквания. Възможностите за работа с оптика на други производители е приятна, макар и с лимитации. Сензора е добър, може би най-добрия.. Даже се чува, че са направили "пълноформатен" 645 сензор с тази технология и естествено Phase One ще го изкарат няколко месеца преди другите.. Камерата определено се откроява и вероятно ще направи снимките по-лесни и по-качествени. Друг е въпроса, че тенденцията в която тази камера и още други като нея е в ущърб на фотографите техничари. Те изглежда ще имат много по-малко работа, но няма как света се променя и други са ценностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-15 16:07

s_l,
лично аз бих искал камера, която ще снима точно както искам в момента, без да си играя да я настройвам по никакъв начин... въпреки че се имам за техничар [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: s_l   
Дата:   26-06-15 16:17

ZENON,
Разбирам какво казваш, но аз нямах предвид точно настриойките. Все пак нека темата да остане свързана главно с камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: sirkhann   
Дата:   26-06-15 16:25

Да махнат компресирания raw първо... За всички модели

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: s_l   
Дата:   26-06-15 16:37

Определено това би било добре, макар и да нямам преки впечатления от негативите свързани с конкретната компресия.. Нещото което ми харесва в японския начин на действие е, че конкуренцията не се убива при тях. Напротив - подпомага се. Знам за балканец звучи странно, но те нямат за цел да убиват конкуренцията си. Ще продават технологията си на останалите, докато могат според скромното ми мнение.
Наскоро обаче имах среща с балканец, който искаше да му снимам каталог. Човека нямаше уважение към никого (главно защото възприемаше останалите, както себе си) и ми се похвали, че бил "убил" конкурентите си с цени. Те повече не можели да продават съответно да запазят дейноста си. (Не искам да казвам в кой отрасъл). Човека нямаше пари за каталог, а продуктите му изглеждаха "странно" според мен.. Абсолютно непродаваеми в този си вид, не и на реален пазар..
Извинявам се за отклонението.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: s_l   
Дата:   26-06-15 16:43

Има една мисъл в която вярвам и съм се убеждавал от личен опит - Развитие е възможно само тогава, когато правиш така, че хората около теб израстват.. Знам коренно противоречи на философията която битува наоколо, както и на намерението ми - темета да остане свързана с камерата..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: jivkojj   
Дата:   26-06-15 16:49

Като си говорите за мачкане:

Sony умъртвиха Canon, следващите под прицел са Nikon

Жалко само, че заедно с деактивацията изчезват и постовете. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony и бонбони a7R II
Автор: s_l   
Дата:   26-06-15 16:52

Аз пак се извинявам, че се отнесох, ако ви се говори за камерата - супер!..макар и да трябва явно да почакаме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »