Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 С благодарност към Microsoft
Автор: jingov   
Дата:   16-03-15 14:24

Като начало да уточня, че не съм служител или приближен до фирмата. Темата има по скоро образователно поучителна цел, тъй като е всеизвестно състоянието на лицензният софт по нашите ширини.
Малко предисловие. Преди две години си закупих поредният мобилен компютър/лаптоп , съответно нова ос/7 ца на диск и след нейната инсталация се оказа, че мога да ъпгрейдна промо до вин 8 за 29.99лв. До того смених 3-4 но бяха с лицензна Виста, която няма на кого да дам.
Въртеше ми се мисълта за ССД, но не и преди да изтече или да е в края си гаранционният срок, през който както и се очакваше нямах проблеми с машинката. По приятно стечение на обстоятелствата получих едни пари от една крадната снимка и ето че момента настъпи. Но тук възникна сериозен проблем. Няма ми го ключа за активация, изтрил съм мейли и прочие, само ключа за 7цата с диска, което значеше да се плаща за нов уиндоус. От фирмата с която работа при закупуване на мобилна техника лееко ме наплашиха и дадоха номер към майкрософт. Намерих време и свободна слушалка. ...
За мое удивление нещата ми се получиха за по малко от час , през който служителите/ в случая дами/ установиха ИД то на машината,трудно , но намериха онлайн плащането , изпратиха ми нов мейл със старите данни, описаха реда през който да мина и да инстална наново 8 и 8.1 . Едно уточнение, всичко по инсталацията се прави само за машината , на която се сваля. Всичко протече без усложнения и вече си имам и бекъп. Относно ССД то , еми бързо зарежда има няма 15 сек от натиск на старт. Няма шум , транфера наистина е мн. бърз, търсачката в уин експлоера е убийствено бърза.
По време на разговора с подръжката ми направи впечатление, че служителките имаха добра подготовка откъм начин на разговор и биха могли да имат и търпението да разговарят и с абсолютни лаици ! Интересуваха се , дали до тук в разговора ни е имало неща неясно,дали съм подготвен за това, което правя.
През двете години ми се случи да имам проблем с паролите, където имах двойна авторизация, на телефона и на един от мейлите.

Като обобщение- Независимо, че заради моята небрежност от към запазване на важни номера, успешно с тяхна помощ си възстанових работеща и обновена система.

За протокола и7, 4х4гб х 1600, ССД128+ хард750гб/ 7200, ДжиФорс 680ГТХ. записвачката отиде на кабелче.


Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-15 14:34

Щом си регистрирал Windows-a след закупуването му - няма страшно. Вече ти имат имената (тези, които си написал в регистрационната форма след инсталация и активация) и комплексно ID на хардуера. Имай предвид, че при смяна на някой компонент, участващ в генерирането на въпросното ID - промяната ще бъде засечена и при повторена промяна - активационния ключ ще бъде деактивиран. В този случай трябва да се обадиш на съпорта на Майкрософт и да се обсесняваш какво точно е наложило хардуерната промянва и да се молиш да приемат доводите и да ти генерират нов ключ. Проблема е, че лиценза на Windows-а е валиден само за хардуера, за който е закупен/активиран и при значителна промяна - може да бъде загубен :)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   16-03-15 14:39

lamerko искаш да кажеш, че ако си ъпгрейдна хардуера, дължа сметка на Майкрософт да им се обяснявам?!?! Това сериозно ли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: jingov   
Дата:   16-03-15 14:40

lamerko- на тази машина не виждам какво може още да се променя :)


Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-15 14:45

Да, така е. Преди време мой софтуер работеше на машини на големи клиенти - едно от условията на поддръжката беше всичко свързано с тези машини да е наша грижа... често гърмяха хардове, веднж процесор (единствения ми случай, когато видях изпържен процесор на Интел), видеокарти и т.н. След втория проблем - почваха едни телефонни активации и обяснения защи съм сменял едиси какво си :)

jingov: сменил си харда. Моли се новия да не излезе дефектен - тогава и ти ще минеш по този път [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   16-03-15 14:49

Майко мила... няма да коментирам... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-03-15 15:04

lamerko не е баш така , ама не ми се обяснява за видовете лицензии на МС :) Който го интересува да пита на лс ...

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: Тед   
Дата:   16-03-15 15:08

15 сек....много ве

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-15 15:21

Не говорим за корпоративните (VL), лиценз през производителите и тези на бройка (pack). А за обикновенни OEM-ки със собствен сериен без бранд.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-03-15 17:59

А за ритейл ? Местиха ми го от изгорял лаптоп win7 upgrade , лаптопа беше с xp oem, преместен бе на настолно с виста оем.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-03-15 18:04

Демек upgrade местат, лиценз оригинален не.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: mike74   
Дата:   16-03-15 18:10

Да, не се местят ОЕМ лицензи. ОЕМ лиценза важи ТОЧНО за тази машина, то и затова е по-евтин Вин-а с такъв лиценз.
Ако си купиш Бокс с Вин инсталация, може да се мести на друго ПЦ, но вече е по-скъп.
Няма пълно щастие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: batsali   
Дата:   16-03-15 18:17

Мойта отвертка гаранции не уважава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-15 18:39

Номера с преместването на изгорял лаптоп минава само веднъж - дори при ритейл. Както и да е - реално погледнато винаги можете да си активирате нелегално легалния Windows - според законодателството в България е нужно просто да имаш фактура, в която се споменава софтуера, а за останалите места - просто да имаш стикер. Друг е въпроса, ако искаш да работиш на няколко машини с един лиценз :)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: gchokov   
Дата:   16-03-15 20:43

omg .. поредната "уникална" тема.. идеална като за Фото Форум [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   16-03-15 23:28

lamerko преди доста години в зората на USB една КАД програма дойде с някакъв засран донгъл за сериен порт - от девет кладенеца вода му носихме, за да тръгне, накрая реши да тръгне. Мина време, ъпгрейднаха си клиентите компютъра, с новото дъно обаче донгъла посмъртно не тръгна, звъняхме на въпросните съпорти, мотаем се, хората губят пари щото трябва да работят на тая програма. Накрая им писна и я дръпнаха "излекувана" - до ден днешен като се видим, ги бъзиквам за тоя донгъл - седи вярно в шкафа и събира прах, а програмата работи безотказно... с други думи, сакън да не вземе някой да копира така или иначе безценното им приложение, нека да направим ад живота на лоялните клиенти. То нещо като другата тема с телефонните оператори...

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-15 08:45

винбозаневоли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-03-15 09:30

Като вземете така да им благодарите! :)
Ми ти си си платил,те трябва да ти благодарят,че си избрал да станеш техен клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lorddemonic   
Дата:   17-03-15 09:47

fast_eyebrow абсолютно!

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: compur   
Дата:   17-03-15 11:29

любителите на ябълки налазиха темата...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: asahi   
Дата:   17-03-15 11:51

Ситуацията е напълно нормална - нормален човек общува с нормална фирма. Изненадвате ли се, че се случват нормални неща?

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: ffoko   
Дата:   17-03-15 13:25

През 2005 година си купувам лаптоп от официален вносител. Естествено с платен Уиндоус ХР про, защото бе за работна машина на "открито и ветровито" място. Пускаме машината за да довършим инсталацията и [smilie10] На нея е инсталиран ХР хом, а ключа на дъното е за про. Звъняхме на Майкрософт БГ за проблема, ама уви. Отговор: "Не се притеснявайте, някъде по света има още един лаптоп със сменен ключ, но ако искате можем да ви продадем нов Уиндоус. Или се обадете в завода производител, да намерят другия лаптоп. Ние не можем да помогнем." И дръпнах един от нета и .... а си бях платил за ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: jivkojj   
Дата:   17-03-15 14:00

Аз също ползвам пиратски версии на уиндос, макар и да има някаква ОЕМ версия, която идва с лаптопа инсталирана. Не ми се занимава с регистрации, активации, евентуални лакърдии със съпорта и подобни досадни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-15 14:07

Дърпането на дистрибуция от интернет не означава пиратско ползване. Като за начало, всички версии на Windows си ги има на .iso в MSDNetwork-a. Отделно, всеки има достъп до онлайн флаш тул-а на Майкрософт - въвеждаш си лицензнния номер и си правиш бутабъл флашка директно през сайта. Съвсем легално. Да не говорим, че ако имаш оригонален диск, в EULА-та е казано, че можеш да си направиш копие за лично ползване. Съвсем легално.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-03-15 14:12

А аз съм на път да мина на епълско.Сори,ама все повече се дразня на малко омекналите.Не може компания,която си вади хляба с електронни и софтуерни технологии да е замръзнала някъде между 1993-97 год. по отношение на продукти,иновации и подход към клиентите си.Дори и на телефоните не могат да си направят читава ОС.
Това го казвам в качеството си на обикновен юзър, който поне 50% от работата и хобито си върши на компютъра,без да имам хал хабер от ИТ поддръжка,писане на софтуери и т.н. и без да искам да имам хабер и нито ме интересува.Напоследък се хващам,че тая обичайна работа все повече я върша от андроидовия си таблет и телефон,че ми е по-лесно,удобно и бързо.И нищо не се чупи.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-15 14:18

Силно контролираната MacOS е по-дразнеща. Поне от моя гледна точка :)

видео

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-03-15 14:33

Напоследък работих на един служебен мак и ми хареса много

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 11:20

http://www.economic.bg/bg/news/5/internet-explorer-ostava-v-istoriyata.html
Пффф, сетили се! Но по-добре късно, отколко никога :)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   18-03-15 11:24

Тази статия е писана от тотален дебил...

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 11:26

Ми може,нямам капацитета да оценя познанията му в конкретната сфера :)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   18-03-15 11:33

Нека го кажем така - когато другите браузъри тепърва прохождаха, всяка нова версия на IE внасяше една камара нови иновационни благинки и идеи, които впоследствие се развиха до това, което има днес. Не, че няма кусури, но общо взето благодарение на този браузър и на хората, които стоят зад него имаме удоволствието да гледаме сайтовете такива, каквито са. Всъщност точно заради тази иновативност се превърна в своеобразен ад за дизайнерите, но няма как хем да си иновативен, хем да си стандартизиран. По-лесно е да изкопираш по китайски тертип(firefox), а още по-лесно директно да откраднеш безплатното по български тертип(chrome, safari)
Единствено разни новоизлюпени лаици повтарят като папагалчета "ie sux". Всъщност - точно затова MS префасонират IE и го кръщават с ново име, за да избият отчасти предубедеността на хората. [smile]



Публикацията е редактирана (18-03-15 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 11:35

Ти какъв браузър ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   18-03-15 11:37

Всичките, за съжаление [smilie5] Това ми е работата... инак съм свикнал с Firefox, което не го прави най-добрия. С константните му memory leaks и бъгове - никак даже... но навика си е навик [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 11:42

А така.Но зад този навик винаги се крие и някаква основателна причина да предпочетеш нещо пред друго.

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   18-03-15 11:51

Разбира се :) Вкараха страхотен девелопмънт туул - firebug за въпросния браузър и оттам. Самата лисица в началото също беше много пъргав браузър. Всичките си имат и плюсове и минуси, но да се очерня някакъв браузър едва ли не, че е виновен за нещо, при положение, че това беше единствен и основен инструмент да видиш графично нещо в Интернет през по-голямата част от съществуването му, е дебилно...

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 11:58

Е,те и кодак измислиха матрицата :)

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: rx   
Дата:   18-03-15 12:01

Тей е - никога не е късно човек(фирма) да оплеска пейзажа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С благодарност към Microsoft
Автор: asahi   
Дата:   18-03-15 22:16

"Microsoft ще предприеме сериозна стъпка срещу софтуерното пиратство в Китай като предложи на всички потребители в страната безплатен ъпгрейд до Windows 10.
Това ще стане независимо дали имат лицензирано или пиратско копие на операционната система, предаде Mobile Bulgaria.

По този начин компанията ще опита да легализира операционната система на стотици милиони потребители в страна, в която над 75% от софтуера е нелицензиран.

Тери Майърсън, който ръководи отдела за операционни системи в Microsoft, е споделил в интервю за Ройтерс, че компанията ще обнови всички съвместими компютри независимо дали са с лицензирана платформа или не."

http://it.dir.bg/news.php?id=18696535

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »