Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Нужда от съвет
Автор: Bozhankov   
Дата:   23-01-15 17:03

Колеги, много полезни съвети. Благодаря! Аз съм снимал доста с 35/1.8 и при по-ниска скорост (1/50 1/60) и максимално отворена бленда не мисля, че прави добри снимки. За мен и фокуса му не е добър при тези условия, половината ми кадри не са на фокус. 18-105 при достатъчно светлина е добър, дългото варио го прави много практичен. Но имам и 70-300 за по-далеч. А 18-105, като снимам на закрито при нормална стайна светлина и примерно дължина 50мм си е тъмно. Д7000 снима добре при исо до 3200 според мен а с този обектив при споменатите обстоятелства не съм доволен.

Ще отделя повечко време, нямам зор, ще пробвам въпросния обектив в магазин, тогава ще реша. 1-2 стъпки в светлината правят разлика. Въпроса е дали обектива е на ниво при максимално отворена бленда и за вариото фокуса ми е много, много важен. Трябва да е много точен и бърз, защото с вариото най-често снимам обекти, които мърдат.

При 18-105 няма казус с фокуса, никакъв.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bvo   
Дата:   23-01-15 17:21

Bozhankov, ако снимах с кропка никога не бих махнал 35мм ф/1.8, това е сигурно най-добрия обектив на Никон цена/качество на изображението. Може да имаш проблем с фокуса на твоята 35-ца, може и да не си свикнал на снимаш на отворена бленда, бог знае.
От Жоро чу по горе, че обектив на ф/2.8 не е светлосилен, камо ли пък на кроп тяло.
Мое мнение - остави си 18-105 (чудесно стъкло, малко тъмно, ама чудесно), снимай с 35-цата докато свикнеш да снимаш на ф/1.8 (много лесно бяга фокуса на тези бленди) и ще разбереш колко е хубава! Ще си я запазиш и ще си купиш един 50мм ф/1.8Г и ще си щастлив.
После може и една 85-ца да си вземеш...
Дерзай

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bvo   
Дата:   23-01-15 17:35

Чакай, че се сетих и за една страхотна мисъл:
Amateur photographers worry about equipment. Professionals worry about money. Masters worry about light!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-15 17:42

Много добре си се насочил..
35/1.8 има проблеми с фокуса а 18-105 е изключително скучен обектив и аберира..
Една година имах 17-70 и обективчето се справяше прекрасно! Но между тия два дето си изброил Тамрона определено е по-добрият.. Прекрасно стъкло..
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-01-15 21:54

Bvo съгласен съм за 35 1.8 си е хубаво стъкло стига да хване фокус, защото често бяга и не е само до научаване щот на мен редовно ми бяга, за разлика от 85 на 1.8 там много по рядко! Но като цяло си е хубаво стъкло и ако хване фокус се получават доста добри неща :) Но не съм съгласен за 18-105 (аз от 18-55 и 16-85VR-който съм имал) сега с 17-50 2.8 тамрона си виждам разлика!Макар че 16-85VR струва доста повече подкрепям казаното от pumabg че са скучни и си има разлика заради която за мен лично си струва смяната :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »