Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: m.djorov   
Дата:   26-06-15 16:06

@MixMike, човек ти да не си почнал от рано да пиеш днес?

Няколко пъти съм написал, че давам сравнение между две конкретни SD карти пишещи с 30 и 95 мб, и че реално около 3 пъти по-бързо се празни буфера към картата - горе е писано. Не съм казал 3, а около, защото едно, че картите никога не ги стигат на 100% тия скорости, отделно, че и апарата е под тази скорост, обявена на картата. Това няма как се прескочи дори с 20000 мб/с карта - това също съм го казал по-горе, не съм го отричал.

Аз сравнявам 2 конкретни карти, казвам, че между тях апарата дава разлика, ти почваш да ми обясняваш че съм си правил измислени тестове, че това, което съм видял не е истина и нямало смисъл да си купувам бързата карта. При положение, че виждам реална разлика пред мен, на живо. Така и не разбрах защо трябва да ти докарвам скорости 3х на твоята карта, която излиза, че не е 30 мб, като тази, за която аз говоря, а с 45бм трансфер? При това CF, формат който не мога да ползвам. Тука ме изгуби, не схващам, признавам си.

Сега загледах малко инфо за 5d3 - дават го, че може да пише с доооста високи скорости - пробвал ли си го с по-бързи от 45мб карти как ще се държи?



Публикацията е редактирана (26-06-15 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: MixMike   
Дата:   26-06-15 16:20

@MixMike, човек ти да не си почнал от рано да пиеш днес?

Айде, моля, да си мериш приказките, щото аз изобщо не пия алкохол.

Незнам кво се пънеш да ми се доказваш, като аз коментирах общия случай, в който съществена разлика между карта за 20лв и за 200лв няма, или ако има е пренебрежимо малка.
Щом си си доказал за себе си - жив и здрав, купувай си каквито решиш. Тука 10 човека ти обясняват за чипове, контролери, но ти си знаеш...ами добре!

Погледни и предишното мнение - цените в щатите. Картите са почти съизмерими като цена - просто в БГ, sandisk-а и lexar-а са доста надценени и оттам идва разликата. За което допринася и тази поредна тема, в която имената на тези две карти се споменават като мантра.
Това е последното ми мнение по темата, който разбрал - разбрал. Всеки да си прави изводите, а ти ако искаш си продължавай с тестовете[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: m.djorov   
Дата:   26-06-15 17:04

Айде, моля, да си мериш приказките, щото аз изобщо не пия алкохол.
И аз това се очакваше да го знам... от къде, че подскачаш така? Другия път няма.

Писах го защото почна да говориш несвързано. И на мен ми писна да обяснявам, че казвам за разлика между 2 конкретни карти с конкретен апарат. Как се държи апарата с всяка една от тях. Ти вмести твоята с няква неясна идея и още не ми каза защо. Когато цитирах @папач, където той каза адата, казах, че старата ми карта е друга марка. Марката е сандиск. И двете карти са сандиск, едната за малко повече от 20 лв, другата към 100. Разлика в МОЯ апарат ИМА. Към 2.5-3 пъти. Ако искаш ще сложа и един кингстон клас 6, имам и един самсунг клас 4. Да направя и едно тестче с тях? - от сега ти казвам разликата ще е повече от 3 пъти между тях и последния сандиск. Още чакам да ми отговориш на:
"Обясни ми как няма разлика ако апарата може да пише с 75 мб/с към карта и аз му сложа карта с 30 мб/с и такава с 95 мб/с."

И ако сложа в тоя същия апарат карти с 10 и 30 мб трансфери - все по-малки от горе писаната 40мб скорост - ще има ли разлика при файлове 30мб?

Аз съм си взел такава карта, която да не се явява пречка в писането на буфера към нея, защото искам да го използвам на 100% и да не трябва да чакам по сума време за да мога да направя следващия кадър при серия. Ако снимам по 1-2 снимки в минута - да и бавна карта върши работа, щом мога да чакам. Но често ситуациите са динамични и едно такова забавяне, особено натрупано във даден период от времето започваш да губиш.
Ако може да правиш 1 кадър в секунда или 2-3 след 10 секунди си 20-30 кадъра назад. Има разлика нали?
И понеже не пиеш ( аз също, ама не паля като теб) вместо емотка с бира - https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/271.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: moto12   
Дата:   26-06-15 17:30

Като спомена филмовите. Още помня как гледах един фотограф от 7 дни как снимаше на рали Златни Пясъци. На всяка кола по една лента...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: fotopepi   
Дата:   26-06-15 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: mladenov   
Дата:   26-06-15 18:39

Цените на картите в България са невероятно високи!
Тук в САЩ има непрекъснато някакви разпродажби и можеш да намериш карти много изгодно. Аз преди месец реших да си купя нова 32GB Compact flash карта и от един фотографски магазин си взех една която след такси ми излезе $135. По-късно през деня минах през един магазин за електроника и видях същата карта на 60% намаление и си я купих от том, а другата я върнах. Но дори и на първа цена, картите тук са доста по-евтини от тези в България. Преди две години занесох една на един фотограф който се свърза с мен тук и ме попита дали ще мога да му взема една по-специална карта. Когато го попитах в България не се ли продават, той ми каза следното:
"Виж сега, продават се ама първо трябва да отида в магазина, да я поръчам, да платя някаква (ако не цялата) сума, после те да я поръчат и да чакам да ми я донесат. А ти ще ми я донесеш след три-четири дена на почти тройно по-ниска цена!"
Ами взех му я на човека, много се изкефи![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: icovalchev   
Дата:   26-06-15 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: m.djorov   
Дата:   26-06-15 22:03

D7200. От натискането нa бутона, до пълно запълване на буфера, още няколко кадъра и после чакане да се изпразни целия - 12 секунди общо 768мб. - 64/мб с. проверено общо 3 пъти с ралични времена. Средната скорост 63-64 мб/с като общия обем на записаните файлове от всяка серия разделям на времето от празен до празен буфер. Това от преди малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: tonyboy79   
Дата:   29-06-15 08:38

Че на 7Д мк2 дали му стига тази скорост за запис на видео - 1920 x 1080, 60 fps, Uncompressed?

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: Nedelcho1   
Дата:   29-06-15 10:05

В горния списък със скоростите на записа има нещо гнило. Примерно аз знам със 100% сигурност, че 6D може да пише на картата с около 40MB/s. 60D е между 20 и 30MB/s. Ако 7DII е същото като 5DIII, CF слота поддържа около 90-100MB/s, а SD слота около 30-ина MB/s. Никоните мисля, че всичките са поне 50MB/s и нагоре за SD слота. Иначе при 5DIII има един бъг. Ако държиш и използваш две карти в двата слота (CF и SD), реално апарата се ограничава до скоростта на най - бавния слот (т.е. SD). Ако сложиш само CF карта, си пише на максимална скорост.

Tonyboy79, няма канон, който да пише вътрешно (на карата памет) некомпресирано видео. За такова се изисква външен рекордер. А стандартното видео с вътрешния кодек (All-I) е около 90-100 Mb/s макс, което е 10-12MB/s. На 60p FullHD 7DII може да използва само тип компресия IPB, което е дори по - нисък битрейт (примерно 2-3MB/s)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: chukov   
Дата:   29-06-15 10:17

Това за двете карти в двата слота на 5д марк3 сигурно ли е?
Къде може да се прочете повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: chukov   
Дата:   29-06-15 10:23

Да, видях, ето малко повече информация

http://www.borrowlenses.com/blog/2013/01/tip-optimize-canon-5d-markiii-write-speeds-avoid-sd-cards/

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: jivkojj   
Дата:   29-06-15 10:33

Ето скоростите на част от апаратите както Ви бях обещал:


Write Speed
(MB/s)
....


Тея скорости ми изглеждат много занижени. Ето едно бързо търсене за Д7100 например показва коренно различни резултати: 72 MB/s.

http://www.cameramemoryspeed.com/nikon-d7100/fastest-sd-card-tests/



На сони А6000 също така съм сигурен, че записва с над 30МБ/с.


Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: kiten   
Дата:   29-06-15 14:18

[shtrak]
Дайте идея за покупка от Бг. на бърза 64 гб. микро SD и с гаранция, която ще ползвам за видео с XAVC S кодек и 4к. Предполагам че трябва да е клас 10 U3. Марката е без значение и без лексар.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: jingov   
Дата:   29-06-15 16:06

китен-http://www.digital-flash.com/catalog/index.php?cName=micro-sdxc-uhsi-speed-class-3




Публикацията е редактирана (29-06-15 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: kiten   
Дата:   29-06-15 19:04

[beer] Мерси за насоката!
Имам едно сони 16гб. клас 10 на кутията му пиши 94 мб. но не иска да тръгни и под ексфат също не иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са тези цени на мемори картите в България?
Автор: kiten   
Дата:   29-06-15 19:15

Още едно питатане, защо като са един клас са с различно работно напрежение: вариращо от 1.5 -1.8 а други са 2,7~3,6V ?? Волтажа от значение ли е ?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »