Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   23-05-15 19:08

трябва да може да служи като част от абажур и да издържа топлината на 100 ватова крушки с яко греене...
вералитът, примерно, се деформира.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   23-05-15 19:09

..по-скоро - стенен аплик. айде, може и на 75 ватова да издържа...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   23-05-15 19:41

тефлон
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   23-05-15 19:55

Трябва ли да е прозрачен?
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: batsali   
Дата:   23-05-15 20:06

Ако не трябва да е прозрачна от страната към крушката лепиш алюминиево фолио и заспива.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   23-05-15 20:20

вземи си лист тефлон - гънко, плътно, бяло, ел. изолация...издържа на 300 градуса.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-15 20:22

Вместо 100W kрушка с нажежаема жичка се слага LED kрушка с мощност 13W която съвсем леко загрява и вече могат много материали да се ползват за абажур.

Най-важното е да има вертикална циркулация на въздуха която да отвежда затопления вуздух нагоре на принципа на въздушната конвекция .

 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kote   
Дата:   23-05-15 20:30

стъкло бял опал
ако го огъваш намери си някой по силикатни форми да загрее в пещ по калъп
така работата заспива без грижи
вярно много играчка е но е трайно
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-15 21:25

Има наистина тефлон листа по 1мм, не знам за по-тънки. И може дори леко да се оформя. Има и поликарбонат, който обаче трябва да се купи на големи листове, и ще стане скъпо. Тефлонът също не е толкова евтин, но има малки листове. Тефлонът обаче не е препоръчителен за продължително дълговременно нагряване, наистина издържа до 330 градуса дори, но отделя флуоридни пари с времето и не е добра работа.
Поликарбонатът мисля, че ще свърши работа. Виждал съм изчанчени идеи за абажури и полилеи от хартия за печене и чашки за кафе, но са огромни.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 09:43

благодаря на всички!

старта дума за следното изделие, което няма да е единствено, ще има и други подобни, може да са стоящи, висящи стенни...
под ламарината има вералит, който дава дифузност на светлината.
знам, че с лед крушки става екстра, но просто правим експерименти може ли да се използват и нормални.
освен това, ако нещото се продава и в чужбина по неквите там арт сайтове, трябва да има някаква инструкция...
просто трябва да знаем дали изобщо е възможно да се ползват И нагреваеми крушки.


https://lh5.googleusercontent.com/-iisc0VF6BNY/VWFxI0v_CII/AAAAAAAAGpQ/acCcOdTwSYw/w1278-h852-no/IMG



https://lh3.googleusercontent.com/-JrmMaBd9nNg/VWFxJVR39NI/AAAAAAAAGpE/MvlWjLCpnYU/w1278-h852-no/IMG



https://lh5.googleusercontent.com/-6EHbz6qWH18/VWFxI6kEMnI/AAAAAAAAGpI/Xp4isB4DQeY/w1278-h852-no/IMG



https://lh3.googleusercontent.com/-xu-zDWlObbQ/VWFxJyrsa9I/AAAAAAAAGpM/zikJVmw9OFI/w1278-h852-no/IMG


размерите на дупката са 25.5/22/7.5 см
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-05-15 12:27

"Нагреваеми" крушки над 40 вата вече не би трябвало да се продават в ЕС - забранени са! Знам, че някои магазинчета в България нарушават тази забрана, но те едва ли биха могли да послужат като основа на стабилен бизнес модел. :)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: asahi   
Дата:   24-05-15 13:15

На матовото стъкло какво му е? Поръчваш на стъкларските фирми и го правят. Може и да взаимстваш от готово изделие.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 13:16

начи не ми се обсъжда изобщо тоя въпрос.
важно е ние да сме сигурни, че някой ако навие и 100 ватова крушка, няма да му предизвикаме пожар.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: e-mil   
Дата:   24-05-15 13:33

Автор: chrisnoch
Дата: 24-05-15 12:27
""Нагреваеми" крушки над 40 вата вече не би трябвало да се продават в ЕС - забранени са!"


Това че са забранени за продажба не означава, че хората си нямат останали отпреди. Аз например имам поне 30. Пък и горят рядко пущините. Не като "икономичните" дето се налага да ги сменям през няколко години. [smile]
Освен това Мара казва, че иска да ги продава в чужбина, а тя чужбината е малко по-голяма от ЕС.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 13:44

Само стъкло те оправя. Всичката пласмаса ще се топи...

За успокоение може да пробваш плексиглас - вералитът реално е полиетилен, а плексигласът е акрилат. Доколкото си спомням има термоусточив плексиглас, но нямам идея откъде да го поръчаш...

Има тънки плексигласи, които можете да огънете след нагряване. Имай предвид че се разширява след загряване и трябва да му оставите место отстрани за да не се изкриви.

Успех!
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 14:08

с плексигласа не става. безсмислено трудоемко е тва с огъването. аз не искам серии и не мога да го поръчвам някъде си.
със стъкло - същото. освен това е чупливо. трябва ми нещо леко за работа. ако има такова, де...
трябва да отговаря на сички изисквания :)
също -- да не е безкрайно скъпо.
ако няма такова нещо - все пак ще се окомплектова с лед крушки и ще има изрична ЗАПОВЕД да не се ползва друго...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 14:09

п.п. - любимият има много сериозен опит с плексигласи, щото е рекламаджия.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   24-05-15 14:41


Огъването не е толкова сериозен проблем според мен ако ви върши работа материалът...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: nyamago   
Дата:   24-05-15 15:00

Тефлонът може да се пръкне под някое друго търговско име, но е най-сигурното решение. Не знам колко тънки листове се срещат, но и 3мм (такъв съм виждал) лесно се огъва и е достатъчно (полу)прозрачен.

(BTW За чужбините е добре да предвидите варианти за крушки с резба и с байонет, защото последните доминират в много страни).

[smilie24]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: batsali   
Дата:   24-05-15 16:16

За подобни приложения обикновено не се ползват толкова мощни крушки и обикновено си пише, че макс 40W крушка може да се ползва. Ако някой реши при това положение да завинти 100W, си е изцяло негов проблем. Една предпазна мярка е да се сложи фасунга с малка резба. Май не съм виждал повече от 60W крушка на E14. Може също така да се промени дизайна, така че крушката да не е толкова близо до дифузора. Малки промени могат да имат голям ефект, защото интензитетът на светлината е пропорционален на квадрата на разстоянието. При всички положения, нищо не пречи да се пробват различни варианти на практика и да се избере. Задната стена също така може да се вапца в бяло, за да се повиши КПД-то. Така с по-маломощна крушка ще се постига по-добро осветяване и спецификациите за материала на дифузора се олекотяват.



Публикацията е редактирана (24-05-15 16:27)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: шдфдшд   
Дата:   24-05-15 18:40

...матово стъкло 1мм....огъва се внимааааатлно на коляно , да приеме нужната форма...
...друг вариант - паус или амбалажна хартия,крушка 100W и вентилаторче 12V от процесор на дънна платка или видеокарта...[smilie8]
...требе и трансформаторче!...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 18:56

хм...на батсали работата ше пробвам. естествено е и логично...
а за ей тая крушка някой да може да каже нещо отличен опит?

пише, че е лед и че има ъгъл на светене 360 градуса. което сякак е по-добро от останалите, дето са по 270 макс.
ясно е, че не ЛЕД ше требе да се спрем...
с ясни указания. така, че некой ако се подпали - да е предупреден.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 19:00

опа, забравих линака:

http://www.ledneonbg.eu/product/363/led-krushka-filament-6w-60w.html



http://www.ledneonbg.eu/userfiles/productlargeimages/product_703.jpg



а, за байонета - ми то имало преходници и си се продавали по света - навсякъде.

п.п. лошото е, че задната стена се вижда и требе да е като лицето..
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kalabrieza   
Дата:   24-05-15 19:40

Като гледам окабеляването на снимката не в ЕС ами от квартала няма да излезе този АРТ като продукт. Не се заяждам а просто давам акъл да се обърнете кък някой който се занимава със сертифициране за да ви обясни минималните изисквания и стандарти които трябва да прескочите. И отделно в коя лаболатория ще ви е най-изгодно да ви изкарат сертификат.
Поздрави и успех с проекта.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: CDman   
Дата:   24-05-15 19:57

Ако аз трябваше да изработвам подобно нещо бих взел стандартен аплик

http://www.introlight.bg/media/catalog/product/cache/1/small_image/202x202/9df78eab33525d08d6e5fb8d2


или какъвто си харесаш и бих прикрепил арт-добавката към него.

Успех ![beer]

 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: nyamago   
Дата:   24-05-15 20:46

Преходници за- и от- байонет има, обаче

(а) не се продават във всяка бакалия и трябва доста търсене - намират се толкова лесно, колкото нужната ви бяла плака

(б) моментално скапва дизайна, защото добавя неизвестна височина от 2 до 5см и крушката е много вероятно да стърчи 'красиво' отгоре...

А постът на @kalabrieza е уместно напомняне за несгодите при продажба на арт с утилитарно приложение: стандарти, сертификации - все любими на художниците неща [smilie2] Еле ако в 'нещото' играят стихиите като ток, вода или газ...

Затова в идеята на @CDman има доста резон: да се тръгне от сериен / фабричен 'дюс' аплик (или друго осв. тяло) и да се 'артифицира' с ваша пасивна добавка, която не пипа тоци и температури?

И все пак - добра идея, на слука! [smilie24]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   24-05-15 21:53

Абе тефлон, има листове и под половин милиметър. Това е материала.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   24-05-15 23:13

ми нали тефлонът ставал вреден след някво си там време на експлоатация? а па за ЛЕД крушните си имаме кво...то стана ясно, че няма да я бъде тая със силната крушка.

иначе да - за сертифицирането ако се наложи - ще го направим, разбира се...но просто изобщо няма да става дума за серии. няма да е реално някакво производство.
а за готов аплик...ми де да знам...трябва да се пренастроим. не го изключвам.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 02:17

Да бе затова го ползват на тигани и тави...щото е вреден.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 05:55

Вече не..

Сега са с керамично покритие (емайлирани[smile] )
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 07:31

Да бе...тефлон си има и ще има...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: imitev   
Дата:   25-05-15 09:01


Щом тефал започнаха да правят керамични тигани... Прави сметка колко ще го има.

Наистина е канцерогенен и при загряване съдовете отделят токсични газове. Ся няма да си сготвиш веднъж и да умреш, но те и оловните тръби за вода нямат подобно въздействие, но не се ползват от мнооого години...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 09:37

Американците се напъват. Щом Тефал значи е така[smilie5] . Те протокола от Киото и надледниците му не егават.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: MarinY   
Дата:   25-05-15 09:38

Първо, завърти носача на крушката на 180 градуса. Да не грее цокъла а и да не се вижда карантината. Сложи малък (среден) цокъл и крушката ще е на 2-3 сантиметра от "хартията" и проблемът ти ще изчезне. :)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: philip   
Дата:   25-05-15 10:14

Марче, има един м-л: Kapton , много як, ама не е бял и малко скъпичък. Мога да ти дам 2-3 листа А4 за проба.

 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 10:28

Тефлоните много почнахте да ги разбирате...Има светлинни години от тиганен тефлон, телфон за лампа, тефлон за вентил, тефлон за лента и други. Както няма найлонови пликове, винаги са били полиетиленови.
Има листа 0.5мм тефлонови, проверих вече, но след дълга температурна атака продължително време над 240 градуса ще почне рано и или късно да отделя минимално количество, но все пак налично флуоридни пари.
КАкто вече казах, само поликарбонат, но в случая се иска матиран, а този, за който знам откъде и как да се намери в БГ е прозрачен. Значи отпада.
Каптонът е издръжлив и само жълт до оранжев. Ще издържи на 100% високите.
Повечето рекламни материали се огъват дори при под 100 градуса температура. Проверено.
Има възможности само две в случая- намиране на подходящото стъкло, керамика или нещо подобно, вече беше изказано като идея. Или смяна на цокъла/фасунката на крушката с друга. Няма начин. Бяло, прозрачно и издръжливо на температура, тънко, да е огънато точно под определен начин- доста трудно.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 10:36

Не ползвайте мобилни телефони, микровълнови фурни, не яжте...дори минимално е вредно. Как ме кефят такива разбирачи, които докато опонират дърпат от цигарата. Има индтитуции, които биха преценили че тигана е вреден, а той се продава с тефлон.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 10:49

sherbit, лесно ти е на теб явно...[smilie23] Лекотата на думите е тежко бреме.[smilie18]
Не съм да се заяждам, да изтъквам, да гълча или нещо такова, но все пак трябва и да обясня явно защо говоря тези неща като факти, които са доказани и проверени. ДА мълчат кибиците поне. Малко.
След х брой години инженер по пластмасите и композити по пластмасите и работа само в тази област практически, научно, консултантски, проекти, реални приложения и постижения, с познания на пазара на пластмаси от по 2000лв/кг, за свръхспециални приложения, мисля че съм леко в повече поназнайващ по темата за пластмасата като цяло. ТЕфлоновите тапи и уплътнения са стриктно забранени в сертифицирани и научни лаборатории за употреба над 250 градуса, факт. Както казах, има разлика в тефлонът за тигани и този за употреба друга.
При отделяне на флуоридни пари, много красиво за бели дробове, зъби идруги може да стане...
Тефлонът ако не се взима впредвид, че има някаква вредност, е и доста скъп, преди 2 мин проверих на 2 сигурни места как са като цени- 0.5мм лист, 1.2х1.2м струва над 200лв/бр., което обезмисля проекта. Ще издържи на температурата, но няма да се приеме като средства.



Публикацията е редактирана (25-05-15 10:52)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: pmartinov   
Дата:   25-05-15 11:01

Има само един начин на решение на проблема:

Намаляване на температурата чрез по-ефективен източник на светлина и добра въздушна циркулация която да възпрепятства покачването на температурата.

Всичко друго е излишно ускъпяване и усложняване.

Хубавите неща са прости,функционални и достъпни.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 11:36

kvakioh ти си един форумен разбирач. ДАМТН, и свързаните и организации на европейско ниво са пълни неразбирачи и допускат хората да умират бавно, а ти форумния разбирач си достигнал до прозрението.

Отиди в Родопите гледай кози, пий мляко и си живей здравословно. Всичко около нас е вредно. Алуминиевите съдове са вредни, керамичните са вредни, медните са вредни, чугунените са вредни. Качи се в планината и живей здравословно както преди 3 века....слизай на полето да си гледаш лимец. Сега е модерно.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 11:40

НЕ СЕ КАРАЙТЕ, БЕ ГОСПОДА - АЗ ЧЕТА НАРЕД И ощо взето - взимам акъл.
просто ще отпадне вариантът със силно нагреваема крушка и толкоз.
ся проверявам как седят нещата със сертифицирането на самото изделие - в единични бройки.
зяпам тука в един магазин за изкустворворски лампи - съвсем и изцяло български...
ще идем да ги питаме сигурно.

ама може да си оплакнете окото - много професионална работа - като изкуствотворска работа, за другото не мога да се изказвам:

http://candelabrumstore.com/index.php
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: MarinY   
Дата:   25-05-15 11:40

Още веднъж поста от Автор: MarinY
Дата: 25-05-15 09:38
И оставете високата наука за лабораториите и там където е необходима.
[beer]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 11:50

Правилно, човек като не може да помогне с аргументи, ами само с хули...типично за тукашните намерения. Най-вредно е да си кибик.
Аз си казах мнението, аргументирано и базирано на каквото знам.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: Slav61   
Дата:   25-05-15 11:55

може да погледнете
около 30-40лв. е на килограм
http://www.geomax-bg.com/page.php?n=80564&SiteID=218
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 12:01

много благодаря!

цената не е толкова висока! ако няма да има прекалено нагряване - няма да има и проблем.

то и с тия неща, дето ползваме - пак няма да има проблем, та ще се види кое как...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 12:02

130лв. без ДДС. на лист за 1мм, размери 1х1 метър, не режат от листа. И тях съм ги проверил. Може по телефона все пак за 1000% потвърждение да се пита, аз по друга линия го направих с човек, който е там.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 12:04

Kaкви размери трябват все пак, имам нещо на предвид? Трябват ми в сантиментри и форма каква и колко броя листа пластмаса трябват.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 12:13

ами засега сме на проучвателен вариант...
някъде горе бех дала размерите на тялото...листът е около 25.5/22

естествено - ще има и други размери.

а м/у другото да попитам - ся тоя тефлон като е толкоз вреден явно, защо сичките хлебопекарни са с тефлоново покритие?
ни една няма с керамично...
и си ползвам тефлонова...и с времето неизменно се наранява тоя тефлон на места - главно перките.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 12:27

Да ама си г-н никой, има институции те знаят. Мара пробвай и с паус и китайски хартии.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 12:29

Няма грижи, проблемът идва след доста дълго време, има много различни тефлони. Има огромна разлика в тефлоните, както и начинът им на полагане и използване. Но точно тези, за които се обсъжда съм ги и аз продавал преди години и знам какво са точно като композиция/състав. Също така, Тефлон е запазена марка на Dupont, има много подвидове. Както XEROX е марка за офис оборудване, не копирна машина.
Основно ме притеснява колко плътен е тефлона 1мм, защото след обстойна проверка, няма май по-тънък на пазара и може да не преминава много светлина през него.
КАто си говорим и за домашни електроуреди, няма проблеми за хлебопекарните, само да не се драска тефлона и покритията. Например никъде не пише, на повечето тефлонови тигани да се ползват само дървени приспособления за бъркане и други. А трябва. След малко дано да не ме обвини може би още някой кибик от мазето на входа с домошарката и късите гащи, че съм подклаждал световна конспирация...
Как звучи все пак, след нова обстойна проверка за лист, парче пластмаса 100х25см за 15лв без ДДС за брой, дебелина 1мм, чиста и безвредна, издържаща на 200 градуса и бяла, пропускаща достатъчно светлина? За София става дума като локация на парчето.



Публикацията е редактирана (25-05-15 12:32)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 13:02

ами добре звучи.

а за хлебопекарната - аз тва рекох - след време неизменно се наранява - поне перките, поне малко...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 13:04

Нищо й няма на хлебопекарната...
Може ли едно ЛС за къде и кога да го донеса/изпратя парчето, без заплащане, да се пробва?
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 13:12

Касерос, Бобкат, Стиропор, Тефлон, Джип....е и? Спори ти се. Тефлона се полза точно за уплатнения при агресивни, горещи флуиди, упътнения за газовете при цеви. Напиши отворено писмо до институциите, толкова хора ще умрат.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 13:19

Не ми се говори с хора, които нападат непознат човек, без да са си обули панталона. А още по-малко неизползващи пълен член, неправилни гласни и нехаещ за себе си и околните.
Обясних кое как е, как стоят нещата, мисля, че ще намерим решение и ще бъде обявено тук.



Публикацията е редактирана (25-05-15 13:21)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 13:36

Ти си ми прати 4 обидни съобщения, а твърдиш, че си на ниво.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 13:41

Ти започна пръв от нищото, даде и силни обвинения, които са недоказуеми, така става лично, и аз лично отговорих...Обидите са отговор на обидите. Всъщност не са обидни, адекватни са на агресивното поведение.
И пиши като хората, не си малък.[cool]
Едно е да ползваш нещо в индустриална среда, друго е да ти е до главата или знаеш къде по-близо.



Публикацията е редактирана (25-05-15 13:43)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 14:08

prikachi.com/images/547/8134547u.png
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: aliengg   
Дата:   25-05-15 14:13

Не съм изчел цялата тема, Мара, но имам медия, която според мен става за твоя случай.
Най-малкото досега сме печатали за десетки, да не кажа стотици, абажури.
Самият банер, върху който печатаме, се изпича на близо 120 градуса температура.

[beer]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 17:31

Недоказуеми твърдения....само ти твръдиш. Ако има нещо доказано в твоята теза в нито един магазин в европа нямаше да се продава продукт, който се загрява, има досег с храна и го ядем. Да не говорим, че градуси за които се споменава в лампата на Мара няма да се достигнат. И ще те изненадам ама молекулата на тефлона си е все една :) Продукти може да има много с този полимер, ама все една е молекулата... дори го слагат в течни продукти. Та какво те прави по-компетентен от всички европейски институции. Заговори за лаборатории и сертификати...силно ме съмнява изобщо да знаеш какво говориш. Ако имаше нещо вярно в твърденията ти, всеки тиган с покритие включващо това вещество в състава си щеше да има информационен лист за безопасност упоменаващ да не го ползват по предназначението му. Целия ми професионален опит е свързан с промишеността, лаборатории, калибриране, изпoи
тване, безопасност... Тефона не от забранените за използване в-ва, както някой фреони,азбест, живак..



Публикацията е редактирана (25-05-15 18:25)
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 18:17

алиен [smilie24]
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 20:02

По-рядък и упорит тип не бях срещал:


http://prikachi.com/images/298/8135298B.jpg




http://prikachi.com/images/299/8135299U.jpg




http://prikachi.com/images/300/8135300p.jpg




http://prikachi.com/images/297/8135297i.jpg



 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 20:07

И с това какво ни доказа, че не знаеш нищо за тефлона? Или че се оплакваш, че първо безмислено обиди доста непознат и после ревеш...
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-15 20:11

Това е последното нещо, което пиша по темата. Тефлон има в кухненските съдове, в покритието на много ютии, във валяците на копирните машини. принтерите - предмети и вещи около нас... Все се нагряват. Сигурно не е най-полезното нещо на света, но по-компетентни от нас решават употребата на материалите.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-15 20:16

Колко фирми провери ти и говори с тях за тефлона, колко тефлон продаде точно от тоя, който препоръча и колко пъти го мина на тестове? Или напразно обижда, хули, злобя, вика и се оплаква?
Аз си казах мнението, показах материали, уредих материали за тестове, някой си от нищото първо ме обиди против форумните правила по най-груб начин, после мънка кое как било...Аман от троли и спамери.
Добре, че снимаш по-добре от мен със стъклата за заваряване. Да си ни жив и здрав.
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 20:37

момчета, не се газирайте!
 Re: много тънка, топлоустойчива бяла плака
Автор: мара   
Дата:   25-05-15 20:39

понеже получих повече от достатъчно отговори, при това - по моя преценка - достатъчно компетентни, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ и затварям таз тема :)
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



...само да разбера как става [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.