Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   14-01-15 19:20

Здравейте, трябва ми мнение относно покупката на статив.
Ще се ползва за снимане на пейзажи и архитектура.
За сега се придържам към концепцията техниката ми да е максимално лека, но все пак трябва да има някаква стабилност. По принцип са ми по-удобни глави с ръчка (трипозиционни), но те са по-обемни. Важно е да може да се върти панорамно по хоризонтала.

Цена - до 300 лв. максимум. Основа и глава.

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=2273
Е единият вариант, но е над бюджета и не знам дали предлага достатъчно за цената си.

http://dynaphos.com/product.php?c=14&id=1734

Е другия, но той е доста тежък. За сметка на това сякаш предлага всичко, което ми трябва.

Има вариант и да си взема някой по-лек статив, като например Cullman Nanomax 460, тъй като камерите, които ползвам са доста леки, но ми се стори доста паянтов като го пробвах.

Видях, че фотосинтезис внасят Vanguard, за които съм чувал доста добри неща, особено за по-скъпите им модели. Ако може препоръчайте и нещо оттам.


Най-вече ме интересува конкретни впечатления от работа с конкретен модел, предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   14-01-15 20:05

Май този Cullman Magnesit най ми хареса - изглежда много универсален и здрав, и като тегло е добре. Някой ползва ли го да знам дали да го поръчвам, че до утре е на промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: k7   
Дата:   14-01-15 20:12

Изглежда добре : http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&id=2358



Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-15 20:25

Този бива Vanguard Alta+ 263AP. Аз лично има следващия модел - 264АP, който е малко по-скъп, но като цяло много подобен, с изключение броя на секциите.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   14-01-15 20:52

Този наномакс е изчерпан - няма го вече. Не знам и колко ще е стабилен - аз го гледах, лек е, но не е най-стабилното нещо на света.

Този Vanguard и аз съм го харесал и може би ще е той.

А имате ли мение за този -

Cullman magnesit


Гледах клипчето и ми се стори много интересен вариант, но промоцията изтича утре.



Публикацията е редактирана (14-01-15 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 21:03

http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=2242

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: AlexHD   
Дата:   14-01-15 21:09

Виж и това

BENRO A500FN1

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   14-01-15 22:16

ОК. Ако ходя до динафос ще ги погледна. Ще видя и кулман-а, въпреки че никой не каза нищо за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: victory13   
Дата:   15-01-15 01:26

задължително се ходи там [cool]
отваряте, които ви харесват, и той ще си каже [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 01:55

Цулман= пръчки големи за тия под 350лв. Скапани резби, лоши сглобки, въпреки по-новите модели. Въпреки прословутата им гаранцийка.
BENRO iTrip IT25- отговаря на изискванията с единствения, но важен недостатък в елементарната ябълковидна главица.
Vanguard Vanguard Alta+ 263AP, главата е също зле.
BENRO A500FN1 пак недобра глава, няма и кукичка за допълнително захващане на тежест на централната колона.
ДА, адски, много, жестоко и най-вече е свръхжалко, че в БГ нова, готина и яка глава за статив от 110лв надолу хич ги няма. Няма и да ги има с тия цени набити. Една от най-готините глави като цяло се продава с поне 35% нагоре от европейските цени.
Ако наистина се иска и се цели само от БГ, Manfrotto BeFree, със отново превишената цена от 320лв. Главата малко е кофти, но всичко друго бива. Може да няма кука за тежест на централната колона, но доволността от употреба е голяма.
Manfrotto MK293A4-D3Q2- с кофти ръчки на главата, но също става.

Velbon Sherpa да се видят, има варианти.
Benro A600F е интересна опция.
Vanguard Alta264AB 100 е доста добро предложение.
Като се направи разбор, до 300лв е трудно в БГ за готин статив или комбинация основа и глава, заради цените, заради ограничения избор на марки и асортимент от предлаганото.
Ползвам 100Д и всевъзможни комбинации и знам какво може да се получи.
Мога да предложа да се пробват 2-3 статива налични с различни глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: victory13   
Дата:   15-01-15 02:05

за главата съм съгласен... за тва си поръчах и получих тази:
Tripod Ball Head

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 08:37

Тази глава я има и тук за 109 лв. Прочетох добри отзиви за нея, но за моята работа може и да не е добра - на мен ми трябва глава, която може да се контролира по хоризонтала и вертикала и е добре да има скала за градуси поне по хоризонтала. Все пак ще я погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-15 08:59

Главата на Vanguard-а не е съвсем зле за парите си. Лично на мен ми е удобна за работа - много бързо се нагласява позицията. Има опция за панорама (плавно завъртане по хоризонтала), но няма градуси. Далеч не е най-добрата глава, но при тоя бюджет... само главата струва 170 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 09:05

Ще се пробва. Видях и една основа Triopo в павильона на добра цена, която може да се комбинира с по-скъпа глава, стига да препоръчате. Не знам обаче до колко е надеждна тази марка.

Покажете свястна глава, и 170 лв да е, но има глави - гледам ги по 150 лв. тук, но в Амазаон хората не са доволни. От тази ябълковидната на манфрото всички са доволни, но аз я виждам по-скоро като втора глава за олекотяване на системата или за монопод.



Публикацията е редактирана (15-01-15 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 09:14

TRiopo основа не в случай на пейзажи и навън.
Имам една такава основа, мисля дори същата като показаната. Има луфтове на врътките на краката и когато влезе малко прах или пясък от морето и става мазало. ЗАключващия механизъм е слаб на краката, врътките.
Benro N0 примерно е евтина и добра главица.
Manfrotto 804RC2 e доста добра, няма деления за панорама
Най-евтината, която намерих и амазони, която бива е Deyard D101
Глави много, предлагане в БГ на нови- хич.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 12:08

Я кажете нещо по-скъпо, но да е както трябва. Т.Е. стабилно но не много тежко и с хубава глава. Да работи без да се налага да го мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 19:37

Днес разгледах повечето отпредложените опции.

190 xpro3 ми хареса, но е твърде тежък и обемен. Има го в комбинация с глава Mxpro 3w малко под 500 лв.

Alta pro 263 е доста сравним и с тяхната глава идва пак толкова.

Мисля да е нещо с една идея по-леко. 290 серията май става, но главите не ми харесват много. Много ми допада системата на Benro с плочки Arca swiss и възможността за панорамна глава. Може би ще взема главата N0 на Benro за всеки ден и панорамната им глава за сериозно архитектурно снимане. Ако мина на този вариант, краката ще трябва да са малко по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 21:16

Главата като цяло прави статива. Ябълковидните освен много скъпи или от марките Gitzo, Novoflex (и те са си скъпи) рядко, доста рядко има читави и държеливи. Рано или късно влиза една микро прашинка и повече там и дере и прави зулуми. Почти винаги.
ТРипозиционните, има доста евтинки, но с ограничения в движението. Но са за предпочитане винаги.
Екстрата, която явно е задължителна с деленията долу на главата за панорама ограничава адски много избора.
Краката да са с клип закопчаване, а не с врътка. Много са скъпи хубавите с врътка, които са изолирани от прах и елементите на времето.
Централната конзола почти задължително да е с кукичка, не се знае в какво време, кога, наклони и др. Има с чупене в центъра, ъгли, и др. това е до избор на ползвателя специфично. За това да може да се обръща надолу си е 100% задължително. Тия Cullman, които ги храня доста, защото не ми признаха изтърканите резби и запеклите крака на статива от нищото имат якото предимство за наставяне на централната колона с резба. Това аз виждам за единствена готина екстра.
Velbon Sherpa много хора имат, ползват, доволна серия са.
Краката накрая да се гледат гумите, или ако може да са със сменяеми накрайници, с резба и остър връх имат, това помага доста. Гуми, които се махат лесно, се губят лесно.
Почти винаги като се избира дори до 500лв статив е по-добре комбинация от една марка крака и друга марка глава.
Ползвам Befree, с две Gitzo глави и още 2-3 статива с Manfrotto И Велбон. Най-евтините крака Manfrotto имаха проблем преди 3-4 години с цепене на алуминия от студ или от ей така от нищото. Сега са подобрили всичко.
Redged, 3 legged thing, Siriu са готини и интересни стативи, ако не се купува от БГ. Имат доста добри и изгодни предложения. От Бг последно преди 3 години купих Triopo основа за 130лв. , за едно лято се разбиха резбите на винтовете на краката и се напълни с прах и пясък без сериозна употреба. Чистенето и наставянето бяха ад.
И пак като във всяка тема за стативи- купува се веднъж, ако се сбърка или не се прецени и реши повече пъти.

Карбоните помагат в студ, много в сняг и вятър заради вибрации и др. и неприятни условия, но там е до избор и $$$ пак. Някой ще каже, че са по-леки и неиздържливи в силен вятър, но идеята при карбона е друга и тя е да няма вибрации, не само лекота и удобство при пренос.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: m.djorov   
Дата:   15-01-15 21:57

Да попитам автора - не е ли опция за поръчка от вън? Явно тук в бг, цените са надутио и за твоя бюджет от вън явно може да се намери по-добро предложение?
Примерно набелязва се хубав статив с глава и се проверява цената в чужбина и се поръчва от там ако отговаря на бюджета.
Фирми доставящи от Англия към бг доста и евтино, вече и от Германия има няколко предложения, та досатваката няма да е кой зне колко скъпа. Важнот е да се хареса статива и главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 22:11

Ако имаш време погледни в сайтовете и кажи някоя глава дето става - ябълковидна бих взел само заради компактност и лекота, примерно ако я дават с основата, но отделно ми трябва нещо прецизно, защото особено като снимам архитектура се налага. Най-добре ще бъде да има и двете - примерно основа с ябълковидна за разходки и още една трипозиционна за прецизна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 22:16

100% задължително ли е да има деления на основата на главата?
Ако да, трипозиционната топ като цена и употреба и сравнително компактна е Manfrotto 460MG 3-Way. Леко различна, но също добра е Manfrotto 056 3D.

ЗА ябълковидните вече казах мнението, не са много като идея. Бенрото бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-15 22:29

Не е 100%, важното е да има въртене по хоризонтала за панорами, не е задължително да има скала, но е по-добре.

Какво мислиш за това? това , най-вече за главата. Аз я пробвах и малко не ми хареса ограничения наклон по вертикала, голямото тегло и не много плавното движение.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-15 23:00

Това е яка глава, но с прекалено висока цена за нашия пазар. Основата е доста добра също.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   17-01-15 14:13

Тази глава ми е интересна, макари да е доста скъпа. Иначе повече ми допаднаха ябълковидните глави, но тези които позволяват движение по вертикалната ос. Тази, която kvakioh препоръча - N2 не може да го прави, въпреки че са лепнали скала. Китайска му работа. Имат глави от серия B - примерно Benro B2, които го могат, имат такава и Manfrotto - 498RC2 мисля беше модела. Тази Xpro3 на Manfrotto я пробвах и е доста дървена - в смисъл, че е голям зор да я нагласиш като сложиш камерата на нея - движението не е много плавно и прескача там, където искаш да бъде. Освен това тежи 1 кг.

Засега главата ще е Benro - B1 или B2. Първата е по-малка и идва в комплект с различни стативи, някои от които имат възможност да стават на монопод. Всичките обаче са с врътки, а не с щипки. Остава варианта краката да са отделно от главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: veripol   
Дата:   18-01-15 07:50

Здравейте
Използвал съм доста различни стативи.Имал съми доста разочарования
Определено каквото плащаш, това взимаш! Но високата цена не винаги е обоснована. Визирам Manfrotto(надценен).След ходене по мъките и четене на мнения в различни сайтове, мисля, че успях да получа това, което търсех. Закупих си Sirui R2204-4 секции.
Избрах карбоновия вариант единствено заради тегло и вибрации 1,3 кг.
Комбиниран с глава Arcatech GV-2 (430гр)
Тотал- 1,7 кг.
Този статив е невероятен за цената си 407 лв без ддс.
Сравнявам го, като стабилност с Manfrotto 055CXPRO4 (1,7 kg без глава) и цена от 800 лв.Никаква разлика в стабилността(уникален). Конзолата му се завърта на обратно и можеш да слезеш на много ниско. Прибиращи се шипове от неръждаема стомана на краката(най малката секция е 19мм). Много удобна кука за закачане на доп.багаж на централната конзола.Вкомплекта чанта за носене. В момента в чуждите сайтове може да се намери на много изгодна цена в комбинация със глава Sirui G20 около 300$.
Момчета препоръчвам го наистина(използвано, проверено). Недостатък, но не и за моите нужди- само две позиции за ъгъла на краката.
Предлага се и алуминиев, ако някой не се вълнува от теглото. Качеството на изработка е същото

Да обобщя: 1. Лек-1,3 кг. / 2. Компактен 52см сгънат / 3. Добра цена / 4. Твърд и устойчив /5. Изключително здрав/ 6 Премиум изработка- качествен карбон.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOevriaMTxQ

Надявам се да съм помогнал с тази информация.

Поздрави от мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 08:58

ДА! за този Siriu.Има донякъде защита за навлизане на прах и др. при врътките на краката, което е задължително.
ЦЕната е добра като за това, което предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-15 09:31

След подобни размисли и страсти си взех Q666C. Приоритета беше да е лек. Самия статив без глава е 1кг с главата дето идва с него е 1.3кг. Главата е обикновена ябълковидна глава с панорамна функция има три настройки - освобождаване на панорамната функция т.е. Да се върти по хризонтала, освобождаване на ябълката и контрол на свободата на ябълката т.е. За да не падне директно апарата може да има съпротивление когато освободиш ябълката. Съвсем обикновено Китайско изделие. Направено е от карбон и бронз. Всичко дето е изброено тука го прави - две позиции за фиксиране на краката, основата можеш всякак да я въртиш, става на монопод, има удобна кука за да си закачиш раницата и става доста стабилен, има нивелир на главата (малко неудобен), главата е с някакво популярно закачане на плочката т.е. и други плочки стават (мен не ме кефи много тоя факт, щото се закрепва млако тромаво). Краката се разглобяват изцяло т.е. Става на купчина тръбички и можеш да ги миеш ако искаш или каквото ти дойде на акъла.

Не знам колко ще е здрав. Ще видим. Иначе изглежда малко китайска работа няма много общо с манфротите - има тук там парад на тоя бронз с разни китайски лога(кичозна работа азиатска), тук там лепилото се вижда т.е. Металните накрайници където са залепени към карбона.

Ревютата по мрежата са силно положителни от руснаци и американци. Дори един Руснак беше правил второ филмче след като е ползвал статива за няколко месеца. Точно на това че изцяло се разглабя и чисти се радваше доста.

Цената е 100-тина евро от Европа



Публикацията е редактирана (18-01-15 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 09:39

Това имат налично. И аз ги харесвам Siriui. Глава самода му измислим.

Иначе имам и още два варианта

това
или
това
А може да изчакам да получат и карбоновата версия - ето това

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-15 09:47

Ако знаеш какво искаш защо трябва да се ограничаваш с каквото е налично? Предполагам павилиона ще приемат поръчка, пък и има толкова европейски магазини дето доставят до България......

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 09:58

Вчера гледах и този модел - изостанал е от доста време и са му намалили цената. Повече не ги внасят, което не е много добре по отношение на гаранцията иначе съм чувал добри неща за марката.

Най-вероятно е възможно в крайна сметка да направя поръчка и да изчакам да пристигне нещото, което искам, само да реша кое. Нещата определено се изчистиха в това отношение до 3-4 модела.

Охлюве, ти не разбра ли, че покупката трябва да се осъществи от БГ - написал съм в началото. Иначе е ясно, че има опции отвън повече.



Публикацията е редактирана (18-01-15 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 13:13

Giottos MTL 8261B, аз лично видях проблемни планки в разпъващата се част на краката (зеленото в схемата, block A,B). И в напълно сгънато положение е малко големичък.
МНого зле ги правят някои. А струват пари.
Нов ли трябва да е статива, с фактура ли ще се купува?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 13:25

Да. С фктура трябва да е. Няма как от чужбина, вече сме пробвали и не можахме да си осчетоводим разходите. Бюджета не е такъв проблем.
Според мен нивелир на основата е задължителен за снимане на панорами. Щипки или врътки не знам кое , важното да работи. Искам да мога да го разнасям, т.е. да не тежи много. Главата - засега съм харесал или бенро B2 или Siriui пак ябълка, не помня модела.
Бенро карбоновите може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-15 13:33

Нивелир може и да се купи отделно на мястото на светкавицата.
С Щипки да е.
Ако можеше втора ръка, бих препоръчал нещо яко.
Но отказвам в този случай.
Успех с намирането. Статив пак казвам, се купува веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   18-01-15 14:09

За панорами не става номера с нивелир на светкавицата. Според теб в БГ няма дори и един вариант ако щеи 1000 лв да е?



Публикацията е редактирана (18-01-15 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   19-01-15 15:09

За сега се спрях на BENRO C2680TB1, но ще видя кога могат да го доставят. В това време мисленето продължава. В Павильона имат някаква изостанала карбонова основа на бенро C257 май беше - голяма и стабилна с три секции. Обемна е но тежи 1400 грама и с една ябълка ще е под 2 кг. Малко е обемна и врътките на краката са гадни.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: axlastro   
Дата:   20-01-15 14:07

Доставка след 3 месеца. Я кажете дали не мога да си го купя от Англия и да ми издадат фактура по ддс...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: swan_   
Дата:   11-05-15 03:21

Фактура могат да ти издадат. Д ДДС няма как да е. А и защо ти е да е непременно с ДДС. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: m.djorov   
Дата:   16-06-16 17:15

Някой има ли наблюдения върху Benro iTrip FIT19 и iTrip FIT29?
Чудя се за лекичък статив за мъкнене по планини. Че със сегашния 2.1кг ми е мааалко зорно.
За д7200 + 18-105 или Токина 11-16 като обективи ще е комбинацията. Т.е теглото им общо около 1.3кг ако има и някой филтър сложен. Този по-малкия го дават да носи до 4 кг, което си към х3 на теоретичното тегло, което ще се слага. Имат кука за закачане да стане по-стабилен, макар, че то от силен вятър не знам какво точно няма да се клати.
Но не знам като стативи дали са стабилни. Малкия е 1.2, по-големия 1.6 кг като тегло. Ако по-лекия се справя, по-добре да взема него.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: BXMarkov   
Дата:   17-06-16 10:09

От 6 години ползвам при всякакви условия това Купих го по препоръка на Джъмбо(за което му благодаря) от тук и преди няколко месеца като ходих имаше един останал с промоционална цена, заслужава си ако още го има, на място можеш да прецениш. Предимствата са, карбон, лек-1700гр. с главата, има скала и хоризонтално въртене за панорама, централната колона се обръща, врътките на краката са по-надеждни от клипсовете които се износват по-бързо, за разлика от алуминиевите не се влияе от студ и влага.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за статив...
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-06-16 11:31

m.djorov, аз съм с iTrip 25, а тия са по-нови, предполагам по-добри. Аз съм адски доволен от моя, но съм го ползвал предимно за интериор и малко по пътувания. Щом ти е за ветровито в планината аз сякаш бих заложил на по-солидния iTrip 29! Успех!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »