Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнение за 2-ра батерия?
Автор: bestlap   
Дата:   06-01-15 13:52

Здравейте търся си 2-ра батерия за апарата за да е спасява в някой критични ситуации гледам има някакви в продавалник - Нова декодирана батерия заместител на En-el14 би ли ми вършила поне малко от малко работа и струва ли си 30-те лв ?С Nikon D3200 съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter_m   
Дата:   06-01-15 14:05

От китай - 20 лв.

Имам 2 китайчета, различни ... карат колкото оригиналната.
Друг може да ти каже че е опасно и рисковано
Трети ще каже че оригиналната е същата китайска обаче с холограма


Ти си решаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: bestlap   
Дата:   06-01-15 14:11

Ясно ще си купя една значи все ще се спаси някой път :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-01-15 14:39

преди 4 години купих 3 китайчета за 25 кинта... и 3-те бачкат безотказно до този момент

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: bestlap   
Дата:   06-01-15 14:42

ЕЕ къде ги намирате тия 3 за 25 лв :) искам и аз :D [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: Almanah   
Дата:   06-01-15 14:42

То е добре да се споменат и търговците и самите батерии [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-01-15 16:01

Идваха на малко над 5$ парчето. Продавач няма - Ибей не пази подробна информация за толкова назад

За д3200 спокойно може да купиш за 10$ парчето. Но чакаш около месец при безплатна доставка

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter_m   
Дата:   06-01-15 16:19

Да имаш 2 батерии има и друго предимство.

1. Винаги държиш една резервна напълно заредена. Защото ако имаш само 1 и ти е на две чертички апарата винаги се чудиш - ще изкара ли, няма ли да изкара ... като включиш лайввюто няма ли да умре след 5 минути ...
2. Ако ги сменяш винаги ги зареждаш при пълен цикъл пълно/празно и им удължаваш живота ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: fotorafi   
Дата:   06-01-15 16:30

Аз си купих втора, китайска от магазинчето на Десо, във Форума е: photovideo.biz. Близо две години ми служи безотказно!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: lamerko   
Дата:   06-01-15 16:39

За моя Канон си взех немски батерии Ayex - много съм доволен. Предполагам тези ще са за твоя модел ebay

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: Daniel_P   
Дата:   06-01-15 18:13

Това да имаш втора батерия си е почти задължително и има само позитивни страни! Аз без 2ра батерия не тръгвам на никаде! Особено към далечно място в планината! А да не говорим ако отивам да снимам някое събитие! Не зависимо платено или не! Самото разочарование, от това че ти е свършила батерията и не си успял да постигнеш целта и кефа си е достатачно! :) Взимай си и не се замисляи! Аз имам една оригинална батерия на Никон, която ми остана след като си продадох апарата Д5200 защото имах 3батерии оригинални! Батерията е ок и е ползвана малко защото ги въртях трите през 1та година в който ги ползвах! Ако искаш ми пиши на лично цената е 45лв! Ако не си вземи какво си избереш но винаги ще ти е от полза![shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-15 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-15 18:19

На безогледалка фуджи взех 2 китайчета + зарядно от ибей. Всичко ми излезе 25 левчета. Батерийките държат повече от оригиналната [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: burnmaster   
Дата:   06-01-15 22:39

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48046

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: mtarkolev   
Дата:   11-01-15 03:00

Аз веднъж пробвах в един магазин 2 китайски батерии за Д5200 и странно но апарата не ги разпозна.Помня само че изписа някаква грешка на екрана и дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter_m   
Дата:   11-01-15 10:14

Първоначално не ги познаваше апарата защото нямаха някакъв чип, ставаха само за някакви сапунерки. Но китайците си го пишеха това. После взеха да им слагат чипа и ги познават (трябва да се чете описанието им за всеки случай)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-15 19:35

Duracell.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: seller   
Дата:   25-02-15 23:59

Здравейте !
Пробвайте от тези имат чип за разкодиране и работят.[shtrak]
http://animabg.com/store/for_digital_cameras/0655/index.php?cls=0655

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: langel   
Дата:   26-02-15 12:34

Последно си купих тази:

http://www.ebay.com/itm/390597347312


Доставиха ми я вкъщи на седмия ден.

Миналата година си купих 2 на същата цена, но двете общо държат колкото тази.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-02-15 12:41

Преди почти 3 години ми подариха апарат и си купих китайче батерия за резервна. Никаква разлика като заряд м/у оригиналната и китайчето допреди 10-на дни. Оригиналната седя на зарядното, то светва в зелено, ама заряд в батерията - йок! Зареждам китаеца - бачка като шерп! Та оригиналния японец го мъчих, мъчих 3-4-ри пъти да го заредя, аха да го хвърля и на последния път нещо му стана и се зареди . Та мисълта ми е - до късмет си е.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: IDA   
Дата:   26-02-15 14:23

Откакто снимам с DSLR - вече 10 години, ползвам батерии заместители, които зареждам в оригиналното зарядно на апарата и досега нито една не ме е издънила. Ако след първите 5-6 цикъла не се влоши състоянието на батерията, т. е. не пада чувствително капацитетът и и държи заряда поне две три седмици, значи е добра и можете да разчитате на нея. Ако не е такъв случаят, значи е за боклука.

При заместителите на оригиналните батерии технологията вече е добре отработена и има такава жестока конкуренция, че е малко вероятно да ви пробутат нискокачествени или неработещи батерии, освен ако наистина имате много лош късмет. Избирайте модели, които са с капацитет близък до този на оригиналната, (тези с прекалено голям капацитет са зле) и гледайте, колко хора вече са си купили от избрания от вас модел. Ако са много, скачайте смело.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: Павел_Василев   
Дата:   26-02-15 14:33

И аз си взех втора батерия но оригинална от фотосинтезиса, не съм толкова богат че да купувам евтино [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter73   
Дата:   26-02-15 14:37

@peter_m "Ако ги сменяш винаги ги зареждаш при пълен цикъл пълно/празно и им удължаваш живота ...

Това не е вярно за литиево-йонните батерии. Те изкарват най-дълго, ако нито ги разреждаш докрай, нито ги зареждаш докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter73   
Дата:   26-02-15 15:00

@Павел_Василев "И аз си взех втора батерия но оригинална от фотосинтезиса, не съм толкова богат че да купувам евтино"

Да преценяваш качеството въз основа на цената означава да имаш пълно доверие в добронамереността на производителя и продавача. Клишето, на което се позовавате се е използвало в едни други времена на затворен цикъл, занаятчийство и местно производство. Сега, когато производството на компоненти се прави от огромни и тясно специализирани заводи в Китай, то е просто неприложимо. Производителите на батерии в индустриални количества в света едва ли са повече от 10 и всички купуват от тях.

"Оригиналната" батерия с надпис Никон струва на Никон 3 долара и най-вероятно се прави на същото място, където се прави и тази, която се продава за 5 долара в ибей. Когато някой обяснява по форумите, че качеството й се подобрява от лепенката с надпис "Никон", някое японче в рекламния отдел на Никон потрива ръчички и се радва, че някой му върши работата не просто без пари, ами даже и си плаща :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: Павел_Василев   
Дата:   26-02-15 17:05

Разликата при производството на батерии за големи компании като Никон, айфон, сони и т.н. и тези батерии които са немаркови, разликата е предимно в контрола на качеството им на поточната линия, като купуваш неоригинална батерия от една страна си е до късмет да попаднеш на читава, от друга страна оригиналната батерия дори да спадне напълно и да не позволява да снимаш, в действителност има 10% скрит резерв заряд, за да не позволява да блокира затвора което може да го повреди. И не си ли забелязал че оригиналната батерия тежи повече от неоригиналната това се сещам като основни разлики :) [shtrak] [beer]

p.s. В крайна сметка когато имаш ферари не си купуваш акумулатор Монбат нали [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-02-15 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: peter73   
Дата:   26-02-15 17:59

@Павел Василев
Направих си труда да отделя 5 мин в Гугъл и установих следното:

Оригиналният акумулатор за Ферари се произвежда от FIAMM - http://fiamm.catalistino.it/veruser.php?uname=fiamm2&pwd=fiamm2%20
това е оригиналния сайт на компанията, а от лявата страна е списъка с колите, за които правят акумулатори. Както сам можете да се убедите, наред с Ферари и Мазерати, там има и марки като TATA, DACIA, LADА, DAIHATSU и прочее инженерни чудеса.

Това е още едно потвърждение на твърдението, че тарикатът, който си купува "оригинален" акумулатор за Ферари от дилъра на Ферари за, примерно, 3000 долара, на практика си купува акумулатор на същия производител, който снабдява и дилъра на Дачия, където един акумулатор е 100 лв.

С две думи - можете да продължавате да си купувате скъпо, защото не сте достатъчно богат или да прекарате 5 минути в Гугъл и да си спестите сума пари. Изборът е изцяло ваш и аз нямам никакъв интерес да ви разубеждавам. Постът ми беше накочен към автора на темата, който предпочита да зададе въпрос и да проучи нещата, вместо да се ръси заради клишета от миналия век.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 2-ра батерия?
Автор: Павел_Василев   
Дата:   26-02-15 19:49

Колега Peter 73, съгласявам се с вас, само мир и благоприличие да има в хубавия ни сайт и форум [beer] [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »