Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: Pac   
Дата:   25-02-15 10:24

Май се спрях на 85-цата наистина. Ако до събота нещо не ми преобърне представите, ще пазарувам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: koev   
Дата:   25-02-15 10:59

Според скромното ми мнение 85 1.8G е много добър избор. Преди имах D версията, която беше остра след 2.8, но с много нервно боке. Не ми харесваше и го продадох. Сега след като взех G версията почти не го свалям от апарата. Последните ми снимки от профила са с него. Не го затварям повече от 1.8 - много остър и с приятно боке...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-02-15 12:33

Разумния избор според обективите, които имаш би бил Nikkor 85/1.8G.
Аз имам Nikkor 50/1.8G и 105/2.8 VR, сега по същата причина ще взимам 85/1.8G. Има нещо в рисунака на този обектив, което много ме привлича! Снимал съм с 60/2.8 микрото, за макро е супер, но не знам как ще е за портрети - хвалят го като цяло! Така че сигурно ще си доволен и от него като краен резултат, а и ще имаш 2 в 1, но 85 си е класически портретчик и на кроп и на ФФ - там май все ще си доволен за основната цел - портрети [smilie3] Избора е изцяло твой!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: Pac   
Дата:   28-02-15 17:12

Да са ми честити 85-те мм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-02-15 17:42

[smilie24]
Със здраве да си го ползваш и много сполучливи кадри да направиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: simbon4o   
Дата:   28-02-15 19:38

Чакаме кадри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: Pac   
Дата:   28-02-15 19:53

Ето я първата според мен по-сполучлива, щркантата на път от Павилиона към вкъщи в Южен парк:
https://photo-forum.net//i/1896976




Публикацията е редактирана (28-02-15 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: Pac   
Дата:   28-02-15 20:00

Ето я и директно от апарата (само конвертирана в jpeg):

https://rakiqq.dm2303.livefilestore.com/y2pDXrd_IKmBUTWwPMedW73apEcuggjYCjeGJYjsUHVt5MO8sdXhKVje2xIY

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: fotorafi   
Дата:   01-03-15 18:28

Здравей,
един познат разпродава никонската си техника и минава на друга сиситема. Интерес представлява портретната му система: обектив "Биометар 2,8/80 мм" за Пентакон 6/6 с фабричен преходник Пентакон> М-42 + преходник М-42>Никон. Ръчен фокус, ще потвърждава фокуса никона ти. Изображение ще изгражда само центъра на обектива, най-качествената му част .
80 мм х кропа на никона. Няма да имаш безкрайност с неговия преходник, но за портрети до 7-8 -9 метра е великолепен. Също и за макро. Снимал съм служебно с Пентакон 6/6 с този обектив 25 години. Изключително става остър след 5,6. На отворена бленда 2,8 и 4 е с добър портретен рисунък, великолепно боке и системата няма да бъде скъпа.
Цени не съм питал, но си купих преходника М-42>никон за 15 лв. и го ползвам с един Хелиос 44.
София, 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет са портретен обектив за Никон
Автор: desmes   
Дата:   01-03-15 19:35

Честито ! [shtrak]

Рафи , уникален си ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »