Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проект за заснемане на спортни събития
Автор: PeterMihailov   
Дата:   18-06-15 13:56

Здравейте и благодаря за приемането,
казвам се Петър Михайлов и съм част от Българския колоездачен съюз. Като едно ново, младо и амбициозно управление се стремим да внасяме свежи нововъведения в нашия спорт и отразяването му. В момента формираме екип за аудио-видео отразяване на състезанията, включени в календара на федерацията. Тъй като от скоро сме част от федерацията, нямахме възможност да започнем с предварителна подготовка и се налага да се включим по средата на сезона, за да можем да оттренираме всичко за най-големите състезания - Обиколка на България (20.08-03.09.2015) и Обиколка на Черно море (05.09-06.09.2015). Някои може би са виждали как се снимат големите състезания като Тур де Франс - с хеликоптери и мотори. За да бъде по-обективно заснемането ще са нужни поне двама оператори с добри камери и възможност за по-продължителни клипове, които да са на задната седалка на съдийските мотори. След събитието клиповете от дронове, мотори, финал се събират и се прави монтаж в студио, като ще се приложи и коментар. Коментатор, студио, дронове и монтажист сме намерили и сега търсим фотографи/оператори за заснемане на състезанието от мотори. Идеята е да започнем от тази неделя 21.06.2015 със заснемане на шампионата в Пазарджик. За това състезание мисля, че двама фотографи/оператори ще са напълно достатъчни за това състезание. Имайте предвид, че това ще се случи за пръв път в България, а аудиторията е над 10 000 души. За двете обиколки аудиторията се увеличава многократно и преминава границите на България. Финалният клип ще бъде излъчван по няколко български телевизии, както и в ютуб и още два сайта за колоездене. Вашето лого/име ще бъде включено във самия клип, а допълнително ще можете да поставите реклами по трасето. Може да се принтира логото/името ви върху рекламните балони и арки. Също така ще бъде включено в официалната книга на състезанието. Тъй като се опитваме да убедим президента на БКС в значимостта на целия проект и осъществяването му, нямаме възможност да заплатим труда за първото заснемане, а само горивото до Пазарджик. След като всичко стане перфектно, а в това съм убеден, вече ще бъдат договорени потенциалните плащания, но със сигурност ще бъдат адекватни. За двете Обиколки със сигурност ще се плаща, както и ще се поемат нощувки и пътни. За да се стигне дотам обаче се налага да направим първото състезание както трябва и да покажем на колоездачната общественост, че заснемането на всички състезания е задължително, ако искаме да се развиваме като спорт в България. Надявам се предложението ни да ви заинтересува и да поставим началото на едно дългосрочно партньорство.
Поздрави, Петър Михайлов
тел.: 0883326182
email: mihailov_p@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 16:27

С две думи формирате екип без бюджет, чиято цел е да си заслужи бюджета от Колоездачния съюз.
Помисли дали въобще БКС има тези пари и защо досега не е правил такова заснемане. Аз имам отговор, но ще изчакам твоя.
Помисли и какво ще стане, ако аз или камерата ми се изтърсим от мотора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: PeterMihailov   
Дата:   18-06-15 18:11

В общи линии си прав, но до първия ред. За Обиколката на България, Обиколка на Черно море е предвиден отделен бюджет, като са включени две министерства и множество спонсори, което означава, че пари ще има и заснемане ще има, но след като направим това състезание в Пазарджик ще можем да включим крайния продукт в проекти към министерството на спорта, министерството на туризма и БОК, които дори и да са неуспешни, ще можем да склоним председателя на БКС да отделя бюджет за отразяване на състезанията. Досега не са правени такива работи, защото ръководството на БКС нямаше толкова интерес към развитие на спорта, колкото към лични облаги, а и мисленето им беше доста остаряло и консервативно. Относно опасността от падане - да тя съществува, но е минимална, защото мотора се движи със скорост от 30-40 км/ч.
Виж - и на мен ми е болно, че няма да има заплащане, защото смятам, че всеки труд трябва да се възнагради, но също ми е болно, че спорта ни няма отразяване. Сега всичкото заснемане около това състезание се опитваме да го направим безплатно, за да може ясно да заявим пред президента на БКС: "Ето, получи се, отразихме го, всички са доволни, трябва да го правим на всяко състезание, отдели пари."
Още нещо, което съм пропуснал е, че готовият клип ще се излъчи по БТВ медиа груп, както и в още няколко сайта. Ще бъде включен в предаването Зона Спорт, а водя преговори и за още няколко телевизии. Това означва и голяма реклама за самите изпълнители, чиито имена/фирми ще присъстват в отразяването - банери на състезанието, финални надписи, споменаване на имената в ефир и т.н.
Надявам се да съм ти дал задоволяващ отговор на въпросите ти.

Поздрави, Петър Михайлов!

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 19:26

Опитвам се да ти обърна вниманието върху два важни аспекта:

1. Телевизионните права обикновено са продадени предварително на някоя медия. Това означава, че другите медии снимат и излъчват в ограничен времеви обем. Твоят екип се явява медия, която трябва да се съобрази с тези изисквания. Ако не се съобрази БКС ще търпи загуби. Или ти негативи. Или и двете.

2. Въпросът за безопасността е много по-важен. Когато аз падна от мотора, движещ се с 30-40 км/ч, ще се нараня, ще има разследване и ще се стигне до това аз като какъв съм там. Този, който ме е наел, отговаря за безопасността ми. Тогава пак ще има негативи за БКС и за теб.

С горното не искам да те отказвам, а да то подскажа с какво си се захванал и как изглежда отстрани. И в двата случая има решения, но трябва да ги потърсиш. Иначе става българска, дори циганска работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: papi   
Дата:   18-06-15 23:32





Публикацията е редактирана (20-06-15 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: novi4ok   
Дата:   19-06-15 10:48

Хубаво е, че споменахте договрките за излъчване - БТВ Медия груп. Това се случва по два начина - те плащат, съответно от тези пари се плаща на екипа или организаторът плаща (платен репортаж), а те осигуряват екип. И в двата случая не разбирам как няма пари за екипа...
Въпросът ми е сериозен, защото проявявам интерес (най-малкото заради любовта си към спорта съчетано с това, че съм в ТВ бизнеса), но въпросът със заплащането при горните условия ме кара да мисля, че някой тарикатее...


Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: hose   
Дата:   19-06-15 13:25

мда… малко е странен така поставен казуса…

но първо да ти пожелая успех, тъй като наистина си се заел с почти невъзможна задача при тези условия

конкретно - не знам до колко въобще някой има опит в снимането на такива състезания тук - по евроспорт ми е правило впечатление, че дори ги излъчват на живо, това че не трябва да е на живо доста улеснява нещата, но все пак си има специфики и си трябва опит

най-доброто е да се ангажира телевизия с това - дори факта че те не го правят говори достатъчно за липсата ни опит - честно казано дори не се сещам да съм виждал някога БГ състезание по колоездене заснето… всъщност не знаех дори че се организират подобни последните години

относно фотографското заснемане - то не е проблем като цяло, мисля че доста хора биха се съгласили, и имат възможност да го направят - технически и като знания, но пак трябва вие да съобразите местата им по съответните мотори и изисквания за снимките… и пак трябва да поемете разходи - не само гориво…

за видео вече е доста по-сложно - не мисля че може просто един оператор с камера на рамо да заснеме състезанието от мотора… най-малкото това са часове… отделно само осигуряването на техниката безплатно е почти невъзможна задача…


безопасността е също отделен казус - като това е важно и за спортистите не само за операторите

също така "пазарните" условия тук не позволяват подобен бартер за реклама - това може да е атрактивно за медия (евентуално), но за малките (а те реално всички са малки) продуцентски и продукционни къщи е напълно безпочвено… отделно че така няма никакви гаранции че ще ги ангажирате отново тях за големите състезания - ако тогава бТВ реши че иска те да го отразяват, заради да кажем международното участие, нали се сещате как малката фирмичка отива У лево директно…

но въпреки всичко за мен най-големия проблем е чисто техническото изпълнение и липсата на опит

сега се замислих и - как така си представяте че оператора ще е на съдийския мотор? нали съдията има съвсем други задачи?! шофьора на оператора трябва да знае също как да се движи и какво да прави за да има кадър въобще, а не да съдийства… въобще скромния ми опит говори че нещата трябва да се организират по съвсем различен начин



Публикацията е редактирана (19-06-15 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: bpavlov   
Дата:   19-06-15 15:56

...Като едно ново, младо и амбициозно управление се стремим да внасяме свежи нововъведения в нашия спорт...

Г-н Михайлов, кажете с две думи, какво сте направили и ще направите тази година за планинското колоездене? Или това не е "вашия" спорт? И какво стана с 80-те хиляди лева бюджет за 2015??

Сори, грешката е моя, бюджетът е осемдесет хиляди лева, но те пак са предостатъчно, за да се финансират доволно малкото състезания, които правите



Публикацията е редактирана (19-06-15 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-06-15 19:21

PeterMihailov, намерете 10 GoPro Hero 3 или 4, закачете ги на 5 велосипеда и ето ви супер кадри от състезанието. Дроновете няма да са ви в голяма полза, освен за кратки пресечки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: PeterMihailov   
Дата:   19-06-15 20:07

Здравейте на всички. Извинявам се, че не отговарях навреме, но не ми излизаше, че има отговори. Благодаря на всички ви за мненията, критиките и съветите, оценявам ги наистина.
Да започна подред - телевизионни права в случая няма да биват продавани, а предоставяни безвъзмездно, защото интересът към колоезденето, особено пък юношеското е нисък и никоя медия няма да отдели пари за това. Вече, когато им казах, че е безвъзмездно и им даваме готов продукт нещата стоят по друг начин и са по-склонни. Изисквания няма за сега, освен от БТВ, които помолиха да направим и кратък обзор с продължителност 4-5 минути.
Повтарям бюджетът за това състезание е изчерпан по организацията му и само за нея бяха отделени средства. Отразяването е нещо, което лично аз смятам, че е жизненоважно и в това се опитвам да убедя и баш ръководството на БКС. Знам, че няма как да имате доверие на непознат, особено във форум, но ви гарантирам, че няма материална облага за никой от снимачния екип. Облагата е за спорта колоездене и за медиите, които ще го разпространят. Съвсем честно ви казвам, че никой не тарикатее, просто се опитваме да направим от нищо нещо, колкото и трудно да става.
Относно опита, аз съм единият от коментаторите по Евроспорт и съм наясно как стават нещата, но те го правят с доста големи бюджети, ангажирайки хеликоптери, предавайки пряко и т.н. Целта не е да направим продукт със същото качество, а да започнем от тук, да се хареса на зрителите и да оттренираме самия процес, за да може да приложим всичко в отразяването на Обиколка на България и тази на Черно море, където е почти сигурно, че ще се отдели бюджет за заснемането. Пак повтарям - телевизиите нямат такъв интерес, че да пратят екип да снима. Ако им е на готово ще го излъчат, но не и да влагат нещо. Относно преговорите за другите международни състезания - или го снимаме ние и продаваме продукта, или медията си плаща, за да снима. Това зависи само и единствено от ръководството на БКС и смятам, че ще се избере първия вариант или комбинация, с което до някаква степен се гарантира участието на малките продуцентски къщи, за които говорите. Относно техническата част - шофьора на оператора е съдия на мотор, но се мисли и за заснемането. Има как да се комбинират двете неща и не е особено трудно. Скоростта е сравнително ниска и позволява да се случат и двете неща.
По повод Го про-тата да мислили сме и за този вариант, но няма да е особено представителен. Можем да го направим като допълнение.
И по най-наболялата тема - бюджета. Разбирам разочарованието Ви, че не се е обръщало досега много внимание на планинското колоездене, но имайте предвид, че то е сериозно заложено в плановете за 2016-та година. Тъй като сме част от ръководството отскоро направихме някои неща и за планинското колоездене, да не са много, но предвид обстановката мисля, че се получиха добре нещата. Бюджета ни не е такъв, не знам от къде имате тази информация. В министерството на спорта са качени документи с бюджета на всички федерации. Уверявам ви, че тепърва ще се наляга сериозно и на планинското колоездене със DH и крос кънтри, както и на BMX и колоездене за жени. Надявам се резултатите да са видими и да ви удовлетворяват, но имайте предвид, че няма как изведнъж да процъфтим, просто процесите отнемат време. Ако имате някакви въпроси, препоръки, съвети, критики и подобни, ще се радвам да ми ги изпращате на личната поща mihailov_p@abv.bg и ще правим всичко по силите си да вървим в правилния път. Само Ви моля да спазвате добрия и разумен тон в личните си писма, за да има правилна комуникация.
Оставам на разположение.

Още веднъж благодаря на всички за мненията и ви желая успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: BXMarkov   
Дата:   19-06-15 22:59

Само да попитам кое е новото ръководство, това от 2012 на Петър Бончев ли? Което продължава и в момента, въпреки че има избрано ново с Председател Евгени Димитров през 2014 г., но то с апаратни хватки не се допуска. Отделно състоянието на съюза е трагично от финансова гледна точка. И без пари няма да получите качествена работа. За помощник коментатор по Евроспорт, трябва да сте по-запознат с материята, колегите по-горе Ви посочиха подводните камъни, но вие упорито разправяте версията си.
Хайде със здраве и дано намерите будали.
http://velocafe.bg/zapechataha-ofisite-na-bks/

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: realnoncho   
Дата:   19-06-15 23:19

Всичко, което разбрах от тази тема е, че се търсят любители видеооператори да поснимат състезание и после евентуално да поснимат повече. Няма лошо, ако някой го влече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   19-06-15 23:35

Дам, това ще е идеално за някой относително нов в снимането на такива неща да натрупа опит.
Малко е вероятно някой опитен и със скъпа техника да се пусне за чест и слава.

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: hose   
Дата:   20-06-15 00:57

GoPro-то и аз си го помислих, явно всички, но няма как да стане само с тях - първо цената - 10 по 700 средна цена е 7 хил., второ батериите им са по 30-40 мин., трето не е ясно какво точно ще хванат… но е някакъв варинт да се направи с няколко подобни камери - но трябва могат да работят поне 2-3 часа…


Целта не е да направим продукт със същото качество, а да започнем от тук, да се хареса на зрителите и да оттренираме самия процес, за да може да приложим всичко в отразяването на Обиколка на България и тази на Черно море, където е почти сигурно, че ще се отдели бюджет за заснемането.

няма как да се хареса резултата така… просто няма как да стане добре

Относно преговорите за другите международни състезания - или го снимаме ние и продаваме продукта, или медията си плаща, за да снима. Това зависи само и единствено от ръководството на БКС и смятам, че ще се избере първия вариант или комбинация, с което до някаква степен се гарантира участието на малките продуцентски къщи, за които говорите.

дори само това вече означава че при интерес от големите малките заминават…


дайте все пак малко повече инфо - колко време е самото състезание - от колко до колко часа, колко километра е трасето, по какъв маршрут… въобще цялата техническа информация, по която евентуално някой да си направи "бюджет"… грубо казано да си направи сметка… макар че пак повтарям - най-вероятно за фото ще се намерят доброволци, но за видео…

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: vladod   
Дата:   20-06-15 10:38

ВИНАГИ се чудя, как се получава така, че при всякакви проекти, парите стигат за всичко друго, освен за заснемането [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: tuizzl   
Дата:   20-06-15 12:59

Българска му работа.
Елате да поснимате пък полсе ще намерим пари.
Не съм професионалист, но като гледам как снимат по другите спортни канали такива събития мога да ви кажа, че трябва да съберете солидна сума за отразяването му.
Според мен поне 5-6 човека трябва да е екипа за да свърши добра работа.
Съмнявам се да се навие някой.
Успех все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: hose   
Дата:   21-06-15 12:09

vladod - причината е проста - всеки си мисли че винаги ще се намери някой да снима безплатно...



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nnum0666.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2015-06/neha9550.JPG


http://blog.motorcycle.com/wp-content/uploads/2011/12/122711-victory-ironman-camera-bike.jpg




Публикацията е редактирана (21-06-15 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: stoychev   
Дата:   21-06-15 12:21

Проблемът идва от там, че винаги се намира този някой, който да снима безплатно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: papi   
Дата:   21-06-15 13:46

в крайна сметка има ли бюджет и какъв е той


Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: bg2014   
Дата:   21-06-15 14:04

Аз доколкото разбирам темата, идеята и вероятно резултата ще се получи следното:
Имаме събитие обявено предварително. Това е рядкост в нашата държава.
1. Всяко събитие и особено спортно се отразява с няколко кадъра в една минута и то " вчера се проведе", или "днес завърши" и т.н.
И винаги съм се учудвал толкова ли е трудно да се обяви предварително най-малкото за да отидем да го видим. Както тук например.
2. Дава се някакъв шанс на фотографи да заснемат и отразят събитието.Това не е малко.Дори може да се окаже начало на нечия кариера или ново хоби за друг.
3. Ако един форум като този иска реклама - ето ви я. Снимате и снимките минават през сайта ФФ и съответно при отразяването се споменава Фото форум като притежател на съответните права.
Възможно е Колоездачния съюз да се провали в бъдещите събития (дано не стане), но сниманите кадри ще останат.
Ето защо според мен предложението е добро. Макар да изглежда безплатно не е така. Това е безплатна реклама така да се каже или по-точно плаща се с труд за реклама, или спонсорирате събитието срещу реклама в него. И двете са взаимно изгодни предложения и коментарите "търси се някой да снима без пари" са излишни. Търси се човек или няколко такива с нужда от реклама или себеизява за начало.
Успех на начинанието!

"Автор: asahi
Помисли и какво ще стане, ако аз или камерата ми се изтърсим от мотора."

Има си застраховка "Професионална отговорност" и АКО уважавате себе си ще я сключите. Тя покрива подобни и други рискове за цяла година, а струва под 100 лева. Не съм рекламен агент, а когато имам работници и обекти винаги работя с такава застраховка, която ми дава спокойствие дори при злополука.
Понякога в България вместо да сме злобни трябва да се подаде ръка.



Публикацията е редактирана (21-06-15 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: papi   
Дата:   21-06-15 14:50

пълни глупости-всеки един труд струва пари-никой не трябва да работи за без пари и да използват труда му за лични облаги

техниката с която работи фотографа/оператора струва хилади левове,никой от тях не е взел техниката си благодарение на "безплатна" реклама



Публикацията е редактирана (21-06-15 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-06-15 15:44

Може би офертата грешно беше насочена към професионални фотографи. Аз лично на доброволни начала съм снимал 10-15 спортни събития, имало е и случаи със символично заплащане. При безплатните истината е че нямаше опасност да платят на някой. По-скоро биха се снимали с телефони или сапунерки; на мен ми бяха моменти без нищо планувано, а ходенето на подобен род събитие те запознава с доста хора, а и зарежда с положителна енергия (поне мен).

Офертата е по-скоро добра за любители, хора нуждаещи се от натрупване на опит (студенти насочили се към спортната фотография) и т.н. които евентуално биха могли да предоставят безплатна услуга.

Разбира се тук търсят видео, а не снимки, така че не е в моята "сфера".



Публикацията е редактирана (21-06-15 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: e-mil   
Дата:   21-06-15 16:14

Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 14:04
"Имаме събитие обявено предварително. Това е рядкост в нашата държава... И винаги съм се учудвал толкова ли е трудно да се обяви предварително най-малкото за да отидем да го видим."


К'о каза? Каква рядкост? [smilie18]
Ми ако чакаш персонална покана няма да я дочакаш. Толкова ли е трудно да бръкнеш в Гугъл и да си избереш?
Почти всяка спортна федерация си обявява календара за поне една година напред. За по-големите събития се знае и по-рано. Същото важи и за разни индустриални изжложби, кучешки, котешки и т.н.
Всичко това го има по медии (обикнвено в началото на годината), по сайтове на федерации и изложбени зали, по сайтове на общини, а по спортните сайтове седи постоянно. Даже и тук сме пускали. Източниците са публични, но само за който има желание. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: bg2014   
Дата:   21-06-15 16:42

Персонална покана когато е нужно има. Без да чакам, а просто от уважение към определени хора. И никой не говори за такава възможност.
Просто както всяко музикално събитие се рекламира, всеки бар пуска плакати с реклама за събития, така е съвсем нормално всяко събитие да се рекламира в подходящо време и на подходящите места. А мисленето "календар в началото на годината е достатъчен" е тъпо, овехтяло, безсмислено и отблъскващо. Проява на некадърност и некомпетентност. Такъв календар е за участниците в тези събития, за тяхната подготовка, НО не и за публиката.
И всяко такова събитие има безброй безплатни снимачи отстрани.
Който не иска няма да снима, който иска ще предложи услугите си. Просто и ясно. Да си изкарваме кирливите ризи не е нужно, защото трябва да започнем от онази тема - разделяй и владей (на религии, на партии или на съюзи). А не е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проект за заснемане на спортни събития
Автор: e-mil   
Дата:   21-06-15 18:18

Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 16:42
"...както всяко музикално събитие се рекламира, всеки бар пуска плакати с реклама за събития, така е съвсем нормално всяко събитие да се рекламира в подходящо време и на подходящите места."


Ами те се рекламират. Очевидно не се интересуваш от спортни новини, затова дрънкаш безсмислици. Как да не се рекламират, като ти дадох пример от масовата преса?
Точно пък спортните събития се обявяват най-рано и се знаят месеци, че и години предварително. Което изобщо не може да се каже за баровете. И аз не съм спортен запалянко, но ми трябваха само 5 минути да разбера къде и какво ще има следващия месец. И по-следващия, че и през ноември. Аз съм сигурен, че даже си виждал и плакати, но просто не си ги забелязал.
Незнанието ти не е липса на реклама, а липса на желание за гледане на състезания.

Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 16:42
"А мисленето "календар в началото на годината е достатъчен" е тъпо, овехтяло, безсмислено и отблъскващо. Проява на некадърност и некомпетентност. Такъв календар е за участниците в тези събития, за тяхната подготовка, НО не и за публиката."


Е, публиката да не е саката, че да не може да чете спортни новини? Ако пък чак толкова я мързи да чете един път седмично, то не може ли да проверява сайта на федерацията поне един път годишно? Това ли е отблъскващо?
В Интернет е пълно с анонси за предстоящи спортни състезания в медиите. Само такива доморасли коментатори като теб не са ги забелязали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »