Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: Шанс   
Дата:   21-04-15 16:07

темата е информативна. става въпрос за Димитър Рачев (majmuni), 0898596225 (Варна, Колхозен пазар), наричан за краткост "лекето".

та, лекето искаше да му пратя обектив с наложен платеж 150лв до Варна. бяха празници и не можах да го изпратя (офиса не работеше). след празниците му звъннах и той каза пращай както сме се разбрали. пратката близо седмица седи във варна и сега ми звъннаха от еконт да ми кажат, че лекето е било в офиса да вземе друга пратка и е казало, че няма да взима тази. вероятно лекето е размислило, че иска обектива. за съжаление след като съм го пратил и дължа 10-тина лева разходка с еконт то Варна и обратно.

просто имайте предвид, че се случват такива неща :) шанс....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: fotorafi   
Дата:   21-04-15 16:15

Трябва,ЧЕРЕН НАКАЗАТЕЛЕН СПИСЪК

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: asahi   
Дата:   21-04-15 16:34

Свършил парите - ноо ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: marves   
Дата:   21-04-15 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: киката   
Дата:   21-04-15 17:46

franko-photo
или Жорж Томас 0876 872 303 гр.София

Преди време му изпратих патрони за принтер, 25лв.
Проблема не беше в парите, а това че патроните бяха изпратени на несъществуващ адрес на Еконт(даден от колегата), след това препратени в друг офис, този поне беше съществуващ, но това не попречи да стоят в него 10-на дена.
Говорех 2-3 пъти с него, като ми обясняваше, че прави опит да ги вземе, но не му ги давали, имали проблем със софтуера [smilie5] [smilie10] Пълен филм, един ден ми писна, и препратих мастилата на друг колега от София.


п.п. От Еконта в София ми обясниха, че дори да са имали проблем със софтуера, то е било за няколко часа [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   21-04-15 17:50

Не,не трябва черен наказателен списък. Аз вече работя така: пращам пратката след 10 лева паричен превод на мое име от офис на Еконт. Като получа паричния превод,пращам пратката с 10 лева надолу в наложения платеж. Доверия за доверие. Който иска.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: dimidumi   
Дата:   21-04-15 17:53

Има и един ЙОРДАН БАЙЧЕВ МИТЕВ ГР АЙТОС УЛ КРАЛИ МАРКО 11 GSM.0897677157 с ник: redvan , супер некоректен , изпратих му мини ДВ касети , стояха няколко дни и си ги взех обратно, дори и да пишете в товарителницата че разходите са за сметка на купувача, ако не отиде да ги вземе си ги плащате в двете посоки. Много гадни номера са това. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: dimidumi   
Дата:   21-04-15 17:55

guciguci написа:

> Не,не трябва черен наказателен
> списък. Аз вече работя така: пращам
> пратката след 10 лева паричен
> превод на мое име от офис на Еконт.
> Като получа паричния
> превод,пращам пратката с 10 лева
> надолу в наложения платеж. Доверия
> за доверие. Който иска.

Да, ама така се губи доста време и се оскъпяват нещата, много некоректни "пишман търговци" се навъдиха...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   21-04-15 17:59

Нищо не се оскъпява. Просто получателя ходи един път повече до Еконт. Така работя вече година и засега никой не е проипищял,че съм го излъгал с 10 лева. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: dimidumi   
Дата:   21-04-15 18:17

Ще пробвам и аз така, когато някой ми се стори криминален [smilie5] Добре де, Еконт не взимат ли % от превода, някой може да се заяде и за 50 ст. че му се оскъпява транспорта.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: lion4e   
Дата:   21-04-15 18:19

Процента за паричен превод е 1.2 % от сумата , или на 10лв - 12ст. :)
Ако някой е за 12ст. по добре да си нямаш работа с него[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: sakuraki   
Дата:   21-04-15 18:59

Aз пък ако пратката е близост до 100км отивам с колата и гледам на място, за да няма такива изгъзици [smilie5] . Сумата е кажи речи същата за гориво, пък и някой път се завърже разговор и научаваме доста неща [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: MixMike   
Дата:   21-04-15 19:35

Като sakuraki.
Съвсем скоро ходих до Пловдив за да продам обектив на човек от Свиленград. За 24-70-ката ходих до гр.Бяла, старото ми 5Д продадох в Ловеч, на човек от Плевен, а новото купих от Петрич, като специално ходих до там.
Всичко е точно, виждаш човека отсреща колко струва, стискате си ръцете и тва е...няма хън мън.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: kvakioh   
Дата:   21-04-15 19:43

По-скоро наживо наистина. И аз ходих до Пловдив от София, човекът не хареса обектива, след 2 дни го купиха в София.
А и най-странното е, че като продавам няколко неща ме питат на ЛС
- "Продава ли се още?" И аз се чудя кое. Даже веднъж човек оттук ми се ядоса защо го питам, и ме блокира дори...Странни работи, но най-добре е лично наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: da.fo   
Дата:   21-04-15 20:06

kvakioh, ами да, ще те пита човека "Продава ли се още ?" - той от къде да знае ,че продаваш 10 или 100 неща [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: compur   
Дата:   21-04-15 22:56

"стискате си ръцете и тва е...няма хън мън"

В китайски завод, директора събира работниците в един голям цех, застава на платформа и казва:
- Партията разчита на нас! Затова, от утре, ще работим не по 10 часа на смяна, а по 12. Няма да се оплакваме! Ще работим здраво! Без Хън Мън!
И работника Хън Мън станал и си тръгнал.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   21-04-15 23:00


Русе. Кораборемонтния завод. Докарали са нова партида виетнамци. Директорът им провежда инструктаж:
- И да знаете - тук ще се бачка яко! Тън-мън да няма!
- Аааа как да няма - излиза напред един виетнамец - Тън Мън тука!

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: Шанс   
Дата:   22-04-15 10:24

от еконт са ми писали, че обективчето е тук, но им дължа 8.38лв. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: Kalimas   
Дата:   22-04-15 10:51

От фотографски форум стара техника не се купува по снимки. Тука всеки знае пинизи за криене на дефекти [smilie5]. Затова всичко си купувам на принципа - око да види, ръка да пипне.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-15 11:18

Kalimas, ти се "изходи" върху физиономиите на хора от форума, с които сигурно не си разменил и по едно ЛС[smilie5] [smilie5] [smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 12:07

"от еконт са ми писали, че обективчето е тук, но им дължа 8.38лв" ето аз затова ви казвам. Искате 10 лева напред и тогава пращате. Защо трябва Вие да поемате риск? нека получателя,ако е сериозен,да "рискува"

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: kireto_a   
Дата:   22-04-15 12:54

или на куриерските фирми може да им хрумне да предоставят услугата авансово плащане - купувача остава депозит при куриера и чак тогава продавача плаща и си взима парите като купувача одобри стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 13:08

Последни случки:
1/ маха зареждачка, бях зад граница и му казвам, след 7 дена и ок. Пиша му пак - той Ок. Напомням 3 дена преди това...никой и последен път - пратй ли....никой.
Да пиша ли имена и коресп? Има ли смисъл?

2/ С fisheye 15mm 2.8 тоя беше лифтер.
1 нач му цена 1300лв., след 2 месеца свалил на 1100. Ок ли си? Ок съм вика? Пращай. Некст дей не мога сега...обектива е другаде, след 3 дена. Викам у ок. След 3 денз пише...виж има купувач за 1300, ако не го вземеш....на него давам.
аз мълча...прая пас....мина 4,5 дена...ко стаа няма ли да го взимаш...

Казах му ей сега...само дето вече пътува през океана. Викам му, момче, кажи ми 1300 и щяхме се разберем, не обичам евтини номера.
Ако някой взима, взел или ще взима нещо от мен, трите ми букви са като гаранция и дори да има проблем винаги ще бъде решен.

Маймуни не търпя.



Публикацията е редактирана (22-04-15 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: novi4ok   
Дата:   22-04-15 13:23

Абе какви са тези филми, в които се вкарвате? Авансово плащане на стоката, десет лева предварително... Нещо се объркахте - стока и продавачи има много, купувачите са кът. На мен някой ако седне да ми поставя такива условия направо няма за какво да говорим. И не защото някога съм върнал нещо на някой продавач, а защото съм чувал поговорката "Който плаща, той поръчва музиката". Въпросът е принципен.
guciguci, тъкмо сядах да ти пиша, добре че надникнах тук, за да не си губя времето. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 13:25

А така

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: fotorafi   
Дата:   22-04-15 13:33

Трагичното е, че потомците на Андрешко се размножават...
Затова много от продавачите в И бей често пишат:"До България не изпращаме". Мой познат си поръча една "Бесса" от Япония. Доста пари беше. Японецът се обажда по телефона два пъти да пита, доволен ли е, има ли някакви проблеми....[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: uri64   
Дата:   22-04-15 13:33

За пръв път да съм съгласен с novi4ok. Лигавщини.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 13:44


Аз пари напред не давам.

След последните купони с продавачи разни на телефони, огледала и пинизи.

Че единия телефон беше "неупотребяван", а се оказа с подменени панели, отварян с неоригинална батерия. Човека ми каза "Аз не съм го ползвал", явно неупотребяван от него [smilie18]

Или искам ляво огледало, пращат ми дясно - плащам, отварям, гледам връщам. Вина - никаква, парите от мен.

Купувам само ако е изпратено за тяхна сметка, добавена включена стойността на транспорта в цената (т.е. транспорта е за моя сметка).

Ако продавачът не е сигурен в стоката - не иска да я изпрати така.

Първо гледам ако всичко е ОК плащам.

Обратно - ако аз продавам винаги пращам за моя сметка, защото съм сигурен какво продавам и снимките не крият нищо.

А всички продавачи могат да се правят на интересни колкото си искат, само че клиента с парите диктува условията, освен ако стоката е мноооого на далавера, което се случва доста рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 14:02

" само че клиента с парите диктува условията" ,не е така,колега. Повярвай ми. Освен ако не си изпаднал толкова много,че някой да може да те изнудва,никой не може да ти диктува условията. Нали се поставяш все някога и ти на мястото на продавача. Дали ще се съгласиш да те въртя и да ти диктувам условия някакви? И накрая пак да не си взема пратката и да те набутам 10-тина лева за куриери. Постави се,ако не си!

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 14:42


Който го е страх от мечки не ходи в гората.

Имал съм и невзети неща, невзети неща след оглед...

По тази логика големите онлайн търговци като емаг и пр. изобщо не трябва да продават нищо, защото трябва да им превеждаш аванс и т.н.

Явно българите не разбират от търговия...

Аз лично не бих пратил 10 лева на някого за да ми изпрати стоката. Никога.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 15:06

А в Ebay как е?

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 15:13


В Ибей ползваш доверен посредник paypal, който ръмжи и хапе виновните.

В пейпал купувача плаща веднага, но има кой да му пази гърба срещу комисион (които обаче се плаща от продавача). А продавача си прибира парите след месец и половина. Иначе казано - купувачът е в по-изгодна позиция.

При твоята система, няма кой да пази купувачите, ако стоката не е ОК.

Отварят, гледат, псуват и заминават, като не им харесва...

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 15:18

И аз си плащам куриерите. С тези и без тези 10 лева,все едно и също за купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: uri64   
Дата:   22-04-15 15:31

о, ако имаше как системата на ибей да се въведе в базара, как всички "селски тарикати" щяха да изчезнат яко дим....

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: deerstalker   
Дата:   22-04-15 15:50

За съжаление често срещано при нас: големи молби да изпратиш артикула, а после мераклията няма пари да го вземе или няма време да отиде до офиса на Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето majmuni и пратка до него с Еконт
Автор: kireto_a   
Дата:   22-04-15 16:32

ебей + пейпал доста добре защитават и двете страни, но и струва доста пари - ебей взима 10% и пп 3.5% и двете от цялата сума от продавача при успешна сделка и за тези пари те се грижат за продавача да не изгърми. плюс още 2 евро да си ги пратиш на картата. също така парите си ги получаваш веднага в пп акаунта, няма такова нещо като след 45 дни.

също така, аз предлагам парите да седят при куриера до момента, в който стане сделката. не мисля, че това е авансово плащане. да винаги ще има някой дето си мисли, като ти дава пари ти прави услуга за цял живот и само той определя правилата, но на такива майната им.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 16:41


Значи 14% такса сигурност [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И ги плаща кой - продавачааа...

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: kireto_a   
Дата:   22-04-15 17:10

кой ги плаща не е ясно, взимат ги от продавача, пак той как ще натовари купувача си е негова работа :).

но все пак идеята на ебей, е да се отървеш от нещо дето вече не ти трябва и вместо да го метнеш на боклука да вземеш некой лев, не да станеш милионер. но това на балканският субект, дето ако нема келепир и далавера ще спре и да диша, не му е понятно. ебей ти осигуряват защита от тарикати и огромна аудитория и за тази си услуга е нормално да вземат пари. като не щеш да плащаш - е има форуми разни с разни тъмни субекти и обекти, пращай пък каквото стане стане, но после само ти си виновен, че някой те е минал.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-15 17:24

Ибей са много точни, но китайците напоследък са много зле с дребните поръчки. Чакаш ги по 2 месеца и после ти връщат парите, но какъф е смисъла. За 3 месеца 3 непристигнали от 7 поръчани. [smilie8] Има базирани в UK китайци и продават малко по-скъпо , но нещата първо идват за 5 дена и понеже е от страна в ЕС няма никакви проблеми с митници. Намират се в Портсмут.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 22:38

Как ще натовари купувача - то да не е само той да продава в селото в единствения нагазин...

Само в бг искаш да спечелиш от всяка сделка. Има сделки от които св губи. Нормално е в някакъв процент да не се получат нещата. Ако удариш чертата заради отказаните клиенти сигурно по-малко пари ще изкараш на края на годината заради изискванията, които ги затрудняват...

Замисляли ли сре се защо курерите ги мъкнат тия пратки с наложените платежи изобщо?

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: aliengg   
Дата:   22-04-15 22:57

Аз пък винаги съм се чудел защо трябва да се ходи до офис на куриера при положение, че ти вземат от вас и ти доставят до вас...

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 23:06


За парииии! Щото е по-евтинооооо!

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-15 23:08

Има и камери уж във Еконт, с които може записите да се използват при съществен и наболял проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: juslen   
Дата:   22-04-15 23:11

Не всеки има време по цял ден да виси да чака куриери, хората работят няма време. Освен това е по-скъпо, ако подготвиш пратката през olx.bg например доставката почва от 3.30лв до офис на куриера, а до адрес е от 5.30лв

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: marrio31   
Дата:   22-04-15 23:20

За съжаление има такива кретени,поръчват и изобщо не ходят да вземат,много нагли хора,не знам какво удоволствие им доставя..Мисля,че на персонала на Еконт са им ясни тия хора,лесно може да се провери кои не идват да си взимат пратките,редно е да предупреждават продавача според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: DeDomus   
Дата:   22-04-15 23:26

guciguci винаги е правил впечатление на нагъл тип, но с тия 10 лева избуши кочината.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: guciguci   
Дата:   22-04-15 23:36

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: deerstalker   
Дата:   23-04-15 00:11

За всеобщо съжаление има много случай като този посочен от marrio31. Получателя не отговаря на посечения телефон няма желание да отговаря на съобщенията, куриера прави опити да се свърже с него, и като край главоболията вземат превес без да се броят разходите за транспорт и в някой случай такса за престой в офиса на куриера.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: novi4ok   
Дата:   23-04-15 11:39

Мноооого има да учи българинът докато стане търговец. Този вечен страх "да не се мине" му е най-големият и пречещ проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: GenaDP   
Дата:   23-04-15 14:26

@novi4ok:
Голям теоретик се извъди. Поне една обява за продажба на нещо имаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: deerstalker   
Дата:   23-04-15 15:11

Той обяви може да няма, ама е учен

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: marrio31   
Дата:   25-04-15 15:59

Най-добре е да барнеш истинския адрес на кретена и да му го дадеш лично[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: шанс   
Дата:   30-04-15 16:40

пратих обектива пак с еконт. този път човека отиде да го види и го купи... шанс :)



Публикацията е редактирана (30-04-15 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: vkk1   
Дата:   30-04-15 19:09

Как ще натовари купувача - то да не е само той да продава в селото в единствения нагазин... Само в бг искаш да спечелиш от всяка сделка. Има сделки от които св губи. Нормално е в някакъв процент да не се получат нещата.

Много, много си прав.
И само ще добавя, че българинът и онлайн търговията е като компютри и компоти. Много от мненията тук напълно го потвърждават.
Затова аз генерално съм решил проблема - не работя с българи.

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: slavun   
Дата:   30-04-15 19:56

novi4ok Мноооого има да учи българинът докато стане търговец. Този вечен страх "да не се мине" му е най-големият и пречещ проблем.



Все едно чета Буров.

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава”.



Публикацията е редактирана (30-04-15 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-05-15 09:58

Каквито и системи да се въвеждат за запазване на интересите, няма идеално сигурен вариант. Единствения идеално сигурен вариант е да се държим като нормални хора.
Аз съм имал такъв случай: поръчвам си от продавач фоточанта. Говорили сме какво търся, аз харесвам чантата, но продавачът казва, че се съмнява да побере това, което се налага да побере. На мен обаче чантата ми харесва наистина и му пиша "пращай!". Продавачът праща. Отивам аз в офиса на Еконт - тц, няма начин да използвам чантата. Звъня на човека и му казвам - "не става". Той пита "какво правим с пратката?". Казвам, "платил съм куриера до тук, платил съм и куриера обратно до теб и съм пъхнал в пратката един ленс-пен подарък, компенсация и извинение за разкарването" (това имах подръка в момента от другата пратка, която си получих от Еконт). След време пак сме работили със същия продавач и не сме имали проблеми. Не защото сме идеални и не правим грешки - всеки може да сбърка - а защото си имаме доверие. Знаем, че ако някой от нас направи грешка (да бъдем реалисти - когато някой от нас направи грешка), това няма да е умишлено и безотговорно и няма да го натресе на другия. Това е единствената работеща система, всичко друго е ала-бала и начини да си прехвърлим проблемите и да се изпокараме. Та ако не искате да имате проблеми - просто се старайте да работите с хора, които познавате и на които вярвате. Доколкото е възможно, разбира се. И също - не се заяждайте за всяка грешка, не бъдете максималисти и нещата ще са ОК. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: Vanquished   
Дата:   01-05-15 13:05

Защо този majmuni го няма сред авторите?

Отговори на това съобщение
 Re: за лекето Димитър Рачев (majmuni) и пратка до него с Еконт
Автор: radikyokushin   
Дата:   01-05-15 14:12

HSGeorgiev написа:

> Каквито и системи да се въвеждат
> за запазване на интересите, няма
> идеално сигурен вариант.
> Единствения идеално сигурен
> вариант е да се държим като
> нормални хора.
> Аз съм имал такъв случай: поръчвам
> си от продавач фоточанта. Говорили
> сме какво търся, аз харесвам
> чантата, но продавачът казва, че се
> съмнява да побере това, което се
> налага да побере. На мен обаче
> чантата ми харесва наистина и му
> пиша "пращай!". Продавачът праща.
> Отивам аз в офиса на Еконт - тц,
> няма начин да използвам чантата.
> Звъня на човека и му казвам - "не
> става". Той пита "какво правим с
> пратката?". Казвам, "платил съм
> куриера до тук, платил съм и
> куриера обратно до теб и съм
> пъхнал в пратката един ленс-пен
> подарък, компенсация и извинение
> за разкарването" (това имах
> подръка в момента от другата
> пратка, която си получих от Еконт).
> След време пак сме работили със
> същия продавач и не сме имали
> проблеми. Не защото сме идеални и
> не правим грешки - всеки може да
> сбърка - а защото си имаме доверие.
> Знаем, че ако някой от нас направи
> грешка (да бъдем реалисти - когато
> някой от нас направи грешка), това
> няма да е умишлено и безотговорно
> и няма да го натресе на другия.
> Това е единствената работеща
> система, всичко друго е ала-бала и
> начини да си прехвърлим
> проблемите и да се изпокараме. Та
> ако не искате да имате проблеми -
> просто се старайте да работите с
> хора, които познавате и на които
> вярвате. Доколкото е възможно,
> разбира се. И също - не се заяждайте
> за всяка грешка, не бъдете
> максималисти и нещата ще са ОК.
> [smile]

Поздравления за изключително смисления и полезен пост - все едно аз съм го казал [smile]
ДОВЕРИЕ - най-важното условие, за да се случват нещата, не само в базара и търговията, като цяло, а във всяка една сфера на отношенията в обществото. Всичко друго, наистина е ала-бала.
При нас българите, липсата на доверие е ужасяваща и това е една от основните причини да сме на тоя хал.
Доверието ражда доверие и ако искаме да променим нещо в тази посока, трябва да започнем от себе си.
Аз съм пробвал и знам, че работи.



Публикацията е редактирана (01-05-15 14:13)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »