Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Базара....
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 13:07

В базара пак са налазили малоумниците: по 7-8 джунджурии в отделни обяви от един и същ човек.
Не мога да ги разбера тези хора: направиха им чудесен базар, с чудесна търсачка, в една обява могат да се добавят n на брой артикули... Но те държат първа страница да е само и единствено тяхна. Да има едно лесно, ще продават обектива в една обява, а капачките за него в друга...
Явно с добро не става. Трябват ограничения.
Първа страница на "Аксесоари" днес:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-05/nuyb9263.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/bazar.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: aldygreen   
Дата:   18-05-15 13:15

На ТИЯ и през ум не им минава да прочетат правилата на Базара, а ако случайно се зачетат някъде, презрително изсумтяват нещо от рода на "Те ще ми кажат къде и как да си пускам обявите". Или дежурното "Кво толкова?".
След като номерът минава, защо не? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: Pavlov   
Дата:   18-05-15 13:21

Докато няма модератори - така ще е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: fraction   
Дата:   18-05-15 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 13:32

Решение има и то е безкрайно просто !

Ограничаване по електронен път .

Няма право да качва повече от еди колко си обяви на ден или седмица !

Работещите неща са безкрайно прости.


Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: marves   
Дата:   18-05-15 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 13:48

Значи остава само да се направи ограничение за новите потребители .

Защото сега хората с мемнайсе регистрации обезмислят ограниченията.


Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   18-05-15 13:53

Ограничение по ip ще реши 90 процента от проблемите с множеството регистрации, но пак най лютите спамери ще останат. Един рег пт вкъщи, един от офиса, един от мобилния телефон, отделно фри хотспоти колкото искаш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: MixMike   
Дата:   18-05-15 13:54

и никой не следи това.

Интересно ми е дали изобщо някой следи нещо в този форум.

Преди няколко седмици, след коментар (мой и на още няколко човека включително Kubeto) с критика за снимка, която беше "тотален бълвоч но с цици", получихме тонове псувни, а аз и специални ЛС-та, сещате се с кво.
Сигнализирах на админа и...отговора беше - "ние не можем да ставаме арбитри по спорове, що го дразните?"[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Викам - вие в спора не се намесвайте, просто го предупредете за псувните, щото спора може да си се води цивилизовано...глас в пустиня[smilie18] [smilie18] [smilie18].

Иначе бях спрял да гласувам и пиша под снимки поне 2-3 години, викам айде ще се активизирам пак, нещо да се случи, някво развитие да има...
Само псувни и негативизъм. Все едно да тръгнеш да изваждаш прасе от кочина, онова квичи и се дере. Ами тогава - да си стои в кочината[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   18-05-15 13:56

Просто трябват модератори. Вижте примерно форума на мтб-бг, там ако стъпите накриво първо бият/банват и после се обесняваш на лста. Ама базара им е бетон!

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 13:56

Без регулация всичко загива...

Като не искат сами да се саморегулират трябва да им се наложи .

Прекаления егоизъм и алчност на търговците отблъскват потребителите.



Публикацията е редактирана (18-05-15 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: deerstalker   
Дата:   18-05-15 13:58

То и да искат да качват над десет обяви на седмица - няма вариант да стане, защото ограничението автоматично контролира броя обяви на седмица от един профил. Ама като същия този има повече от един профил е разбираемо да се възползва от ситуацията. Нужно е на един IP адрес да има регистриран само един профил.
Или другия вариант е Администраторите на сайта да определят няколко Модератора, който да съблюдават за подобни ситуации и съответно и за теми публикувани в форума - нямащи нищо общо с фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: MixMike   
Дата:   18-05-15 13:59

Много са форумите на които се държи.
Във Форума на хардуерБГ, не можеш да ползваш пазара по рано от 6 месеца след регистрация, и ако не си натрупал определен брой мнения (които не можеш да натрупащ със спам). Ако стъпиш накриво - БАН. Постоянен, няма помилване.

А тука..."що го дразните"?!?[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: deerstalker   
Дата:   18-05-15 14:04

MixMike наистина това е правилно решение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: iliyanb   
Дата:   18-05-15 14:08

Фото-форум цъфти като сайт, фото-форум гони незнам си кой си пореден регистриран профил, фото-форум е една голяма масовка във всичките си секции вече . Целта на фото-форум е да е доволен масовият потребител и масовият търговец. Няма смисъл да се хабите... Фото-форум трудно ще бъде фотографското общество, което е бил. Жалко, че не съм присъствал тогава. И не се надявайте да изберат модератори доброволци. Няма как, защото е равносилно да си признаят, че сайтът потъва в същността си, нищо че просперира в други аспекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: Rusinov   
Дата:   18-05-15 14:11

Това, че е пълно с такива идиоти и няма контрол, ясно. Но и тая глупост да можеш да си повдигаш обявата веднъж на 10 дни....... Поне на седмица да го направят. С тоя слаб пазар в момента се случва някакви неща да стоят на 18-та страница и да се продават по 3 месеца, че и повече. 10 дни е безкрайно много време, имайки предвид, че обявата ти отива на 3-та страница за половин ден.... [smilie23] По-добре да е платено повдигането на обявата и всеки да си прави сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 14:12

Администраторите имат много горчив опит с модераторите ,не вярвам да имат нужда от нови екперименти в тази посока .

Много е лесно отстрани...


Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: m.djorov   
Дата:   18-05-15 15:21

Това с IP-тата не вярвам да стане по ред причини. едно ,че примерно в офиса сме в мрежа с още няколко помещения в сградата. Всичко от едно ип излиза. Т.е едно 40-50 компютъра. Хем има профили които влизат от много места, хем има адреси от които влизат много профили и то най-прилежно. Отделни хора, а не някви мулти акаунтъри. Та ако само аз почна да влизам от офиса, колегата ще изреве, че не може и той и те така. Или пък да ми кажат да влизам само от вкъщи. Да ама и там сменят IP-to сменя плана или договора и хоп ново.
Но пък контрол върху съдържанието трябва да има - дали модератори или администратори - това вече си зависи от който зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: nsirakov   
Дата:   18-05-15 15:21

Rusinov написа:

> Това, че е пълно с такива идиоти и
> няма контрол, ясно. Но и тая
> глупост да можеш да си повдигаш
> обявата веднъж на 10 дни....... Поне на
> седмица да го направят. С тоя слаб
> пазар в момента се случва някакви
> неща да стоят на 18-та страница и да
> се продават по 3 месеца, че и
> повече. 10 дни е безкрайно много
> време, имайки предвид, че обявата
> ти отива на 3-та страница за
> половин ден....


моя апарат седя на последна страница 50 че и повече дни, но обявата беше видяна и го продадох... та който иска нещо ... ще го намери

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 16:05

nsirakov написа:

> моя апарат седя на последна
> страница 50 че и повече дни, но
> обявата беше видяна и го
> продадох... та който иска нещо ... ще
> го намери


Така е. Търсачката работи. На фона на това, за мен е още по-непонятно поведението на eBay прекупвачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: Тед   
Дата:   18-05-15 16:40

Ееее кво не ти е понятно? Че го купува за 10лв. и го пуска на 15....търговия го наричат[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 16:51

Тед написа:

> Ееее кво не ти е понятно? Че го
> купува за 10лв. и го пуска на
> 15....търговия го наричат[thankyou]


Непонятно ми е защо трябва да се пускат 8 обяви за дреболии, вместо да се натикат и 8-те в една обява.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: Тед   
Дата:   18-05-15 18:33

Отговор:
1/ за да може да са му повече обявите и да не става панаир в една обява.
2/ От заглавието той печели поне 50% вероятност да му отворят обявата с кликане.
При скупчване на много продажби в една обява ефектът не е същият.


А това е повод админа да го ошамароса - поне да му пише да си сбере вересиите и обявите, иначе ще има "Дум-Дум"[smile] [smile]

Като не се грижиш за своята къща, всички гости почват да правят каквото си поискат.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 23:42

От правилата:
3. В секция "Базар" не могат да бъдат публикувани обяви от търговци и вносители, продаващи нова техника. Подобни обяви ще бъдат изтривани, а авторите им деактивирани. Нова техника, както и търговия със значителни обеми употребявана техника може да се осъществява само след заплащане на съответните цени, според рекламната тарифа на Фото Форум.

Искам да знам колко от тези, които имат пуснати над 3 обяви в базара, са си платили за да търгуват тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: venciwideo   
Дата:   19-05-15 02:06

охоооо.. искате да знаете паричките на админа[smilie18]

някой да не работи в НАП?[smilie18]

колко то по-малко знаете по-лесно ще спите[cool]

или ще правите скоро ревизия на спечелените пари от реклами?[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
някой си надскачат правомощията[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-15 04:02

А някои са хем нахални, хем неграмотни! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 10:03

Аз предлагам да направим една фейсбук група, в която да си продаваме нещата - модерирана, с покани и строги изисквания за съдържание на обявите. Тук ми е гадно да продавам даже, защото колкпто по-добре е описан артикула, толкова повече се циганят "купувачите"

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: moto12   
Дата:   19-05-15 10:09

Alastro не е толкова просто, не е само до контрола.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: realnoncho   
Дата:   19-05-15 10:14

Ае стига с тоя шитбук [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: lion4e   
Дата:   19-05-15 10:15

Автор: axlastro

Тук си много прав относно доброто и коректно описание на артикул, включващо всички възможни аспекти в следствие на неговата употреба до този момент - технически и козметични. Колкото повече си се постарал, толкова повече се опитват да се "циганят" извън рамките на разумното.

Доброто описание на пазена техника разглезва купувача, вдига го до небесата в неговите очаквания, че техниката ще е на 100% като нова без забележки, имам предвид някакви строго минимални козметични следи от употреба.

Ако не дай си боже си писал и за функционалните предимства на модела и неговата специфична употреба, още повече си забиваш нож в гърба, защото вече в очакванията на купувача идва и нагласата като си купи тази техника и веднага да стават "Про" снимки от самосебе си.

Ситуации много както от страна на купувачи, така и от страна на продавачи [beer] Скука няма в базара[cool]



Публикацията е редактирана (19-05-15 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 12:12

Нончо - тогава във фликър може да се направи. Все тая каква е платформата - важни са хората. Иначе просто няма смисъл - по-добре в продавалник и ebay, откъдето са ми и повечето добри покупки на фото техника. От форума нямам почти нищо купено - защо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-05-15 12:27

Щото си параноик може би... Няма значение платформата, повечето неща са ми от форума проблеми нямам... Само, че не бих купил бе значително проучване на човек и техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: Pavlov   
Дата:   19-05-15 12:27

Автор: axlastro
Дата: 19-05-15 10:03
Аз предлагам да направим една фейсбук група, в която да си продаваме нещата

Приема се, направи я.
Съвсем сериозно, веднага ще се присъединя към нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: viara123   
Дата:   19-05-15 12:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 12:50

Не съм параноик - просто стечение на обстоятелствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: zookig   
Дата:   20-05-15 05:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: georgioiv   
Дата:   20-05-15 05:53

Ние във Варна си имаме фейсбук група (варнафоточат - на латиница) и си обсъждаме обявите от фото форум.. Много е ... практично - повече хора - някои познават продавача, други стоката.. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: axlastro   
Дата:   20-05-15 09:01

Нещо не я намирам...
Намерих я. Не се пишело слято.



Публикацията е редактирана (20-05-15 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Базара....
Автор: bvsmp   
Дата:   20-05-15 11:51

Търгашите от OLX са се намърдали здраво в "Базара" и са го блокирали тотално. НАПУК НА ВСЯКАКВИ ПРАВИЛА.
Ако ги питаш конкретно за нещо, отговора ще е: е*ъли ма*му, аз от де да знам, да не съм някакво тъпо фотографче. Давам го за пример, защото имах точно такъв отговор на едно питане в OLX.

Моята скромна обявичка гледам стои видяна само 9 пъти и за три дни се е смъкнала на 20-та страница.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »