Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 09:59

Аз бих препоръчал безогледалка, заради удобното фокусиране в live view. Ако искаш ФФ, нещата се свеждат до Сони а7, който там подмодел си избереш. :) Освен всичко на а7-цата с адаптери можеш да закачиш практически всеки обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:01

Aко има пари Sony A7 е перфектния избор за целта, ако няма пари-някой NEX ще върши същата работа с разликата, че е с кроп сензор.



Публикацията е редактирана (17-02-15 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   17-02-15 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:15

Забавно е как се сравняват круши и ябълки :) Санким ДСЛРите нямат лайв вю и не можеш да фокусираш оттам... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:19

DSLR-ите имат live view, но като цяло не са оптимизирани за работа в този режим, откровена мъка си е с моя Nikon D5200, вероятно други модели са по-добре, но едва ли драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:19

С безогледалка е в пъти по-лесно и приятно да снимаш с ръчнофокусни, само който е пробвал може да потвърди.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   17-02-15 10:22

Отделно че някои модели безогледалки имат focus peaking или picture in picture, което значително улеснява фокусирането с ръчни.

п.п.
В базара има панасоници за по 200 лв, които са идеални за целта.



Публикацията е редактирана (17-02-15 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:23

Безогледалка и ръчен фокус е като ракия със салата, Джакче с кола, бира и цаца. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   17-02-15 10:24

Flange focal distance .

Принципно, всяка система може да ползва обективите на тези, разположени под нея, с преходник, и да има фокус в безкрайността. Ако искаш да ползваш обективи от другите системи, ще ти трябва преходник с оптичен елемент. Затова се препоръчват безогледалки, техните работни отсечки са къси, и дават съвместимост с повече други системи.
Това е единственото предимство. С DSLR с добър визьор и малко практика може да се фокусира достатъчно точно и с ръчнофокусни. А с помощта на Live View - още по-точно. Да не говорим, че за много модели на Canon има Magic Lantern, който практически изравнява възможностите им в това отношение с безогледалните апарати, че даже дава и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:25

Снимам изцяло с ръчнофокусни обективи и с дслр от над 10 години. Не съм усетил неудобство. Може би сте прекалено чувствителни, знам ли... [smilie8]

Не си представям обаче 300 2.8 закачен на някакво телефонообразно блокче шоколад дето е по-малко от тапата на обектива. Някак си не виждам как може да е удобно даже за захват...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   17-02-15 10:29

rx, трябва някой път да пробваш, а не да гадаеш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:32

tbby защо реши, че не съм :) Един от апаратите, който ми е на сърце е сони а7р - страшна картинка. Но да кажа, че ми е удобен колкото хубав тежък дслр - няма как да излъжа [smile] Единствения ергономичен плюс е, че уж заема по-малко място в раницата, НО когато носиш и адаптера за другите обективи и това отпада :)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   17-02-15 10:36

Aми ако е канон , трябва да поддържа "фенера" , но струва ли си да се мъкне тяло с огледало , след като не трябва някаква бързина .Според мен някоя безогледалка с пикчър ин пикчър е най-доброто решение. Предпочитам го пред разните му пийкинги . ДОри смехурията от към размер GM -1 има прекрасни възможности за това.
А по въпроса с удобството... никога не ми е било неудобно , хем фащам баскетболна седмица с една ръка . Хващаш обектива за ринга , въртиш а с другата ръка просто запъваш тялото да не се върти с обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18] Пробвано многкратно с цайс 180/2.8[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-02-15 10:40

Sony, те за това ги правят телата, според колкото могат адаптори и китайчета да навържат да им правят адапторите. "Цпецовете" ще обяснят защо, как и др.
Ползвам Фуджи и Никонски и други адаптори, доволен съм.
Ползвах Нексове и адаптори- доволен съм.
Ползвах Никон и М42 адаптори, доволен съм.
Ползвам Канон и М42 и други адаптори- доволен съм.
Най-гадното е, че малко адаптори има за Канонски байонети с управление на блендата за други марки апарати. Или са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:46

a7 и едно такова http://www.bhphotovideo.com/c/product/1072733-REG/mitakon_mtk50mf095bk_50mm_for_0_95_lens.html
:)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:49

На безогледалка можеш да сложиш всякакъв обектив, на Canon само M42 и още няколко байонета а на Никон и M42 не може като хората. Отделно на ниските класове визьорите са малки и тъмни, трябва фокусен екран с клин, live view-то помага където го има но трябва и дисплея да е с много висока резолюция за да се вижда добре какво фокусираш.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: okoto   
Дата:   17-02-15 11:14

Физиката не е силната ми страна, но максималната светлосила на обектив не е ли 1? Това 0,95 ми е странно, не че не ми харесва.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 11:21

Номерчето е равно на реалното фокусно разстояние върху ефективната апертура на оптичната система. Няма проблем да е под 1.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 11:23

Има и f/0.7 за протокола: http://petapixel.com/2013/08/05/zeiss-f0-7-you-can-now-rent-two-of-the-largest-aperture-lenses-ever-made/



Публикацията е редактирана (17-02-15 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-15 11:36

Има, не е като да няма обективи по-светли от 1.0 - ОБАЧЕ:

- Фокусът почва да става толкова плитък, че е почти неизползваем.

- Влизат в сила други физически проблеми освен простото отношение на отвора към дължината: свойства на стъклото, кривини на повърхностите на лещите, рефракции и дифракции, предаване на тримерна картина върху двумерна повърхност...

- Решаването на тези проблеми (не че е невъзможно) прави проектирането и производството леко скъпички. Повечето цени са двуцифрени (хиляди долара). Някои екстрмални модели се правят в единични бройки за клиенти като NASA.

- Разбира се, по-лесно е за кроп формати и напоследък се появи 'ширпотрба' на доста достъпни цени за APS-C и М43 (в диапазаона 0.9 - 1.0). Проблемът с прекалено плиткия фокус там не е толкова драстичен и, който може да си го позволи - си заслужава да опита.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-02-15 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: okoto   
Дата:   17-02-15 11:38

В това отношение форумът е полезен, когато няма хейтърство и научаваш нови неща.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   17-02-15 11:46

Да , и точно поради това , че напоследък покрай Емовата ГМ се загледах в панасоник и сравнявам разни тестове в Дп -ревюто , излиза , че м-4/3 има много малки разлики с апсц- Принебрежими ,като за любители а пък от друга страна поради по дълбокия ДОФ при една еднаква светлосила , са по използваеми . А пък са джобарки повечето...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 11:53

Като си избираш тяло мисли за размерът на матрицата и зрителния ъгъл, който ще получиш при използването и. Не е едно и също да сложиш обектив 50мм пред матрица с размер 17.3x13mm или 26.1x18.7mm.


https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/yabv2239.JPG


http://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/13/2010/08/Sensor_sizes1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 11:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   17-02-15 11:55

Ами то и АПС-ц то реже , ако искаш да сложиш пентакона 135-2.8 (м42) примерно а 4/3 реже повече... Танту за кукуригу .Ама пък примерно с такумара 50/1.4 на АПС-Ц , като снимам лапето често има брак щото шило в торба не стои а дофа е плитък и ха е мръднало , ха е избягало... На ФФ само ТОРА може да снима лапета с ръчни обективи ама той се издаде , че им прави шамански маги . [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: RHCP   
Дата:   17-02-15 12:07

Помисли и за Пентакс телата(особено по-новите) -> м42 и пентакс К са най-разпространените(и разумни като цена) закрепвания за ръчнофокусни обективи, съответно с тях получаваш най-добро съотношение цена/качество.

Освен това пентакс втора ръка се намират доста изгодно, а са далеч по-издръжливи и надеждни от безогледалките(например като влаго/прахозащита, брой кадри с едно зареждане на батерията) Освен това за мен лично са доста по-добре от към изображение спрямо нексовете. Аз ползвам К5 и снимам почти винаги на ръчен фокус.

Ползвал съм и ръчнофокусни на канон 5Д първата версия - ОК е, ама с намирането на фокуса е (малко) приключение.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-15 12:31

ДСЛР не е за ръчен фоус. Казвам го от позицията на човек имащ ДСЛР (Пентакс К52с) и Некс6. Някой да познае на какво закачам 8-9 ръчнофикусни дет съм накупил [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-15 12:47

Хаха... и аз имах психологични проблеми. Фирма за телевозри грубо казано да ми прави фототехника (знам, знам какво ще се каже, ама си замълчете). Некс5Н ми отвори очите и така... Сега гледаме големите батковци и ДСЛР ще остане в шкафа май.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-15 12:56

Което иде да покаже, че ни доят и ни дават на час по лъжичка... За съжаление ще се съобраззяваме с това дет има. Няма как [smilie7]
Каквото и да купуваш безогледално, гледай да е с визьор. Иначе рискуваш да псуваш на слънце в някои ситуации (или както биха го написали на новобългарски - ситуациЙ хаха) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   17-02-15 13:03

потвърждавам...иначе е зор и ти трябва такова

https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/ncnw6694.JPG


http://img.focalprice.com//860x666/DI/DI0556/DI0556B.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-15 13:03

@fraction - мислех, че имам представа какво ще снимаш. Пак погледнах колекцията ти в профила - ще се изненадаш, но ти трябва известна бързина. Не защото 'моделите' бягат, а защото треперят и се клатят. Тези крехки, леки клонки и листа и от най-малкия вятър се движат достатъчно да размажат всичко. От личен опит - много пъти съм виждал интересни сюжети от този тип и съм пожелавал да ги щракна - и почти нямам свестен кадър от тях :( И някак не иде да чакаш пълно безветрие, за да излезеш да снимаш?

Щом ще фокусираш ръчно (той АФ не помага много в този случай), ще ти трябват по-кратки експозиции, което ще рече едно от две неща (или и двете):
- да купуваш по-светли (но и по-скъпи) ръчни стъкла
- да вземеш матрица с по-малко шум на високо ИСО (защото в твоя жанр шумът не е приятел на художника: другаде би минал за филмово 'зърно' или ефект, но в тези фини картини гладкото е по-ценно)

Има и трето: да избереш система със стабиизация в тялото чрез подвижна матрица, но тези са редки (засега) и скъпи. По последната причина (и заканата на жена ти) не мога да ти препоръчам и A7S.

Проучи наличните APS-C модели за шум - сигурен съм, че има тестове и сравнения. Игнорирай картечната скорост на А6000 (щото няма да я ползваш), но ако тестовете слагат тая матрица сред по-ниско шумящите - избери я заради това (и цената е достъпна). Добри неща съм чувал за Фуджи - прегледай тестовете и сравненията на по-достъпните им модели спрямо Некс. Фуджи имат и хубави (автоматични) обективи, но те оскъпяват - сравнявайки само тела, може би ще са по-близо до Некс-овете?..

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-15 13:11

С риск да създам пак спор (не го искам) - зимай Некс 6 и забравяй за проблема. Втора ръка го има тънко вече. Бих ти дал моя, ама върви с един цайс 16-70/4 и няма да е мн. тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: blue.light   
Дата:   17-02-15 14:17

Ако искаш зрителен ъгъл на ФФ на NEX-а му взимаш един Turbo-Lens адаптер и си готов.
С една торба преходници всички обективи ще са светли и широки :)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 18:44

Няма нищо лошо в преходниците, дори последната версия на ленс турбо си е чиста далавера. 250лв излиза нов от ибей, но наистина е използваем с всякакви обективи и по крайщата освен центъра. Оправен е и проблема с точката флеър от версия 1... Щом не можеш да си позволиш А7, който е най-доброто за ръчнофокусни заигравки можеш да вземеш некс 6, което е второто най-добро и на доста по-приемлива цена. 600лв вървят 6ците, ако намериш на толкова или малко по-малко некс 7 също е вариант(но обикновенно му искат повече макар да не си струва). Като добавиш китайския адаптер става 850лв за малък джобен фул фрейм. Адаптера го вземаш към канон ЕФ байонет и посредством много по-евтини малки адаптери можеш да надяваш на него всичко, което е правен адаптер за него към ЕОС. Което няма адаптер го пращаш на Слав...

Проблемации, които ще си спестиш пропускайки канонски фул фрейм - няма да се чудиш, кой обектив ще ти откърти огледалото. Няма да снимаш неудобно с протегнати ръце и лайфвю на нечупещ дисплей с ниска резолюция. Няма да се занимаваш с тези супер паянтови и неудобни сенници-визьори(като примера по-горе). Няма да се мъчиш с хак софтуери и чипове с програмиране. Няма да имаш брак от проблеми с оптичния визьор - лошо зрение, непрецизен матов екран, ...

Всички останали камери, които не са фул фрейм са още по-зле за целите на занятието понеже визьорите им са още по-малки. Пентакс преди много години бяха добър вариант за ръчен фокус - вече не. Нищо не се е променило при тях просто безогледалките са много по-добри.

Защо безогледалка с визьор - стабилен захват с 3 опорни точки(не тежък ДСЛР държан с 2 ръце или паянтова и неудобна тръба с некачествена лупа отзад) и визьорите са с по-голяма резолюция от дисплеите. Примерно визьора на некс 6 и 7 е 1024х768 резолюция, а дисплея е 640х480(както и на другите камери - фул фрейми, кропки, ... няма значение). Някои по-евтини камери имат дори по-слаби дисплеи като некс 3(някои модели), а3000 и др.
Понякога дори не ползвам пиикинг като снимам на визьор...

Ето малко семпли с некс 6 и турбо2 адаптер.

Пример с широк обектив - пентакс 28 2.8 - нещо което беше проблемно в първата генерация ленс турбо.
на 2.8

https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/yriv1616.JPG


https://farm8.staticflickr.com/7306/16382141202_bf8ef0b9a0_b.jpg

DSC09192 by simbon4o, on Flickr
на 5.6

https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/pkgy3294.JPG


https://farm8.staticflickr.com/7332/15760070794_2e102f167e_b.jpg

DSC09182 by simbon4o, on Flickr

Ето с 50ка зенитар

https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/cono6105.JPG


https://farm8.staticflickr.com/7491/16252022005_9f6dcd8e35_b.jpg

DSC08889 by simbon4o, on Flickr
на 3200исо е, но почти 1 стоп допълнително светлина заради адаптера е много полезен все пак, иначе щеше да трябва да снимам на 6400 този кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 19:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 19:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 19:33

Точно същия ползвам и аз :)

ПС плюса на канонския вариант е че можеш да ползваш някои обективи като никонските с преходник с лостче, така обективите стават тип пресет - фокусираш и преди да снимаш буташ лостчето и затваряш блендата колкото ти трябва... иначе ако вземеш към никон няма да има пресет и няма да можеш да ползваш G обективи или поне не на по-затворена бленда.



Публикацията е редактирана (17-02-15 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 19:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 19:39

Още един плюс на турбото - матрицата не се цапа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-02-15 19:48

Taквиз адаптори с лещички, да са за 200-300лв, ако да са най-читави не дават ли някакви отклонения?
САмо безогледалки за ръчнофокусни. И адаптори.
С Канон биват, но най-вече например ако иска да се снима с Никон 14-24 или нещо, което няма алтернатива при Канон.
При Сонита има всичко- брой адаптори според байонет, пийкинг, врътки и удобство дори с 200 и нагоре мм. ЗА алфите им имат яки адаптори и пасват велики и интересни обективи, даващи перфектни резултати откъм оптика и острота. Некс 6 вече е даден като главен пример, Некс 7 също влиза там.
Нещата си зависят все пак главно от ЗАУ.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 19:59

Ленс турбото дава отклонение, до някаква степен променя и характера на някои обективи, но последната му версия както казах е много добър компромис за парите си. Да не говорим че сложено на някой малък некс или фуджи няма алтернатива като габарити при фул фрейм камерите. Некс 6 е по-комапктен от А7... Адаптера с лещите е по-къс от стандартния с не малко и това прави още по-компактна системата.

Отделно за некса си взех и АФ адаптер към канон и канонския 10-18, който е перфектен за парите си. АФ няма(предполагам от конкретния адаптер е проблема), но това не ми пречи на подобен обектив... стабилизацията му работи, блендата работи, има екзиф... страхотен пейзажен комплект за половината пари на сонешкия 10-18.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   17-02-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 20:47

Ехееее съвсем са го свалили, аз на 560 го взех ама беше от първите партиди още. Нямаше промоции...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   17-02-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 22:22

Искам да те видя с пентакса как снимаш на лайфвю с обективи като 200мм или 300мм от ръка и дали стабилизацията ще те спаси. Пентакса отдавна го хвърлих, никона и той седи в раницата... снимам с некса само не знам що [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 11:18

ДСЛР за ръчно НЕ стаа, при положение, че има безогледалки с пиикинг под ръка. Не виждам що човек трябва да се мъчи (освен ако не го влече) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   18-02-15 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   18-02-15 12:24

"Автор: Simbon4o
Дата: 17-02-15 19:59

Ленс турбото дава отклонение, до някаква степен променя и характера на някои обективи..."

Как е турбото на най- отворено?
Пробвал съм преходник с оптичен елемент за Никон, от 2.8 нагоре се познава какво си снимал ;)


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 12:58

Турбото няма общо с онези преходници с оптичен елемент където една леща коригира раб. отсечка... тук има лещова група от 4 лещи и дори 1.2 обективи са си супер.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   18-02-15 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: RazorJack   
Дата:   18-02-15 13:13

абе от чисто любопитство има ли някоя безогледалка, която има индикатор за потвърждение на фокуса? не говоря за всякакви вюта и зумове дето ти помагат да фокусираш на око, говоря за онази зелена точица долу дето я имат никоните, която спира да мига когато си на фокус, без значение с какъв буркан си отпред? това доста ми липсва на моята олимпус система сега и ми е интересно някоя друга система безогледалки имат ли такова нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   18-02-15 13:22

Moята има нещо подобно...една чертичка , дето като еквалайзерче се движи горе-долу , като е най-горе уж има фокус , но не го намирам за удачно. За самсунг NX100 говоря..

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: PiToMeN   
Дата:   18-02-15 14:43

При NEX 5T: Focus Peeking
https://www.youtube.com/watch?v=mFjVfH_zG40


Не е зелена точка, но може да са бели, червени, черни, жълти точки къде се намира фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-02-15 15:25

написа:

> При NEX 5T: Focus Peeking
> https://www.youtube.com/watch?v=mFjVfH_zG40

>
> Не е зелена точка, но може да са
> бели, червени, черни, жълти точки
> къде се намира фокуса.


То голяма играчка...Не е за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-02-15 16:15

Да попитам, че е в темата. Сменяем екран с клинче имаше за 50D. За 5D дали има?

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 18:49

За всичките канони и не само се продават афтърмаркет екрани, но са скъпи. И предвид, че 5Д марк 1 има по-слаба матрица от съвременните кропки не знам струва ли си такова мъчение.

Относно зеленото мигало и фокуса... по-неточно нещо от това или пискането при потвърждение не знам да има(снимам с 1.8-1.2 обективи само и предимно на отворени бленди) и не винаги има фокусна зона където искам. Ползвал съм я екстрата на канони, пентакси и никони и винаги спирах да я ползвам [smilie5] С некса даже не гледам пиикинга във визьора, като стане на фокус се появява едно моаре дето потвърждава по-ясно фокуса и почти не зуумвам. Преди имах проблеми с визьорите понеже след продължително ползване или ако са ми уморени очите не хващах фокуса съвсем като хората докато с некса няма такива положения. Да не говорим на тъмно като стане тъмно във визьора на ДСЛР-а колко е неизползваем, а електронния си свети като ден. Виждам как ще ми се експонира кадъра, виждам хистограма(ако искам), зумвам си при нужда, бокето се вижда как ще си стане на кадъра реално... За мен оптичния визьор е отживелица и с подобряването на скороста и резолюцията на електронните мисля че старата технология ще отпадне тотално.

ПС за качеството на ленс турбо 2 - на предната страница пуснах примери.



Публикацията е редактирана (18-02-15 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: georgioiv   
Дата:   18-02-15 20:33

За всичко правилно казва Симо, само дето за лайвюто на Канона - малко не е взимал хубав Канон в ръка..:) По-добре се вижда от некса, особено пък с межик лантерна, който се слага на Канона за ... 10 мин. :)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 20:59

Дали слагаш вълшебен фенер или не е все тая, когато снимаш с ДСЛР като със сапунерка. Малко слънце и си вън от играта, без да споменавам 3 опорни точки, ала-бала и това че с изпънати ръце не е най големия кеф да държиш половин кило (да е ракия ще се прежаля).
Има си фотоапарати дет са по-пригодни и такива дет не са. Няма смисъл да правим от трабанта Ф1, щот просто не е за това тоя кашон.
Преди и аз снимах с ръчни с Пентакса. Зех си Некс, после още един и толкоз. Няма драма.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   18-02-15 21:22

satansho ти снимал ли си с ръчнофокусни обективи на безогледалка особено NEX да изразиш обективно мнение щом на всички други мненията са субективни?

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 21:42

Мдам и рекламираме без мярка [smilie5] всеки има право да се кьори как си иска с фокуса. Важни са крайните резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   18-02-15 22:23

Като пипнеш безогледалка и поснимаш с ръчнофокусни на нея пак ела да пишеш. Щото сега само чешеш клавиатурата.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 23:12

сатанчо... начи ако искаш да те разбират хората какво пишеш, поне пиши правилно. Ясно е че пишеш глупости иначе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   18-02-15 23:42

Нещо не намирам lens turbo C/Y към м43 ( или Minolta MD), някой ще подскаже ли или направо да вземам Nex[smilie3]



Публикацията е редактирана (18-02-15 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 00:27

Аз съм се мъчил със зелената точка на моя Никон D5200 доста... и в приблизително половината случаи ме е прецаквала. Единственият начин да съм сигурен в снимка с ръчен фокус е live view, което е доста, ама доста тромаво. Поради липсата на фокус пиикинг, се налага да зуумвам доста в желаната зона.
Предимствата на безогледа с фокус пиикинг за рачно фокусиране са толкова очевидни, че целия спор ми се струва безмислен.
А и в крайна сметка зелената точка, доколкото ми е известно, работи само на обективи с чип за потвърджаване на фокуса. Фокус пиикинга работи с всички. Някой да ме поправи, ако греша.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   19-02-15 08:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   19-02-15 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 10:40

Интересно, защо тогава изобщо имам зелена точка като снимам с моя Voigtlander (води се AIS). Ето конкретния модел: http://www.bhphotovideo.com/c/product/534438-REG/Voigtlander_BA239BN_Nokton_58mm_f_1_4_SL_II.html

Според табилицата не би трябвало да имам.



Публикацията е редактирана (19-02-15 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   19-02-15 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 10:49

Ами значи да не се чудя, че не работи коректно. Странно е, че все пак в част от случаите ми е вършела работа, както споменах около 50% успеваемост да нацеля фокуса с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-15 21:30

Косината(войтлендър 58 1.4) има мерене и т.н. понеже има чип. Реално се държи като всеки D обектив - само няма АФ. Ако обектива е без чип, но АI/AIS и тялото е ниския клас камерата ще снима с него но няма да мери светлината и ще трябва на принципа проба грешка да се снима. Не съм сигурен лайфвюто помага ли в тази работа и не помня АФ потвърждение има ли... просто за ръчките ползвам сонито и никона е АФ машината ми.

Не помня каква беше разликата между AI и AIS май едното можеше и да сменяш бленда от тялото... но да работят на макс само на тела от д7000 нагоре.

Проблемите с фазовия фокус са много и МФ само ги задълбочава. Точен и прецизен фокус с обективи на по-отворени бленди не е работа за камерата, трябва си зрение и техника.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   19-02-15 21:47

Има тела с focus peaking, Които значително улесняват процеса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   19-02-15 22:06

Човека е пуснал обява, че търси Некс или Фуджи с визьор. Явно се е ориентирал вече. Ако някой предлага... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 08:05

marves продаваше супер изгоден Х-Т1 ама не знам продаде ли се. Х-Е1 фуджистите се оплакват че визьора бил бавен, не знам как е спрямо некс 6... Аз съм доволен от 6цата. 7ците също са хубави ама много пари им искат обикновенно, а освен на 100исо нямат никакво предимство пред 6ците...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 08:39

Fuji x-t1 е готин за ръчни. Другите фуджита са трудни за работа с ръчни обективи, явно не е било приоритет. Не казвам че са лоши просто работата с ръчни обективи не е била приоритет

А6000 е много готин за ръчни обективи. То и като цяло просто е най-добрата безогледалка с много пред другите. От тая гледна точка фуджитата са набутване. 1089 лева нов май го дават

От А7 всичките стават. Аз съм с чист А7. Мисля си, че А7s или А7ii са най-приятнте опции. Единия го предлагам заради уникалния сензор (неземно добър) и тихия затвор(фуджито го има също), а другия заради стабилизацията и малко по-удобното тяло и малкото по-добри настройки на машинката като цяло. Тия апарати имат и АФ

С хора с психичнни проблеми няма какво да се коментира

ПП продавам некс-7 апаратчето си за 700 лева. Има някои работи над некс-6 една врътка повече, вход за микрофонче, 10к/с, метален корпус, тонове повече настроики (вероятно повече от необходимото)



Публикацията е редактирана (20-02-15 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 09:30

Киро 6цата е също с две врътки но едната е колело за режимите. Кадрите в сек на 6цата са 11, а за настройки не съм забелязал да са повече от на 6... иначе на ниско исо има много малко по добро видео и снимките са доста по добри, но само на ниско исо. Няма фазов аф и е по бавен от 6цата като аф. Микрофон входа е екстра да, но обратната обувка за светкавица на мен би ми била трън в гз :). 7цата е и с малко по голям захват, малко по удобна е, но малко. За мен са равни като модели понеже имам специфични нужди, но цената на 7 винаги е по висока освен един дето марвес го продаваше :) и затова съм с 6ца сигурно.

А за а6000 за мен е по зле от 6 и 7 за ръчен фокус, визьора е по малко треперещ и по чист от аберации ама се усеща че е по малък и аз лично предпочитам 6цата. Това само за ръчнофокусни заигравки... ако ще се купува ново задължително, да сони нямат по добра кропка в момента. Ама в случая се търси секънд хенд и мф.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   20-02-15 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 22:53

Simbon4o с 3 врътки е некс 7.

6-цата е по-лесна за научаване - прилича на никонче малко. 7-цата е малко по-сложен и странен апарат.



Публикацията е редактирана (20-02-15 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 23:15

Иначе за материалите - да 7цата и първото 5 са много по-солидни от следващите модели.

A за 7цата - не съм я разцъквал толкова сериозно, само в магазина. Ако управлението е от 3те колелета... не мога да си представя колко извратено е управлението му :).

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 23:33

ми имаш колелце за бленда, скорост и исо в М режим. В А режим имаш бленда, компенсация и исо. В S режим -скорост, компенсация и исо.

А7 е подобно но е с 4 врътки и имаш М режим с авто исо и компенсация на меренето....на А7 хубавото е че колелцата не си сменят много много функциите и лесно се помни кое какво прави.

Фуджитата са по същия начин горе долу.....само че няма нужда да гледаш екрана или визьора - всички врътки са с индикация

А некс-6 и А6000 е като ДСЛР-че малко орязано все едно Д4-ка или 1Дх [beer] [beer] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-02-15 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: victory13   
Дата:   20-02-15 23:41

X-E1 и X-E2 работят перфекттно с ръчно-фокусни обективи, ползвайки снимка в снимка, пийкинг и дигитален клин /клинът само за Е2/.
Не знам какво не им е мислено за работа с такива обективи, освен че някои тук не мислят [smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 23:49

виктори от опит не е толкова лесна работата с ръчни обективи и старите фуджита....вземи си Х-Т1 или А7 и виж сам за какво иде реч.Особено пък Х-Т1 ще те изкефи много

Да става но е по-трудно. Например пийкинга не знам защо е по-гадничък. Не мисля че е защото инженерите от фуджи са глупави и не са могли да направят по-хубав



Публикацията е редактирана (20-02-15 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: victory13   
Дата:   20-02-15 23:57

Не знам какво да ти отговоря [smilie8]
Взимал съм си Т1 точно за 3 дни... и го върнах. Оставих си "старите" и двете. Работата с ръчно-фокусни в Т1 изобщо не бих я посочвал като предимство в сравнение помежду тези камери.
Но щом казваш ти, да преценява питащия. Аз моят опит си го знам.

Здрав ръчен фокус на всички [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-15 00:18

ок на мен ми харесва онова с двете прозорчета на Т1 дето във визьора отстрани ти увеличава снимката в малко прозорче. Може да не е кой знае какво щото май хората с фуджи не го ползват много ама мен много ме радва и ме е яд на Сони че не го слагат., На панасоник GX7 също я има тая екстричка..... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   21-02-15 23:25

Въпрос към спецовете по Канон:
За ръчно-фокусни 5D Mk1 или 50D??
В момента се намират горе-долу на една цена. Кадри в секунда не ме интересуват, но като снимам от статив лайв-вю ми е по-удобно.
Не съм ползвал Канон досега, преди да мина на Олимпус, бях на другия бряг (Никон), но освен дигитално снимам и на филм. Имам EOS30 ( Elan7) и като си купих преходници за ръчно-фокусни се оказа, че точно този модел не се разбира с такива обективи[smilie9]
http://photonotes.org/articles/eos-manual-lenses/

Та сега се оглеждам за тяло, с което хем да си ползвам Канонските обективи ( 40/2.8 и 28-105) хем да мога да закача някое по светло стъкло. Не съм пиксел пийпър, но ме притеснява дали на екрана на 5д се виждат достатъчно детайли. Иначе нямаше да питам[smilie11]
Ще се ползва за портрети и пейзажи, за другото си имам E-M5[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-15 23:30

Вземи си фуджи или Сони. Какъв е смисъла от канона, освен че ти ограничава избора на ръчни обективи?

За Канонски обективи има адаптери със контрол на бленда и стабилизация. Фокуса е на ръка ама ....виж в съседната тема.

Което и да е Сони или фуджи безогледални ще вади по добра карта от тия два канона по всички показатели дето можеш да се сетиш

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   21-02-15 23:57

Кириле[beer] [smilie25]
Бях сигурен, че ще вкараш Сони в схемата[smilie3], но след това , което Иван пусна, не смятам като Илиян да минавам на Фуджи[smilie5]
Питам за Канон, и понеже няма да го ползвам редовно, дали пък не е по добре едно 40D за 200-250 лв, така че когато се убедя че си прав да не боли много ??
А иначе всички ръчно-фокусни си ги ползвам на Олито[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-02-15 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-15 00:19

Радо не виждам и ред критика за фуджи или Сони . Човека си има собствени преференции, според мен често подплатени с рекламни бюджети. Лятото Сони бяха номер едно, когато излезе Х-Т1 познай кое му беше фаворит, сега Олимпус е на ред.....след месец деа пак ще е Сони или Фуджи

Това дето аз виждам е че всички тия безогледални вадят невероятни снимки. Има си особености, но точно с Иван ги дискутирахме че разликите от А7 до м1 до А6000 или Х-Т1 за 95% от снимките са пренебрежими. Картинката от олимпуса ти е със точно същите цветове като сонито (странно ми беше ама да така е РОУ файловете им са идентични, различни са от Никон например.)

За Дофа със старите стъкла или за широкото си струва може би едно А7 да си има човек и другото каквото си избере. Аз съм с А6000 заради АФ-а. Ти си с Олимпус зарад обективите или ергономията...щ

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   22-02-15 00:36

Ок, благодаря за съвета, няма да бързам да купувам Канон. Сетих се, че един приятел има 650D, ще го пробвам и сам ще преценя доколко е удобно.
Лека
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 20:22

Пробвах 650Д, той пък не харесва преходника[smilie9]
Май Канон ще отпаднат от списъка- хич не се кефят, ако някой не им ползва пластмасите и иска да закачи нещо по- читаво[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: simbon4o   
Дата:   23-02-15 20:24

Би трябвало да работи, но без потвърждение на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: iliyanb   
Дата:   23-02-15 20:31

radomarinov,

ревютата в интернет са последното, което трябва да гледаш[smilie5] . Steve Huff или който и да е. Steve Huff не задълбава много в опити да изкара най-доброто от една камера, той просто закача обективите за много $$$$ на някоя leica или FF-Sony, и после те оставя сам да решиш [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-02-15 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-02-15 20:34

Автор: radomarinov
Дата: 23-02-15 20:22
Май Канон ще отпаднат от списъка- хич не се кефят, ако някой не им ползва пластмасите и иска да закачи нещо по- читаво[smilie23]

Не е така, аз спокойно си ползвам ръчнофокусни обективи на Canon, в момента съм с 1100D с Magic Lantern.
Проблемът е в преходника ти.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   23-02-15 20:36

И Canon и Nikon си харесват само собствените AF обективи, като им сложиш стар ръчнофокусен почват да се мръщят, да не мерят и да те саботират всячески та пак да им върнеш пластмасата обратно [smilie5]

Затова не се чуди и не търси под вола теле а взимай евтин НЕКС на старо да видиш как се снима с кеф с всякакви стари обективи. Пък после ще почерпиш айде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 20:41

Не, дава ми грешка или ъпдейт на фърмъуера и др. глупости[smilie23]
Като го развъртя назад и контактите не съвпадат работи, ама няма потвърждение на фокуса, както казваш и трябва да снимам на лайв вю с увеличение, което нещо не ме кефи, а и не знам кога обективът ще се откачи и падне. Абе няма пълно щастие...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   23-02-15 20:44

Друг вариант е да лепнеш едно тиксо върху контактите на преходника и така да стане обикновен преходник без чип. Няма да имаш потвърждение, но иначе ще е стабилно. И ще разчиташ само на зрението си за да фокусираш точно, малко е гадно ама пак става.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:00

Явно проблемът е в 650Д. Има го дискутирано тук, ама кой да чете[smilie11]
Нещо са бутнали пак да пречат, гадовете [smilie3]
Благодаря на всички за съветите и коментарите[beer]
Засега се ориентирам към буустер за м43, но нещо не намирам за Minolta MD или за C/Y, а те са ми най-хубавите стъкла..
Ако взема нещо ново- Сони или Фуджи, няма да остана само с тялото, ще почнат обективи, аксесоари и накрая ще ме изгонят от къщи[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:05

Илияне, това беше закачка[smilie3]
Надявам се, че доволен от новата система- това е най-важно.
Както се казва- Кеф цена няма!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-02-15 21:14

Автор: radomarinov
Дата: 23-02-15 20:41
Не, дава ми грешка или ъпдейт на фърмъуера и др. глупости[smilie23]

Да беше казал, че ползваш преходник с чип. Явно той не се сработва с тялото.
Моят е най-обикновен. С Magic Lantern имам Focus Peaking, имам и зуумване на фокусната зона с полунатискане на спусъка. Не ми трябва потвърждение. Работи си и меренето. Това е директно от апарата, без обработка. Белият баланс се е ошашавил малко, но това е поправимо:


http://picbg.net/u/29353/59817/790037.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:27

Да с чип е. Потвърждението на фокуса работи на ЕОС 30 (филмов)- там пък меренето се побърква. Канонска им работа[smilie2]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »