Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   26-12-14 23:59

Здравейте, форумно общество! Честита Коледа!
Нова съм тук. Знам, че често се появяват такива теми и на много от вас им е писнало да отговарят, но ще съм благодарна на всички, които намерят сили да отговорят и на мен.
Та въпросът ми е Canon 60D или Canon 700D. Чуденката ми е предвид това, че единият е по-нов модел, а другият стар, но уж по-хубав. Ще ми бъде първи DSLR. Клоня към Canon, защото досега съм имала два такива - една стара сапунерка и сравнително нов Powershot, и донякъде съм запозната със софтуера. Ще ми бъдат полезни всякакви, обосновани мнения.
Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-14 00:00

вземи по-новия модел, гарантирам ти, че няма да усетиш разликата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   27-12-14 00:07

Благодаря, nsirakov!
Прав си, няма да усетя разликите. Но ти, предполагам, би. Та в твоите очи кое си заслужава в единия и кое в другия? Представи си, че твой добър приятел те пита и трябва да отговориш на него. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: deerstalker   
Дата:   27-12-14 00:10

Добре е преди това да си сложите снимка в профила[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   27-12-14 00:28

Това е задължително, за да получа помощ от Вас ли, deerstalker? В такъв случай не ми помагайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: asahi   
Дата:   27-12-14 00:34

Много са благосклонни към дамите. Пусни една снимка на Шакира като малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: deerstalker   
Дата:   27-12-14 00:49

Единственото решение е курс по фотография [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-14 00:50

аз ако трябва да съветвам приятел, който има нужда от съвет ще му кажа това, което казах

апаратът е инструмент, дали ще свиря на Страдивари или на купешка цигулка, лично аз ще извадя какафония и в двата случая... точно защото не умея да свиря на цигулка. А ако можех да свиря, не бих питал, какво да взема...

та поради питанката ти ти препоръчах - вземи си по-новия модел... има благинки, които ще са ти от полза в началото... после ще разбереш от какво имаш нужда и ще се оборудваш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   27-12-14 00:52

Благодаря, deerstalker!
А отговор на конкретния въпрос имате ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-14 00:54

всъщност ти отговорих още в първия пост... ти какво искаш да чуеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: deerstalker   
Дата:   27-12-14 00:57

[smile]



Публикацията е редактирана (27-12-14 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-12-14 01:02

Продавам 70д и 17-55 2.8. Тялото е в гаранция до 03.01.2015
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: gchokov   
Дата:   27-12-14 01:04

Pd - на това му се казва спам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: old_firehand   
Дата:   27-12-14 01:10

Canon EOS 700D с работи по новия DIGIC 5 процесор,а
в Canon EOS 60D е по стария DIGIC 4 ....много странно от странно че новите процесори ги пускат от по евтините тела към по скъпите - първият Canon с актуалния сега Digic 6 процесор е SX280 HS анонсиран на 21 Март 2013 г. след това в G16 и S120 през Септември . През Февруари 2014 Canon 1200D е с DIGIC 4 !!! и сега Canon 7D Mark II е с dual DIGIC 6 .Извода е - Canon ловят с трици маймуни [smilie8] Извинявам се за отклонението

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   27-12-14 01:12

Селфитата засега ще ги оставим за дъщеря ти, deerstalker.

Благодаря, nsirakov. Разбрах те, но и ти не ми помогна особено.
Не разбирам защо си правите труд да пишете, като изобщо нямате намерение да ми отговорите точно и ясно.

Изобщо... благодаря на всички профита (ще се въздържа от зелен емотикон). Вярно сте много "благосклонни", както някой по-назад ви определи. Наистина не очаквах.



Публикацията е редактирана (27-12-14 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-12-14 03:13

Не си купувай Канон - не предлагат нищо смислено в този ценови клас. Купи си някое безогледално Сони - ще получиш и по-компактен, и по-качествен фотоапарат.
Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: vkk1   
Дата:   27-12-14 07:17

Не знам защо в този форум винаги се подхожда по този начин.
В случая може да приемем късния час за фактор.
Както е да е.
Аз снимам с Никон и малко с Каноните сме на Вие.
Но ако аз трябваше да купувам Канон и се чудех между двата, бих разделил нещата по следния начин:
- ако ще снимам предимно семейни снимки, с китов зуум, бих избрал 700D.
- ако имам намерение да се развивам професионално занапред, бих избрал Canon 60D.
Отделно не е зле да се вземе предвид и автофокуса при видео. За мен това е сериозно предимство за ежедневно ползване.
Някаква обща идея за характеристики може да се види от тук:
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-700D-vs-Canon_EOS_60D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   27-12-14 07:59

Saltyplum, първо - добре дошла във форума [smile]
Тук има някои неписани правила, ако искаш да получиш помощ. Първото е - блокираш дежурните спамери, които си нямат работа, и само ръсят глупости из темите (като deerstalker и chrisnoch). Ако не го направиш, темата се обръща само на празни приказки и заяждания.
После - прочиташ и осмисляш твърдението (цитирам по памет): Хубавата снимка се прави предимно със светлина, след това с фотографски умения, и най-накрая с техниката [smile] . А като говорим за техника, и по-конкретно за DSLR - обективите са по-важни от телата.
Затова nsirakov ти пише, че няма голямо значение кой от двата ще избереш. И в голяма степен е прав.
Но и ти си права, че все трябва да избереш единия от двата, и затова е полезно да знаеш разликите.
700D е по-съвременен модел, и е повече ориентиран към начинаещи, и е съобразен с по-новите изисквания на хората. Управлението му е основно чрез дисплея, който е и с тъчскрийн. По-малко са директно изведените бутони. Матрицата е от по-ново поколение, тип "Hybrid CMOS", и позволява да ползваш фазов автофокус в Live View. Което означава, че е много по-бърз от контрастния, както и че работи и при снимане на видео. За сметка на това е с малко по-лоши параметри, като шум и динамичен обхват. По-новият процесор позволява повече софтуерни екстри, които може да са ти нужни, ако снимаш в JPEG. Освен това тялото е по-съвместимо с новите обективи с STM мотори за автофокус.
Canon 60D e по-"класическо" тяло, от по-горен клас, ориентирано повече към фотография, и към хората, свикнали с двуцифрената серия. Има много изведени бутони за управление, две врътки, два дисплея, по-голям и светъл визьор с пентапризма (а не с огледало, както е 700D)
Като цяло разликата е в начина на управление и удобството. В повечето случаи сериозна разлика в качеството на снимките няма да се забелязва. А и да има, ще се дължи на други фактори.
Може би е най-добре да пробваш в някой магазин двете тела, и да вземеш това, което ще ти е по-удобно. И да мислиш за хубави обективи [smile] .
Успех.



Публикацията е редактирана (27-12-14 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: exobexo   
Дата:   27-12-14 09:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: imitev   
Дата:   27-12-14 09:47


По-важно е какъв ще е първият обектив, а не тялото... Защото ако ще е китака - едва ли има значение с кое тяло ще снима...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   27-12-14 10:24

700д

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: rx   
Дата:   27-12-14 10:26

Saltyplum

Първо държа да коментирам по първия въпрос - кой би усетил разликата - мога да те уверя, че при размерите на снимките тук във Фотофорум и в повечето сайтове за фотография, почти никой и почти при никакви обстоятелства няма да може да познае дали снимаш с 20D, 1000D, 550D, 70D 1DX или 5D3. Или пък Никон. Или Сони. В последните 10-тина години цифровата фотография е толкова напреднала и техниката е толкова добра, че никой няма право на оправданието "кадрите ми щяха да са по-добри, ако имах тялото Х".

Сега за дилемата ти - аз лично бих взел 700D-то от двата, защото:
- Има малко повече възможности и е малко по-пъргаво, защото е по-ново
- По-малко и по-леко е, което за жена ще си е предимство
- 60D е едно много неприятно тяло откъм инвестиция, което бих сравнил с преждевременното нескопосано излизане на Windows Vista навремето - точно тогава избирах тяло от този клас на приятел и бях изумен как Канон са оплескали XXD серията. След това, разбира се, компенсираха със 70D и това беше целта, но като съпоставиш 40D, 50D, 60D и 70D, ще видиш какво имам предвид.

Всъщност, ако видеото не ти е важно, можеш спокойно да слезеш на 600D и остатъка от бюджета да вложиш в по-добър обектив, с който да започнеш, защото както бе казано - това е по-важната част, която може своеобразно да ограничи качеството на снимките ти забележимо :)

Ако споделиш долу горе какво снимаш и какво искаш да снимаш, може да ти помогнем и в избора на обектив като за начало. Мисълта и чуденката ти трябва в стъкларията да е насочена, а не толкова в тялото :)

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-12-14 10:32

Като изпуснем частта:
Първо държа да коментирам по първия въпрос - кой би усетил разликата - мога да те уверя, че при размерите на снимките тук във Фотофорум и в повечето сайтове за фотография, почти никой и почти при никакви обстоятелства няма да може да познае дали снимаш с 20D, 1000D, 550D, 70D 1DX или 5D3. Или пък Никон. Или Сони
от горенаписаното съветите са правилни, не ми се спори как се снима с 20д баскетбол в тъмна зала примерно.

Когато човек си купува DSLR, не е точно като си купи сапунерка и да си щрака с нея някоя и друга година. Мисли се и за видове обективи, взависимост както ще снима купуващия DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: rx   
Дата:   27-12-14 10:40

Приятелю, ако на теб основната ти работа е да снимаш баскетбол в тъмна зала, то това не означава, че каквато и да е статистически значителна част от фото ентусиастите, да не говорим пък за начинаещите, ще им се наложи. За 15 години с фотоапарат с ръка не съм попадал в ситуацията "снимане на баскетбол в тъмна зала". По твоята логика, трябва човек да започне с поне 3-4 тела - едно кропнато, един фулфрейм, един средноформатен и за всеки случай една 18х18 скан-камера, ей така, щото може да се наложи :)

Ерго, интересно е дали във времето, в които 20D е било най-новата камера, няма никакви кадри от баскетбол турнири и хората са казвали "Ще изчакаме 10 години, когато ще може да снимаме баскетбол".

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: falcon   
Дата:   27-12-14 10:44

Всякакви обосновани мнения биха били полезни, ако се даде някаква насока какво точно се търси. Иначе всеки си копае в неговата градинка, а питащия пък се сърди защо не получава отговора, който иска.
И не, няма генерални подигравки към питащите във форума, има такива, които са само към тези, които не могат да конкретизират ясен въпрос, на който да се даде ясен отговор.



Публикацията е редактирана (27-12-14 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-14 11:31

falcon написа:

> Всякакви обосновани мнения биха
> били полезни, ако се даде някаква
> насока какво точно се търси. Иначе
> всеки си копае в неговата
> градинка, а питащия пък се сърди
> защо не получава отговора, който
> иска.
> И не, няма генерални подигравки
> към питащите във форума, има
> такива, които са само към тези,
> които не могат да конкретизират
> ясен въпрос, на който да се даде
> ясен отговор.
>

>
> Публикацията е редактирана (27-12-14
> 10:45)


ИМЕННО, как да знам кое ще пасне по-добре на авторката, като не знам какво ще снима, къде ще го снима и за какво ще го снима...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-12-14 11:39

Добре е да помислиш и за основния инструмент - обективите, както и какво възнамеряваш да снимаш. Аз лично бих взел 700D-то, но това съм аз и не искам да ангажирам никой с личното си мнение. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: lorddemonic   
Дата:   27-12-14 13:04

Ей в такива безсмислени спорове не ми се влизаше rx ... 20д като излезе имаше 1д серията както и да е ...

Най-стойностния съвет може би е: вземете най-хубавото от която и да е марка взависимост колкото пари смятате да отделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-12-14 13:12

Нека си позволя да отговоря вместо авторката на темата. Без да омаловажавам нейната си причина да си купи даден артикул. Съдейки по себе си и по всички които познавам, занимаващи се с това. Ще се снима всичко. Когато аз избирах с какво да започна далеч не бях на ясно, какво ще снимам след 2-3 години. Просто ми беше приятно да си снимам, впоследствие това се превърна в сериозно хоби и пр.. Аз лично направих избор на който не отдадох толкова голямо значение, но бях с ясната идея, че това което избера ще е вярната машина за кратко време. Така и стана. Тогава избрах марката и моделът Х, сега съм с У. Те не са канон, по силно субективни причини. Така или иначе, покупката на този или онзи апарат, не значи задължително, че той е правилният за теб. Но за да го разбереш, ще трябва поне малко практика с него. Човек различен от самата теб, не може да ти каже кой е по добър за теб..

Аз на твое място бих отишъл в магазина, да хвана и двата модела.. И купувам този който ми легне в ръката по добре. Останалите технически подробности, на този етап са маловажни. И двата ще ти вършат добра работа. А като (ако) напреднеш, ще знаеш какво ти е нужно, без да питаш друг.

[beer] Поздрави и весело посрещане на новата година.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: rx   
Дата:   27-12-14 15:25

lorddemonic доколкото се сещам ти подхвана въпросния безсмислен спор, нали? Иначе съм абсолютно съгласен, че такива спорове са адски безсмислени. Не, че бих препоръчал на момичето да си вземе 20D, 40D или някое подобно гробищно тяло, но и с въпросните стари тела са правени прекрасни кадри, дори в този форум, така, че аргумента ти, че не можело да се снима баскетбол в тъмна стая(предполагам изхождаш от квантовата теория, та трябва да добавиш и, че играчите са облечени в черно), е, както сам каза - безсмислен и дори 20D-то не може да бъде виновно ако не ти се получават кадрите. Весело посрещане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: burningice   
Дата:   27-12-14 15:43

D700 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: okoto   
Дата:   28-12-14 09:20

http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos60d

http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos700d

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: okoto   
Дата:   28-12-14 09:28

Аз бих заложил на 60д, макар че ми се вижда скок нависоко след сапунерката, ако си обикновен любител. Трудно е да се даде съвет без да е ясно с какъв тип фотография ще се занимаваш, снимки в профила щяха да са от помощ. По същество: 60-ката е стар изпитан модел с висок рейтинг и повече скорости. Успех в избора и весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   28-12-14 09:53

Аз съм за 700Д, единствено не му харесвам колко е голямо тялото. А има вариант ако човек се спре и на 100Д, по-компактен е. Има си почти всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: ioana-foto   
Дата:   28-12-14 10:26

Saltyplum , първо помисли за обективи и колкото пари ти останат , с тях вземи тяло. При ДСЛР-рите и при безогледалните и най евтиното тяло с хубав обектив ще направи по добра снимка от най скъпото с 18-55 примерно.

Ако нямаш пари за поне 2-3 хубави обектива се загледай към апарат с вграден обектив висок клас , много по разумна покупка ще е.(за жена един Sony rx100 е идеален)

Свикнала си с големия обхват на обектива на съпунерката ти, за да го постигнеш с дслр ще ти трябват 2-3 обектива и чанта в която да ги носиш,това са 3-4 кила тежест.

Ако все пак искаш апарат с възможност за смяна на обективи то за жена най разумната покупка е една безогледалка на Olympus с 14-45 и 40-150 и по натам да си купите 45/1.8 + една външна светкавица.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=11173&show=additional

Или да се възползвате от намаление ако купите всичко накуп.
Предимствата на олимпус , отлични китови обективи, стабилизация в тялото и страхотен Jpeg директно от тялото.



Публикацията е редактирана (28-12-14 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Savinelli   
Дата:   28-12-14 10:45

ioana_foto [smilie24]
Гледай на нещата от обектива към сензора. Абстрахирай се от марки и т.н. Всички апарати правят хубави снимки, стига снимащия да знае как. Както и менюто на всички е построено по един и същ начин:контрол на снимачни параметри; контрол на самия апарат; преглед и редактиране и някоя друга глезотия.
Отиди в магазина с една карта памет и снимай с всичко което имат за парите, които си решила да дадеш. Прегледай и отговора сам ще дойде. Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Saltyplum   
Дата:   28-12-14 15:43

Здравейте! Благодаря на всички, които се включиха и ми отговориха. Получих няколко доста полезни отговора.
На въпроса какво ще снимам много добре го е описал baron_barbaron. А и предполагам при повечето, ако не всички, от вас е било така, но просто сте забравили. То е малко като при шофирането - всеки забравя, че е бил нов и нарежда новаците. ;)

Благодаря ти, ioana-foto, много полезно. Аз обаче сякаш предпочитам по- масова марка, защото имам амбиции и си мисля да надграждам системата, някой ден и да сменя тялото с по-добро Затова и попитах този или онзи апарат, а не какъв. Какво ще се случи и дали ще ми се получат нещата само времето ще покаже.

А иначе изкарах кратък курс за начинаещи, но мисля, че имаше пропуски в обучението. Далече съм от София, иначе изобщо даже нямаше да питам за това във форум, направо на курса щях да се съветвам с преподавателите. Продължавам да чета и някои неща ми се изясняват теоретично, но за мен важна е практиката.

Бях във Фотопавилион, държах двете тела в ръцете си. Чувствам 60Д много тежък в ръцете си, какво остава и с някой тежък обектив, а сякаш бях по за него. Не очаквам да ми е лека чантата, но аз сега и не ходя кой знае къде. В началото вероятно ще се тренирам на малкия си син (не очаквам и там да е лесно), разни неща ще си редя в къщи и ще пробвам светлината от прозореца от различни ъгли и по различмо време. И когато вече мога да съм по-мобилна, ще се излиза по-често навън да се пробва. Та от какви обективи ще имам нужда, ще разбера евентуално на по-късен етап.

Ето това е предложението от Фотопавилион: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=14018&show=additional



Публикацията е редактирана (28-12-14 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-12-14 21:01

Всъшност, тези два обектива които са в офертата на фотопавилион, са си много приятни като за начало. Не знам конкретно канонските как са, но лек зум + светлосилен прайм, който е и доста често използван за портрети, си е чудесно начало :) Наблюденията ми са върху еквивалентите им на Никон..

С две думи няма какво да се чудиш.. Взимай го и на фокус :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   28-12-14 21:21

Това е много добра цена за комплекта, взимай, докато го има [smile] .
Е, канонският 50/1.8 II е малко по-зле от никонските си аналози, но пък става да си правиш разни експерименти. А ако ти омръзне - винаги може да му вземеш едни 150-160 лв в Базара.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »