Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първа камера
Автор: GAOFTO   
Дата:   25-01-15 11:56

Здравйте, съвсъм нов съм в тази сфера и ислам да си купя ПЪРВИЯ си апарат.
Какво ще кажете за CANON 1200d или кажете някой друг на тази марка или друга който от който мога да се възползвам максимално но цената която мота да дам е МАХ 600лв. Или има ли смисъл от слабо тяло а после обектив добър?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Pavlov   
Дата:   25-01-15 12:09

Парите ти не стигат даже и за най-ниския клас DSLR с китов обектив. Така че или си мисли за безогледалка, или за втора употреба.
Само не гледай Sony. В този клас те не предлагат нищо смислено [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GAOFTO   
Дата:   25-01-15 12:14

Добре а колко пари трябва да заделя още и кажете вие кой апарат имате впредвид

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   25-01-15 13:02

Здравей!
Както гледам, си се насочил към Canon EOS 1200D. Преди точно 20 дена аз също си взех първия ми SLR и той също беше EOS 1200D. Цената за която го закупих от Технополис беше 680 лева с подарък Toshiba FlashAir SD 8 GB Wireless и чанта. След това имах cashback от Canon на стойност 50 лева. (за точно 10 дена ми ги преведоха след като си регистрирах продукта) И тялото със 18-55 IS (стабилизираната версия на китовия обектив) ми излезе 630. Това според мен е супер вариант ако още е наличен в технополис.
Поздрави, Николай!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GAOFTO   
Дата:   25-01-15 13:26

А може ли да ми пратите някоя снимка за да вида как е и като цяло вие доволен ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   25-01-15 14:16

Оставих ти лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   25-01-15 16:10

Ще продължа да го повтарям - стъклото е по-важно от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Twingo   
Дата:   25-01-15 16:17

nikon d3200 . Иначе, втора ръка може да се измисли нещо.

ПП: Или пък sony a3000 . Но имай предвид, че сонито има и минуси - по-малък избор от обективи, екранът и визьорът не са нищо особено, но пък вади хубава картинка и е лек :)



Публикацията е редактирана (25-01-15 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GAOFTO   
Дата:   25-01-15 16:36

Добре предложете ми тогава
тяло който не е
толква скъоо но ще ми върши работа и добър обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   25-01-15 17:06

За твоя бюджет няма смисъл от DSLR. DSLR-ът предполага имането на повече от един обектив. Универсален обектив също така няма. Първо трябва да поснимаш и да разбереш какво те влече и чак тогава да тръгнеш да избираш обективи и камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   25-01-15 17:23

@batsali Според мен под универсален, той има предвит китов.
Също така както казах за този бюджет може да си вземе 1200D + 18-55 IS, а по-нататък той ще реши какво го влече (било то портрети, било то пейзажи, било то макро) и ще се насочи към друг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   25-01-15 23:01

Ако ще е SLR-ка първата камера, то най-добре втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: ioana-foto   
Дата:   25-01-15 23:09

GAOFTO, писах ти на лично, провери си съобщенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-01-15 04:38

Pavlov,
Хайде първо да се пообразоваш, да понатрупаш опит, да се понаучиш да снимаш - пък тогава да даваш акъл!

GAOFTO,
Canon 1200D и за крив чеп не става, камо ли за фотоапарат! Купи си някоя безогледалка на старо или на изплашане. Има много теми по въпроса - прочети ги! След това отиди в някой голям магазин, пробвай на място и си избери!
Успех!

P.S.
И не слушай некомпетентни хора като Pavlov!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: антивик   
Дата:   26-01-15 07:49

Изчетох всите мнения, какво да кажа[smilie11] .... Все едно, че чета мнения в рибарские или шофьорски форуми. И там робуване на марки, производители и цени. Ако колата не е примерно немска, френска, японска, ако макарата не е Риоби или Шимано и винаги се скача на суми де на човек да му се завие свят.https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonStars.gif

Моето мнение:
взимай парите де ги имаш/големите магазини сега дават шанс и на изплащане/, отиваш на място, харесваш си к`во си харесваш, взимаш, изчиташ спецификациите, щракаш 10-тина кадъра/дигиталната техника ти позволява веднага да видиш резултата[smilie3] / и си го взимаш/ако не достигне сума я правиш на изплащане(аз поне така направих)/.
После си снимаш на воля, ако всичко ти допадне си караш, а и почваш да търсиш други благини и нови покупки на благини, ако не ти допадне го продаваш и повтаряш процедурата докато напипаш твоя си комплект. И не на последно място, трябва да се определиш от коя категория ще бъде: ЛЮБИТЕЛ - де ще снимаш за собствено удоволствие и за търсене на красоти или ПРОФИ - де ще ставаш занаятчия разбиращ от всичко и търсещ печелене на пари....

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   26-01-15 10:19

Не мога да разбера какво му е на 1200D. С какво би огрначило това тяло един любител??

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   26-01-15 11:41

В края на краищата на човек му трябва един затвор и едно мерене. От там нататък всичкото е глезотия и няма смисъл да се задълбава в големи подробности на първо време. Взимай, каквото си харесаш и почвай да снимаш много.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-01-15 12:09

h_bio,
Зависи от любителя. Сещам се за няколко неща:
- кофти сензор с ниска динамика;
- ужасен визьор от тунелен тип;
- лоша ергономия;
- покъртителен автофокус;
Да изброявам ли още?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nsirakov   
Дата:   26-01-15 13:11

chrisnoch написа:

> h_bio,
> Зависи от любителя. Сещам се за
> няколко неща:
> - кофти сензор с ниска динамика;
> - ужасен визьор от тунелен тип;
> - лоша ергономия;
> - покъртителен автофокус;
> Да изброявам ли още?

за един ентри левъл ДСЛР нищо от гореизброеното не е от значение..

Кофти сензор - сензорът е класи над този от преди 6-8 години, а ако знаеш какви хубави кадри сме правили още тогава ....

Ужасен визьор казваш - на любителя, дет снима на зелено квадратче му е през чепа да ти кажа... важното е да види какво влиза в кадъра...

Ергономията е въпрос на вкус

Покъртителен автофокус - кат чуя някой да се изказва за АФ ми е ясно, че хабер си няма от него.... гаче ли старите ни апарати не са фокусирали изобщо... и гаче ли един любител ще забележи, ако от 10 снимки на 2 от тях или на три фокуса не е на горната мигла а на долната ( щот на зеленото квадратче блендата е обикновено от 5.6 нагоре...)


Авторе - Дали ще се вземеш НИКОН или КАНОН или ПЕНТАКС или САМСУНГ ГАЛАКСИ ТАБ - никой освен теб не може да каже, кое е най-правилното...

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   26-01-15 19:31

chrisnoch написа:

> h_bio,
> Зависи от любителя. Сещам се за
> няколко неща:
> - кофти сензор с ниска динамика;
> - ужасен визьор от тунелен тип;
> - лоша ергономия;
> - покъртителен автофокус;
> Да изброявам ли още?


Точно сензора един от основните плюсове на това тяло. Е не 20 Мегапиксела като новата experia na Sony [smilie5]

Ергономията и скоростта на авто фокуса са повече от задоволителни и при всички положения доста над нивото на беогледалките в този ценови диапазон. Въпросния сегмент от безогледалки нямат дори и "ужасен визьор от тунелен тип" (между другото визьора на 1200D не тунелен тип).

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: bmvtooo   
Дата:   26-01-15 19:43

Да му се отще на човек да чете всите ви писаници[smilie25]
Снимал съм с 1100D и да си кажа е повече от доволно като резултат (1200D е по-нов все пак). Снимал съм и с Pentax и то най-ниския клас K-m и пак ми харесва крайния резултат (и тук говорим за необработени снимки). По-горе беше предложен Никон D3200, та ако има нещото, което всички тук пренебрегвате за именно начинаещи (вградено в апарата ръководство както е при D3100), то няма смисъл да пишем повече в темата! [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-01-15 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-15 19:54

Помня първя си DSLR как снимаше много "гадно" - нямаше цветове, нямаше контраст и т.н. Естествено не знаех какво е RAW и сравнявах това, което излиза директно от моя апарат с обработени кадри от "по-добри" тела... Та за първи апарат за 600 лв. се тая дали е Nikon или Canon - първите имат малко по-затоплени цветове в JPEG-a и изализат малко по-приятно като цяло. Това, че имат по-голям динамичен обхват не мисля, че ще е от значение. Каквото и да си говорим, една сапунерка е много по-оптимизирана за "крайна продукция" от DSLR-ите и напълно е възможно да извадят много нашарени кадри от "професионалния" на автоматик.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   26-01-15 20:23

По обед в парка да, но скрие ли се слънцето зад баира или прибереш ли се вкъщи играта се променя рязко.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nikonfan359   
Дата:   26-01-15 21:31

Най-добре събери още пари...
А ако не можеш, както казаха колегите, потърси нещо втора ръка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: arris   
Дата:   26-01-15 22:58

nsirakov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 06:18

Една вметка от моя милост относно така наречения авто фокус. То си е работа на тоз де купува апарата де, ма аз ако исках да се фокусира сам, нямаше да търся ДСЛР, една по-проста сапунерка си върши работата. Аз искам да си гледам през визьора и сам да си правя фокуса, а и какво става ако вместо китака или обектив от същата марка, човек вземе и сложи нещо от по-старото производство дето е с повечко метал и стъклария и без пластмаса, където АФ изобщо няма.....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-15 07:47

По-добре ли ще фокусираш от камерата?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 08:35

НЕ ЗНАМ, но поне си фокусирам това което аз искам и както аз си го искам, един вид част от творчеството, а и другата част от въпроса...., а ако обективите са от по-старо поколение без АВТО....[smilie2] [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Gecata   
Дата:   27-01-15 08:43

Антивик,не разбрах как "така наречения авто фокус" на ДСЛР-а ти пречи да фокусираш където си искаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: roromir   
Дата:   27-01-15 08:46

Здравей GAOFTO,

Аз снимам също любителски и първоначално също много се чудех какво да си избера.

В крайна сметка парите са си твои, но колкото повече толкова повече.

Сам за себе си трябва да си изясниш много въпроси, преди да дадеш дори и 600 лв.

Първо - смяташ ли, че в близко бъдеще би преминал на FF тяло.
Второ - смяташ ли, че освен т.н. китов обектив би дал пари и за други по-специализирани обективи - например широк зум от рода на 10-20(24); светъл твърд обектив- например 35 1/8, 50/1.8, 85/1.8,
макро обектив, дълъг зуум 55-200; 70-200; 55-300, универсален светъл зуум - 17-50(55)/2,8 и т.н.
След това може да разгледаш и цените на различните марки за различните обективи и да вземеш решение трябва ли ти апарат със сменяем обектив или не и тогава да си правиш избора. И след като избереш система, да знаеш, че малко скъпо излиза да я смениш.
Аз само за пример да ти дам, моя широк обектив 10-24 струва нов 1500 лв.

Та колкото повече толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-01-15 08:49

Антивик , обективите от старото поколение се ползваха на фотоапарати с растерен пръстен и фокусиращ клин във визьора, та можеше да се разцепи косъм от фокус, а сегашните ДСЛР-и имат само едно матово стъкло и за да фокусираш прецизно трябва да се звериш в ЛЦД екрана, което е повече от комично.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 09:19

Не казвам, е ми пречи АФ-то, а че не е определящо при избор на апарат, що спокойно може да се мине и без него. Друго което посочих е ко прайм кога ползваме стари обективи[smilie11] ....
За клиновите и растерните фокусирания знам, но моята техника е изглежда по-старичка, що фокусира само върху матово стъкло и ни пръстени има ни клинове, та се налага да извъртя няколко начина на дзверене докът си натаманя туй де го искам и почти винаги е без АФ-то.



Публикацията е редактирана (27-01-15 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-15 09:57

Честно?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nsirakov   
Дата:   27-01-15 11:16

не че е проблем на повечето ДСЛРи да се сложи стъкло с клин :) на 6Д си е мания с него

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-01-15 11:28

Антивик,
Не ти е по-стара техниката, а по-нова. Растерните пръстени и фокусиращите клинове (както и куп други "глезотийки" за подпомагане на фокусирането) бяха задължителни за лентовите фотоапарати в ерата преди автофокуса - т.е. преди 1985-86 г. След това производителите постепенно ги зарязаха, за да поевтинят конструкцията на оптичните визьори.
Ако работиш предимно с ръчнофокусни обективи, избрал си неправилната марка. Канон не предлагат фокус пийкинг, за разлика от други компании.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   27-01-15 11:30

От 2 години снимам само с ръчнофокусни обективи и на филм. В началото беше зор без автофокус, ама се свиква много бързо. Единственият недостатък е, че по-трудно се снимат мърдащи неща, особено на по-тъмно. Ама всеки си чеше крастата, както му е угодно де. И без клин става, но само на матово стъкло на кроп тяло ще е малко мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 15:01

Бре момци,
аз ви говорим за техника и обективи от края на 70-те години бре [smilie2] ! Някъде от времето на Московската олимпиада, кога си взех Зенитчето и обектива му е Хелиос 44-2 без разни М-ове и други букви. Кога по магазините можеше да се намери само една свястна Практика с растерно фокусиране и струваше около 300 лева /сума бая големичка за онова време/, кога масовите апарати бяха Киев, Фед, по някога Зорки/с един друг начин на фокусиране(с призми и полупрозрачни огледала, за Зорки не съм сигурен дъл беше такова[smilie8] )/, тук - таме Зенит и Любител, разните Черта, Смени, Берети не ги слагам в сметката[smilie3] . Говоря за любителските апарати не при профитата /там имаше и други/, но се доставяха държавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-01-15 17:06

Антивик, моята Практика МТЛ3 от 1980г. имаше и растер и клин цената беше 360лв. +бонбони и коняк "Плиска", че бяха много дефицитни Практиките и се продаваха под щанда.[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: антивик   
Дата:   27-01-15 17:42

написа:

> Антивик, моята Практика МТЛ3 от
> 1980г. имаше и растер и клин цената
> беше 360лв. +бонбони и коняк "Плиска",
> че бяха много дефицитни
> Практиките и се продаваха под
> щанда.[smile] [shtrak]

За Практиката не отричам, знамя, но нямаше как да си я позволя и затова зЗенитката е без тези благини, ама и цената и беше къде 130 лева. Инак сПрактика и Екзакта съм щракал в школския кръжок и ги знам какво представляват /то за това и маи не съм впечатлен от АФ-то[smilie3] /.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »