Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 20:20

За компакт са си добре. Първата е на Iso 640 , повече качество от апарат побиращ се в джоб не мога и да искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-15 21:00

ioana-foto, съжалявам! Имах fuji x10 преди време, същият сензор като от XF-1. Нищо общо няма картинката с това което показваш от твоя панасоник, сори! На каквото и да е исо. RX100 предполагам е по-добре и от тези фуджита, та спорът е абсолютно безсмислен. Втората ти картинка видях на какво исо е. Хич не съм впечатлен, даже и за компакт, както казваш.



Публикацията е редактирана (27-05-15 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 22:39

Ми покажи ти нещо от твоето фуджи , да видиме и ние качество от малка матрица ! Ако може портрет на най отворена бленда, както са моите снимки .



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 22:50

Ето ви един два гнусени директни jpeg-а от апарата , без намеса. Ей много зле тоя панасоник , а всички фуджита са Тхе беСт !

https://img-fotki.yandex.ru/get/15522/194848933.d/0_14ae8f_b01fda09_orig.jpg


P1010104.JPG


https://img-fotki.yandex.ru/get/6106/194848933.d/0_14ae90_f7ae943f_orig.jpg


P1010098.JPG

Да не забравяме че това са снимки на най отворена диафрагма, F2



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-15 22:58

ioana-foto, аз камери не възхвалявам и не пробутвам тези, които имам или съм имал във всяка тема за фотографска техника, за разлика от теб. Разбиранията за качество са разтегливо понятие. Показвал съм достатъчно мои неща в темите за безогледалките с всички такива камери, които съм имал. Който се интересува, ще намери. Тези теми са ми помогнали да направя избор неведнъж. Разбира се, най-лесно е да се пита в отделна тема. Така такива като теб веднага помагат с категорични мнения и съвети.

Примери няма да давам. Надявам се си наясно, че и да дам ще изглеждат по-добре от това, което показваш.



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 23:10

iliyanb, аз "пробутвам" само техника която съм имал , как да хваля нещо дето никога не съм ползвал, няма логика ! Знам че ще покажеш хубави снимки ,гледал съм доста твои , но причината да са хубави няма да е апарата ! Да се твърди че фуджи снима по добре от панасоник си трябва тест ,директно сравнение. Мисля че F1,8-4,9 при фуджито е зле за обектив , голямата разлика в светосилата от широко до теле не говори за качество.



Публикацията е редактирана (27-05-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   28-05-15 07:48

Ioana, сравняваме круши и сливи. ЛХ7 струва в пъти повече от ХФ1.

И да jpeg на панасоник никога не е бил на нивото на фуджи. Затова и разкарах пана м4/3, че след олито хората ми бяха едни такива червени.

Фуджито не е идеално, но в класа до 400 лева нов просто няма конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   28-05-15 08:51

...никой не отдаде почест на EXR-технологията (наследяваща SuperCCD), която помоему е най-ценното в това компактно апаратче. [smilie24]

Имах FUJI X10 знам какво може и какви картинки изкарва. XF1 е по-малкото му братче. До 1" матриците няма по-добро, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-05-15 10:58

Засега от Фуджитата в съм си оставил две стари дружки: S5Pro /който е всичко друго, но не и компактен [smilie18] / и един дребосък F11 - дядото на F31. Снима извънредно прилично /с матрица 1/1.6/, но си има два кусура - няма хистограма /нито при снимане, нито при преглед на готовите снимки/ и няма RAW.
Eто някакво древно кадро от него /Директен джипег. Има пълен размер при цъкане върху името на файла./:

http://album.foto.ru/photos/or/164690/531718.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   28-05-15 13:17

Някой намаза фотоапаратчето, поради липса на време от моя страна... Търсенето продължава.

Някой ако желае да си продаде RX100-цата или има приятел/познат с такъв може да се свърже с мен.

Сериозен съм и купувам веднага. Съответно цената, на която бих го взел е като тази, на която щях да го взема - 500 или по-ниска (зависи от състоянието).

Ако не намеря до края на Юни - ще го мисля пак... дали да не е LX7 или Canon S120 - поради покриващите ми критерии за добра и удобна ежедневка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   28-05-15 13:50

Имам NEX-6, имам и HX50 така че мога да сравнявам. Който не вярва да ги види в базара!

Колкото до качеството, тук http://www.cameradebate.com/2013/sony-cyber-shot-rx100-ii-vs-sony-nex-6/
например тестват директно NEX-6 с "калпавия китак" и RX100 II [shtrak]. Сапунерката май я отнасят отвсякъде [smilie5] [smilie5] [smilie5]
В тестовете за качество например, прехваления Zeiss май е по-мек, с повече шум и артефакти от "калпавия китак"! [smilie3]

Да не говорим че и аз мога да си завинтя някой джобен цайс ако искам!

Току-що ги премерих (NEX-6 и HX50) и са еднакви като размери (ако NEXа е без обектив). Обектива си го държа в другия джоб, той също е тънък.
Понеже NEX-6 е с визьор за да е честно сравнението, дай да пробваме дали е джобен RX100 с визьора (има го на снимките от линка) и дали са сравними като цена, а?

Понеже темата започна за размер - дамска чанта, не мъжки джоб мисля че с монтиран обектив спокойно се събира, даже в много малка чанта, или в джоба на якето!

Въобще RX100 си е сравнително добър апарат, спор няма! НО НЕ И ЗА ПАРИТЕ СИ! Докато държи подобна цена с некса, да си стои на рафта!



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   28-05-15 15:39

Юху, намерих си друг за 500 :D

Утре имам уговорка да го отнасям [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   28-05-15 18:14

Soncho , да сравняваш Nex6 и RX100 по размери е нереално , сравними са до някъде с палачинката но със зум обектив некса си е тюфлек .
MakeMeLaugh , честито ! Да пратиш после няколко Raw на пощата , да ги сравня с моите апарати. Ще ти оставя пощата си на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   28-05-15 19:18

Честито, чудесен избор [shtrak].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Makemelaugh   
Дата:   30-05-15 00:10

Айде в мен е [shtrak] [beer]

Драмата приключи, благодаря ви! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   30-05-15 15:52

Качи някой кадър !

За някои драмата започва след купуването...

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   30-05-15 16:46

MakeMeLaugh , честито ! Вече нама какво да четете ревюта, снимайте на здраве!

ioana-foto, явно не сте виждали 16-50 OSS! Обектива е само 3см дълъг и монтиран удължава апарата само с 2см, без да променя другите размери!

NEX-5N и RX100 ги нямам, но по спецификации са 111×59×38 и 102×58×36(мм) съответно. Практически еднакви, само некса е 9мм по-широк и 2см по дълъг с монтиран обектив.



Публикацията е редактирана (30-05-15 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   30-05-15 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 00:10

Ето малко снимки от днес на автоматичен интелигентен режим.
Последните 2 снимки само едно приятелче любител си игра набързо с ръчни настройки (залеза и водата)

Крайно мнение - сууупер съм доволен, приятелката ми във възторг [smilie5]

Няма какво повече да искам от сапунерка с готови режими.

Снимките вкъщи също са добри, нямат шум, фокусирани са.
Фотоапарата е готин, удобен е за ежедневен режим.

Определено за мен си струва :)

Взех го много запазен без драскотина, с остатъчна гаранция до 25.12.2015 за 500, пълен комплект от пичага продавач :)

http://postimg.org/gallery/1i5fazbvq/
http://postimg.org/gallery/13j00fzju/

Сега като ги отварям в нета ми изглеждат по-зле отколкото са на компютъра.

Тук май са по-добре:
http://imgur.com/d1yVFqY,UOXHzx2,VqZzn7L,lIqAaZ4,6UV5Kfe,nRSVkav,lNOEnyG,fnDfOUy,R85NuGg,6ckBpxp,uJyFiVX,cNCq13W,ZyEmOs0,ClPDaOj,YjJoFyg,nd73a7i#0



Публикацията е редактирана (31-05-15 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 03:26

MakeMeLaugh, много вкусна първата снимка [cool]

marves, ето коректното сравнение http://www.digicamdb.com/compare/sony_alpha-nex-5r-vs-sony_cybershot-dsc-rx100/

Неправилно е да се сравняват само обективи когато разликата в размера на сензорите е ДВУКРАТНА, а в размера на пикселите е ЧЕТИРИКРАТНА!



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 08:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   31-05-15 08:35

Soncho [smilie18] . И да смяташ не можеш, да не говорим колко си далече от истината. Много далече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bvsmp   
Дата:   31-05-15 09:23

Разберете се с кой некс го сравнявате, единия говори за 6, другия 5R. Аз го сравних в мгазина с 5Т и разликата беше 2см дебелина. Некс тяло - 111 X 59 X 59 MM RX100 - 101.6 х 58.1 х 35.9 мм. Дебелината на обектива се компенсира от по-прибрания байонет. Но пък Некса си има по-добър захват.
Зависи и за кой джоб става дума. В дънките, да влиза, но не е много практично, защото при всяко сядане трябва да го вадиш. Ако е за яке, ми то и Некса си ми влиза в него. А ако ще е на врата, то тогава също няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: icovalchev   
Дата:   31-05-15 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »