Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 15:19

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 15:20

Обръщам се с питанка за Win 8.1
Компютъра ми е на почти 3 години и сегашни ми Wind 7 pro се е скапал тотално. Трябва да го преинсталирам спешно. И понеже от известно време има 8.1 исках да попитам какво е мнението ви е за него. По добър ли е от 7. По леко ли върви. И съответно компютъра ми не е пъва младост. Дали ще върви 8.1 на него:

Захранване: 600W Corsair GS600 80+
Процесор: Intel Core i7 3770K 4x 3.50GHz So.1155 BOX
РАМ: 16GB (4x 4096MB) Corsair Vengeance LP Black D
Дъно: Intel DZ77GA-70K Intel Z77 So.1155 Dual Chann
Хард: SSD 240GB OCZ Vertex III 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s
Видео: Nvidia GeForce GT 610

Ползва се предимно за Photoshop cs6 (тенденция да мина СС), Adobe Bridge, Сглобяване на панорами Kolor, мозила, опера, хром, xbmc и скайп.

С коя ОС имате опит и коя е за предпочитане. Дали има драйвери за моите компненти за 8.1 (това мога и сам да го проверя). По скоро ме интересува коя e по стабилна и за предпочитане. И мислите ли, че трябва да ъпдейтна видео картата? Игри не играя.

Ще се радвам на всякакви мнения.



Публикацията е редактирана (02-01-15 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-01-15 15:25

Изобщо не се замисляй! Пушка е! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: MARLOV   
Дата:   02-01-15 15:27

Предполагам и Win 12(2017г. може би) ще върви безпроблемно :)

Ами новото си е ново.Освем малко променения интерфейс,който не е проблем да се направи като на Вин7 другото си е ъпгрейд на старата версия. Според мен сполучлив. (сега ще се появят хейтърите!)
И на всичкото отгоре по мои наблюдения консумира по малко ресурси
...Не че твоята конфигурация я вълнува това!



Публикацията е редактирана (02-01-15 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: imitev   
Дата:   02-01-15 15:32

После слагаш Classic Shell или StartIsBack и заприличва на нормален уиндоус...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: AlexHD   
Дата:   02-01-15 15:39

Слагай 8.1.
Замисли се и за някое SSD.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 15:42

Моето SSD не е ли достатъчно добро?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: h_bio   
Дата:   02-01-15 15:47

Не разбрах питаш или се хвалиш. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: MARLOV   
Дата:   02-01-15 15:55

хъхъхъ

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: h_bio   
Дата:   02-01-15 16:01

Шегата на страна, но при мен на лаптопа с Core i7 и 8GB RAM върви перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 16:04

сериозно питам. Идея нямам как се държи Win 8.1

Предполагах, че компа ще е ок, ама все пак да питам - на 3 години е. Сега гледам има по 4,7 мегахерца процесори по 64 рам и прочее.

Стабилен ли е 8.1 как се държи с фотошоп и подобни програми.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: pumabg   
Дата:   02-01-15 16:06

Имах същият проблем...
От 1м. съм с Мак..
Никога повече Уиндолс!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: mravunko   
Дата:   02-01-15 16:07

Пушка е, ако не е лицензен ще ти трябва читаво лекарство ;) Компа ти е по-мощен от редица ПС-та продавани в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 16:08

puma работил с мак и знам кое какво е. Сега въпроса е дали да остана на 7 от която съм доволен или да мина на 8.1 за която не знам нищо. За това и пуснах тази тема, защото съм сигурен, че има много хора тук минали от 7 на 8.1 и исках да ги питам дали са имали проблеми или всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-15 16:12

Инвестирай малко пари в едно 250 GB (да кажем) SSD - препоръчвам Samsung 850Pro серията и слагай Windows 8.1. Ще ти трябва малко време да свикнеш интерфейса, но след това ще оцениш начинаму на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: pumabg   
Дата:   02-01-15 16:16

Ок,всеки сам си преценява..
Последния уиндолс беше 64бит-а 7-ца с ссд и относително мощен процесор..
Въпроса е че каквото и да сложиш, когато ОС-а е шит си остават шит..
От години през 6м си преинсталирах компютъра. За бъгове, вируси, бед сектори и други простотии да не споменавам..
Трудно свиквам с Мак-а, факт, но си мисля че това е моят комп.
Поздрави и ЧНГ

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Тед   
Дата:   02-01-15 16:20

Като леймър на теми Операционни системи и като юзер, който е преминал през УИН 7, 8 то 8.1 про:
1/ не бих се върнал към 7;
2/ от 7 на 8 - в началото е 7/8: заради интерфейса, старт бутона или някакви други такива неудобства, които обикновено имат феновете на ХП;
Ще имаш дискомфорт, но се надяваме да не започнеш да повръщаш[smilie21]
3/ лицензиран, защото рано или късно ще бъгяса нещо. С лиценза си читав пред сървъра на Майкрософт.
В момента за макадждийте мога да ги поздравя с Новата Година с моя Уин 8.1, работещ като Мак[smile]

http://s28.postimg.org/57jcy2c0t/Desktop_Ted_S.jpg


И ако си мислят, че Мака върви, произвежда или там нещо друго, което прави по-добре, това не е така...
За тези, които работят с конзолата - извинявам се за написаното, но мисля, че в този форум няма такива.


За отрицателно време се превръща в друг шел.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: marves   
Дата:   02-01-15 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-15 16:40

Автор: Frenchev
Дата: 02-01-15 16:08
Сега въпроса е дали да остана на 7 от която съм доволен или да мина на 8.1 за която не знам нищо. За това и пуснах тази тема, защото съм сигурен, че има много хора тук минали от 7 на 8.1 и исках да ги питам дали са имали проблеми или всичко е наред.

Има малки проблеми, решими. Има доста неща, които са по-различни, за добро или лошо. Драйверите за 7-ицата са съвместими, ако няма специално написани за 8.1. Като цяло върви по-гладко, на слаб лаптоп LR товареше по-малко на 8.1, в сравнение със 7. При теб, на мощен компютър, едва ли ще усетиш разлика. С малко труд и време може да се приспособи така, че да не се отличава много от Win7.
Аз се върнах на 7-ица, защото просто не можах да свикна с някои от екстрите - например обвързаността на всичко с майкрософтски акаунт. Или пък постоянната работа на харда, дори и когато няма видима причина да се ползва (така и не разбрах от какво е, но на Win7 го няма).
Най-добре е да пробваш, и сам да прецениш дали ти харесва. Ако не - винаги можеш да се върнеш на изпитаната ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: pumabg   
Дата:   02-01-15 16:49

Сори пак за офтопик-а, някой знае ли как се вкарва корекция на бг текст при Мак ?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Frenchev   
Дата:   02-01-15 16:54

Това с майкрософтски акаунт не ми звучи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: pumabg   
Дата:   02-01-15 16:57

Копират Мак-а, кво искаш..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: ve_sselin   
Дата:   02-01-15 17:52

Откакто е излезнала 7цата бях с нея и никога проблеми не съм имал. Преди 2 седмици си купих SSD и викам така и така ще се инсталира наново ОС да пробвам 8.1. Много съм доволен от цялата работа на компютъра. Не знам дали се дължи на ССД, ОС или и двете заедно, но определено върви доста по-леко, Лайтрума и Фотошопа зареждат поне 2 пъти по-бързо, а самия Уиндоус зарежда за 5-6 сек. от изключен комп, направо се изумих!Като се има предвид, че дъното ми поддържа само SATA2 и не мога да използвам на 100% капацитета на писане и четене на ССДто. Отначало ми беше малко странен интерфейса но за 2-3 дни свикнах и да ви кажа на 8.1 ми се струва доста по-интуитивен и лесен за управление.Като цяло мисля, че ще останеш доволен.



Публикацията е редактирана (02-01-15 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-01-15 17:57

ve_sselin, споменатите разлики от теб се дължат на ССДто [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Петрос   
Дата:   02-01-15 18:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: kollev3   
Дата:   02-01-15 18:38

Остани с 7[shtrak] Сега съм с 8.1 и се връщам към 7

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: gbdesign   
Дата:   02-01-15 18:42

Те и от Макрософт си признаха че Буза 8 е най-големият им провал, но тук яко фенове има гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-15 18:50

Истината е някъде по средата, като държание чувствителна разлика едва ли ще усетиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Тед   
Дата:   02-01-15 18:59

Gbdesign.
Уин7 изправи Вистата, която като цяло не беше читава /макар че вървеше лицензирана добре на лаптопа/.
8 е съвсем нова ОС и целеше и таблетите.
На много юзери дуалистичния подход на МС нр допадна. Нито на таблета, нито на start screen win8.
И аз съм го махнал.
Затова те от МС казват, че са се провалили, а не че ОС не е читава.
Намерението да вкарат потребителите на пс в лоното на таблетаджиите удари на камък.
Софтуерно уин8 е по-нова от 7 и няма общо 2.
2015 излиза Treshold. Със сигурност старт скрийна ще е изчезнал.
И аз лично съм го премахнал и при зареждане директно влизам в десктопа.
Друг провал не виждам.


> [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: nevermess   
Дата:   02-01-15 19:06

За по-стар HW може да имаш проблеми с Win 8.1. Работи бързо и без сериозни бъгове, но за някои неща ще ти иска Microsoft account. В този ред на мисли да ползваш пиратски 8.1 е неудобно .. само лицензиран, но дори и там да му запушиш пробойните е почти невъзможно. Свали си си 3rd party firewall като ZoneAlarm или Comodo Firewall и ще ти настръхне косата, каква комуникация върви към Microsoft и не само..
И да не се изненадаш, ако спрат да ти работят някои "features" след инсталлацията на firewall-a [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: ratsev   
Дата:   02-01-15 19:14

В твоя случай е най-добре Win 8.1 с оглед на конфигурацията ти, разлика в потреблението на ресурсите между двете ОС е минимална, при осмицата няма как да се изключат Аеро ефектите за освобождаване на видео рам памет. Осмицата има редица оптимизации за SSD-та, което в твоя случай е решаващият фактор. Аз съм на мнение, че винаги е най-добре да си с последната версия софтуер (програми, драйвъри, фърмуер). Пък и все пак Уинбоз, която и версия да е, все ще има някви кусури [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: webdude   
Дата:   02-01-15 19:24

Машината ти е супер ... не знам каква трябва да е за да я наречеш актуална!

Windows 8.1 по-бърз от Win 7 и ще останеш доволен. Липсата на старт меню може да се корегира, но не те съветвам. С новия интерфейс се свиква, а и търсенето става просто като натиснеш старт меню-то и почнеш да пишеш. Така се стартират приложенията доста бързо.

Колкото до избора между Мак и Windows ... за фотографи избора може би е само от естетическа гледна точка. И двете са "затворени" екосистеми, като Маc е по-затворената от двете ... ако това изобщо означава нещо за вас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: georgioiv   
Дата:   02-01-15 21:15

Определено 8.1 Поне при мен е доста по бърз от 7 във всичко. Старт менюто никога не съм ползвал, има си всичко - ако отделиш час два за обучение - ще му свикнеш... Най-често ползвания ми комп е- за интернет особено е аеро макчето, но обработвам на десктоп с 8.1 и съм очарован, особено сравнено със 7.. Това с акаунта е страшно улеснение, особено ако имаш таблет и телефон с win8.. Годината е 2015, стига ревахте по миналото.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: lorddemonic   
Дата:   02-01-15 22:09

Имам два купени Windows 8.1 идеална, бърза ОС, не зная какво ревете из темата изобщо ... тъй като 90% от вас не изпозлват изобщо Windows,а приложения за Windows ...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: nevermess   
Дата:   02-01-15 23:00

8.1 има добра производителност, но е най-разграденият windows правен някога. По подразбиране качва документи, снимки и т.н. информация в cloud-a на Майкрософт (за да са ти подръка на всяко устройство) и дори да му забраниш да го прави, продължава да комуникира с него и да синхронизира cookies на browser-a и т.н. активности. Примерно запалил веднъж SKYPE и синхронизирал се с cloud-а не можеш да му изтриеш history-то [cool]. Изтриваш го локално, пускаш си го на таблет или го преинсталираш и воала всичко, което някога си пращал или получавал е там [smilie5].

Тепърва ще има бум на изтекла лична информация в нета, снимки, злоупотреби с кредитни карти, банкирания и т.н.
Преди злонамерените потебители атакуваха конкретни PC-ta, сега всички се целят в cloud-овете и пробият ли там имат всичко на тепсия, а това се случва много по-често отколкото Microsoft си признават.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Svetul4o   
Дата:   03-01-15 01:31

Ако си свикнал със 7 аз бих ти препоръчал да не си тровиш живота с 8. Като цяло прозорците имат смислена версия през една и последната такава е 7. Нещо което Виста трябваше да бъде но не беше. Евентуалните оптимизации по осмицата най-вероятно няма да ги усетиш изобщо и може малко да се поизнервиш когато нещо не върви или е прекалено различно от навиците ти. Доста от хората имат време в излишък и се занимават да търсят предимства в посредствен продукт пуснат само с идеята да се изкарат едни пари. Ако интерфейса се води за подобрение, аз лично им пикая на ОСа с извинение. Смисъл да минаваш на следващия Windows има когато вече няма актуални драйвери, ъпдейти и прочие бла бла което няма да се случи близките няколко години. Само за справка. От Windows98 насам преинсталирам само като сменям компютъра, а последния път даже и това не направих. Така че всички приказки за стабилност и ала бала експертите по-горе могат да си ги запазят. Основния проблем при всяка ОС е задклавиатурното У-во.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: zozbo   
Дата:   03-01-15 08:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 11:08

pumabg написа:

> Сори пак за офтопик-а, някой знае
> ли как се вкарва корекция на бг
> текст при Мак ?
> [beer]


Какво имаш предвид? Правопис?

Има си настройка на какъв език да поправя правописа. Лошото е че аз половината време съм на английски за работата и на български за личните неща. Та българския при мен страда

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Тед   
Дата:   03-01-15 11:42

Автор: zozbo
Дата: 03-01-15 08:00

"Друг провал не виждам."

Те истинските правали са скрити...
-----------------------------------

Далеч съм от мисълта за бляскавата ОС. Провал спрямо предходни техни версии.
Те провали много - от както излезне някоя версия, докато и сложат service pack др.
подробности- минала кажи речи година...

А за сигурността...че е един разграден двор, то три мнения няма.
Освен кибер войната, която се ожесточава, освен слухтенето на международните трафици и
закачване на устройства, коти следят мрежата на др. ниво /справка Е.Сноудън/, през това че майл трафика и др. информация
майлове, файлове..минава през сателит /да не си мислите, че има кабел!!!!/, като се закачите на някой пид четете всяка поща между континентите,
през локалните местни бабаити от правителството, които слушат всяка бг поща, през GSM мрежата, която се оказа и че през роуминг от другия край на света могат да ви слушат,
през гиганти като Google, Microsoft, Facebook, Twitter, и кой ли още не, които знаят Wi Fi паролите ви на компютъра, паролите за сайтове за разплащане и прочие, слушат ви Skype, Viber имат цели hash-ове с историята ви..
и вие се притеснявате за клаудове...хах и некви дреболии.
Тотално сте съблечени, с която и да е ОС, стига да сте в мрежата.
Това е лична информация - подобно на това, което е в Конституцията, че личната кореспонденция е свещена...брбрб /неприкосновена/.

Лично се тествах на Майкрософт БГ.
Проблемът - ползвам POP3 поща на Outlook. Верно има опция за синхронизация с др. устройства, но АЗ избирам кое у-во да закача и с кое да се синхронизира и при какви условия.
Не съм давал права на МС да ми знае паролите на поп сървърите, да ми четат майлите, да ползват неправомерно информацията и да я ползват за неясно какви цели - маркетинг, антитероризъм, злепоставяне, контрол,
бъдещ архив и кво ли не.

Какво се оказа - на Андроид тествам Outlook приложение и си мисля, както е редно да си въвеждам поп3 сървърите и настройките.
Да, ама не ...с Майкрософтския акаунт директно изтегли всичко от майл сървърите на всички пощи.
Иначе казано - Майкрософт притежават персонална информация, която не съм им разрешавал, без мое знание и съгласие, което освен обезщетение в някои случаи ми намирисва и на престъпление.
Поразрових Outlook - такъв permission не съм давал - гледах сеттингс, кво ли не...
100 % е същото с MS Word или др. приложение. При мен не качва в клауда, но ако си интересен ще ти просмучат ПС-о.
На телефона на бг разговарях с оператор /бг девойка/ с ясното съзнание, че надали такъв екземпляр може да се притесни от такова нещо, за което и тя бе тотално неподготвена какво да ми каже.

Сега ще кажете - съди МС. Да ги съдя ама в USA. Tука няма файда поради много причини.
С какво да работя - с APple, Linux... всичко е продупчено. Не е параноя[smile] истина ви говоря.
Води се кибер глобална война на правителствено ниво - атакуват се икономически конкуренти, военни, правителства, секретни служби и куп др., локална - правителство и сингъл хакер организации с криминален привкус - пароли, кред. карти, продажба на информация, изнудване на корпорации, които са източили и куп др.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: Svetul4o   
Дата:   03-01-15 13:54

Като ни чипосат всичко ще си дойде на "мястото". Само трябва да се наведем и да разтворим бузки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Win 8.1
Автор: jingov   
Дата:   04-01-15 11:17

win 8.1 64 bit легална с подобна конфигурация на ла топ, грижи никакви, свиква се бързо . [smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »