Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   01-04-15 19:41

Здравейте :) Едно приятелче ме помоли да снимам на детето му рождения ден става на 2год. ,но аз никога не съм се занимавал с подобно нещо казах му ,че не гарантирам дали снимките ще са ОК ,но ще се постарая.Все пак някакви насоки можете ли да ми дадете ще е май вечерно време ,но все още не знам къде

Имам D3200 с никор 35мм 1.8[smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: gogzy   
Дата:   01-04-15 19:53

Бленда 2.2, скорост 100, ИСО максимум до 800 според светлината. Ако не е достатъчно вадиш светкавицата.
Сядаш на земята между децата и се забавляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: BOZO   
Дата:   01-04-15 19:57

Пиеш два лексотана и щрапаш, пък каквото стане :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   01-04-15 20:01

Благодаря дано да се получи нещо [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-04-15 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: dekov   
Дата:   01-04-15 20:07

Снимаш така, че очите и лицето на детето да не са в сянка, пък ако ще и със светкавица, хората искат да се радват на усмивките на детенцето, а не "Арт".
А така също и детенцето на снимките да е на фокус.
Да не стане като "Ако зъболекарите бяха импресионисти" на Уди Алън.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: lpenev   
Дата:   01-04-15 22:07

снимай на високи скорости 1/125 и нагоре. Децата са много непредсказуеми и доста бързи та да няма размазани снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: киката   
Дата:   01-04-15 22:25

1-1,5л. вода преди рожденния ден. [smilie5]
Другото е ясно, малките много тичат, ама много.
Лично аз, рожден ден без светка не съм снимал, но само с отразена.
Важното е да се забавляваш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-04-15 22:33

Когато снимаш дечица е важно да снимаш от ниско(клекнал на колене,легнал) :) първо защото така дечицата излизат съразмерни и второ така те приемат като приятел който е с техния размер и ще ти дадат хубави усмивки :)[shtrak] За техниката ще стане с този вариант, особено ако не е много тясно :) Ако се наложи да падаш под 1/100 слагай светка, ако нямаш външна в краен случай с вградената но можеш да и лепнеш бчло листче или плат който да действа като дифузьор :) Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   01-04-15 22:54

Благодаря ви много на всички за насоките [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: plament   
Дата:   01-04-15 22:57

Децата по време на рожден ден им се качва адреналина и са неудържими.
За сравнително статъчните кадри скорост от 1/125 е приемливо, но като се разлодуват си е нужно 1/200 или 1/250, ако празненството е на закрито в помещение качвай ISO-то нагоре.
С вградената светка лесно да щракаш, но резултата няма да ти хареса, трябва ти външна.
Гледната точка е добре да е на нивото на децата, иначе снимките стават като от охранителна камера.
Успех колега


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-15 09:49

Към всичко добавено - още две неща и от мен

Първо - не се страхувай да вдигаш исо-то и на 1600, че и на 3200 ако трябва. Ако 3200 не върши работа, намали на 400-800 и ползвай вградената светкавица /ако нямаш външна/. По добре някакви снимки на фокус, отколкото някакви без фокус, т.е. никакви [smilie3]

Ориентирай се по скоростите, дадени по-горе, защото шума е доста по-малък проблем от размазаните кадри заради ниската скорост /колкото и еретично да звучи това тук, където пикселоброенето е издигнато в култ/

Второ - не отваряй прекалено много обективът. Аз лично не бих отварял повече от 4. Не заради друго, ами плиткият доф и търчащите хлапета ще затруднят фокуса още повече и ще имаш брак.

И най-важното - БЕЗ ПАНИКА ще се справиш отлично [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-04-15 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: Pavlov   
Дата:   02-04-15 09:53

Важно е да разбереш КЪДЕ ще се снима, и каква ще е светлината там. и разни други подробности [smile] . Снимах наскоро рожден ден на сина на един колега, и се оказа, че за да вляза при децата, трябва да си нося чехли от къщи. Това доста ме затрудни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: blue.light   
Дата:   02-04-15 10:53

Вземи си и един fisheye за всеки случай [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: kireto_a   
Дата:   02-04-15 11:18

Моите 2 цента:

35/1.8 е хубав за рожден ден на възрастни. За децата много по-лесно е да се ползва варио - от 16-18 до 50-70, 100 даже. На такова събитие се снима екшъна и сред децата, не портрети от определена позиция, и 35 в доста ситуации, особено ако е на закрито, може да ти дойде дълъг на кропката. Може и да е къс. Просто вариото, ще ти даде възможност да направиш по различни кадри. Снимал съм с 35/1.8 на рожден ден и според мен кадрите после са скучни и еднообразни. Идея тамрон 17-50/2.8.

Скорост 100 е малко малко, 160 поне според мен е минимума.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   03-04-15 09:12

Благодаря за ценните съвети само забравих да ви попитам на какъв режим да оставя фокуса af continuous,af servo ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: camelasign   
Дата:   03-04-15 09:17

снимай репортажно

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   14-04-15 23:27

Забравих да добавя и резултата :) https://www.flickr.com/photos/128949792@N02/ това са част от снимките направих 499 кадъра за 2 часа от тях ми харесаха 177 тук съм качил малко от тях :) толкова като за първи път в живота ми ще се радвам на всякакви критики.Помещението беше доста тъмно ,но понеже нямах дифузиор снимах без светкавица с високо исо и толкова от D3200 [smilie8]


За да не правя нова тема ще се радвам и ако препоръчате някакви хубава външна светкавица + дифузиор за до към 200 лв 2-ра употреба да си имам под ръка една :) ?[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: kery70   
Дата:   15-04-15 08:56

Добре си се справил[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: iavorianev   
Дата:   15-04-15 11:33

Снимките са много хубави,носят много емоция- това е най-важното!!! И да ти кажа помещението не е много тъмно,това донякъде е довело до липсата на осезаем шум

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   15-04-15 16:58

Каква светкавица би била подходяща за по добър резултат ? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: iavorianev   
Дата:   15-04-15 19:26

Всяка с ттл режим...по добре никонска за да има по добра повтаряемост в резултатите,но ако ти са скъпи и китайчетата предлагат интересни неща

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: MarinY   
Дата:   15-04-15 19:43

Хубави деца, има емоция и разказ. Технически си без проблем и светкавица, в този случай, би развалила усещането.
За този размер "модели", клякай или лягай повече на земята, за да влезеш в техния мащаб и свят. [smile]
Поне половината от кадрите бих ги кропнал, за изчистване на излишни неща и по-добра композиция.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: ioana-foto   
Дата:   15-04-15 20:29

Имай в предвид че това са много малки дечица и са малко подвижни , пробвай се да снимаш 4-5 годишни и нагоре , мисия неъзможна е без външна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: MarinY   
Дата:   15-04-15 20:38

ioana-foto, съветът ми е конкретен, за този случай, с тези деца и съществуващото осветление.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: ioana-foto   
Дата:   15-04-15 22:00

MarinY , съветът ми беше отправен към автора на темата а не като критика към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-04-15 08:57

Към съветите добавям и един филтър на обектива, иначе накрая челната леща ще бъде цялата в следи от малки пръстчета омазани с торта [smile]

И апарата НЕ СЕ ОСТАВЯ НИКЪДЕ! Задължително с ремъка на врата.



Публикацията е редактирана (16-04-15 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   16-04-15 09:17

Да аз апарата не съм го оставял за секунда винаги ми висеше на врата и с едната ръка го придържах :) А евтините УВ филтри вършат ли работа в продавалник гледам има за около 20 лв или те ще ми скапват снимките ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: iavorianev   
Дата:   16-04-15 11:49

Зависи от размера,но качествен започва от 80 лева нагоре. Всеки филтър оказва влияние върху контраст,детайл и т.н. ,но някои оказват по голямо....колкото е по евтин,толкова повече е и негативното влияние

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: bestlap   
Дата:   16-04-15 13:45

Ясно значи тия от по 20-30 лв да не ги гледам ? 52мм е обектива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: realnoncho   
Дата:   16-04-15 13:58

Hoya pro1 за този размер трябва да е по-евтин и става ако чак толкова държиш на филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимане на детски рожден ден ?
Автор: m.djorov   
Дата:   16-04-15 16:09

На HOYA Pro1 има едни алтернативи, май са същите, но с друго име - JYC.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »