Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   05-12-14 17:51

Радвам се, че не си ти. Все си мисля, че в този форум хората са предимно читави. Но все пак, да знаете, ако случайно този агент реши да купи нещо от вас, имайте едно наум:

Георги Сивилев
гр. карнобат
[телефонният номер е премахнат от администратор]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-14 21:58

xborox като гугълнеш името му и излиза това от OLX:

Супер НЕКОРЕКТЕН потребител "sadmin"

http://olx.bg/profile/comments/sadmin/

Бъобще не е посетил офиса на ЕКОНТ, а е отказал пратката по телефона. Отгоре на това ми остави и отрицателен коментар, че му било скъпо. Никой не го е насилвал да оферира, даже даваше зор по-бързо да му изпратя стоката.
Само ме набута с куриерски!
Данни на селския тарикат и мошеник на дребно:
Карнобат
Георги Сивилев
[телефонният номер е премахнат от администратор]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   07-12-14 14:18

Някой ще може ли да каже дали може да се снима видео с DOF с panasonic lumix dmc-fz200?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-12-14 02:36

Ако очакваш плитък DOF, ще се разочароваш.
При еднакви други условия, дълбочината на DOF е право пропорционална на диафрагмата и увеличението, което от своя страна е право пропорционално на фокусното разстояние на обектива и обратно пропорционално на големината на сензора.
Panasonic FZ-200 е с малък сензор (1/2.3") и при еднакви други условия ще "произведе" в пъти по-дълбок DOF от фотоапарат с APS-C матрица.
Накратко: ако искаш плитък DOF, трабва ти тяло с голям сензор!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 09:24

Колега rotva , връщай никона до като е време и купувай едно Sony RX10 , видеото му е страхотно а и снимките не са никак зле.По натам за по хубави снимки в помещения си вземи и една външна светкавица и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: bvsmp   
Дата:   08-12-14 10:45

Автор: fraction
Дата: 05-12-14 15:43

мда, малко избързахте с присъдите [smile]

А ти много избърза с оправдаването. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   08-12-14 10:59

Хувава машна е сонито ама ако можех да си позвлоя 1500лв. за апарата направо взимах fz-1000 4k видеото...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 11:17

Не ти трябва FZ1000 , моторът на вариото е с проблем и не зумва плавно а на подскоци.
Ето ти и друг добър вариант за моторизиран зум ,стабилизация и голяма матрица , Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ + тяло Олимпус според бюджета,колкото по висок клас,толкова по добре.Панасониците снимат по добро видео но нямат стабилизация в тялото.За тяло панасоник ти трябва обектив със стабилизация и мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: xborox   
Дата:   08-12-14 11:32

Да, Mogila, и аз видях впоследствие това. Хубаво е човек да проверя предварително подобни неща.
Оставям rotva да си развива темата. Надявам се все пак включването ми да има полза за някого :-) Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 17:32

Изгледах много сравнения,тестове и ревюта .Определено никона снима и снимки и видео по-добре дори от д650 raw video с Magic Lantern .И на мен ми харесват повече и на хората от видеата също.Не знам какво толкова всички тук препоръчват канона ?Може би защото съм аматьор не виждам по добрите страни на канона.Дори и с Magic Lantern в RAW видеото не е толкова добро.Да не забравяме,че май след това се налага обработка с pinkdotremover .Ако съм разбрал правилно всяко видео ги има розовите точки и значи всяко видео трябва да се обработва,което си е ангажимент и време.
Канона определено ще ми е по евтин ,но незнам дали си заслужава разликата в цената .Ето малко видеа ако на някой му е интересно.
https://www.youtube.com/watch?v=-FOZV88N0N0

https://www.youtube.com/watch?v=mJp1_im4vL4

https://www.youtube.com/watch?v=CErY9ry-eiQка

https://www.youtube.com/watch?v=y3yTvk3j2jU&list=PLCUnGRSvb-aLMKjy-iFruMAf04HmkpJfG&index=1



Публикацията е редактирана (15-12-14 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 20:25

Маджик лантерна не е за всеки. А добрия никон за видео е д5300 или д3300... при по-добри финанси д750 и д810. Ако имаха пиикинг щяха да са перфектни.
Иначе маджик лантерна е добра екстра и прави от едно много куцо тяло като 650д прилична видео машина. Роу видеото е голяма екстра, ако можеш да се възползваш от нея в постпроцесинга.

В случая според мен по-важно е какви обективи ще се ползват и тук никон мисля има голямо предимство. Сони също имат прилични евтини стъкла за А маунт, но телата там са осакатени с огледало и вече морално остарял видео кодек, процесинг и т.н.

От турбосапунерите - и аз предпочитам панасоника, има си кусури ама видеото от него кърти мивки. И предпочитам панасонишкия МОV контейнер пред сонешкия MTS за постпроцесинг. Адобските програми работят по-бързо с MOV.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 20:39

Аз лично не виждам разлика във видеото между 5200 и 5300.На канонското видео единствено цветовете ми харесват повече,нищо друго.С канона ще мина по евтино с обективи.
2 неща не са ми много ясни.
никон може ли да снима в RAW и има ли начин при видеото всичко да е на фокус ,като при оникновенна камера? Примерно ако затворя блендата докрай?
Иначе е ясно ,че ще се ползва само ръчен фокус и зум...
Човека снимал това великолепно видео https://www.youtube.com/watch?v=-FOZV88N0N0 казва това "Nikon D5300 with 35MM1,8GED (FX Lens not DX lens) = World most sharp footage. But if you don't have good budget then go for 18-140MM 3.5-5.6 ... "
Май са доста скъпички тези обективи?



Публикацията е редактирана (15-12-14 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 20:57

С канона ще е евтино с обективите, ако имаш от къде да вземаш на заем иначе канон няма много изгодни кропски обективи. Има няколко зуума и толкос. 18-55IS, 10-18, 55-250 и това са които се сещам изгодни канонски обективи за кроп матрица.

Всичко на фокус само с широки обективи и по-затворена бленда(което ще повиши шума понеже и исото ще трябва да се вдига ако си на тъмно). Роу няма никона, 5300 има по-висок битрейт запис по спомен(без хакване) и по-добър процесинг - по-малко моаре и шум. По спомен имаше и 60р, а на 5200 беше само 50i.

За видео 18-105 и 18-140 ще са еднакви като острота, но цените са много различни - 18-105 се намира по 250-300лв втора ръка и такава цена за такъв обектив няма по другите марки.
35 1.8G DX също е страхотен обектив почти без аналог по другите марки(само сони имат за А маунт) и струва по 250лв втора ръка(моя го взех за 220) и го ползвам и на некса ми за видео, покрива с достатъчно качество и фул фрейм. Физически съществуват 35 1.8 за сони безогледалка, за канон има 35 2.0 и т.н., но са толкова ценово различни, че просто няма нужда да ги сравняваме. От липса на обективи при кропски никон не знам кой може да се оплаче или от цените им.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 21:30

Добро разяснение,благодаря.Явно съм останал с грешно впечатление за цените на канон.Тогава направо никон 5300 и няма какво да му мусля.Защото само заради цените на обективите се чудих дали да взема канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 21:39

Ами сравни цените на еквивалентните обективи и ще видиш сам...

Също почети повече и разгледай повече клипове във vimeo и др. подобни. Виж конкретните неща, които те интересуват има ли ги и как се държи машината и т.н. Лично аз съм на един фокус аджъстмент от купуване на д5300, за моите нужда има всичко без тази екстра(все пак и снимки ще правя с него).

Скоро си правих проучване и за сега се въздържам. Но към момента положението е такова че никоните много приятно дръпнаха във видеото. Липсата на пиикинг е кофти тръпка, ако не ползваш външен екран с по-големи размери и резолюция при видео, но не е фатално чак. На 5300 екрана е много приятен и върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 21:55

Като стана въпрос за битрейт, за D3200 D5200 съществува пач за фърмуера - с до 60 Mbps,
факт който променя нещата много. Разликата в детайлите при 24 мегабита и 60 мегабита, е огромна!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-12-14 22:28

Така е, но има някои неудобства. Примерно не можеш да плейваш заснетото в камерата. Иначе същия хак го има и за по-стари модели като 5100, 7000, ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: roromir   
Дата:   15-12-14 22:32

Не знам дали е много по темата, но да питам - много ме дразни шума от мотора при автофокусиране по време на заснемане на видео. Пробвал съм с китовия и с 35/1.8. Освен ръчното фокусиране има ли д друг начин да се избегне този шум? А, да имам и аз d5200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 22:42

С външен микрофон (и без това вградения е моно) ... а относно D5100 - да, има го въпросния хак, но пък той е ограничен до 24 кадъра.



Публикацията е редактирана (15-12-14 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 22:43

Може ли някой да посочи няколко по-евтини обектива които да стават за видео на 5300? Втора ръка ще ги търся,че след тялото нищо няма да остане :).Защото нали китака е трагедия и като за начало ще ми трябва някакъв.И по какво да познавам кои обективи ще станат на него ,ако тръгна да търся примерно?



Публикацията е редактирана (15-12-14 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: kosmodisk   
Дата:   15-12-14 23:24

Първо поснимай с китака според мен, за да задобрееш в снимането, щото не е толкова лесно, после зимай обективи като разбереш в какво те ограничава китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 23:39

Taка бих направил ако имах китак и без това пари за друг обектив няма да ми останат.Но ще взимам само тяло и така или иначе трябва да купувам обектив ама не ми се струва правилно да ги давам за китов.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: formatc   
Дата:   15-12-14 23:41

18-105 или 18-200 като за начало един универсален зум, после мисли за някой твърд.



Публикацията е редактирана (15-12-14 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d5200 за видео?
Автор: rotva   
Дата:   15-12-14 23:50

Добре звучи и аз си мислех за нещо подобно с малко зум.Мерси.Ще сидя как вървят цените им.А по кой от параметрите да познавам кой обектив става?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »