Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой ли умник го измисли това?
Автор: Argo   
Дата:   24-05-15 19:20

2015 година, България, знак за мобилна камера [smilie5] :)

http://images.ibox.bg/2015/05/24/kameri/430x330.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: h_bio   
Дата:   24-05-15 19:34

Това е международен знак.



Публикацията е редактирана (24-05-15 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: h_bio   
Дата:   24-05-15 19:35

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Argo   
Дата:   24-05-15 19:39

Аха, нашите само са му добавили това, че прожектира или излъчва там нещо:)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: GenaDP   
Дата:   24-05-15 19:49

Като е мобилна, що няма колелца? На мен на стационарна ми прилича...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: burningice   
Дата:   24-05-15 19:56

Toва е WiFi филмова камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: CDman   
Дата:   24-05-15 20:01


http://kvazer.com/43349-43245-thickbox/lubitel-166-b.jpg

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: kukumichin   
Дата:   24-05-15 20:04

Закона го измисли :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Argo   
Дата:   24-05-15 20:32

CDman без мяхче не върви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: victory13   
Дата:   24-05-15 20:34

Изключително съм радостен от появата на новите колеги [smilie18] ... отново [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 20:38

Дано има някакво влияние върху смъртността по пътищата!

И да намерят начин да глобяват и комшиите, че редовно пътуващите от тях карат като изоглавени...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   24-05-15 21:29

По-добре ще е да се вдигне стандартът на шофьорските курсове, а не да се плашим с глоби... Според мене е крайно неадекватно обучението на младите шофьори. Например може да има симулирана катастрофа по време на курса, така че да може да се усети, че и при ниски скорости боли. Също и да те научат да владееш машината, а не само да знаеш знаците...

Иначе:


http://www.cameras.net.au/images/ecs_ratings/c220left.jpg





Публикацията е редактирана (24-05-15 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: chukov   
Дата:   24-05-15 21:59

ИЗвинявайте, но какъв е смисълът от мобилните камери като ще ни предупреждават за тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   24-05-15 22:07

Амчи да! Да се махне и маркировката и знаците, които предупреждават за легнали полицаи. Така като си потрошиш веднъж, дваж колата и ше караш културно с 20 навсякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: burningice   
Дата:   24-05-15 22:23

Ако направят мобилните камери толкова на често, колкото в южната ни съседка, наистина няма да има нужда от предупреждаващи табели, защото колите няма да могат да ускорят и надвишат скоростта за толкова къса отсечка между тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: marchello   
Дата:   24-05-15 22:26

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   24-05-15 23:17

Предлагам радикално решение! Спират и сегашните редки ремонти по пътищата. Така хем няма да се дават излишни пари за камери и асфалт, хем ще караме бавно и безопасно. Наказанието за превишена скорост става автоматично и дори е прогресивно - колкото по-бързо караш, толкова повече страдаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 23:23

колите ползват нефтопродукти и излъчват нефтопродукти. мое да ходим пеша..или с каруци.
само, дето стоката и тя излъчва вредни емисии [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 09:17


Днес сутринта от В.Търново до Русе за 100 км имаше цели 3 (три) полицейски коли - до Самоводене отбиваха движението заради катастрофа.

Това ли е полицейското присъствие? Още камери и полиция трябва!

Вчера в Търново бяха затворили централната улица. Някакъв "рокер" с пистарка с окапали спойлери и без номера изпили гуми в частта на улицата от към пазара. Мина покрай милиционерите и замина.

Минавайки покрай тях и провеждам следния диалог:
- Този, с мотора, видяхте ли го?
- Да.
- Е нещо да не е наред?
- Не ни е в задълженията и нищо не можем да направим...
- За какво сте застанали тук, като нищо не можете да направите? Ето затова хората ви се подиграват и присмиват...

И си заминах, а те гледаха тъпо и апатично след мен. Не им дремеше особено какво си мислят хората...

Вместо да стоят охрана на средата на улицата, те си застанали на сянка на тротоара. Пич и мадама "милиционери"... Смешници. Лентяи. Службари.

Те точно тези могат и на 70 години да "работят" ефективно по този начин [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Мръсно племе сме... Диваци и простаци... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: OIM   
Дата:   25-05-15 09:33

Защото охранителна полиция нямат право да спират за пътно нарушение Само катаджии


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 09:44


Бе много ясно - нямат право нищо да правят [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Къде къде по-добре е да се обърнат на другата страна - човека да реже пистарката сред хората, без номера и т.н.

Те просто нямат право да го спират [smilie18] [smilie18] [smilie18]

... не че ако имаха щяха да го спрат де [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: OIM   
Дата:   25-05-15 09:50

На мен ми е по интересно какви са тези коли паркирали на тротоара зад патрулката Катаджиите също в нарушение са паркирали на тротоара / макар и малко /


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: marves   
Дата:   25-05-15 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: OIM   
Дата:   25-05-15 10:25

Абе някой знае ли , отменена ли е инструкцията на бившият министър Йовчев , катаджиите да спират водачите само по четирите точки Сега както са накичени с микрофони и камери , могат ли да спират пак безпричинно '' за проверка ''


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-05-15 14:00

Аз съм ги засичал паркирали на сянка под един от мостовете на магистралата,пуснали камерата на автоматична снимачка,свалили седалките и спят,вероятно доволно хапнали преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: anjsan   
Дата:   25-05-15 14:05

Няма полза от камерите , след като ще има предупреждение ... Напротив - трябва да са скрити и да ги местят даже . Засичане, снимка , фиш и събиране на глобите навреме . При неплатени няколко - отнемане на книжката и т.н.
Нали карането с правилна скорост не е заради камерите ? Би трябвало да се кара без нарушения независимо от контрола .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 15:19

Дам!

И като вземат да реват, че били високи глобите...

Ами не правете нарушения и няма да ги плащате. В крайна сметка целта на глобите е да се спазват законите, а не да може да си ги плащаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   25-05-15 18:44

Освен ако няма камери през 100 метра на всички пътища няма файда от тях като средства за намаляване на скоростта. Всеки като види катаджии намаля докато ги подмине, всеки намаля където знае, че има камери. През останалото време си караме по лична преценка. Камерите са главно за събиране на пари. Камерата не те забавя, за да предотврати произшествие на определено място, а само констатира нарушение. Ако целта наистина е да са живи и здрави дечицата, то самите коли нямаше да могат да развиват скорости, които биха били опасни при сблъсък с пешеходец или друго превозно средство. Решението е качествено обучение на шофьорите и по-високи стандарти за взимане на книжка. Не всеки е роден за шофьор, но почти всеки може да вземе книжка. Освен това пътищата трябва да се поддържат и да да има адекватна маркировка и обезопасяване. Тва дето ше се цакаме с глоби и щял да ни идва акъла насила нема да стане, избийте си го от главите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 22:02


Какво общо има книжката с простака зад волана?

Ще те изненадам, обаче днес от Търново за Русе цялата колона си караше нормално. Само един "маняк" с мерцедес прелетя ниско...

Та камерите са полезно нещо.

Лично обърнах внимание на поведението на шоферите, когато забраниха мобилните камери. Като отвързани станаха.

И не си прав за глобите - ако караш с разрешената скорост + 10км/ч никой няма да те глоби.

Аз съм ЗА да има мобилни камери с електронни фишове. Да въведат конфискация на МПС при второ нарушение над 50 км/ч.

У хамеричко как е - караш си кат пич с превишена скорост. Полицейската кола незнайно от къде излиза зад теб и те спира. И после яко сеч.

Ама тук при нас - нееее! Няма да се получииии! Първо да оправят пътищатааа! Мрън мрън...

Само яко бъркане в джоба и глоби ще оправи нашата пасмина!

И за протокола - ЗА съм да се оправи инфраструктурата и маркировката!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   25-05-15 23:23

Нали идеята е да се повиши безопасността на движението? По-квалифицирани шофьори, по-добри пътища, по-добра организация. От глоби има някакъв смисъл, но той е преекспониран според мене. Тоя простак с мерцедеса смяташ ли, че би изкарал книжка, ако целия процес беше доста по-селективен? А в Германия? Караш си по аутобана като пич с 200 и ..... нищо. [smilie5]

"German autobahns have no federally mandated speed limit for some classes of vehicles.[1] However limits are posted (and enforced) in areas that are urbanized, substandard, accident-prone, or under construction. In case of bad weather, speed limits come into play and are frequently enforced. On speed-unrestricted stretches, an advisory speed limit (Richtgeschwindigkeit) of 130 kilometres per hour (81 mph) applies. A 2008 estimate reported that 52% of the autobahn network had only the advisory speed limit; 15% had temporary speed limits due to weather or traffic conditions and 33% had permanent speed limits.[2] Measurements from the German State of Brandenburg in 2006 showed average speeds of 142 km/h (88 mph) on a 6-lane section of autobahn in free-flowing conditions"

52% си е бая голям процент път без реални ограничения. И щом средната скорост е 142км/ч, значи има доста хора, които карат с над 142. Отделно, че сравнително малък процент биха карали постоянно с много по-високи скорости поради ред причини. Тия магистрали не са като нашите обаче, колите също.

При всички положения не е достатъчно само да ти се каже - недей кара бързо, защото е опасно. Трябва да ти се покаже и да се убедиш лично, че е опасно. Това става с истински удари [smilie5] Например, специално пригодени коли в контролирана обстановка на полигон. Да се чукнеш няколко пъти с безопасна скорост, да усетиш какво е. Това трябва да е задължителна част от курсовете, както ходенето в БЧК за няколко часа, което също е недостатъчно и се забравя много бързо. Като цяло на курсовете трябва да те научат да караш и владееш кола при всевъзможни условия на първо място, а след това вече да знаеш правилника за движение. Аз съм имал две ПТП-та, в единия случай можеше и да не се запозная с мантинелата, ако можех да контролирам колата в конкретната ситуация. В другия случай бях наказан от боговете, защото помогнах на непознат, който нямаше достатъчно акъл явно да бъде дърпан с въже. [smilie5]


Я кажете, тия дето имате книжки - по ваша преценка научихте ли нещо много важно след като ви дадоха книжка, на което е трябвало да ви научат по време на курса?


Иначе нали знаете - всеки, който кара по-бързо от теб е джигит, а който кара по-бавно от теб е педал. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: fotorafi   
Дата:   26-05-15 08:26

Защо българският водач на мпс в чужбина стриктно спазва правилника?
Защо в България не спазва и употребява алкохол?
Ако в САЩ пътната полиция установи, че сте употребили алкохол, водача директно отива в затвора
Ако паркирате в Германия автомобила си на тротоара, първият пенсионер- немец ви снима колата с телефона си. Изпраща снимката в полицията, глобяват ви и той получава 20% от глобата...Паркирайте после[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: anjsan   
Дата:   26-05-15 10:32

Високите глоби бързо вразумяват нарушителя - доказателствата са в чужбина . За паркирането на тротоари също се говореше скоро и да , трябва да е голяма глобата , за да може да си вървят нормално пешеходците . Оправдания винаги се измислят , ама е факт , че българина не иска да спазва правила .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: pif   
Дата:   26-05-15 10:33

Не можеш да ограничиш правото на всеки да управлява МПС. Не може да се изисква да си перфектен водач за да се движиш по улицата. МПС-то служи да те предвижи от една точка до друга. Както добрите така и некадърните имат право на това. Същото е да кажеш, че ще убиеш всички които нямат 50 000 лв в банката. Те нямат право на съществуване. Или който е по-нисък от 1.75 няма да влиза в магазините.
Има правила и те трябва да се спазват. Ако ти си добър водач и срещу теб излезе некадърен такъв ти можеш да предотвратиш ПТП. Ако са двама некадърни и направят едновременно грешка - ще се блъснат. То е ясно. Но тъй като са некадърни не са уверени в себе си и карат бавно. Проблема идва от богоизбраните и безсмъртните. Тези които могат да карат но не зачитат правилата. Идва и от тези които смятат, че закона не важи за тях. В момента в който им бръкнеш в джоба ще се усетят, че трябва да поумнеят. И като няма мърдане и не могат да се отърват от наказанието - ще започнат да спазват. Бившия ми шеф с МЛ-а тука в насрещното, на червено, с 200 из София, паркира където му падне ама в Германия търси 1 час паркомясто и кара като ангелче. На 50 ограничение кара с 30 щото ... Един път платил 1200 евро за неправилно спиране на магистралата и от тогава знае. Нека е баровец.
Камерите ще намалят корупцията. Остава само да се повиши събираемостта и проблемите ще се решат.
Преди няколко дни един дядо навлиза в насрещното в еднопосочна. Аз не му правя път и той слезе да се разправя. Отзад 10 коли го чакат. Той обясни, че живеел в блока на 50 метра и затова карал от там. Какъв съм бил аз и на какъв се правя за да не му освободя пътя да се прибере в дома си. Бил съм откачен. Към паркинга на блока му има 2 входа от двете страни където не е забранено но е 200-300 метра да обиколи. Не е 50 метра в насрещното. Закона предвижда 30 лева и 4 точки за навлизане в насрещното. Ако 2 пъти му бръкнат в джоба дори по 30 лева и го разкарат 5 пъти до КАТ - ще се научи какво означава червения знакс бял минус по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 10:49

"Не можеш да ограничиш правото на всеки да управлява МПС." Някои биха казали, че е привилегия [smilie5]

Никой не ограничава никого да се запише на курс и да положи изпити. Всъщност ограничава - трябва да можеш да виждаш и да четеш. Изпитите също ограничават. Не всеки получава документ за правоспособност и това е напълно в реда на нещата. Който не може да вземе книжка, ще се вози по градски и междуградски автобуси и влакчета или ще го возят роднини и приятели. Може да се придвижва където иска, но не ако е зад волана.

Нали уж проблемът е, че мрем по пътищата заради джигити? Некадърните и недобросъвестните не би трябвало да управляват един тон стомана летяща с висока скорост. Ако аргумента беше за хирурзите? Не може да си перфектен хирург, за да ти позволят да режеш хора. Хирургията служи, за да си хранят семействата. Както добрите, така и некадърните хирурзи имат право на това. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-05-15 10:49

Глобите са ниски.

Ако се обвържат със стойността на колата няма да е лошо - пр: За превишена скорост в населено място с 15км - 100лв + 1% от стойността на бавареца; 50% отстъпка ако се палати до 2 седмици, 25% до месец. Ще се променят нещата.
Липсват адекватни глоби и за пешеходци. Като пресече на червено или претичва през цариградско - 100лв.
Глобите да се поделят между шофьори и фирми собственици на МПС, като ако глобата е липса на застраховка, прегледа и др. документи, за които отговаря фирмата 50%/50% - всичко останало - 100% от водача. Сега ги вземат от фирмата, пък тя да съди водача за глобата.
Камери + Камери и микрофони на ревера на всеки полицай.

Пътищата и маркировките трябва да се оправят.
Ако не си платиш глобите до една година - обществено полезен труд и помагаш да се оправят пътищата и градинките с кирка, лопата и косачка в ръка (периода зависи от размера на неплатените глоби).

Абе, общо взето си говорим за революция. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 10:55

Това със стойността на колата е само от завист и яд, че тоя с бавареца дърпа напред като изтребител, а аз не мога да изпреваря трактора с издуханата 20-годишна каруца. Те затова и много псуват мотористите - как така някой ще се кефи с мотора, като аз не мога да карам мотор...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: bvsmp   
Дата:   26-05-15 11:05

Тия с моторите си го получават рано или късно. Преди години имаше събор във В.Търново и беше ад от Варна до Търговище. Сечаха здраво пред автомобилите. На ОМV в Търговище направих забележка на групичката, а ония ми се хилят и ми викат да не говоря много, че да не ям големите шамари. Е добре де, ама малко преди Търново нещо колоната спря. И какво да видя два мотора не можеш им разбра марката, бяха потрошили четирима души. А оня с усмивката търчи напред назад някой да закара хората до болницата в Търново. Добре че беше близко и линейките пристигнаха веднага. Сигурно весело са прекарали събора в интензивното.

П.П. Намам против, дори се кефя на някой с голяма брада и чопър като кара мазно и тежкарската. Ама с 250 км/ч вече си е простотия. Могат да убият децата ми заради гъзарията си.



Публикацията е редактирана (26-05-15 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 11:15

Повечето дето псуват мотористите според мене го правят от някакъв яд. Верно си е, че има малоумни мотористи бол, но хората май повече се дрязнат, защото шумели, пилили гуми, събирали се на големи групи, не ги ловят задръствания и подобни. Нали скоро се появи едно клипче, в което автомобилист нарочно се опитва да избута моторист от пътя. Не съм чул някой да е бутал безпричинно баварец от яд, че кара бързо...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-05-15 11:18

batsali написа:

> Това със стойността на колата е
> само от завист и яд, че тоя с
> бавареца дърпа напред като
> изтребител, а аз не мога да
> изпреваря трактора с издуханата
> 20-годишна каруца. Те затова и много
> псуват мотористите - как така
> някой ще се кефи с мотора, като аз
> не мога да карам мотор...

Това със стойността е, защото човек който може да си позволи кола за 100 000+, една глоба от 100-200лв няма да го стресне. Ама ако го пляснат днес 4 пъти по 1000-1600лв ще се замисли после. Практиката я има в някой страни и е обвързана с размера на доходите ЦЪК( което в България няма как да стане ).

За мотористите - кажи ми ако един моторист спазва правилника и закона за движение по пътищата - как ще ме изпревари?
- Ограничението на скоростта за А категория е:
50 км/ч час в населено място;
80 км/ч извън населено място;
100 км/ч по автомагистрала.
За колите ги знаем [smile]
- Да не говорим че в задръстване за двуколено МПС важат същите правила като за всяко друго.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: pif   
Дата:   26-05-15 11:22

Батсали не трябва ли да е в парламента да гласува и да си прибира парите от енергото, ами тръгнал по форумите акъл да дава.
Утре въвеждаме забране - който няма най-нов модел ДСЛР за поне 10 бона не може да бъде фотограф. Не може да снима сватби и не може да качва снимки във ФФ.
Хирурга си полага изпитите и започва да реже. Разчита се на неговата добросъвестност. Както и на тази на водачите на МПС. Ограничителният режим не е правилното нещо.

Калимас: глобите не са ниски. Просто не се налагат. Няма събираемост. Контрола е занижен. Има много начини да избегнеш глобата дори и да си в явно нарушение. Имам няколко спечелени дела срещу КАТ като в едното си бях нарушител (говорех по телефона) но тъй като тези които ми написаха акта бяха от СПО (баретите) и се държаха доста грубо реших да не го плащам а да го обжалвам в съда. Успях да накарам полицаите да си признаят, че в акта са написали неверни данни и по тази причина въпреки, че документално всичко беше изрядно заради техните показания акта падна.
Ако глобата е на колата и като събереш 1000 лв неплатени глоби ти конфискуват колата (независимо дали е трабант или ферари) тогава нещата ще се оправят много лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 11:26

Е да де - на тоя с бавареца не му е достатъчно гадно, а искаш да му е. Все същото.

Знам какви са ограниченията за А категория, но не мисля, че мотористите са универсално мразени защото някои не спазват закона. Те и джигитите на 4 колела са джигити, но не сме настървени срещу всички тях по подразбиране, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-05-15 11:36

batsali, като се стопли в София и за един час каране 2 джигита и 6-7 моториста са ми направили ситуации и мизерии. (И 1-2 моториста са минали нормално и внимателно). Бил съм свидетел на прибиране на огледала на съседна кола от моторист, за да му е по лесно да мине, подпиране на кола с коляно и ръка - 'щот му е много трудно да стъпи, няма да говорим за липсващи и скрити номера има др. Просто едно 80% създават лошото име на други.

Ти да не караш баварец и да се чувстваш обиден. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 11:39

pif, ти сериозно ли искаш куцо и сакато да може да прави апендектомии и да кара с 140 по магистралата, но да разчитаме на добросъвестността им?

Освен това тезата ми беше, че шофьорските курсове трабвя да произвеждат по-квалифицирани шофьори, а не да не се дава книжка на хора под ранга на Сена. Вдигнат ли се стандартите на курсовете неминуемо повече хора ще се возят само, но това е неизбежно. Коя друга дейност с важност и ниво на отговорност като тази на шофирането е толкова масова? Според мене много от правоспособните и добросъвестни шофьори са опасни на пътя, просто защото не може всеки да е добър във всичко. Ако обаче в публичното пространсто някои умници настояват превишената скорост да се счита като опит за убийство и да се лежи в затвора, явно трабва да се вдигне нивото на училището за потенциални убийци [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 11:40

Обикновено си дърпам бавареца зад пистарката със скрити номера [smilie5]

Добре де, кажи сега, не е ли вярно, че доста народ се дразни, ако някой ускорява прекалено здраво, ако и да не превишава ограничанията? Че и вдига шум при това. Може ЗДП да спазваш до запетайките, но ако изглеждаш като състезател ще те линчуват.



Публикацията е редактирана (26-05-15 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-05-15 11:59

Автор: batsali
>Обикновено си дърпам бавареца зад пистарката със скрити номера [smilie5]

На мен не ми дадоха А+Е, браво[smilie5]

Не съм видял някой, който спазва ЗДП до запетайка, да е бил линчуван.

Ускоряването от 0 до 60 в населено място не дразни. От 0 до 120, при сигнал "ей ся ша светне жълто", е дразнещо и е въпрос на време да се превърне в сериозно произшествие.
Освен това - каквито и курсове да направят, пак така ще се кара. Заради чувството за безнаказаност. На курсовете всеки кара перфектно и спазва правилника... после все едно друг е изкарал книжката.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 12:47


Хайде привържениците на ниските глоби да предложат решение за спиране на войната по пътищата със сравнително бързо действие...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-05-15 13:14

К'ви глоби, к'ви пет ле'а - директно разстрел, за всеки нарушил правилата, направо на пътя...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: jivkojj   
Дата:   26-05-15 13:21

Решение има. Не знам какво значи ниски-високи цени, но знам какво би помогнало:

1. Събирането на глобите да става неизбежно, дори след изтекло време и с помоща на съдия-изпълнител.

2. Размера на глобата да остава какъвто е по закон в рамките на седмица, максимум - две. След това с началото на всяка просрочена седмица да се качва, да речем с 25%. А не 1-та седмица да е с 50% по-ниска или подобни отстъпки. Да се знае, че е именно глоба, а не стимул да плащаш нещо.

Номера е не с високи глоби, а с неизбежни такива и прогресивно нарастващи.

Ясно е, че винаги, ще има социопати, дето няма да искат плащат, но не пречи да си влачат постоянния страх от конфискация на автомобил, жилище или да влязат затвора. И такива ще са с много по-малко.

Те хората са го измислили вече, това не са мои идеи. Проблема е, че българите сме си такива, каквато ни е държавата и нарочно си оставяме навсякъде вратички, ако и да ревем после по форуми и телевизии и площади. Всички тея политици, полицаи, управляващи, законотворци от нас произлизат, а не калпав внос от някъде.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: viara123   
Дата:   26-05-15 13:58

"Вместо да стоят охрана на средата на улицата, те си застанали на сянка на тротоара. Пич и мадама "милиционери"... Смешници. Лентяи. Службари.

Те точно тези могат и на 70 години да "работят" ефективно по този начин ".
imitev, раздавай го малко по-умерено. Не са ти ясни нещата, пък гледам и не си от най-умните.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 14:30


Може да съм глупав, но за разлика от въпросните служещи си изкарвам прехраната с РАБОТА с глава и ръце. Изкарвам пари от които плащам данъци и съответно от там идва и тяхната прехрана...

В ръководството им по охрана пише:
1. Паркирайте колата по средата на улицата.
2. Сложете загражденията.
3. Намерете си сянка и застанете там на 10на метра от колата.
4. Гледайте строго и респектиращо. Ако има граждани и водачи на МПС, които нарушават обществения ред - не им обръщайте внимание.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

За т. 1 и 2 съм съгласен. За другото не.

Въпреки, че очевидно съм тъп, ми е ясно че рибата се вмирисва от към главата.

Но аз така като тях не мога (и не искам) да служа...

Затова не съм станал нито военен, нито полицай, въпреки че съм имал възможност навремето...

А най-гадното е, че никой не иска да промени нещата, защото всички това положение ги устройва.

PS: Явно е вярно това за "тъп инженер" [smilie18] [smilie18] [smilie18] За разлика от "умен полицай" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: viara123   
Дата:   26-05-15 16:06

Ако работата ти с глава отговаря на написаното тук... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: dimo71   
Дата:   26-05-15 16:52

Малко уточнение. В САЩ ако те хванат пил, ще те арестуват на момента. Прави се с цел превенция - да не убиеш някой или себе си.
Ще трябва някой да ти плати гаранция, адвокат и други разноски. Ще ти струва около 10 000. В не редки случаи и работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 20:38

Вяра пишеш типично по милиционерски - с обиди и нищо конкретно...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Ando   
Дата:   26-05-15 20:52

Имам няколко въпроса към юристите във форума:

1. Аз трябва ли да си обозначавам мобилната камера, когато снимам на пътя - не съм от „органите“, въпреки че притежавам един комплект мъжки такива и нямам никакви задръжки да ги използвам? [smilie25]

2. Може ли видео и снимков материал от камери на физически лица да се използва като доказателство при потъпкване на закона?

3. Мога ли с този видео и фото материал да сезирам компетентните институции?

4. Могат ли тези институции да се самосезират, когато попаднат на такъв материал?

5. Какво трябва да направя, така че да „самосезирам“ компетентните органи при наличие на видео и фото доказателство от моята камера, която е по-мобилна от тези на КАТ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: OIM   
Дата:   26-05-15 21:44

Може да се изпрати снимка на нарушител в кат , те викат при тях нарушителя , но и теб за свидетел , да потвърдиш и санкционират джигита Едва ли има много желаещи да го правят


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: Ando   
Дата:   26-05-15 22:03

OIM, такава ли била работата? То това може да излезе много сладка работа за някои фотографи, които имат недостиг на поръчки [smilie18]

Върви нашия човек, снима по тротоарите и търси 50 от нарушителя, за да не изгори с 200 [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-05-15 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: viara123   
Дата:   26-05-15 22:25

имитев, как се пише по милиционерски. Ако съм те обидила, прости ми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: asahi   
Дата:   26-05-15 22:37

Това е тъп начин за водене на спор.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ли умник го измисли това?
Автор: imitev   
Дата:   26-05-15 22:48


Остана да се обиждам от форумни писачи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А за камерите - записите от тях не се признават директно за доказателство в съда.

Вие замисляли ли сте ако вземат да пишат толкова много актове и глоби по снимки и записи - с тази тромава система за събиране на пари все едно нищо не са направили...

Глоби, конфискации, обществено полезен труд... Хората са открили отдавна топлата вода...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »