Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Импровизирано осветление
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-01-15 19:03

And[smilie24] усвоил си техниката! Като нямам покривки ползвам гърба на мои карирани ризи [smile]
Идеята от клипчето също е добра.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: And   
Дата:   17-01-15 19:10

GOSPODIN: Като нямам покривки ползвам гърба на мои карирани ризи

Аз ползвам - кърпи, хавлии и т.н. квото падне [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-15 19:16

Хмз... утре ще ще се поразтърся из магазините за фенерчета - дали ще намеря обикновенни обаче не знам. Май навсякъде са плъзнали LED лампите, че чак подразва...

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: And   
Дата:   17-01-15 19:39

Снимките по горе направени с помощта на китайски светодиоден челник. Хубаво е да снимаш в RAW формат - лесно можеш да нагласиш ББ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-15 20:10

Притеснява ме по-скоро насочеността на светлинния поток при диодите. Имам едно фенерче, но е твърде мощно за целта. Ще трябва да търся нещо слабичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-01-15 20:24

И аз тези дни ще пробвам с моето диодно фенерче , което ползвам за колелото. А при портрет проблем ли е синеещата светлина от диода, ако се снима в черно-бяло ? Никога не съм правил сравнение в черно-бял вариант между топла и студена светлина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: Panzer_I   
Дата:   17-01-15 20:30

Номера с фенерчето ми допадна и на мен, ще го пробвам някой път. А тук използвах една халогенна фотолампа, която навих директно на пендела в хола и накарах съпругата да я насочи докато снимах от ръка щерката.

https://farm8.staticflickr.com/7495/15941145427_3208af1aae_c.jpg

DSC02071 by pavel_iordanov, on Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-01-15 20:44

Между другото, клипчето, което @And постна, е доста интересно. Може да се направи и мобилна версия с една LED крушка с разпръсквател на светлината и един накрайник за запалка. 14W е еквивалент на 120 нормална крушка, 8W - на 60. Може да се вземе 14-ката и да се направи същата фуния, за да има още един разпръсквател, който по принцип не би трябвало да е нужен, но ще послужи и като допълнителен филтър, ако крушката е твърде силна за целите на снимащия. Отделно винаги може да се използва и цветна хартия, отново според нуждите на снимащия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: And   
Дата:   17-01-15 21:19

lamerko: Имам едно фенерче, но е твърде мощно
Импровизирай, сложи отпред нещо за намаляване на интезивност на осветление, например парче(двойно, тройно и т.н.) от матова кутийка за мляко/сладолед и т.н.

pdimitrov: проблем ли е синеещата светлина от диода
Горе отговорих, решението е - RAW.



Публикацията е редактирана (18-01-15 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: r0shaf   
Дата:   18-01-15 20:16

Идеята с подръчните материали ми се струва доста добра на този етап. Другото което също искам да постигна като ефект е осветяване на модела от двете страни едното да бъде топъл цвят другото да бъде студен.
Нещо като това:
http://postimg.org/image/ayz2uixwh/



Публикацията е редактирана (18-01-15 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: paolo_n1   
Дата:   19-01-15 01:28

Ето и готово осветление: http://www.lupolight.it/tv-video/illuminatori-led/43_batteria.html


Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: burningice   
Дата:   20-01-15 07:59

Все пак, на мен ми харесват диодните осветителни тела, като това


Отговори на това съобщение
 Re: Импровизирано осветление
Автор: r0shaf   
Дата:   20-01-15 09:01

Аз вече се ориентирах към това:http://www.dynaphos.com/product.php?c=33&sc=0&id=183
, а за по нататък получих предложение за светкавица от един колега във форума. Благодаря много на всички за отговорите и предложенията, всички бяха изчерпателни и настроени да помогнат. Това е общност която помага и не злослови излишно! Благодаря ви отново! [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »