Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: batsali   
Дата:   28-12-14 18:41

tweeg, аз наскоро си правих експерименти и с h265. Много бавно, но направо ме стреснаха резултатите. През 128kbps връзка можеш спокойно да гледаш филми на телефон със повече от приемливо качество на видео и аудио.[cool]

hotsnail, ако така ше си говорим - пише се загаДка .

Предполагам, че авторът на темата ще иска да си има и версия на творението с високо качество, за да го съхрани за внуците. Без значение кой е софта горе не видях някакви подробни настройки да има. langel също натам бие - ясно ми е. Въпросът беше дали може да се пипа по-подробно по енкодера. Казах и в предния си пост - който иска да си ползва дифолт някакъв, няма да е лош резултата.

Ако беше отговорил на човека нопмално, без да се заяждаш още от началото, тая тема щеше да е приключила и щеше да се почувстваш полезен. Сега вместо да си обогатим знанията взаимно, само се изнервихме, а на тебе ме съмнява да ти е станал по-голям...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: Блясък   
Дата:   29-12-14 10:55

[ офтопик ]

Бат'Сали, с какво пробваш H265 ? MKVToolNix v6.2.0 ?
Сега се зачетох за новата компресия..много благинки обещават.
http://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Video_Coding


Сподели с какво тестваш, и върху какъв материал. И с какво плейваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 11:22

Компилирах си x265 като статична библиотека за ffmpeg. Видеото пускам после с VLC. Материалът е блурей оригинал. Не съм си играл много, защото x265 много бавно мачка в сравнение с x264. Още е млад тоя енкодер, но и стандартът предполага повече сметки. Наистина е вярно това, дето го пишат, че същото качество се постига с половината битрейт на h264. Артефактите също са по-различни, повече блър отколкото квадрати, което е като цяло по-малко изнервящо.



Публикацията е редактирана (29-12-14 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-14 11:27

Тоя H265 изглежда добре, но все още няма хардуер, който да го поддържа, докато за H264 всички медийни у-ва в последните 2-3 години си го поддържат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 11:33

Да, но сега наизлизаха стоядрени и хилядоядрени телефони, така че и да няма хардуерни декодери за h265, няма проблем да се декодира софтуерно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: Блясък   
Дата:   29-12-14 12:00

Чета, че Н265 все още се дописва като принципи и стандарти. Ще минат поне 2-3 години, докато нещата почнат да навлизат в консумър-левъл техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-14 12:10

Телефоните ОК, но за медийните плеъри и "умните" телевизори този кодек ще е безсмислен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с компресия на видео?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 12:20

То сега има UHD теуевизори колкото двойно легло. Кой има какво да гледа на такова нещо? Само гледай как догодина ще наизскачат хардуерни декодери за h265...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »