Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 11:20

Здравейте, имам нужда от съвет.
Изпуснах си чантата с фотоапарата (Nikon D5100). Ударът не беше силен, но апаратът отказва да фокусира и на екрана се появи една постоянна черна лента. Какъв може да е проблемът и как да го отстраня?
Виждам, че няма много добри отзиви за работата на Photoexpert.eu, къде ще ме посъветвате да отида за диагностика?
Апаратът не е купуван от БГ и гаранцията не важи за сервизите тук.
Благодаря предварително за мненията.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: m.djorov   
Дата:   19-01-15 11:26

Гаранцията на Nikon, не е ли международна. Би трябвало и тук да го прегледат.



Публикацията е редактирана (19-01-15 11:27)
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: 255111   
Дата:   19-01-15 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 11:34

Не е толкова важно това с гаранцията, по ме притеснява сериозен ли е проблемът и към кого да се обърна за ремонт. А и да - при удар няма кой да ми покрие щетите...
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-01-15 11:37

Ми сериозен е проблема не може да снимаш! Най се кефя на форумната диагностика на техника ... тва като доктор да ти каже: Чайче, аспиринче и ще оправиш...
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 11:44

Няма нужда от сарказъм, LorDDeminic. Нормално е когато на човек му се случи нещо, с което не се е сблъсквал преди това, да се допита до по-опитните (предполага се, че в този форум има такива). Не искам диагностика, а просто споделено мнение и съвет къде и към кого да се обърна. Нали за това е този форум? Или се лъжа?
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: kvakioh   
Дата:   19-01-15 12:44

Пробвайте с друг обектив и ако има същата черна лента или е задния екран или е матрицата директно нещо повредена.
Ако я няма, значи е в обектива само проблема.
Профайлд би трябвало да диагностицират и отстранят проблема. Те са отговорни като официален сервиз и доставчик. Иначе може и Зентекс да го види.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 12:49

Пробвах с друг обектив - същата работа. Благодаря много за конкретния отговор [smilie24]
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: kvakioh   
Дата:   19-01-15 12:56

Значи е от екрана. ДАно само да е той. На някое ръбче отзад на тялото или директно през екрана е паднал. Лоша работа.
Въпреки всичко, да си го знаете- тялото е само консуматив. Стъклата да са здрави повече.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 13:09

А може би е време да сменя апарата [cool]



Публикацията е редактирана (19-01-15 13:09)
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: kvakioh   
Дата:   19-01-15 13:12

Ако чантата не е много защитена или подплатена, първо нея.
Дано да излезе не скъп ремонта.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 13:13

Обадих се в Профайл, утре ще го занеса. Дано.
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-01-15 13:14

Сарказмът и въпросите на които може човек чрез 2 минути мислене да си отговори вървят ръка за ръка във форумите :) Извинявам се ако съм бил агресивен толкова ... [beer]
 Re: Помощ при удар на Nikon D5100
Автор: Pavlinkata   
Дата:   19-01-15 13:25

Агресията не е мой проблем, друго ми е на главата сега [smilie5]. Затварям темата да не спамим и благодаря за отговорите [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.