Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: ishootraw   
Дата:   23-02-15 16:10

Застраховки му е майката, на техника, на себе си, трудоспособност и др. А за Германия..и там стават такива неща. Свидетел съм бил как е един купон един пич изтараши чанти и пари нандоста хора от стаите на апартамент докато хората си купонясват. Мен ме нападна един тип имах лека телесна повреда, разбрах къде работи, казах на полицията, но след време ми казаха, че не могат да го намерят. Та по темата, дано човекът превъзмогне това и дано накажат извършителите...полицията или кармата.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Нели   
Дата:   23-02-15 16:33

Също внимавайте като се срещате с купувачи на техника втора употреба. Знам за един такъв случай за техника, открадната заедно с кутиите и гаранционните карти - подобна схема.



Публикацията е редактирана (23-02-15 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-02-15 21:16

Какво ли не се изписа по темата, какви ли не сценарии се разиграха, но истината е, че подобен род престъпления, в голямата си част остават неразкрити. Наистина жалко за адаша, знам колко беше ентусиазиран и запален. Винаги се поставям на мястото на хората и затова и аз не се почувствах добре, когато прочетох във фб за случката.
Някой беше написал, че рано или късно и въпросните ще ги ядат червеи, но нека не забравяме, че всички спадаме към този вид храна. Въпросни тълкувания с библейска поучителност, до голяма степен ни доведоха до този хал. "Абе остави ги тия, Господ ще ги накаже тях"... В същото време ние им сърбаме попарата ежедневно и чакаме да умрат, защото нищо няма да отнесат в гробищата. Нито ние, нито те ще отнесат каквото и да било, но защо докато и ни е и те сме тук, трябва да развиваме и подкрепяме тази теория?
Не одобрявам всичко казано от автора, но го разбирам в ситуацията на екзалтираност и гняв. Без значение дали е морално/законно/християнско всеки може да си мисли, пише (явно че и прави) каквото иска. Всякакви препоръки в случая са безсмислени. Дано наистина стане чудо и нещата някак се открият, но в подобни ситуации, техниката си хваща "организирания канал" и отпътува за чужбина.
Отдавна границата между морално/аморално/законно/легално е покрита с финикийски знаци и "хората" вече не я виждат. АЗ също бих се обезкуражил и бих си вдигнал чукалата. Заради единия пуст национализъм, патриотизъм, zakletamajkabulgaria и за заради фекалното Черно море, не бих останал в тази кочина. Стоя заради родителите и прародители си (все още). Постоянно се сблъсквам с милиционерските безумия, ставал съм неведнъж жертва и свидетел на превишаване на права на органите на реда, присъствал съм на хвалба с лек тон на оплакване от длъжностни лица - "Той плаща на шефО и ние не го закачаме, кажи какво да се прави", така че оправдавам всякакви първобитни способи и средства за саморазправа, при положение че на 100% се знае извършителят.
Никой не може да ме убеди в противното.
PS - бърз пример - на мой познат, на който му откраднаха колата преди време. Крадецът седмица се вози с откраднатата кола, като през това време вършее в региона и разбива други коли за да краде от тях каквото намери. Полицията го спира на рутинна проверка с крадената кола, крадеца дава документите на колата и изчезва с мръсна газ. След това изоставя колата на пътя и започва да се укрива. Предвид факта, че вече е съден неколкократно и познава системата, ползва "вратичката" да се предаде, да се направи на невменяем и започва една дълга и тромава процедура, през която той продължава да е на свобода. За жалост обаче, не успа да се радва дълго на тази привилегия, защото ненадейно, няколко пъти се налагаше да го хоспитализират, поради различни случайни травми - счупвания, вътрешни разкъсвания и прочие. В крайна сметка се кротна и съседите му казват, че винаги познава, когато времето ще се разваля...
Марто, не губи надежда, но по-скоро наблягай на немския език...
Erfolg!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   23-02-15 21:27

Никой не минава тънко, закон, далеч по-универсален от тези които крепят вселената..така, че автора на темата да се радва, че е в добро здраве и жив[cool]



Публикацията е редактирана (23-02-15 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-02-15 21:30

Ужасяващо примирение лъха в много коментари, но забравих , че сме европейска държава, където всичко е обърнато наопаки. Жалят се престъпниците, че им бил труден живота, а жертвите са си виновни , че са предизвикали агресията.
Измислената гей-евро-примиреност довежда до смешни полицаи , които не стрелят срещу терористи и умират, като кучета, до кометари в темата , че е добре да се радваме, че сме живи. Всичко това идва и от неподготвеността на неходилите в казарма префинени метросексуални младежи.

Гори отзад автобус на магистралата,спирам на стотина метра, грабвам пожарогасителя и бягам към автобуса, а татуирани плондири бягат в обратна посока, че "си е ебало майката, брато". Не беше героизъм- с 5-6 пожарогасителя огъня стана на пушек дошлата пожарна го дозагаси, но "мутрите" ми направиха впечатление на дискотечни въздухари без покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   23-02-15 21:41

Не става въпрос за примирение. Отмъщението просто не е решение, носи временно удовлетворение. Освен това справедливостта винаги изисква реципрочно действие, което не постига целите на отмъщение в истинския смисъл. По-добре е да има осъзнато разбиране на реалностите..а ако е трудно човек да се пребори с огорчението и болката..е тогава въпрос на избор, но отмъщението трябва да е шокиращо, за да може да предизвика същия ефект. Това означава не да се пише какво щяло да се случи или например да се търсят хора да го ступат тоя. Не, ако си решил да е отмъщение, трябва да се усети..избий всеки скъп близък и го остави сляп в инвалидна количка, това ще е необходимо за осмисляне на постъпката, другите действия ще са с временен ефект. [smilie3]
Ако някой не е готов да направи това, по-добре да приеме нещата, иначе само ще си създаде излишни допълнителни главоболия.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-02-15 22:09

falcon:
По-добре е да има осъзнато разбиране на реалностите
Да, аз я имам. В радиус от 4км от мен, на 3 места продават наркотици, на 7 продават цигари без бандерол и нелегален алкохол. Служителите на "горското" и полицаите, продават незаконна дървесина. Родната милиция козирува на собствениците на дискотеки, в които се разпространява дрога и стават тежки побоища (които се потулват от компетентните органи, защото "договорът е" - "да ги пазим"). Навсякъде в заведенията се пуши. Днес съм си платил поредната здравно-осигурителна вноска (в 14:20 часа по документите от банката), за да може неосигурената циганка на 16, родила 3 деца да стои пред кабинета на личния ми лекар и да ми се развиква - "Ти като си дошъл пръв, не ме интересува, моите деца също имат високо ТЕМПЕРТУРА". Отказват ми направление за специалист, защото е края на месеца и ми казват, да дойда след 10-то число...
За каква осъзната реалност говорим, за какви 5 лева? Това не е черногледство с примеси на художествена литература, а живата реалност. И да си викам - "Абе, нека.. нека да правят каквото зная... важното е да сме живи и здрави". Ама като се разболях преди дни, пак ще го лапам и ще си плащам за преглед при "специалист" ... Да, хубаво е, че Omnia е живи и здрав, но защо трябва да се приемат за нормални подобни грабежи? В Албания ли живеем? Убеден съм, че голяма част от коментиращите, не биха се и замислили, преди да си купят 5D3 на 10к кадъра за 2000лв и 24-70 за 600лв с бонус светкавица...

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   23-02-15 22:15

Защото ако не ги приемаш така и с малко философски привкус следва да стигнеш до края..за теб[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: h_bio   
Дата:   23-02-15 22:18

Методиев, не си ти когато си гладен. Успокой малко топката. Скачаш от тема в тема.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-02-15 22:37

Кое по точно трябва да се приема с философски привкус? Да наритат на някой канчето, да му откраднат техниката, а ти да си дърпаш от масура и докато бавно изпускаш да си казваш - "Абе, кво ви пука...[smilie19] "



Публикацията е редактирана (23-02-15 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   23-02-15 22:42

Философския привкус е че си здрав и жив, може да се радваш на семейството си, да опъваш гаджето си, да снимаш или каквото намираш за интересно за теб. Живота свършва когато приключи наистина, всичко останало е преодолимо[smilie7] както казах въпрос на избор и дано избора е целесойобразен и в твоя полза[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-02-15 22:52

А ако всичко от изброеното от теб, няма как да стане? Недай Боже му издрънкат манерката в ръба на контейнера и си замине? Пак по философски ще пишем - "Еее, нямаше късмет просто момчето, съдба, какво да я правиш..."[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   23-02-15 22:59

И наистина ли мислиш, че може да контролираш всичко в живота си? На колко години си, колко пъти си полагал докрай усилия за нещо и то не се слечвало така, както искаш, не си ли разбрал, че не всичко зависи от твоите действия и желания, колкото и благородни и добри да са те. Ако вярваш в обратното, моля те живей 1000 години, надявам се да успееш и да ме опровегаеш. С напъни в повечето случаи освен разстройство друго не можеш да получиш..sad, but true[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-02-15 23:19

Има една "новинарска теория" за "труп/километър" - един труп в къщи е повече от два трупа в съседите, три трупа на съседната улица са повече от пет в съседния град... и така нататък. Като наблюдатели/читатели на историята с лошия късмет на автора на темата, можем да афишираме всякакви житейски мъдрости и поуки, но ако попаднем на неговото място, някак изведнъж света и реалността стават други.
Тогава максимата - "Нека не се напрягаме за глупости, защото така или иначе животът е кратък" въобще няма да бъде актуална за нас-потърпевшите, докато на болшинството отново ще му бъде все едно...
Наистина, много по-добре би било този случай да отиде в статистиката "битови кражби", защото само днес на територията на София са откраднати N Броя коли, за по *****лв, станали са N броя катастрофи с N броя жертви, а ние се възмущаваме, че на някой са му откраднали фотоапарата.
Така или иначе, няма/не може да променим случващото около нас, затова нека игнорираме негативното и да се радваме на предстоящият годишен отпуск, който ще оползотворим в пиене на бира и обикаляне по тесните улички на Китен и Приморско...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: falcon   
Дата:   24-02-15 05:03

Не се разбра, това което писах, но карай. Тези въпроси които сега вълнуват автора и другите тук и мен са ме вълнували, поради личен опит и поста ми беше продиктуван от такъв, изобщо не съм прокламирал -спи робе, не надигай глава[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Binjo_o   
Дата:   24-02-15 10:56

Съжалявам за лошата ситуация в която е попаднал Омниа, пари се изкарват но лошото чувство остава. Важното е да продължи човек, и да не се отказва. Може да ти вземат нещата за снимане, но уменията, опита и таланта не могат !!
Да попитам все пак, да не би да има някаква техника на изплащане, преди години мой познат имаше подбни случаи, така и не можа да се докаже, но съмненията остават.
Тъй като ми предстои подобна покупка, за не малка сума, ми мина през ума.



Публикацията е редактирана (24-02-15 10:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »