Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon или Canon
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-14 11:31

falcon написа:

> Всякакви обосновани мнения биха
> били полезни, ако се даде някаква
> насока какво точно се търси. Иначе
> всеки си копае в неговата
> градинка, а питащия пък се сърди
> защо не получава отговора, който
> иска.
> И не, няма генерални подигравки
> към питащите във форума, има
> такива, които са само към тези,
> които не могат да конкретизират
> ясен въпрос, на който да се даде
> ясен отговор.
>

>
> Публикацията е редактирана (27-12-14
> 10:45)


ИМЕННО, как да знам кое ще пасне по-добре на авторката, като не знам какво ще снима, къде ще го снима и за какво ще го снима...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-12-14 11:39

Добре е да помислиш и за основния инструмент - обективите, както и какво възнамеряваш да снимаш. Аз лично бих взел 700D-то, но това съм аз и не искам да ангажирам никой с личното си мнение. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: lorddemonic   
Дата:   27-12-14 13:04

Ей в такива безсмислени спорове не ми се влизаше rx ... 20д като излезе имаше 1д серията както и да е ...

Най-стойностния съвет може би е: вземете най-хубавото от която и да е марка взависимост колкото пари смятате да отделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-12-14 13:12

Нека си позволя да отговоря вместо авторката на темата. Без да омаловажавам нейната си причина да си купи даден артикул. Съдейки по себе си и по всички които познавам, занимаващи се с това. Ще се снима всичко. Когато аз избирах с какво да започна далеч не бях на ясно, какво ще снимам след 2-3 години. Просто ми беше приятно да си снимам, впоследствие това се превърна в сериозно хоби и пр.. Аз лично направих избор на който не отдадох толкова голямо значение, но бях с ясната идея, че това което избера ще е вярната машина за кратко време. Така и стана. Тогава избрах марката и моделът Х, сега съм с У. Те не са канон, по силно субективни причини. Така или иначе, покупката на този или онзи апарат, не значи задължително, че той е правилният за теб. Но за да го разбереш, ще трябва поне малко практика с него. Човек различен от самата теб, не може да ти каже кой е по добър за теб..

Аз на твое място бих отишъл в магазина, да хвана и двата модела.. И купувам този който ми легне в ръката по добре. Останалите технически подробности, на този етап са маловажни. И двата ще ти вършат добра работа. А като (ако) напреднеш, ще знаеш какво ти е нужно, без да питаш друг.

[beer] Поздрави и весело посрещане на новата година.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: rx   
Дата:   27-12-14 15:25

lorddemonic доколкото се сещам ти подхвана въпросния безсмислен спор, нали? Иначе съм абсолютно съгласен, че такива спорове са адски безсмислени. Не, че бих препоръчал на момичето да си вземе 20D, 40D или някое подобно гробищно тяло, но и с въпросните стари тела са правени прекрасни кадри, дори в този форум, така, че аргумента ти, че не можело да се снима баскетбол в тъмна стая(предполагам изхождаш от квантовата теория, та трябва да добавиш и, че играчите са облечени в черно), е, както сам каза - безсмислен и дори 20D-то не може да бъде виновно ако не ти се получават кадрите. Весело посрещане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: burningice   
Дата:   27-12-14 15:43

D700 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: okoto   
Дата:   28-12-14 09:20

http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos60d

http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos700d

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: okoto   
Дата:   28-12-14 09:28

Аз бих заложил на 60д, макар че ми се вижда скок нависоко след сапунерката, ако си обикновен любител. Трудно е да се даде съвет без да е ясно с какъв тип фотография ще се занимаваш, снимки в профила щяха да са от помощ. По същество: 60-ката е стар изпитан модел с висок рейтинг и повече скорости. Успех в избора и весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   28-12-14 09:53

Аз съм за 700Д, единствено не му харесвам колко е голямо тялото. А има вариант ако човек се спре и на 100Д, по-компактен е. Има си почти всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: ioana-foto   
Дата:   28-12-14 10:26

Saltyplum , първо помисли за обективи и колкото пари ти останат , с тях вземи тяло. При ДСЛР-рите и при безогледалните и най евтиното тяло с хубав обектив ще направи по добра снимка от най скъпото с 18-55 примерно.

Ако нямаш пари за поне 2-3 хубави обектива се загледай към апарат с вграден обектив висок клас , много по разумна покупка ще е.(за жена един Sony rx100 е идеален)

Свикнала си с големия обхват на обектива на съпунерката ти, за да го постигнеш с дслр ще ти трябват 2-3 обектива и чанта в която да ги носиш,това са 3-4 кила тежест.

Ако все пак искаш апарат с възможност за смяна на обективи то за жена най разумната покупка е една безогледалка на Olympus с 14-45 и 40-150 и по натам да си купите 45/1.8 + една външна светкавица.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=11173&show=additional

Или да се възползвате от намаление ако купите всичко накуп.
Предимствата на олимпус , отлични китови обективи, стабилизация в тялото и страхотен Jpeg директно от тялото.



Публикацията е редактирана (28-12-14 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Savinelli   
Дата:   28-12-14 10:45

ioana_foto [smilie24]
Гледай на нещата от обектива към сензора. Абстрахирай се от марки и т.н. Всички апарати правят хубави снимки, стига снимащия да знае как. Както и менюто на всички е построено по един и същ начин:контрол на снимачни параметри; контрол на самия апарат; преглед и редактиране и някоя друга глезотия.
Отиди в магазина с една карта памет и снимай с всичко което имат за парите, които си решила да дадеш. Прегледай и отговора сам ще дойде. Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   28-12-14 15:43

Здравейте! Благодаря на всички, които се включиха и ми отговориха. Получих няколко доста полезни отговора.
На въпроса какво ще снимам много добре го е описал baron_barbaron. А и предполагам при повечето, ако не всички, от вас е било така, но просто сте забравили. То е малко като при шофирането - всеки забравя, че е бил нов и нарежда новаците. ;)

Благодаря ти, ioana-foto, много полезно. Аз обаче сякаш предпочитам по- масова марка, защото имам амбиции и си мисля да надграждам системата, някой ден и да сменя тялото с по-добро Затова и попитах този или онзи апарат, а не какъв. Какво ще се случи и дали ще ми се получат нещата само времето ще покаже.

А иначе изкарах кратък курс за начинаещи, но мисля, че имаше пропуски в обучението. Далече съм от София, иначе изобщо даже нямаше да питам за това във форум, направо на курса щях да се съветвам с преподавателите. Продължавам да чета и някои неща ми се изясняват теоретично, но за мен важна е практиката.

Бях във Фотопавилион, държах двете тела в ръцете си. Чувствам 60Д много тежък в ръцете си, какво остава и с някой тежък обектив, а сякаш бях по за него. Не очаквам да ми е лека чантата, но аз сега и не ходя кой знае къде. В началото вероятно ще се тренирам на малкия си син (не очаквам и там да е лесно), разни неща ще си редя в къщи и ще пробвам светлината от прозореца от различни ъгли и по различмо време. И когато вече мога да съм по-мобилна, ще се излиза по-често навън да се пробва. Та от какви обективи ще имам нужда, ще разбера евентуално на по-късен етап.

Ето това е предложението от Фотопавилион: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=14018&show=additional



Публикацията е редактирана (28-12-14 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-12-14 21:01

Всъшност, тези два обектива които са в офертата на фотопавилион, са си много приятни като за начало. Не знам конкретно канонските как са, но лек зум + светлосилен прайм, който е и доста често използван за портрети, си е чудесно начало :) Наблюденията ми са върху еквивалентите им на Никон..

С две думи няма какво да се чудиш.. Взимай го и на фокус :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   28-12-14 21:21

Това е много добра цена за комплекта, взимай, докато го има [smile] .
Е, канонският 50/1.8 II е малко по-зле от никонските си аналози, но пък става да си правиш разни експерименти. А ако ти омръзне - винаги може да му вземеш едни 150-160 лв в Базара.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »