Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Конфигурация PC
Автор: red_storm   
Дата:   16-04-15 10:31

Здравейте, може ли някой да ме просветли каква конфигурация PC е добре да търся за безпроблемно обработване (монтаж) на видео. По-точно ме интересува какъв процесор и видеокарта да търся, като важно е да има баланс в цена/качество.
Моля за препоръки. Снимам full HD.
Благодаря Ви предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: realnoncho   
Дата:   16-04-15 10:38

Ако не кажеш бюджет е малко на посоки...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: fraction   
Дата:   16-04-15 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: stef7   
Дата:   16-04-15 11:31

Какъв софтуер ползваш за видео редактиране ?


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: compur   
Дата:   16-04-15 11:53

ето ти мнение от друга тема:

Автор: pepi34

От 12 г се занимавам с видеомонтаж и конвертиране. Нещата са много повече от ясни. Причината е САМО една. На този комп не му достига ресурс за да извърши тази операция.Затова работи добре в ДВД и никак не работи в ХД. Тука може да си чешем езиците до утре каква точно е причината. Като гледам конфигурацията, вероятон НЕ достига РАМ памет, видеокартата не е проблем, при бавен процесор компа НЕ СЕ рестартира. Предполагам чисто опитно, че ако не достига ресурса на РАМ (във вашия случай) започва да използва хард диска за да допълни, освен това товари процесора на 100%, видеокартата може би също на макс и изобщо целия ресурс на компютъра. При недостиг на РАМ уиндоуса и другите програми могат да забият,вследствие на което следва рестарт, а при натоварване на макс принципно се товари захранването също на макс , вследствие от което се включва защитата му и компа се рестартира автоматично. И обобщено - причината е комплексна от недостиг на общ ресурс на компютъра и за да се отстрани КОРЕКТНО си трябва сервиз, ЧИТАВ, повтарям отново ЧИТАВ, който да установи точната причина, да подмените евентуално рам паметта и захранването, след което е много вероятно да забравите за проблема. За съжаление повечето фирми зглобяващи компютри са търговци и хабер си нямат от тази работа, защото не разполагат с грамотен инженерен персонал. Аз знам една фирма в която техника разбира и ще свърши работа. Фирмата е Митиел, намира се точно на х-л Плиска от страната на кино Изток в блока със сладакарница Неделя (или съседния на него) не помня, на първия етаж в посока от киното към центъра в локалното платно.И запомни, такива въпроси въ вфорума не се решават, не всеки е грамотен по всичко( макар тука всички да са спецове по всичко, най-вече по ебането на готини мацки, нищо че в къщи си нямат такива хихи :) )

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: jingov   
Дата:   16-04-15 12:21

, поне 16 гб рам DDR3 *1600-3200MhZ*, i5- i 7 ,Graphics Engine NVIDIA GeForce GTX 750, GeForce GTX 960, Читаво захранване и охлаждане.
Естествено ако се създава нова машина за работа. Другото е с компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dido1234569   
Дата:   16-04-15 13:04

Видеокартата не е толкова от значение най важното процесора да е брутален за обработка на видео!

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: langel   
Дата:   16-04-15 13:08

Поразгледай тук, примерно DIY 9 вариантите
http://www.videoguys.com/blog/videoguys-diy9-its-time-for-sandy-bridge-e-diy-9-5-update/


Както и тук, особено за значението ва видеокартите
http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: realnoncho   
Дата:   16-04-15 13:25

Това е от преди 2 години..

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dido1234569   
Дата:   16-04-15 14:21

Langel

Има много писано по темата, не ми се спори в момента. Пак казвам в обработката на видео процесора е най важен



Публикацията е редактирана (16-04-15 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: red_storm   
Дата:   16-04-15 15:01

Adobe Premiere CC

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dido1234569   
Дата:   16-04-15 15:33

За Full HD това е достатъчно! INTEL CORE I7-4790K Като за начало може да минеш и без видео!

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: axlastro   
Дата:   16-04-15 16:36

Ами познавам един човек, които се занимават професионално с видео заснемане и обработка. Видеокартата е важна, защото повечето нови програми ползват CUDA технологията на Nvidia, но като за начало и по-мощен процесор ще върши работа. Бързи и обемни дискове също не са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: pepi34   
Дата:   16-04-15 16:50

До тук в темата няма нито един сериозен отговор на въпроса, няма и да има. Няма как човек без подходящото образование и опит да го даде, само на база бръщолевене по форумите!Като цяло, ако искате компа ви да работи и да не ви къса нервите, нещата не са за тук и не са толкова прости. Препоръчвам отново сервиза от горният ми пост (който някой добронамерено е цитирал) или да се обадите на Илко Славчев (колега видеооператор от Пловдив, телефона му намирате в гугъл). В противен случай рискувате да похарчите една торба пари и да сглобите комп , който в най-добрия случай ще използвате да джаскате игрички и ще се чудите защо видеото не става, защо сече или компа се рестартира и забива. А тези които пишат, че видеокартата няма значение, по добре да не пишат повече в такива теми. ВСИЧКО има значение, включително дънната платка, а най-вече симбиозата между отделните елементи и сходимостта им. Все едно да монтирате на един Трабант двигател 300 коня, щото е много як и трабито да почне да вози като Порше :)Това не ви е магазин за дрехи, не си представяйте, че може да си сглобите комп ей така както ще си комбинирате риза и вратовръзка в магазина :)



Публикацията е редактирана (16-04-15 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: tuizzl   
Дата:   16-04-15 17:02

Ако не искате да ви боли глава.
Съберете парични и си купете някой от предложените workstations:

Dell precision
HP ZBook
Lenovo ThinkPad

Това са истински работни станции за истинска работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: Vanu   
Дата:   16-04-15 17:08

@pepi34
видеокартата има толкова малка роля в едита на видео, че табуретка, на която да си сложа краката, докато чакам, ще върши повече работа...

Иначе без бюджет само си чешем пръстите, но класиката е i7+16GB RAM+SSD, останалото е глезотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: pepi34   
Дата:   16-04-15 17:13

Повярвай ми видеокартата има огромно значение, макар и да не е видно на пръв поглед. Достатъчно е да се тормози компа по време точно на сглобката на видеата, за да ти се отще да работиш изобщо.А някои видеософтуери задължително изискват Куда или определени модели видеокарти.Всичко което пиша, го пиша не от четене по форумите, а от личен опит. За 12 години съм сменил много конфигурации, а всяка нова се променя след 6м или година. Последния път, при супер процесор И7, 32 рам ,ССД се наложи да дам малко над 1200лв и да изхвърля една видеокарта точно защото преди година не ми достигна бюджета и мислех като теб :)Само че си смених видеокамерата (и старата беше ХД) и какво да ти кажа, изведнъж взеха да ми се късат нервите всеки ден :)

Иначе да, това е класиката, но трябва да добавим и една карта ГеФорс ГТХ 770 като минимум :)



Публикацията е редактирана (16-04-15 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: kiten   
Дата:   16-04-15 17:20

брей , аха да е така[smilie25] да се опре до сервиз да ти събира [thankyou]
конфигурация, директно набутване и допълнителни разходи.
Що никой нищо не спомена за хардиска - бавещ най-много компютъра. Още повече че сега цените на ссд паднаха, има и хибридни.

https://www.youtube.com/watch?v=zogl1xmqAUc

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dido1234569   
Дата:   16-04-15 17:51

pepi34
Много добре знам какво говоря.Видеокартата помага за по бързото рендиране и обработване на проекта но за сметка на качеството.
В hardwarebg.com има достатъчно теми и примери че обработката с CUDA влошава качеството!
Точно за конфигурация за видео много е изписано и в този форум и в другия,всеки може да провери.



Публикацията е редактирана (16-04-15 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: pmartinov   
Дата:   16-04-15 18:14

Илюзията, че мощната видеокарта може да замени мощния процесор е пълна.

Трябват и мощен процесор и силна видеокарта.

Е това без пари го няма :)


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: HIT   
Дата:   16-04-15 18:55

Сходимостта между отделните елементи е най-важна!
[beer]
...ама като ги запишете едни - чак да повярва човек...


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: piknik   
Дата:   16-04-15 19:14

Важно е също да се обърне внимание - купуване на КАЧЕСТВЕНО
захранване - Сийсоник, Кулър Мастър и пр.

Основната грешка, която прявят повечето - бърз процесор, видео и захранване каквото и да е.

Аз като си сглобявах компа захранването ми беше най-скъпата част от всички компоненти.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: compur   
Дата:   16-04-15 19:32

интересно... никой не каза нищо за кутията!

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-04-15 22:06

tuizzl написа:

> Ако не искате да ви боли глава.
> Съберете парични и си купете някой
> от предложените workstations:
>
> Dell precision
> HP ZBook
> Lenovo ThinkPad
>
> Това са истински работни станции
> за истинска работа.

Послушайте този съвет!
Няма никакъв смисъл от безкрайни и разоряващи опити по метода "проба-грешка" само, за да откриете "отново" топлата вода.



Публикацията е редактирана (16-04-15 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: e-mil   
Дата:   16-04-15 22:54

Автор: radikyokushin
Дата: 16-04-15 22:06
"tuizzl написа:
> Dell precision
> HP ZBook
> Lenovo ThinkPad
>
> Това са истински работни станции
> за истинска работа.
Послушайте този съвет!"


Човекът пита за ПС и за безпроблемна работа. А тези "истински" работни станции дето му ги пробутвате са лаптопи (с изключение на Dell, които имат Precision и за декстоп).
На HP серията работни станции се казва "Z workstation".
На Lenovo e "ThinkStation".
Описването на преносима машина като работна станция е чист търговски трик. Мощният лаптоп става да изиграеш някоя игра, докато си на път, но конвертирането, видеообработката и рендването си е мъка.

Това, че вие двамата сте имали "безкрайни и разоряващи опити" не означава, че всички са като вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: ilcoin   
Дата:   16-04-15 22:57

e-mil [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Четете и в хардуерният форум, не само тука [smilie3]

Аз също препоръчвам с две ръце маркова работна станция, особенно като ще даваш 1000$ за компютър ...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: stef7   
Дата:   16-04-15 23:08

Значи забравих да попитам колко е бюджета и дали конфигурацията е за професионални цели или любителски.

Първо ако нямаш нужда от мобилност, лаптопа никога не може да достигне по мощ десктопа и добрите конфигурации струват почти два пъти повече. Според мен ако няма нужда от мобилност бих предпочел поради тази причина десктоп, повече мощ, по-малко пари. Днес всички фирми на пазара правят читави дънни платки, процесора няма какво да му се развали, паметта ако се вземе средно хубава, захранването също да е читаво, няма повод за притеснения. 95% от евентуалните проблеми идват от последните две (захранване и памет), които обикновено се подценяват. Вече ти посочиха няколко добри марки за захранвания които няма да те подведат. 600-700W като мощ са напълно достатъчни.

Добре е да се вземе от читава фирма, повечето ще ти съберат сами компютъра срещу малко пари отгоре и ще му пуснат начални тестове и евентуално ще помогнат ако възникне проблем по-нататък. Повече от 15 години сам си събирам компютрите и ги upgrade вам. Досега през всичките тези години съм имал един единствен път проблем и то беше преди повече от 10 години - несъвместимост на паметта с платката. Фирмата беше читава на часа смениха паметта и всичко си тръгна.

Сега ако имаш едни много пари може да си купиш и мощен фирмен десктоп с гаранция от HP или DELL или Apple, но пак казвам проблем рядко възниква дори при събираните компютри ако се вземат добра памет и захранване.

По отношение на конфигурацията - смятам като за първа система един стандартен i7 процесор 4 ядра и 8 нишки е добро начало и достатъчен за твоите цели. Ако това ще правиш по цял ден обаче, може би е добре да се иде на по-високи процесори - 6 ядрени, но там и платките и паметта и процесорите са доста по-скъпи. Има смисъл само ако с това си изкарваш всекидневно хляба.
Процесора е важен и там компромис ( в смисъл по-слаб от i7) не бива да се прави. Крайния рендеринг на клипа е само на процесор и съответно времето зависи от броя на ядрата и бързината им. Но ако си любител/ентусиаст като мен, това няма особенно значение защото може да го пуснеш да се върти нощем примерно. Но добрия процесор ти осигурява част от плавното плейване на видеото и цялостно усещане бързина на системата

Памет 16Гб са достатъчни, но 32Gb ако може още по-добре

Дискове - масово подценявани. SSD тата ти дава значително увеличение на бързината. Значително, повече от който и да е друг елемент дори процесора! В идеалния случай аз искам всички системни програми и ОС да са на SSD и да имам едни 100-200Гб оставени за място където редактирам текущия клип, налял съм суровия материал пак там. Всичко е много мазно и без забавяне, дори файловете и битрейта да са огромни - примерно RAW. Така че един 240 SSD или ако може 480-500 за тази цел. Или два - един 120Гб за ОС и програмите и един 240 където слагам суровия материал и правя обработката по текущия проект.

+ още два HDD според нуждите (2-3-4Тб) в RAID1 за storage /склад/ на суров и готов материал. Всички интелски а и не само чипсети от последните 5-10 години имат RAID поддръжка. Това ти дава спокойствието че един ден HDDтото ако/като сдаде багажа няма да си скубеш косите, че седмици, месеци и години труд са отишли на вятъра.

Видео карта за Premiere не се иска да е много мощна, защо показват следващите бенчмаркове или измервания. Значи по-мощната дава предимство но не толкова голямо. Разликата между слабата и евтина GTX 750Ti и значително по-мощната и около 3 пъти по-скъпа GTX 970 е 30% за timeline rendering.
http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm


Ако беше казал че ползваш Resolve, там работата е друга. Но за Premiere поне засега (утре след година може да се промени) може да се икономисат малоко пари, освен ако не правиш супер сложни клипове с по 10 пътеки и вложки едновременно. А и картата е най-лесно да се upgrad не ако се наложи. Вадиш старата, слагаш новата, сменяш драйверите ако се налага и готово. Моята съм я сменял, но за Premiere разлика между новата по-мощна и старата отпреди 3-4 години е трудно осезаема. При мен са около 20% разлика и трудно ги усещам.

Подобна конфугурация използвам вече повече от 2 години за Full HD, вярно любителски, но според мен е ОК дори и за професионална работа.



Публикацията е редактирана (16-04-15 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: prozium   
Дата:   16-04-15 23:17

Скоро май пускат Skylake поколение, така че може би си заслужава отлагането на закупуване на пц с малко, може пък цените на предишните поколения процесори да поспаднат :)

На мен скоро ми се наложи да планирам конфигурация за любителско видео едитване/3д моделинг и ретъч и се спрях на Xeon E3-1231, 4x8gb 1600, gtx 970 4gb, 250gb ssd, 2x3tb, излезна около 1200$ и се справя доста прилично :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-04-15 00:44

Да паднат, да паднат... с колко да паднат цените на предишните поколения процесори... С този висок и непрекъснато нарастваш долар...
Преди седмица ровичках из нета и установих, че цената на видео картата, която съм купил преди повече от 7 месеца, не е паднала а се е повишила с близо около 40лв, поради високият долар.
Не казвам, че цената на хардуера не пада със всеки изминал ден, но предвид факта, че 1 USD се разменя за 1.83 BGN (към днешна дата) не вещае по-евтин хардуер. Поне не в близко бъдеще...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: антивик   
Дата:   17-04-15 06:55

При така зададения въпрос може да се говори много и в края на краищата да не се стигне до никъде, освен всеки да предлага това което му уйдисва най-много или това с което е свикнал.
Ако не се уточни за какво е насочена машината любителска - професионална, какво се търси от машината и определения бюджет само ще има приказки.
Отделно до колко е опита на питащия с тази техника, сам ли ще си прави конфигурацията, сглобката и инсталирането...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-04-15 08:50

Много коментари, но малко бяха конструктивни. Човека пита не за някакъв супер-дупер компютър, а за прилична машина за видеообработка спрямо ЦЕНА-качество. Все едно да попита за какъв приличен автомобил да си купи и отговора да е , че ако не е Ауди Р8, Мецедес или Ферари , то другите не стават.[smilie8]

Освен това, въпреки, че е малко офтопик призовавам тези, които много години обработват видео и дават съвети, да пускат по един линк към техен трейлър в Тубата или Вимео, та да видят всички, дали го карат добре Ферарито или само го лъскат в гаража.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: Антивик   
Дата:   17-04-15 09:02

написа:

> Много коментари, но малко бяха конструктивни. Човека пита не за някакъв супер-дупер компютър, а за прилична машина за видеообработка спрямо ЦЕНА-качество. Все едно да попита за какъв приличен автомобил да си купи и отговора да е , че ако не е Ауди Р8, Мецедес или Ферари , то другите не стават.[smilie8]
> Освен това, въпреки, че е малко офтопик призовавам тези, които много години обработват видео и дават съвети, да пускат по един линк към техен трейлър в Тубата или Вимео, та да видят всички, дали го карат добре Ферарито или само го лъскат в гаража.[beer]
[smilie24] [cool] [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (17-04-15 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: red_storm   
Дата:   17-04-15 09:13

разбирам, че процесора е добре да е i7 + видеокартата ГТХ760 4ГБ ДДР5 (например, може и по ;)) + яко захранване + хард 7200

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: Антивик   
Дата:   17-04-15 09:44

red_storm написа:

> разбирам, че процесора е добре да е i7 + видеокартата ГТХ760 4ГБ ДДР5 (например, може и по ;)) + яко захранване + хард 7200>

7200 това се оборотите на харда има и други характеристики, но основно те интересува обема/гига и тера байтове/
При процесора работата е по по..., бе нещо както за апаратите/Дали Канон или Никон, като при въдичарите /Риоби - Шимано/, всеки ще почне да предлага различни. Аз примерно съм с 8 ядрен Атлон на 4Гигахерца честота и 8Гига РАМ ДДР3 и съм си доволен, но аз съм от любителската гилдия[smilie2] па и средствата ми стигнаха за това[smilie3] .
Та общо взето производителността си зависи от тактова честота на дъно, процесор, памет, рам + брой ядра на процесора+количество РАМ+параметри на видеокартата+качествено захранване+свястно охлаждане+.../много фактори/...
Относно споменатите SSD-та ... не съм много в час, но на времето се говореше, че имат определен ресурс, определена бройка цикли четене-запис....сега до къде са стигнали не знам с тези ограничения, а и при едно такова от 500 Гига цената си е бая солена[smilie10] .

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: kiten   
Дата:   17-04-15 10:09

Като гледам нищо ни си разбрал. Отзад напред- по отгоре ти обясниха, да си вземеш ссд, не само за операционната система, но и за работните файлове. Ако все пак си решил да взимаш 7200 то по-добре вземи 2 броя и ги свържи в райд 0 на стрийп. Или нещо от рода на WDВелоцираптор но и той няма бързината на ссд
Захранването - да има нещо като означение 80 Plus. С евтино захранване при първия токов удар и ще сменяш доста компоненти. Спасението е UPS. За RAM паметта - таймингите също са от много голямо значение. И никой не ти обесни че има двуканални и четири канални и с различен волтаж. Или каквото ти набутат в сервиза. За процесора - колкото е от по нова "фамилия" по-добре. По старите процесори например нямат вкарани инструкции и изнемогват при рендване с най новите кодеци. Амд също имат хубави процесори и по нищо не отстъпват на интел и са една трета по-евтини. Кеша от второ и трето ниво е голямо значение за видео. При АМД е в повече сравнено с интел, и въобще конфигурация с амд излиза доста по-евтино.
Има по-старички програми, които са писани за 2 две ядра и въобще не могат на натоварят напълно всички 4 или 6 ядра.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: langel   
Дата:   17-04-15 10:11

Автор: langel
Дата: 16-04-15 13:08

Поразгледай тук, примерно DIY 9 вариантите
http://www.videoguys.com/blog/videoguys-diy9-its-time-for-sandy-bridge-e-diy-9-5-update/

Както и тук, особено за значението ва видеокартите
http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm




Автор: realnoncho
Дата: 16-04-15 13:25

Това е от преди 2 години..



======> Ами от преди 1 месец DIY11 е на 1 клик разстояние, обаче, особено у нас, цените са доста по-различни:
http://www.videoguys.com/blog/category/guides/diy-systems/



Съветът ми към автора на темата е да се допитва повечко до чуждите форуми,
че туканка поне 90% от съветите са абсолютни простотии.

https://forums.creativecow.net/whatsystemortool

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: stef7   
Дата:   17-04-15 10:12

@Gospodin ,@Антивик Иска ли питане, ферарито е в гаража основно да си го гледкам и лъскам. Но все пак е ферари и (реално) в гаража. Някой ден може и да ида с него до магазина да си напазарувам. Примерно. Мания която предпочитам, пред манията на онези които нито имат ферари нито гараж, но ходят да разправят на интересуващите се как това е една много скъпа и тъпа кола от която нямат нужда :)

Няколко човека питахме питащия да уточни, как ще ползва машината, професионално или любителски, с какъв бюджет разполага, но все още отговор няма. Така че бих казал както попитал така и му отговорили.


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: Антивик   
Дата:   17-04-15 10:20

написа:

> @Gospodin ,@Антивик Иска ли питане,
> ферарито е в гаража основно да си
> го гледкам и лъскам. Но все пак е
> ферари и (реално) в гаража. Някой
> ден може и да ида с него до
> магазина да си напазарувам.
> Примерно. Мания която предпочитам,
> пред манията на онези които нито
> имат ферари нито гараж, но ходят да
> разправят на интересуващите се
> как това е една много скъпа и тъпа
> кола от която нямат нужда :)
>
> Няколко човека питахме питащия да
> уточни, как ще ползва машината,
> професионално или любителски, с
> какъв бюджет разполага, но все още
> отговор няма. Така че бих казал
> както попитал така и му
> отговорили.
>
Че аз какво съм написал в първия си пост....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: kiten   
Дата:   17-04-15 10:27

Антивик написа- Относно споменатите SSD-та ... не съм много в час, но на времето се говореше, че имат определен ресурс, определена бройка цикли четене-запис....сега до къде са стигнали не знам с тези ограничения, а и при едно такова от 500 Гига цената си е бая солена[smilie10] .
Купи си с 5 годишна гаранция. Иначе от настройките на уидоса се маха индексиране свап файла и дефрагментирането. Или има програми които автоматично нагласят.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: Антивик   
Дата:   17-04-15 10:41

kiten написа:

> Антивик написа- Относно споменатите SSD-та ... не съм много в час, но на времето се говореше, че имат определен ресурс, определена бройка цикли четене-запис....сега до къде са стигнали не знам с тези ограничения, а и при едно такова от 500 Гига цената си е бая солена[smilie10]
> .
> Купи си с 5 годишна гаранция. Иначе от настройките на уидоса се маха индексиране свап файла и дефрагментирането. Или има програми които автоматично нагласят.
Отново не виждам с какво точно съм засегнал автора на темата, изказал съм личното си мнение за определен компонент, аргументирал съм се,споменал съм собствения си опит, не съм забранил на никой да ме коригира с по-нови сведения.....
Така че какъв е проблема....па и това за цената си е съвсем вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: konstantinov   
Дата:   19-04-15 11:59

Преди 6 месеца взех процесор 1230в3 16гбрам на 2400 ссд256гб дъно гб уд5 з97х и квадро к2200 и един монитор 4к с 99 процента адоб,от работата ми отпуснаха толкова пари.Компютърът с видеото излезна около 3 бона, но имах кутия и захранване корсар 750 вата от преди.
Сега гледах във фирма квансервиз че има марков компютър с прилична кутия и захранване за 900 лева с процесор ксеон 1240в2,ако му се допълни рама и сложи ссд и квадро к2200 ще излизне 2 бона-по евтин от моя с 1000 лева ,а е маркова конфигурация.
Препоръката мие да не ползвате никакви фирми и посредници, а да си купите елементите и да си сглобите сами -става за половин час,иначе ще ви излъжат и сложат ползвани и дефектни елементи, при мен винаги така става ,щом не присъствам ме лъжат и после рекламации и неприятности.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: novi4ok   
Дата:   19-04-15 16:59

Боже, колко мъка има по този свят...
Пич, ако слушаш форумните разбирачи, всеки домашен компютър трябва да струва най-малко десет бона и ще става само за нет при тази цена.
Компютър за видео монтаж не се сглобява ако не знаеш какво ти е нужно - купува се готов. Вариантите са ти два - готова работна станция за 2 бона или предишното поколение на същата работна станция за 800-1000 лева втора ръка. Аз лично бих заложил на второто. Всички тези сглобени измишльотини са, за да се похвалиш на приятелчетат. И да беснееш после защо не работи като хората. Казвам го след 20 години работа като видеомонтажист.
Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: langel   
Дата:   19-04-15 20:56

Чудесно.
Може ли описание, или пък линк, на работна станция за 2000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: aroot   
Дата:   19-04-15 22:16

Ако не те притеснява 2ръка
ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: fotostanza   
Дата:   19-04-15 23:33

Ако колегата (който пита) е решил професионално да предлага видео редактиране, моето скромно мнение е да започне с наемането на професионален консултант и / или видео монтажист с професионален опит в ролята на консултант. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: BOZO   
Дата:   20-04-15 00:38

Процесора е добре да са два физически Xeon-a E5-2630v3, SSD SATA III Premium, РАМ - колкото може да поеме, а видео картата поне 256 bit-ова. На intel-ски процесор intel-ско дъно и чипсет и 1000W читаво захранване. За препоръчване заводски асемблирана ws.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dimidumi   
Дата:   20-04-15 01:26

Баси, BOZO това си е холивудска машина твойто, ще задмине 5 бона като я накиприш [smilie5] ...от линка на aroot Dell Precision е читава работна станция, малко старичка, ама върши работа, още 8GB рам, 128гб ССД и 3тб ХДД+ Блу рей записвачка за към 500-600 лв. и работата заспива. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: BOZO   
Дата:   20-04-15 01:37

dimidumi,
Около 3600 [smilie5]
Ама навлиза 4К, 3D, a някак си е несериозно пред клиента да работиш със самоделка. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигурация PC
Автор: dimidumi   
Дата:   20-04-15 02:34

Абе кефа цена няма, кой колкото му е на сърце да си плаща и да се кефи... помня първия ми читав комп през далечната 1996 г. (дотогава работех все с едни изпърдяни Правец 8 д,м и Правец 16 турбо [smilie5], втора употреба служебни) Pentium 160 mghz , 32mb RAM, 2.1 ГБ ХДД и CD записвачка Мицуми на 2-ра скорост [smilie5] ...това чудо на техниката, ново, струваше 1400$ суха пара, в лева не помня , беше Жан Виденово време, левовете нямаха значение [smilie5] ...та така и сега, който има кинти, не трябва да ги жали...[beer]



Публикацията е редактирана (20-04-15 02:35)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »