Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 08:27

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 08:27

Прочетох в темата за снимките с телефони за приложението Camera FV5, та реших да отворя нова тема, за да не разводняваме онази.

Прочетох няколко ревюта от хора, които са си го инсталирали и те са доста противоречиви. Освен това безплатната версия е с орязана резолюция и е буквално безполезно. Но и за платената /6 лева/ имаше отрицателни мнения.

Гледах и други приложения, но и там е същата работа.

Та, става дума за приложение за смартфон, което има меню за настройки подобно на ДСЛР и да е по-добро от оригинално вграденото в смартфона. Има ли такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: красис   
Дата:   23-04-15 08:49

От безплатните най съм доволен от Open Camera,много е добра файловете са най големи при нея пробвал съм почти всички други но при тях снимката е по малка в MB.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: veripol   
Дата:   23-04-15 08:56

Според мен има такова!
Пробвай приложението Camera Awesome! За андроид и за iOS. Пробвал съм много приложения, но това е уникално! http://www.cameraawesome.com
Рейтинга му в App Store е 5++++ Има страхотни възможности. Изтеглено е над 20 000 000 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: BRIICK   
Дата:   23-04-15 09:03

Привет,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snap

Аз ползвам тази, доста разширени функции има, дава пълен контрол и се справя доста добре, без да има (засега) бъгове и/или забавяния.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 10:18

Наскоро се хванах и пробвах 15-на най-популярни Камера апсове , реално каквото се подава като JPEG на изхода на камерата това ще бъде. Важното е самия Камера апп да не омазва допълнително нещата с разни шарпове и сатурации. От всичките 15-на където ги пробвах само Camera FV5 имаше настройка за рязкост и наистина е читав на ниво Стокова камера или малко по-добре. Другата приятна особнност е че увелчава докрай яркостта на интерфейса и визьора/дисплея и през деня е много комфортно да се снима.
Има и PNG формат , практически без никаква полза ако не е за Портрет понеже омекотява шарпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 10:47

Ами, освен да прежаля едни шест лева и да си го дръпна това Camera FV5, пък да видим.

Благодаря и за другите предложения! Ще го погледна и тях.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: marves   
Дата:   23-04-15 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 11:05

Сливенски - горе съм ти дал линк , няма защо да плащаш 6 кинта, хвани си вземи по-добре шоколад за тия пари [smilie7]

marves - телефоните които имат RAW в момента се броят на пръстите на едната ръка - Nexus 5 , One Plus One и всичките телефони с Mediatek 6-та серия и с 13mp камери. Lollipop-а осигурява поддръжка на RAW само за Nexus серията понеже има написан RAW драйвер. Така че докато самите производители като Samsung , Sony , LG и т.н. не си напишат RAW драйвери , RAW/DNG формат няма да имат. В момента се пише RAW драйвер от модъри за HTC One M9 , а за Meizu MX4 / Pro ще се разбере след 4-5 дена дали ще имат RAW с редовния ъпдейт. Camera FV5 има тази опция , уж да снима но получения файл е примерно P23042015-1113RAW.jpg [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-04-15 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: e-mil   
Дата:   23-04-15 11:19

Абе как се оправяте с тая Camera FV-5? Много контраст, много нещо. Вярно, че има много повече настройки, обаче к'во ли не ръчках, резултатът все е по-лош от вградената програма в Note4. И като ми заби 1-2 пъти накрая я отсвирих. И без това с телефона снимам само по работа и не гоня високо творческо майсторство. [smile]
Ама така и така съм я купил, и от половин година седи неизползвана, ако някой даде съвет ще се радвам.

Camera FV-5
http://prikachi.com/images/145/8068145C.jpg

Голяма

Galaxy Note4 (N910-C)
http://prikachi.com/images/145/8068145C.jpg

http://prikachi.com/images/146/8068146U.jpg

Голяма

Camera FV-5
http://prikachi.com/images/145/8068145C.jpg

http://prikachi.com/images/146/8068146U.jpg

http://prikachi.com/images/147/8068147s.jpg

Голяма

Galaxy Note4 (N910-C)
http://prikachi.com/images/145/8068145C.jpg

http://prikachi.com/images/146/8068146U.jpg

http://prikachi.com/images/147/8068147s.jpg

http://prikachi.com/images/148/8068148d.jpg

Голяма

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 11:31

e-mil - забива и при мен , но е удобна заради яркия интерфейс , тъч-фокуса , намалената рязкост и хубавия JPEG. Пробвай последната версия горе , ако не става - отсиври я, Сток камерата е добре.

Сега за всички да си изясним нещата - има хубави Камера апп-сове с забавни вградени ефекти , дисторсии и препратки към Фейсбуук и Инстаграм които са приложими и полезни за телефон , но определено като отвориш картинката на компа е някакъв ад. Други Камера аппсове са с минимални еффекти ниаккви Файсбууци но пък постигат максимално възможно качество. Така че за всеки влак си има пътници, за всеки пътник билетче .приложение. Кой каквото му изнася [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 11:42

На мен ефекти и шер функции не ми трябват.

Максимално качество и удобни он-скрийн контроли.

Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 12:05

А, като стана дума за приложения, с какъв плейър слушате музика? [cool]

Да не отварям нова тема... Аз ползвам дифолтния на смартфона, но сигурно има някои по-добри.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: jivkojj   
Дата:   23-04-15 12:29

Ако имаш някой телефон с high-end звуков чип - вградения плеар.

Иначе най-добрия е Poweramp

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 12:37

Как мога да видя какъв е звуковият чип? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: langel   
Дата:   23-04-15 12:42

Още един глас за Camera FV-5 [smilie24]
Както и за Cinema FV-5 [smilie24]
Освен ръчните настройки ме кефи възможността за избор на точка за експонация

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Nedyalkov   
Дата:   23-04-15 12:45

Аз ползвам това :
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera



Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: jivkojj   
Дата:   23-04-15 12:51

Как мога да видя какъв е звуковият чип?

Обикновено производителите ти го рекламират това [smilie18]

Сега сериозно, но на сони-телефона ми, Poweramp даваше по-добър звук отколкото вградения Walkman. На Htc One обаче вградения плеар дава по-чист звук от всички програми, дето съм тествал. Естествено и слушалките играят роля да чуеш разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 13:14

Имам някакво приложение за показване на хардуерната конфигурация, което показва:

ARMv7 Processor rev 0 (v7l)

Cores 8

Max Frequency 1300 MHz

Chipset EXYNOS5433

Не виждам конкретно да пише какъв е звуковият чип.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: langel   
Дата:   23-04-15 13:25

Звуковия чип може да го видиш, като напишеш в търсачката модела на телефона и "audio processor" след него.
Кой е най-удачния мюзик плеер за съответния телефон може да попиташ пак както търсачката, така и някой от потребителските форуми на съответната марка телефон.
Както казаха по-горе, телефоните с добри аудио чипове свирят най-добре с вградения си плеер. Причината за това не е точно в плеера, а във вградения в него драйвер, който той ползва за работа с този чип.
Ако инсталираш друг плеер, той най-вероятно няма да може да ползва същия оптимизиран драйвер. Същото е положението, ако не си със стоковия, а с къстъм, или девелопърски ром. Дори и при различните версии на официалните сток ромове има разлика в качествата на драйверите и плеерите. Освен това има значение и как и с какво ще слушаш - aux, wi-fi, bt, слушалки, какви слушалки /някои системи вървят с вградени драйвери за оптимизация на звука в зависимост от типа на слушалките/ и т.н. и т.н. При всички тези различни ситуации просто няма как да се каже "кое е най-добре" в твоя случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: deathzone   
Дата:   23-04-15 13:44

Няма по-добра програма от Snapseed!

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-15 14:28

Освен FV5 има и една Camera++ , която изглежда като нейно буквално копие, само че в 'About' пише друг автор. Гугъл обикновно пречиства дюкяна за пиратски врсии, та ми е малко чудна тая идентичност (май беше безплатна, не помня).

Други добри са "A Better Camera" и DSLR Camera - с пълни контроли на всичко, подобно на FV-5. Всички те без изключение, както и Сашо каза горе, зависят от вградената казионна камера и дават нейното качество - софтуерни чудеса не се случват [smilie8] Не знам как са другите модели, но в (е)Кспериите на Сони също си има всички контроли (в ръчен режим), което донякъде обезсмисля за мен тези приложения.

Като казах 'софтуерни чудеса не стават' - да се поправя. Може и да ми се струва, но май камерата в комбо-приложението PerfectlyClear (камера + редактор) снима по-добре от казионната и дава малко по-чиста и детайлна картина. Няма много контроли (почти никакви), но пък заради качеството си заслужава да се снима понякога и с нея - поне за сравнения. Редакторът също е опростен, без излишни филтри и ефекти, и без екстрмизми в корекциите - но прави много чисти и елегантни корекции, почти незабележими (като отделни промени на яркост, контраст или цвят) - но забележимо подобрява усещането за качествен образ. Тази тема ме подсети, че твърде рядко ползвам Perfectly Clear - препоръчвам я.

И да потвърдя - Сони най-после ми пратиха Lollipop и, не - не снима в RAW/DNG. Аповете-камери, които го могат, го дават сиво или "Not available on this devie"... [smilie9]

Все по-вероятно става следващият ми телефон да не е Сони.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: jivkojj   
Дата:   23-04-15 14:36

Това за RAW подозирам, че няма да е достатъчен само лолипоп, ще трябва и нов фирмуер за камерата. А те като веднъж са го удурдисали, едва ли ще се занимават пак. Нали трябва новите модели да продават.

ПС. на ХТС-то ми също RAW е неактивно.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 15:29

^За RAW трябва драйвер.

Сливенски - къв ти е телефона бе човек, толков въпроси изписа , а дори не знаем дали не е някоя Lumia 520 примерно? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 15:57

Nokia 3310 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 16:04

Хехе...ми тва е телефона , аз имам същия ама още не мога да му намеря камерата и иконката/бутона за нея [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Slivenski   
Дата:   23-04-15 21:47

Инсталирах трайъл на PowerAmp. Доста добре... [smilie24]

Може и да си го купя след 15 дни. [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-15 22:21

Виж и AIMP player - той си е безплатен мисля и вади душата на телефона.
Кажи все пак за какво дърво става на въпрос , защото може да си има отделен звуков чип който да работи само със стоковия плеър.

Отговори на това съобщение
 Re: Camera app за смартфон - каква?
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-15 20:20

Веднага след като похвалих Perfectly Clear, имах шанс да се разочаровам и си оттеглям препоръката - камерата не е лоша, но вчера се представи по-зле от стандартната, вградена в моя телефон (Xperia Z1).

Подозирам, че с адаптирането на Android Lollipop за техните телефони (което забави пристигането му с 2 месеца), Сони са обновили и драйверите и/или фърмуера за камерата. С нея (пръв опит с новата ОС), щракнах нелош кадър и показва приличен детайл с по-малко мазане. Споделих го в другата тема за телефонни снимки (и на Фликър). Тепърва ще има да се разбира дали е преднамерено подобрение или съм имал късмет с обилна светлина и ниско ИСО (про което няма шум и на алгоритъма му се налага по-малко мазане)... Но така или иначе, в добри светлинни условия камерите на Сонитата не са съвсем за изхвърляне.

Което не значи, че следващият ми телефон ще е непременно Сони - не съм като религиозните фанатици с ябълките [smilie6]
= = = =

@Slivenski - наистина, сподели за какъв модел става дума, защото за немалко телефони се оказва, че тези приложения-камери нямат много смисъл (само козметика) и решението на производителя е оптимално.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (24-04-15 20:23)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »