Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:41

Понеже Авторът на снимката с вързания бял гълъб се нахвърли като мишелов връз мен на лични и светкавично изтри коментаритд ми: Нека птичарите си кажат думата. Естетически няма нужда от коментари. Личността на Автора също е без особено значение
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:42

На първа
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   23-02-15 22:54

За https://photo-forum.net//i/1895952



Публикацията е редактирана (23-02-15 22:59)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: InnerSelf   
Дата:   23-02-15 23:11

Аз не мога да разбера, как е вързан гълъба?
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   23-02-15 23:28

Що мислиш, че е режисирано? Ако е вярно е по наказателния кодекс.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: ceco   
Дата:   23-02-15 23:30

Аз не забелязах да има насилие в тази снимка (но не съм спец в тази материя)!
Не разбирам, но ми се стори естествена ситуацията ... въпреки че в днешно време всичко може да се изманипулира (примерно, да е изтрито въжето, ако е бил вързан наистина...)?? [smilie10]

Ако наистина има такова нещо - [smilie23] [smilie2]



Публикацията е редактирана (23-02-15 23:44)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: gbdesign   
Дата:   23-02-15 23:42

Вероятно е прав автора на темата. Белужнявите гълъбчета са градски птици и дори някоя случайно да е кръшнала към полето, вероятността фотограф да е на подходящото място, с подходящото оборудване за заснемане на кадъра, клони към 0. Не че съм фен на гълъбите, ма да вържеш птица, за да заснемеш как я напада/изяжда друга си е доста извратено.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: nikste   
Дата:   24-02-15 00:04

Извинявам се, но по-неморално животно от фотографа по принцип не познавам. Разбира се, че има изключения и слава Богу, но повечето фотографи са готови да потъпкат всякакви морални ценности, за да направят "СНИМКАТА".
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-15 00:20

Прекрасна снимка и много завист. Който е толкова отворен нека върже дървена примамка и да заснеме морално-етичен фотос.
Това Българите сме уникални в двуличието си, в това да съдим другите и в това да оплюваме недостижимото за нас. Жалка тема и коментари.
Мислех, че съм във форум за снимки, а не в правосъден.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: juslen   
Дата:   24-02-15 00:24

Ако гълъба наистина е вързан това не е никаква снимка и шедьовър, а просто скалъпена постановка. Губи се цялата магия на кадъра така.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-15 00:24

Не съм спец по диви пилци и обикновенно не коментирам

Отношението на фотографите в БГ обаче често е престъпно.

В случая ако гълъба е вързан това е кофти както за него, така и за хишника. Хишните птици трябва да могат сами да се хранят. Подхранването им по подобен начин за готина снимка ги убива.

Преди години, когато следях тая категория снимки, имаше редовно снимки на соколи, които фотографите гощават с вмирисани мръваки. Това ги убива.

Та просто Ви призовавам да бойкотирате тая категория снимки.



Публикацията е редактирана (24-02-15 00:28)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 00:34

За пребиваването си в този български фотографски форум съм видял толкова злоба от страна на напълно непознати, че въобще не ме учудва, че някой вързал птица да бъде сдъвкана, че да си грабне заветните Бе точки от неговите си Бе приятели белким му порастне егото. Всъщност някои озлобени коментари тук, и то на дългогодишни потребители, явно толерирани свободно от админите, напомнят на някакъв рецидивистки клуб. А уж фотографията трябва да въздига висшето, да си "над нещата"...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: stefan_fx   
Дата:   24-02-15 00:57

След като прочетох историята на автора за кадъра, сдържаното ми мнение е: това НЕ Е фотография(рисуване със светлина)! Това е садизъм !
Снимай! Не убивай!

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: deerstalker   
Дата:   24-02-15 01:01

[smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-15 01:04)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 01:02

и аз сега прочетох... гнус ме е от такива хора. По принцип не понасям въобще разни кучерасти, природозащитници и еко-зелено-червена наркоманска паплач, обаче някакъв селяндур да счупи зорлем на птичка крилата и аз вместо да му счупя тиквата, да тръгна да правя бе точки... това само форумен гений може да го направи... неам думи!
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: juslen   
Дата:   24-02-15 01:04

Пуснали гълъба с умишлено пречупени крила и хайде на сеира-да ви таковам и ''фотографията'' [smilie23] Изкривена работа отвсякъдe-и другите подобни индивиди гласуват ли гласуват-ауу, ох, ех, шедьовър, супер кадър [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-15 01:07)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 01:17

Всъщност след подобни изцепки би трябвало админите да деактивират въпросния "талант" - поне така казват правилата, които те сами са си ги измислили. Но нали е "наш човек"... важното е да има Бе точки, какво толкова да строшиш на една фтичка крилете...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: zotto   
Дата:   24-02-15 01:28

Авторът има градация, като гледам, вади голите пилета от гнездата за единия рейтинг, сега гълъб със счупени криле за примамка, да видим утре колко по-оригинален ще е…

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 02:26

Потресаващо, но факт - другата му снимка, в която е изгребал пилето от гнездото и го е пльоснал на дръвника, за да го снима, е отнесла 113 Бе точки. Сто и тринайсет! И всички те са били наясно с това, за което са гласували [smilie23] Говори много за етиката на хората тук, дори и "старите кучета" и "реномираните".
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Lycan   
Дата:   24-02-15 03:55

Има едни ФБ джедай, българчета, забавляват се като снимат как застрелват животни. Може и да и да имат легални ловни билети, само, че стрелят с бойни карабини от голямо разстояние и надали ходят да събират трупове след това. Снимат забавата на видео с добра оптика, животното обикновено пълни целия кадър, пада на място или се повлича на някъде.. шерват.. събират лайкове..

Напъпилите псевдо-орнитолози за съжаление гледат на тези неща със същите очи

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: falcon   
Дата:   24-02-15 04:55

Такава снимка става и с намерена мъртва примамка, или пък с изкуствена. За 50-на лева си намерих механичен гълъб махащ с крила, преди това бях си направил сам клатещо устройство с една изкуствена джинка. Това е привлечено със звуци и механичната джинка от стотици метри, докато вече не се побираше в кадъра.
https://photo-forum.net//i/1705464

Да връзваш обаче живи птици, независимо дали са болни или не, не го приемам[smilie2]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: e-mil   
Дата:   24-02-15 07:45

Автор: sherbit
Дата: 23-02-15 23:28
"Що мислиш, че е режисирано?"


Щото авторът е изработил три абсолютно еднакви сламки за да привлече ястреба. А гълъбът е бил толкова шашнат, като ги видял, че не успял да избяга. [smilie5]

Кроп от снимката на krina.

http://prikachi.com/images/161/7942161V.jpg



 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-15 08:15

Лицемерие... лицемерие ...
Ядат пилешко, а не понасят убиването на пилета.
Не е важен авторът, нито снимката. Важен е манталитетът тип БГ.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: ludiakolio   
Дата:   24-02-15 08:18

Мойте наблюдения са ,че хора,които не се трогват от болката на едно животно , и без да се замислят да стават съпричастни ,им липсват основни "кадри" от първите седем години.



Публикацията е редактирана (24-02-15 08:38)
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 08:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: falcon   
Дата:   24-02-15 08:42

Когато ядеш животно, не правиш нищо различно от самите животни, просто участваш в хранителната верига.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   24-02-15 09:01

Говедото организира бърдуочинг, представям си там за 100 лв на какво е готово. И е дотам тъпо да признае, че освен вързано, животното е и със счупени криле
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   24-02-15 09:03

И един цитат:
Ей малоумник да не си вечерял простотия,е бива ама верно си много прост......
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: shadow...   
Дата:   24-02-15 09:09

и коментарът ми е изтрит...еваларка на Админите...

>
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: geokar   
Дата:   24-02-15 09:15

Замразените скакалци май повече се котираха...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: hebros   
Дата:   24-02-15 09:35

А тези, които купуват магаре и го убиват, за да го метнат на лешоядите в Маджарово? Цели групи птичари ходеха да снимат там по тоя начин и е пълно с техни снимки и тях ли да деактивират админите?
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   24-02-15 09:37

Ако някой краен природозащитник "разкраси" автора на въпросната снимка, документира го...дали ще бъде хит в албум "Портрет".
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sprintgb   
Дата:   24-02-15 09:38

Така наречените "АДМИНИ" ще изтрият всички Ваши коментари и ще оставят "това произведение" да трупа рейтинг.................
Все повече се обеждавам ,че ФотоФорум е измислица насърчаваща егото на шепа хора! [smilie7] [smilie8] [smilie7]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sprintgb   
Дата:   24-02-15 09:42

[thankyou]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-02-15 09:42

Спрях да снимам макро, защото не можех да се съревновавам с до болка познати у нас и в чужбина форумни "гении", които са оборудвали цяло домашно студио с осветление, гъби, растения и ЗАМРАЗЕНИ и УПОЕНИ щурци, пеперуди, калинки и богомолки. Аз се опитвах да лазя на колене по мократа трева с часове за един кадър, а "колегите" препаратори дръпнаха много напред с техниката.[smilie8]

Този кадър с птици е върха на измамата и чесането с жестокост на егото. Може така да правят всички птичари, но за мен е гадно и непростимо.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: WickedClown   
Дата:   24-02-15 09:46

hebros, доста неадекватно мнение. В Маджарово се дават за храна вече умрели животни, които по принцип се изгарят в екарисаж.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-02-15 09:47

GOSPODIN съревноваваш? Това ли е за теб снимането?
hebros май, не си много информиран принципно ...
sprintgb едва ли ще има някаква админска намеса, ама да видим ...
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-15 09:51

Хубаво е, че има някой, който обърна внимание за този кадър [smilie24]
На мен ми изглеждаше леко странен, но не се замислих особено.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sauron69   
Дата:   24-02-15 09:56

Да, браво на автора на темата [smilie24]
И при мен беше същото като realnoncho
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-02-15 10:00

LorDDemoniC и ти ли си от "препараторите"? Снимал ли си макро и ако да ми кажи, как с макропръстени , където ДОФ-а е с дълбочина 2мм. може да хванеш на фокус някое насекомо в естествена среда. Понякога става, но след стотина безфокусни кадри. За такова съревнование говоря.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:02

Никой не пуска темата за избитите мишелови, соколи и ястреби от гълъбарите...Ето ви сега баланс в природата.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:09

Уважаеми форумци, първо искаме да ви обърнем внимание, че темата е пусната в 22.40 часа вчера. Нямаме дежурен 24ч админ. Освен това нямаме постъпил сигнал на ЛС или мейл, явно разчитате да прочетем темата веднага...
Хубаво е, че изразявате вашето негативно мнение относно използването на живи примамки при снимане на диви животни. Това явно е разпространена практика. Ние нямаме информация използването на живи примамки при снимане, лов или риболов да е противозаконно. Да, ние също сме на мнение, че това е неморално и неетично. Тези въпроси обаче е редно да се изяснят в общността на фоторгафите, снимащи диви животни.
Админите не са нито полиция, нито съд, нито разследващ орган в държавата. Ако някой смята че има престъпление, има компетентни органи, които да се произнесат по въпроса. Заведете дело, ние ще съдействаме с това което е в нашите компетенции в случая. Предоставяте на копие от снимката, на айпита и координати.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:12

Това не е педофилия, какви айпита, какви координати?
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-02-15 10:12

GOSPODIN ни най-малко даже. Тотално против такива манипулации ако можем да ги наречем върху живи същества. Даже имам тема подобна https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1691454&t=1691454
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:15

Vanquished - както казах ако компетентните органи сметнат, че има престъпление, ще съдействаме на закона. Ние не сме съд.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Giorgio.K   
Дата:   24-02-15 10:15

Б@хти Изрода щтракач .... не е истина просто [smilie9]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:17

Фото форум, като юридическо лице, е длъжно да спазва законодателството.

Да, Фото Форум спазва законите.
Ако Вие сте на друго мнение, можете да оспорите този факт в съда с аргументи.
Очакваме ви.
Тъкмо ще има прецедент и ще е за урок на всички които не спазват законите.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   24-02-15 10:19

Повече няма да гледам подобни снимки, още по-малко да гласувам. А това че се толерира ме отвращава повече.[smilie23]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Marten   
Дата:   24-02-15 10:23

Admin написа:

> Ние
> нямаме информация използването на
> живи примамки при снимане, лов или
> риболов да е противозаконно.

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ

Чл. 7. (1) Забранява се проявата на жестокост към животните.
(2) За жестокост се смятат:
7. използване на животни за филмови снимки, реклама и изложби, при които им се причинява болка, страдание, увреждане или стрес;

Ето, вече имате информация.. В случая е причинена не просто болка, страдание, увреждане и стрес, но вероятно и смърт..
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   24-02-15 10:24

снимката е изтрита....
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:25

Tова е научно-популярен кадър, хайде стига сте се превземали и си гледайте животеца!
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:28

Авторът явно е изтрил сам снимката си.
А ние админите разбира се винаги сме виновни, няма как иначе:) Ако деактивираме автора ще има 10 теми против това с обвинения срещу нас. Ако не го направим - пак същото.
Вие fraction дори не сигнализирахте админа, а имахте възможност. Нямаме ЛС нито мейл от Вас. Защо ?
Също така можете да заведете дело срещу автора и всички останали, които използват живи примамки. Ето чудесен повод. Дайте пример. Рибите, които се използват за примамки също са животни.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: boxer   
Дата:   24-02-15 10:29

Ако тази снимка беше публикувана във вестник, списание, календар, интересно какви щяха да са реакциите?
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: philip   
Дата:   24-02-15 10:30

Леле, колко портрети с риби имаше...

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:34

Кучета трябва да се тричат и не заради кучетата, а заради наглите им стопани, които ги пускат на глудници, без намордници, без повод в зони на паркове забранени за кучета.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:36

И като каза за нормалните държави, хайде вземи се в ръце, fraction :

НОРМАЛНА ДЪРЖАВА

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:36

Да, прав сте. Не се прави така, както казах ние също не го одобряваме и ако някой реши да заведе дело и съдът прецени, ще съдействаме.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:37

fraction - имате изключително ниска правна култура.
На съд може да иде извършителя на престъплението (ако има такова), а не медията в която всеки има право на самопубликуване.
Фото Форум нито използва живи примамки, нито убива хора. Да, има и такива репортажни снимки с убити хора на тях. А в НПК пише че убийството е престъпление.
Освен това се държите неоправдано агресивно. Не сме длъжни да го търпим.
Така че опитайте се да бъдете по-конструктивен и премерен в изказванията си.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Saxon   
Дата:   24-02-15 10:39

Vanquished, сакън, тва там в Дания е традиция...
И се информирайте пилешкото и свинското с което си задоволявате телесните нужди как е добито. Или за телесни нужди е разрешено.
Разпънахте ги на кръст админите
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:41

Saxon, имено традиция, какво ми се захласват тук по някакво тричане, чудо голямо.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Vanquished   
Дата:   24-02-15 10:42

fraction , снимката е изтрита, казусът е приключен, можеш да пийнеш чай от маточина и да продължиш живота си спокоен.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: philip   
Дата:   24-02-15 10:44

Проблемът не е в кадъра нито в автора, а в публиката, тоест в нас. Защо National Geographic пускат толкова научно популярни филмчета за хранителните навици на хищниците? Защо новините започват с криминалната хроника?[smilie11]

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Admin   
Дата:   24-02-15 10:47

Разликата между порнографията и живите примамки.
Сексът не е престъпление. Публикуването на сексуални сцени в близък план е престъпление.
Насилието над животни е престъпление.
Публикуването на снимки с живи примамки не е престъпление.
Във въпросната снимка технически погледнато няма насилие.
Няма изяден гълъб.
Може ястребът да се е уплашил от фотографа и в последния момент да е излетял в обратна посока.
Какво е било преди снимката и какво е станало след това, можем да гадаем.
Самата снимка не съдържа насилие.
Затова тия неща се решават в съда, а не във форумите.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: sherbit   
Дата:   24-02-15 10:50

Едно е да ловиш риба с червей или рибка, после да ядеш рибата - най-естественото нещо на света. Друго е да убиваш за кеф или за гнусното си хоби.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: philip   
Дата:   24-02-15 10:51

И какво лошо има да нахраниш пилетата? Въпрос на гл. т.

 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: fraction   
Дата:   24-02-15 11:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: boxer   
Дата:   24-02-15 11:01

А ако авторът е монтирал сцената с фотошоп, за да ви гледа сеира?
Емил показа че има пипано с ФШ, еднакви сламки около гълъба?
Кой ще се наеме да е "вещото лице"?
[smilie18]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   24-02-15 11:02

Е, Админ, глупакът сам си казва, че птицата е със счипени криле. Това ако не е насилие... Не съм имал намерение темата да се изроди в нападки към сайта.
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: Emoxide   
Дата:   24-02-15 11:04

fraction, според мен би било добре да се насочиш към борбата с бракониерството.
Както в лова, така и при риболова. Успех! [smilie24]
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: philip   
Дата:   24-02-15 11:04

viara123, по полека с определенията!
 Re: Относно идиотското измъчване на животни с цел рейтинг А и Б
Автор: viara123   
Дата:   24-02-15 11:06

Стана грозна история, точно колкото снимката. Надявах се пилищарите да си кажат мнението. Мълчат обаче, с две изключения.Пилищащ пилищару око не вади. Моля темата да бъде затворена.
 

 Тази тема е затворена